Lidércfény (True Blood 5.) 215 csillagozás

Charlaine Harris: Lidércfény

Az igaz barát nem iszik a barátjából.
Közeleg a telihold. Sookie-nak kevés ideje maradt, hogy felkutassa azt a titokzatos orvlövészt, aki halálos rettegésben tartja a kisváros nem hétköznapi lakosságát. A pincérlány telepatikus képességét is beveti, mindhiába; házát felgyújtják, főnöke az áldozatok, imádott bátyja a gyanúsítottak listájára kerül, miközben a helyi vérfarkasklán új falkavezért választ, és még ebben is az ő segítségét kérik. Véres telihold ígérkezik…

Charlaine Harris magával ragadó bestsellerében mesterien népesíti be világunkat vámpírokkal, nem kevés humorral és izgalommal fűszerezve.

„Pikánsan pokoli”

111 tag · 76 karc · Utolsó karc: 2017. szeptember 20., 13:55 · Bővebben

Eric Northman · Sookie Stackhouse

Dombi_Petra
Charlaine Harris: Lidércfény

Lehetséges, hogy két év kihagyás sok két kötet között ennél a sorozatnál. Nem minden esetben tetszett a könyv cselekménye, sokszor untatott, álmossá tett, de voltak benne olyan részek is, amit kifejezetten izgalmasnak, lényegre törőnek, sőt lebilincselőnek tartottam.
A vérfarkasos, vérpárducos, illetve a nyomozgatós részek nagyon tetszettek.
Sookie szokásosan minden férfi vágya, mindenki csak őt akarja. lennék a helyében.. ilyen pasik közül válogatni….na, de mindegy is :D Nekem személy szerint még mindig Eric a befutó <3
Váratlan fordulatokat is hozott a könyv, ilyen volt számomra pl. Sweetie és Charles a kötet végén.

Ulpius-ház, Budapest, 2010
422 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542843 · Fordította: Lukács Lászlóné
Cardamon
Charlaine Harris: Lidércfény

Az E/1-es történetmesélés többek között arra hivatott -szerintem-, hogy a szereplő a saját maga mondhassa el, hogy mi is jár a fejében. De Sookie fejében nem igazán fordulnak meg magvas gondolatok, hacsak a hajmosás és a ruhaválasztás nem számít annak. Sőt, meglehetősen butácska, érzelmileg labilis és elég csapodár. Igazából nem is emlékszem, hogy olvastam-e mostanában olyan könyvet, aminek a főszereplője ennyire érdektelen lett volna a számomra. Nem bántásból, de tényleg nem érdekel, hogy él-e hal-e. Csak a mellékszereplők virítanak valamit, és csak miattuk olvasom tovább a sorozatot.
Az is hatalmas kérdőjel számomra, hogy az a rengeteg pasi, aki körülötte ólálkodik mert természetesen minden kan belé szerelmes, mégis mit eszik rajta? Egyébként hány palival fog még összejönni valamilyen úton-módon, mert már most is alig tudom számon tartani a háremét.
Véleményem szerint elég híg volt ez a rész. Sokáig nem szólt semmiről, és a végére is csak odabökött valamit befejezésként, amolyan tessék-lássék módon. A bűnügy megoldásába pedig Sookie csak úgy belesétált, mint Frodó a Banyapók hálójába; nem nagyon tett érte semmit. És ha azt mondom, hogy a vége egyáltalán nem lepett meg, akkor finoman fogalmaztam.
Szóval ez a rész nem igazán tetszett, de az előző egész jó volt. Remélem meg tudja azt ismételni.

Szédültnapraforgó
Charlaine Harris: Lidércfény

Nem tudom hogy csinálja Charlaine Harris, de imádom a sorozatot. Már az ötödik rész, de még mindig nem unom :) Sookie-t imádom, szorítok neki, hogy végre találjon egy „igazi” párt magának, de még mindig azon az állásponton vagyok, hogy számára Eric az igazi :D
Ahogy olvasom a történetet, egyre inkább úgy érzem, én vagyok Sookie az olvasás fantáziálgatást okoz :D
Pedig Alcide is olyan jó fej volt vele, aztán arra nem jövök rá, Bill mit is akar valójában.
Ebben a részben is zajlanak az események, mindig történik valami. Sok volt a vérengzés, de még mindig jobb, mint filmen :)

