Twist ​Olivér 12 csillagozás

Charles Dickens – Kathleen Olmstead: Twist Olivér

Dologházban éjt nappallá téve robotolni nem embernek való munka, főleg nem gyerekeknek. Az árván maradt Twist Olivér tudja ezt jól. Ő többet akar az élettől. De sorsa még rosszabbra fordul, amikor Londonba szökik szerencsét próbálni. Tolvajbandába keveredik, és keservesen meg kell küzdenie azért, hogy megtalálja helyét a világban.

A Klasszikusok könnyedén sorozat lehetővé teszi az ifjú olvasók számára, hogy már gyerekkorukban megtapasztalják az időtlen történetek varázsát. A könnyebb érthetőség kedvéért lerövidített és nagy gonddal átírt klasszikus regényekben ugyanazokat a fordulatokat és izgalmakat élhetik át, amelyek az eredeti történeteket közkedveltté tették.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok könnyedén Alexandra

Alexandra, Pécs, 2011
156 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632975436 · Fordította: Edwards Zsuzsanna
Alexandra, Pécs, 2010
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632971766 · Fordította: Edwards Zsuzsanna · Illusztrálta: Dan Andreasen

altagi P>!
Charles Dickens – Kathleen Olmstead: Twist Olivér

Eddig nem szerettem a regények rövidített változatait, de ennek a történetnek kimondottan jót tett, hogy ilyen formában is megjelent. Az eredeti könyvhöz képest kevesebb nyomasztó részletet tartalmaz, viszont így is elmeséli a teljes történetét.
Nem hittem volna, hogy ennyire tetszeni fog, mert az eredeti szerintem mindig jobb, de kivételesen én ezt a kötetet az utóhanggal teljes egyetértésben ajánlanám fiatal olvasóknak.

Bernikönyvmoly>!

Néha a legjelentéktelenebb apróság is meg tudja zavarni lelkünk egyensúlyát.

Bernikönyvmoly>!

Bizony van olyan könyv is, melynek csak a kötése értékes.