Sárkány-háromszög 8 csillagozás

Mi tartja rémületben az Ördög-tengert? Hajók százainak eltűnése
Charles Berlitz: Sárkány-háromszög

A ​Bermuda-háromszög és az Atlantisz című világsikert aratott könyvek szerzője, Charles Berlitz e művében is olyan kérdésekre keres választ, amelyekre nincs magyarázat. A bennszülöttek évszázadok óta úgy tartják, hogy mindenféle szörnyek élnek a Csendes-óceán Japán partokhoz közeli részén, s elnyelik az e vizekre tévedt hajósokat. Ezért nevezik az óceán e szakaszát Ördög-tengernek vagy Sárkány-tengernek. A Sárkány-háromszöget 8-12 km mély tengeri árkok határolják, s az idetévedt hajókat három oldalról támadják a hullámok. A legenda úgy tartja, hogy nyugtalan sárkányok ragadják el a hajlókat, s víz alatti búvóhelyeikre hurcolják őket. Megmagyarázhatatlan, hogy soha nem került elő egyetlen hajóroncs sem, s a katasztrófáknak egyetlen túlélője sem maradt. Berlitz hosszú éveken át kutatta a Sárkány-háromszög titkát, amely épp a Bermuda-háromszög átellenében helyezkedik el a földgömbön, ugyanazon szélességi körön. Megtudhatjuk, hogy a Sárkány-háromszög vonzásának még a repülőgépek sem… (tovább)

Eredeti cím: The Dragon's Triangle

Eredeti megjelenés éve: 1989

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Természetfeletti megnyilvánulások Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 1994
190 oldal · ISBN: 9637940472 · Fordította: Tótisz András
Édesvíz, Budapest, 1992
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637940472 · Fordította: Tótisz András

ciluvagyok>!
Charles Berlitz: Sárkány-háromszög

Charles Berlitz: Sárkány-háromszög Mi tartja rémületben az Ördög-tengert? Hajók százainak eltűnése

Érdekes volt, 5/4 pont.

pandikornis>!
Charles Berlitz: Sárkány-háromszög

Számomra nagyon érdekfeszítő olvasmány volt és végre tudományos alapokon ismerhettem meg a rejtély okát és titkát.

MissWenut>!

A világnak a Bermuda-háromszöggel átellenes végén van egy része az óceánnak, amely szintén arról nevezetes, hogy hajók tűnnek el benne. A japánok jó ezer éve tudják, hogy ez a hely veszélyes. Ma-no Uminak, vagyis az Ördög Tengerének nevezték. A tengerészek a halászhajók eltűnéséért évszázadokon át a tengeri szörnyeket, s nyughatatlan sárkányokat okolták, amelyek időnként fölmerülnek a felszínre, megragadják a szerencsétlen hajót és lehúzzák magukkal a mélybe, a sárkány víz alatti vackára.

Kapcsolódó szócikkek: Bermuda-háromszög
MissWenut>!

Akárcsak a Bermuda-, a Sárkány-háromszög is valóban nagyjából háromszög alakban helyezkedik el a Csendes-óceán nyugati részén.

MissWenut>!

Nemcsak felszíni hajók estek a Sárkány-háromszög áldozatául. Jó néhány szovjet tengeralattjáró is eltűnt a Japán és a környező szigetek körüli mély tengerben ható erők következtében. Mindez békeidőben történt.

MissWenut>!

A világ túlnyomó részén a történelmet Krisztus születése előtti vagy utáni eseményekre osztják. Japánban a császárok hosszú sorával jelzik az éveket.

Kapcsolódó szócikkek: Japán
MissWenut>!

A Sárkány-háromszög térsége három tektonikus tábla találkozóhelye. Két nagyé, az eurázsiai és a csendes-óceáni tábláé, és egy kisebbé, a Filippínó-tengerié.

MissWenut>!

A határtalan Csendes-óceánon sehol máshol nem található időjárási lehetőségek lépnek fel.

MissWenut>!

Még a legjobb technikával felszerelt modern hajóst is gondolkodóba ejti, mennyi természeti veszély leselkedik rá ezen a tájon: jó háromszáz kilométeres széllel járó tájfunok, vulkanikus és tektonikus földmozgások, vulkánkitörések, földrengések és cunamik, vagyis szökőárak, amelyeket a mély tengerárkokban végbemenő földcsuszamlás okoz és kiismerhetetlen tengeráramlatok. 1963-ban például az óceánkutatóknak még sejtelmük sem volt a mélyen a tenger alatt haladó Cromwell-áramlatról. Néhány év múlva ez az áramlat megmagyarázhatatlan módon a felszínre emelkedett, majd később visszasüllyedt.

MissWenut>!

Viharos tengeren a rakomány megmozdulhat a raktérben. A hirtelen súlyeltolódástól a hajó az oldalára dől és a víz bezúdul. A térségben eltűnt hajók közül több is igen súlyos rakományt szállított, amely, ha viharban megmozdult, valóban könnyen elsüllyeszthette, vagy ketté is törhette a hajót.

MissWenut>!

A háború után az aknák súlyos veszélyt jelentettek a tengeri forgalomra, és amíg meg nem tisztították tőlük a tengert, a japán vizek tilos területnek számítottak.

MissWenut>!

A japánok hozzászoktak a látványos természeti jelenségekhez, mint a földrengések, tájfunok és szökőárak.

Kapcsolódó szócikkek: földrengés