Érdekes idézetek:
„Képes voltam arra, hogy egész életemben gondolatokat olvassak. A képesség nem nagy ajándék. A legtöbb ember elméje elviselhetetlen. A gondolataik unalmasak, undorítóak, kiábrándítóak, de nagyon ritkán szórakoztatóak.”
„Egy vámpírral lenni majdnem olyan feszültségmentes, mint amikor egyedül vagy, kivéve persze a vérszívás lehetőségét.”
„Rettenetes, hogy tudsz valami súlyosat és nehezet, és még rettenetesebb, hogy nem tudod kivel megosztani.”
„Mikor magad alatt vagy és fájdalmaid vannak, a legcsodálatosabb dolog a világon, ha érzed, hogy törődnek veled.”
„A világ, amiben éltem, az emberek világa tele volt kötelességekkel, adósságokkal, következményekkel és jó cselekedetekkel. Ezek kötötték össze az emberi társadalmat, talán ezek voltak a társadalom alkotórészei. És én próbáltam a legjobb tudásom szerint létezni. ”

sztimi53 P
Charlaine Harris: Lidércfény

Lassan kifogyok a mondanivalóból ezzel a sorozattal kapcsolatban… szóval megint vicces volt, de az előzőt nem übereli, de nem rossz. Ha így folytatódik, akkor marad a három és fél csillag.

Fairy
Charlaine Harris: Lidércfény

Hát ez megint olyan langyos lett számomra. Nagyon hiányoltam Eric-et a történetből keveset volt a színen. A tündérkeresztanya karaktere nagyon tetszik. Nem nagyon tudok mit mondani remélem a folytatás jobb lesz. Ez nekem kevés.

alexa19900726
Charlaine Harris: Lidércfény

Az első néhány kötetig imádtam a sorozatot, aztán elkezdett a színvonal romlani. Egy tény: Sookie az elejétől fogva roppant idegesítő :) A sorozatot is végignéztem bár a végén már inább csak Erik miatt :) ♥♥♥

theodora
Charlaine Harris: Lidércfény

nem rossz. Sookie egyre jobban belebonyolódik a TFL társadalmában – kicsit túlzás, hogy szinte már minden természetfeletti fajból van egy 'hódolója". A történet megint csavaros – amikor kiderül, hogy ki volt az orvvadász, és azt hinnénk vége a könyvnek jön egy újabb csavar :)

vic
Charlaine Harris: Lidércfény

Nekem alapvetően tetszett, de kicsit laposabb volt a sztori az előző könyvekhez képest. Valahogy átvezető regénynek tűnt nekem két nagyobb durranás között. Néha már előre kitalálható volt egy-egy csattanó. Remélem a következő jobb lesz, mert az előző kötet szerintem messze a legjobb volt.

Merida
Charlaine Harris: Lidércfény

4. könyvet a további könyvek sem tudták felül múlni,de szerettem volna tovább követni Sookie történetét,így tovább olvastam,és végül is érdekes volt,és nem gondoltam,hogy még mindig tudnak újat kihozni a történetből!

Nita_Könyvgalaxis

A vámpírok nem mindig ismerték a gyorséttermeket, mert ők nem szoktak enni. (Miért, maguk hány vértranszfúziós állomást tudnának kapásból felsorolni?)

kávésbögre P

Vannak időszakok, amikor gondolkodni kell, és vannak olyanok, amikor jobb, ha az ember nem gondol semmire.

Nita_Könyvgalaxis

Étel, ami járkál és beszél. Ez voltunk mi. McEmberek.

Thimmyke

– Visszajöhettek. Mondta egy fiatal vérfarkaslány, aki nyolc centi magas „dugj meg” tűsarkú cipőt viselt…

Nita_Könyvgalaxis

A barátnőm, Paula Woldan erkölcsi támogatást nyújtott, és némi információt a kalózokról, valamint hajlandó volt elviselni a „beszélj úgy, mint egy kalóz” napon.

385. oldal, Köszönetnyilvánítás

cassiesdream

A regények mindig sokkal érdekesebbek. Az igazság néha olyan unalmas.

Sunshine

Ha kibeszéljük a félelmeinket, már nem tűnnek olyan nagynak.

cassiesdream

Ha az ember le van törve és fáj mindene, az a legcsodálatosabb érzés a világon, ha tudja, hogy valaki babusgatja.

FanniFibi

– Azt állítod, hogy azt mondtam, veled volt a legjobb szex egész életemben. – mondta – De vajon te is ezt gondoltad rólam?
– Szeretnéd tudni, mi? – kérdeztem, majd visszamentem dolgozni.

True Blood sorozat · Összehasonlítás