Atlantisz 7 csillagozás

Az elsüllyedt kontinens titka
Charles Berlitz: Atlantisz

A ​legenda szerint ezer évvel az írott történelem kezdete előtt egy hatalmas birodalom virágzott az Atlanti-óceánon. A szigetkontinens lakói gyönyörű palotákat építettek, kiváló hajósok voltak és eljutottak a világ távoli részeire is. A birodalom végzetét – természeti? háborús? – katasztrófa okozta, így tűnt el Atlantisz. Charles Berlitz, a neves szerző a tengeralatti kutatások alapján bizonyítottnak véli, hogy Atlantisz nem csak legenda, hanem valóban létezett. Platón igazat írt, s a történelem előtti korok romos kőemlékei a földön és a víz alatt egy elveszett civlizáció nyomai lehetnek. De a kérdés még nyitott, a rejtély megoldatlan: Berlitz tételeinek segítségével az olvasó is bekapcsolódhat a titkok kiderítésébe, az eltűnt Atlantisz nyomainak felkutatásába. Platón szerint az erős atlantiszi birodalom hirtelen ért véget, amikor egy háború kellős közepén a központi sziget egy iszonyú éjszaka és nappal során az óceánba süllyedt, abba az óceánba amely ma is a nevét viseli.… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Régi korok üzenete

Édesvíz, Budapest, 1994
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638290811 · Fordította: Schalk Gyula
Édesvíz, Budapest, 1991
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637940278 · Fordította: Schalk Gyula

Niki4

Charles Berlitz: Atlantisz Az elsüllyedt kontinens titka

Ez is egy kiváló könyve Berlitznek. Ha jól tudom, ezzel a könyvel indult a modern Atlantisz kutatás, mivel a könyvből kiderül, hogy Atlantisz valószínűleg nem csupán egy mítosz…

eeszter P

Nem is tudom igazából…

Araragat

" S akkor eljő az idő a kései korában
a világnak ,
amikor az óceán meglazítja partjait
és amit tart,
és a föld látszik annak dicsőségében.
Thetis majd új kontinenseket fog felfedezni
és Thetis már nem lesz tovább a végső pereme
ennek a világnak. "

Thetis = az óceán Thetis = világ legendás északi pereme

54. oldal A kollektív emlékezés ereje

Araragat

A föld minden régebbi faja őrzi egy nagy özönvíz emlékét és hagyományát, amelyek során egy nagy civilizáció elpusztult az árvíz, a földrengés és a vulkánkitörés kombinációja által okozott katasztrófában.
A Mayák feljegyezték, hogy az elveszett föld, amelyről egykor jöttek,a Keleti-tengerben-azaz tőlük nézve az Atlanti – óceánban volt.

25. oldal A hátráló történelmi láthatár fejezet

Araragat

Tudjuk ,hogy a tengeri életnek maradványai vannak a sivatagban ,de bálnacsontokat tártak fel a magas hegyek csúcsain is , valamint hogy nagyvárosok romjai fekszenek a tenger alatt.

223. oldal Híd az idő felett fejezet

Araragat

Mit gondol ön , miért nem adnak ki a szovjetek további megerősítő nyilatkozatokat az Ampére- hegységnél történt felfedezésekről ?

87. oldal Óceáni hegycsúcsok fejezet

Araragat

Akár átjutunk és vissza is térünk ,akár itthagyjuk elkorhadni csontjainkat ,egy biztos . az ősi dél-amerikai s meglehet prehisztorikus világ rejtélyére a választ megtaláljuk , amikor ezen ősi városok feltárulnak a tudományos kutatás előtt. Hogy léteztek ezek a városok, azt tudom .

P. H. Fawcett ezredes 1925.-ben.

132. oldal Meglepő felfedezések az űrből c. fejezet