A ​szokás hatalma 30 csillagozás

Miért tesszük azt, amit teszünk, és hogyan változtassunk rajta?
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Nap mint nap meghozott döntéseink többségükben megfontolt választásnak tűnnek, pedig egyáltalán nem azok – csupán szokások. És bár az egyes szokások önmagukban viszonylag jelentéktelenek, idővel óriási hatást gyakorolnak az egészségünkre, a termelékeny­ségünkre, a pénzügyi biztonságunkra és a boldogságunkra.
Évszázadok óta próbálják megfejteni, miért alakulnak ki a szokásaink, de a neurológusok, pszichológusok, szociológusok és piackutatók csak az elmúlt két évtizedben kezdték megérteni a szokások működését – és ami ennél is fontosabb, azt, hogy miként változnak a szokásaink.
A szokás hatalma című könyvében Charles Duhigg, a New York Times díjnyertes újságírója, izgalmas tudományos felfedezésekről mesél nekünk, amelyek magyarázatot adnak arra, miért léteznek a szokásaink, és megmutatja, hogyan változtathatunk rajtuk, hogy átalakítsuk üzleti vállalkozásainkat, közösségeinket – és az egész életünket.

Eredeti mű: Charles Duhigg: The Power of Habit

Eredeti megjelenés éve: 2012

Casparus, Budapest, 2012
386 oldal · ISBN: 9789638940520 · Fordította: Rézműves László

Zsuzsanna_Makai
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Charles Duhigg: A szokás hatalma Miért tesszük azt, amit teszünk, és hogyan változtassunk rajta?

Örülök, h elolvastam, elképesztően jó volt! És elképesztően érdekes. És elképesztő. A szokásaimat elmagyarázta. Nyilván a miértemet nem, de a hogyanomat igen, nagyon érdekes volt. Aztán elmondta, h a cégek reklámszövegeikkel hogy tudnak szokásokat elültetni a fejemben. Aztán elmondta, hogy a törzsvásárlói kártya lényegében a vásárlói szokások elemzése miatt van, hogy ez alapján küldik a reklámokat, meg a kuponokat, ez már félelmetes is. Érdemes elolvasni, nna.

KrisztianKondor
Charles Duhigg: A szokás hatalma

„Ha tudatában vagy egy szokásod létezésével, akkor felelős is vagy a megváltoztatásáért.”
Lehetett volna rövidebb, tematikusabb, azonban minden hibája ellenére kötelező olvasmány.

Zuvoljov
Charles Duhigg: A szokás hatalma

„Ha érdekel, hogy hogyan alakulnak ki a szokások és ezeket hogyan befolyásolhatjuk tudatosan, akkor mindenképp olvasd el. Nem fogod megbánni. Rám és a szokásaimra óriási hatással volt. Az összes sztori olvasmányos, inspiráló, tudományos és sokszor meghökkentő. Baromi jó könyv.”

zsoltika P
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Összességében infotainment, hogy szépen magyarul mondjuk, a megszokott amerikai újságírós színvonalon. Néha kicsit sok a sztori és kevés a tanács. 4/5

Kitti_Binder
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Nagyon élveztem a könyvet az elejétől a végéig! Ajánlom mindenkinek, aki kiváncsi, hogyan alakítható át egy berögzött szokás. Egy-egy rutin hogyan hat az életünkre,és hogyan változtathatjuk meg. A legjobban az tetszett, hogy az akaraterő olyan mint egy izom, és hogyan lehet növelni. Érdekesség még, hogy a nagy cégek marketingjei hogyan hatnak az életünkre,hogyan férkőznek be a napjainkba a reklámokból látott termékek.

Kylie425
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Remek könyv, érdemes elolvasni. Én imádtam.

aliz_0817
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Egy számomra nagyon érdekes témát taglalt a könyv. Eleinte izgalmas új felvetésekkel kerültem szembe, melyek információtartalma kíváncsiságot ébresztett bennem a könyv további tartalmát illetően. Azonban a könyv egyre több ismételt állításra és példára épített, mely a megerősítést és nyomatékosítást segítette, de az érdekesség faktor elenyészett vele. A második felében komolyan megfentolandó és figyelemre érdemes gondolatok és példák sorakoztak fel, melyek a mindennapi életünkben is jelentős szerepet játszanak, mint pl. vásárlási szokások, vállalatirányítási trükkök és társaik. Ugyanakkor a hosszú, elnyújtott előadásmód miatt kissé unalmassá vált a végére. Sajnos sok benne a helyesírási hiba, ami nagyon lehúzza számomra az összértéket. Tartalmilag izgalmas, talán kevésnek éreztem a konkrét fiziológiai és neurológiai részeket, illetve az egyén, mint átlagemberre származtatott gondolatot.

Davidinak
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Nagyon jó témát jár körül és magyaráz el – tudományos hivatkozásokkal – és nagyon szemléletes, valóságban megtörtént eseményeken keresztül.

Moander
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Egy igen érdekes témát feszeget a szerző, a szokásokról van szó, amik uralják mindennapi életünket. Igazán érdekes és érdekfeszítő a könyv, egy unalmas résszel sem találkoztam, szerencsére eltalálta a laikus hozzáértés és a tudományos megvilágítás közötti arany középutat. Talán nem fogja megváltoztatni az életed a könyv, de ha már a kezedbe veszed, valószínűleg szeretnél valamit v. valamiben változni. Megadhatja a kezdőlökést a könyv azáltal, hogy érteni fogod, mit miért csinálsz.

nemad
Charles Duhigg: A szokás hatalma

Tetszett a könyv, viszont túl kevés gyakorlati tanácsot találtam benne. Ezért picit csalódás volt.

jendre

Ahhoz, hogy egy szokással véglegesen szakítani tudjunk, hinnünk kell benne, hogy a változás lehetséges. Minden társaságban, ahol az emberek segíteni próbálnak egymásnak a változásban, ugyanaz játszódik le, mint ami az AA-t is oly hatékonnyá teszi: működésbe lép a közösség ereje, amely képes megtanítani, hogyan higgyük. Közösségben könnyebb hinni.

jendre

Egy jó vezető kihasználja a válsághelyzetek kínálta alkalmat, hogy átalakítsa a szervezeti szokásokat… A válsághelyzetekben valójában annyira értékes lehetőségek rejlenek, hogy egy bölcs vezető gyakran szándékosan elnyújtja a szükségállapot érzését.