A ​Cambridge-i hatodik 16 csillagozás

Charles Cumming: A Cambridge-i hatodik

A ​“Nagyszerű Ötök” – orosz-szovjet hírszerzői berkekben így emlegetik azt az öt férfit, akiket még a 30-as években, cambridge-i diák korukban szervezett be a KGB, és akik később jelentős külügyi-politikai-állambiztonsági pozíciókba jutva, fontos információkkal látták el a moszkvai központot még a háborút követően is, évtizedeken át.
A “Cambridge-i Ötök” – olyan szégyenfolt a brit titkosszolgálatok múltján, amelyet nem sikerült eltitkolni.

Dr. Samuel Gaddis történészprofesszor a véletlen folytán olyan dokumentumok birtokába jut, amelyek igazolni látszanak egy hatodik kém létét, aki az “Ötökkel” egy időben, de tőlük függetlenül működött. Noha elképzelhetetlennek tartja, hogy ennyi idő alatt ne lepleződött volna le, a pénzszűkében lévő tudós nyomozni kezd a titokzatos ügynök után, abban a reményben, hogy ha dokumentumkönyvet nem is, jól fizető kémregényt még írhat a sztoriból.
Egy kedves ismerősének és egyik “informátorának” váratlan halála döbbenti rá, hogy talán… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

I.P.C., Budapest, 2013
412 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636354626 · Fordította: Szántó András

ziara>!
Charles Cumming: A Cambridge-i hatodik

Pedig tényleg nem rossz könyv, de olvasási válságban szenvedek sajnos. Az elején kicsit lassan bontakozott ki, de a végére izgi lett.

Joxer>!
Charles Cumming: A Cambridge-i hatodik

Egy jó kis kémregény, ami kicsit nehezen indul be, de aztán egymást érik a történések, és sajnos a halottak is. Végig lehet szorítani a főszereplőért, hogy ne ő legyen a következő.
Ez a könyv is rávilágít arra, hogy sosem tudhatjuk, hogy egy-egy adott döntésünk hogyan hat a jövőbeni életünkre, és a velünk történő eseményekre.

Charles Cumming: A Cambridge-i hatodik

Az elején kicsit nehezen indult be a történet, sok volt a politikából. De amikor elkezdte a tanár a nyomozást, beindult a gépezet és kíváncsian vártam mi is lesz a végkifejlet. Nagyon összetett könyv. A sorozatgyilkosság mellett a politikai összeesküvések, hatalmi harcok is nagy hangsúlyt kapnak. A főhős szerethető mert nagyon emberi.
Részletekbe menő, lebilincselő bepillantás egy olyan világba, amit csak kevesen ismernek, és amit nem is lenne jó igazán ismerni.

mate55>!

Egy órával később a vonat begördült Budapest kísértet jellegű külvárosába, mellékvágányokon álló, elhagyatott tehervagonok mellett, pipacsos-gazos térségen áthaladva.

mate55>!

Az elsuhanó utcákat nézve arra a megállapításra jutott, hogy Budapestet egy világ választja el Bécstől: ez a város a is pezsgő és kaotikus, de még mindig érződik rajta a kommunizmus megfakult pompája.

Kapcsolódó szócikkek: Bécs · Budapest · kommunizmus