A ​szultán Isztambulja napi öt kurusból (Történelmi útikönyvek) 5 csillagozás

Paloták, mecsetek, kávéházak, fürdők – útikalauz a szultánok Isztambuljához

Üdvözöljük az Oszmán Birodalom egzotikus fővárosában 1750-ben!

Isztambul a titkok városa. Látogassunk el a csodálatos palotákba és mecsetekbe, s ne hagyjuk ki a bizánci építészet és művészet fantasztikus emlékeit sem! Bejuthatunk a fényűző és szigorúan védett Topkapi palotába. Vendégül látnak bennünket a helyiek, elvisznek luxusfürdőikbe, meghitt kávéházaikba. Alkudozhatunk a nyüzsgő bazárokban, vagy éppen a Boszporuszra utazhatunk. A szultán, a háreme és eunuchjai, kereskedők, kerengő dervisek, kendőbe burkolt asszonyok mind-mind szereplői a csodálatos utazásnak, melyet a könyv segítségével tehetünk.

A kötet rendkívül szórakoztató, ugyanakkor hasznos és informatív. Olvasása közben észrevétlenül lopódzik be fejünkbe a kultúrtörténeti tudásanyag, a történelem „tapinthatóvá” válik.

Eredeti cím: The Sultan's Istanbul on Five Kurush a Day

Eredeti megjelenés éve: 2013

Scolar, Budapest, 2014
144 oldal · ISBN: 9789632445151 · Fordította: Jutai Péter

Nienna001
Charles FitzRoy: A szultán Isztambulja napi öt kurusból

Humoros, érdekes és jól bemutatja a korszakot. A felépítése ugyanolyan, mint a többi „napi öt” könyvnek. Könyvtári könyvként került hozzám, de szeretnék belőle egy saját példányt is, hogy kéznél legyen, ha újra szeretném olvasni. Mert van annyira jó.
A blogomban kicsit bővebben is írok róla:

Szilvia_Varga_Fogarasi
Charles FitzRoy: A szultán Isztambulja napi öt kurusból

Imádtam. Ritkán szeretem az utikönyveket, de egészen zseniális érzés úgy sétálgatni Isztambulban, hogy közben lelki szemeim előtt 1750-et írunk, és ott sétálnak az utcán a janicsárok, és nem lehet ám velük akárhogyan viselkedni! :D
Egyetlen negatívum: úgy ért véget a könyv, mint amit a mondat közepén elvágtak. Egy nyúlfarknyi utószó azért elfért volna még ott szerintem.