Indián ​farkaskölyök 4 csillagozás

Charles Alexander Eastman: Indián farkaskölyök

Az ​1858-ban született Charles Eastman, vagy, ahogy szanti, vagyis keleti sziú rokonai és törzstársai ismerték, Hakadah, tisztavérű indián fiúként az 1860-as és 1870-es években megtanult mindent, amit a népe elvárt egy farkaskölyöktől, illetve ifjú harcostól. Visszahúzódó, szűkszavú modor, sztoikus türelem és szükség esetén vakmerő bátorság jellemezte. Az őslakosok és így Hakadah mindennapjai is vadászattal, játékkal és szertartásokkal teltek – amíg érte nem jött apja, aki a fehér emberek között élt.

Az Indián farkaskölyök Eastman személyes visszaemlékezése az első 15 évéről, amikor a sziúk még nomád életmódot folytattak. Születésekor elvesztette édesanyját, és a nagyanyja vette szárnyai alá. Tradicionális indián altatódalokat énekelt neki, amelyek elültették benne a bátorság csíráit. Uncheedah, vagyis nagyanyja megtanította neki a vadonban való túléléshez szükséges alapvető készségeket. Eastman elmeséli, hogyan sajátította el egyik nagybátyjától a vadászat és a… (tovább)

Konkrét Könyvek, Budapest, 2021
162 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155899096 · Fordította: Dudich Ákos · Illusztrálta: Ölveczky Gábor

Kun_Gergely I>!
Charles Alexander Eastman: Indián farkaskölyök

Nagyon hangulatos, könnyed olvasmány a dakotákról (keleti sziúk). A szerző, aki maga is indián, 15 éves koráig hagyományos, vándorló indián közösségben élt. Ezt az időszakot meséli el könyvében. Mentes a nagy drámáktól, mentes mindenfajta filozofálástól, pusztán tiszta, egyszerű visszaemlékezés. Olyan jól sikerült megírni, hogy végig gyereknek éreztem magam újból.
Külön tetszett, hogy nem állít párhuzamot indián és fehér ember kultúra között.
Gyerekeknek, kamaszoknak kifejezetten ajánlom, de felnőtt fejjel is nagyon élvezetes.