Véres ​leszámolás (True Blood 11.) 131 csillagozás

Charlaine Harris: Véres leszámolás

Sookie – képességei miatt –, mindig bajba keveredik. Szemtanúja lesz munkahelye, a Merlotte's bár felgyújtásának. Mivel Sam Merlotte is kéttermészetű, a gyanú azonnal az anti-alakváltókra terelődik. Sookie azonban mást gyanít, de figyelme megoszlik, amikor rájön, hogy kedvese, Eric Northman és „gyermeke”, Pam azt tervezik, hogy megölik a jelenlegi vámpír mesterüket. Sookie egyre inkább belekeveredik az összeesküvésbe, amely sokkal bonyolultabb, mint azt valaha gondolta volna….

Eredeti megjelenés éve: 2011

110 tag · 72 karc · Utolsó karc: 2021. szeptember 27., 17:28 · Bővebben

Claude Crane

ViveEe P>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Kicsit jobb volt, mint az előző részek.
Sookiet már megint többször megkísérlik kinyírni, és már nagyon unom a tettes családjának témáját. De remélem most már túllépünk ezen a szálon.
A Victor probléma előtérbe kerül, és nagyon megy az ötletelés hogyan tegyék el láb alól a lehető legkisebb következménnyel.
Közben a család tündér ága is tovább bonyolítja Sookie amúgy sem egyszerű életét.
És Eric és Sookie kapcsolatában is kezdnek előbukkani komoly problémák. Főleg a jövővel kapcsolatban. Én kifejezetten csípem Ericet, na nem annyira, mint Samet, de most nem a jobbik arcát mutatja. De kezd kristályosodni mennyire nincs jövője ennek a vámpírszerelemnek.
Már csak két rész..

Paulina_Sándorné P>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Érdekesen alakul Sookie élete. Valahogy mindig történik vele és körülötte valami. Sajnáltam, hogy a spoiler Valahol megértem, hogy miért. Eric azért kedvenc maradt, bár nagyon meglepődtem azon, hogy spoiler. Pam-et sajnáltam. Sookie barátnőjében csalódtam, hogy Alcide-ot a nyakára a küldte. Ez nem volt szép húzás szerintem. Sookie és Bill sötétségbeli jelenetén mosolyogtam, bár nem volt vicces a helyzet, ami okozta. A múltból is kiderült egy jó adag érdekesség.

Midoriko>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Vagy két évig képtelen voltam folytatni a történetet, de most úgy érzem/gondolom kellett ez a szünet.
Jó volt újra az ismerős karakterekkel találkozni és olvasni tovább a sorozatot, bár szerintem ez a könyv épp, hogy csak egy paraszthajszálnyival lendítette előrébb a dolgokat, vagy annyival sem :/

Henrietta1996>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Sajnos ez a rész az előzőhöz képest nem tetszett. Sookie és Eric párosát nagyon szeretem, erre most úgy tűnik véget fog érni. Eric teremtője még halál után is irányítani akarja Ericet. Ebben a részben még Eric sem volt szimpatikus. Pam-et pedig nagyon sajnáltam, az egyik kedvenc karakterem.

readingsogood P>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Megint egy fokkal lejjebb lépett Sookie a kedvelési létrámon, és félek a többi részben, hogy mi lesz.
A többi karakterrel nincsen bajom, bár nem mindenki szimpatikus, de annyi bajom egyikkel sem volt, mint az elején Sookie-val.
Erős negatívum, hogy ahogy kezd egy kicsit Eric és Sookie összemelegedni, beüt a gebasz és megint nem boldogok együtt.
A cím passzol a történethez, ugyanis itt kezdenek negatív irányt venni a történések, szóval kiváncsi leszek, hogyan folytatódnak Sookie kalandjai.

lena91>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Nem értek egyet az Eric-Sookie szállal. Mire végre kezdtem megszeretni őket együtt, hát persze beüt a krach. A tündéresdit már kissé unom. Dermotot és Claude-ot nem sikerült megkedvelnem.
Amit szerettem benne: újra olvashattam Ameliáról és Billről végre jót, már majdnem olyan volt, mint az elején:) Kicsit lehetett volna benne több vérfarkas/vérpárduc rész.
Szerencsére Jason előnyére változott, így a sorozat vége felé ideje volt. Pam-et továbbra is nagyon szeretem. Én szerettem a sima öltözős/zuhanyzós/vásárlós/takarítós részeket, ettől volt olyan hétköznapi a történet.

kkriszti00>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Anno mikor megtaláltam ezt a sorozatot, eddig a kötetig nem jutottam el, így aztán az újdonság erejével hatott.
Eric ebben a kötetben – sajnálom a szóhasználatot – egy igazi p@csfej lett… plusz Appius is jól elintézte őt is meg a kapcsolatát is Sookie-val.
Sookie hozta a szokásos formáját. Gondok, gyilkosság, sérülések. spoiler Vajon most akkor megint Bill felé húzza a… hmm… szíve/esze?
Pamet iszonyatosan sajnáltam spoiler
Mik lesznek még itt… O.O

Heruska>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Hát, olyan könyvnek elment, amit tartalékként a telefonomon olvastam, ha nem volt más… Ez most annyira nem volt jó. Sookie idegesítő volt…

Sunshine>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Hosszabb szünet után folytattam… és még mindig szeretem. Volt benne minden ami kellett(bár Sookie-t egyszer-kétszer bosszantónak találtam), de a vége miatt előbb elő kell majd venni a folytatást. Nem lett kedvenc belőle, de „azt kapod, amit vársz”.

Petra_Posztós>!
Charlaine Harris: Véres leszámolás

Most mondjam azt, hogy egynek elment? Sookie még mindig a középpontban van… Eric-kel való kapcsolata sajnos nem úgy alakul ahogy szeretném… Lassan itt az ideje a zárásnak, mert bár a sorozatot szeretem spoiler , de most már szinte csak azért olvasom spoiler mert elkezdtem/megvettem.

Fay>!

A gyerekek szörnyen kegyetlenek tudnak lenni, ha megsejtik, hogy valaki különbözik tőlük.

cassiesdream>!

… nem helyes kritizálni másokat, ha mi magunk sem vagyunk jobbak.

Chöpp >!

Ha valamit, hát azt megtanultam az elmúlt néhány évben, hogy ne tételezzek fel ostobaságokat. Az a gondolat pedig, hogy a családtagok nem árthatnak egymásnak, az egyik legostobább feltételezés volt.

Chöpp >!

Nem tudtam, hogy ostobaság Istentől tökéletes életet kérni.

Fay>!

Szerettem volna hozzávágni valamit az én cukorfalatomhoz. De úgy, hogy egyenesen azt a makacs, kemény fejét találjam el.

Fay>!

Próbálja ki Sookie Stackhouse „hajszálon múló megmenekülés”-diétáját! Fusson az életéért, és közben nem lesz gondja az étkezésre!

Chöpp >!

Eszembe jutott, mit szokott a nagyim mondogatni, „minden életben kell egy kis eső”.

Fay>!

[…] Ebből tanultam valamit, de nem tudom biztosan, mit.

Fay>!

Ez volt a bátyám egyik jó tulajdonsága, mindig kedves volt az állatokhoz. Most pedig ő is az, gondoltam. Legalábbis havonta egyszer.

True Blood sorozat · Összehasonlítás