Holtak ​klubja (True Blood 3.) 294 csillagozás

Charlaine Harris: Holtak klubja

A nagysikerű True Blood könyvsorozat folytatódik!
Nehézségek támadnak Sookie szerelmi életében, mert Bill egyre távolságtartóbb és nem szentel elég figyelmet kapcsolatuknak. Amikor váratlanul bejelenti, hogy üzleti útra készül, Sookie sejti: valami más van a háttérben. Kiderül, hogy Billt ismét behálózta ex-barátnője, a dögös vámpírlány, Lorena…

Eredeti mű: Charlaine Harris: Club Dead

Eredeti megjelenés éve: 2003

Ulpius-ház, Budapest, 2009
398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543246 · Fordította: Weisz Böbe

Kapcsolódó zóna

!

True Blood

113 tag · 74 karc · Utolsó karc: 2018. július 8., 11:11 · Bővebben

Eric Northman · Sookie Stackhouse · Bill Compton · Adele Hale Stackhouse · Russell Edgington

Nikolett0907 P
Charlaine Harris: Holtak klubja

„Azt mondják, álmodozni nem veszélyes – pedig de.”

Ez a rész végre tetszett.
Hogy ennek most köze van Bill „savanyú pofa” eltűnésének, azt nem merem határozottan kijelenteni, de nagyon élveztem, hogy nem volt jelen.
Mint azt már rájöttetek nem kedvelem.
Nem a komolyságával van bajom, hanem úgy alapvetően egy hangulatromboló pasas.

Viszont Sookie kivételesen nem ment az agyamra, sőt elég sűrűn mosolyogtam rajta.
Tud vicces is lenni, ha megerőlteti magát.
Az események pörgősek voltak, a karakterek kezdtek fejlődni.
Itt is akadt egy – két baki amitől égnek állt a hajam, de nem estem ki az olvasás ritmusából, így túltettem magam rajta.

Jöhet a következő rész.

sztimi53 P
Charlaine Harris: Holtak klubja

Na hát ebben a részben Bill a király vámpír eltűnik, ami igen jót tesz a történetnek. Bánta a fene, mert Bill olyan savanyú, mint egy dinnye, amibe belefosott Lőrinc. Szóval már kezdettől fogva nem bírom ezt a humorérzék nélküli csávót, viszont Sookie ölég vicces, szóval ő mindig felhúzza a sztorit. Ez nem az a sorozat, aminél majd megveszek, hogy olvassam a következő részt, de azért vissza fogok térni hozzá. És hoppá, a filmsorozatot sem láttam évek óta.

Kovtünci
Charlaine Harris: Holtak klubja

Elég sokáig tartott az elolvasása, de megérte nagyon jó volt. Megint egy újabb fajt ismerhetünk meg benne a vérfarkasokat, és persze Alcide-ot. Nagyon megszerettem benne remélem még feltűnik a következő részekben is. :)

Fairy
Charlaine Harris: Holtak klubja

Na ez a kötet sokkal jobban tetszett mint az első kettő.
Alcide megjelenése nagyod dobott a történeten egyből a szívembe zártam imádni való figura.
Eric is egyre szimpatikusabb számomra. Eseménydús és pörgős lett a történet. Az a szekrényes dolog Bubbától nem volt semmi a legviccesebb figura sokat röhögtem rajta.
Remélem,hogy nem lesz uncsi a folytatás sem,mert ha nem lenne itt 9 kötet a polcomon az első kettő után biztos,hogy nem vettem volna meg a 3-at.

Csillagvirágszál
Charlaine Harris: Holtak klubja

Tetszett, hogy máshol játszódik és nem abban a megszokott kis városkában. Sook és Bill… Bill annyira humor mentes és merev. Bezzek Erik! Sose fogom megérteni, hogy Sook mit szeret abban a fapofában.
Természetesen felbukkant egy újabb faj, köztük Alcide!
Ez a kedvenc vámpíros sorozatom könyvben, lehetetlen überelni!

molnani
Charlaine Harris: Holtak klubja

Bubba :D Hát ez kész, nagyon tetszett a karaktere.
Nem tudom, valahogy a könyvben sokkal emberibbek a vámpírok, mint a sorozatban.
Eric, Pam…
Alcide-ba a könyv alapján is „beleszerettem”. :)

Molnár_Sarolta
Charlaine Harris: Holtak klubja

Kellemes csalódás volt az első kettő könyv után, csak úgy faltam a sorait. :)
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy a Bill-mentes részek sokat dobtak a könyvön.
Alcide-ot imádtam, úgyszintén Eric-et is. Bubba pedig annak ellenére hogy vérszomjas, macskaölő vámpír, a legédesebb karakter:D
Debbie-től a falra másztam. Pam-et pedig megkedveltem.
Jöhet a következő rész! :)

Paulina_Sándorné P
Charlaine Harris: Holtak klubja

Nem tudom miért, de most idegesített Sookie és Bill is egyaránt. Ebben a részben valahogy Eric szimpatikusabb volt mint eddig. Tetszett a történet alakulása, élvezem benne, hogy bár sok fantasyt olvastam, olvasok, azért meg tudok lepődni. Megjelentek a spoiler, bár a sorozat miatt fogott meg azt hiszem. (Gyenge vagyok.)

Rooxy
Charlaine Harris: Holtak klubja

Eddigi részek közül számomra ez volt a legizgalmasabb, rendesen zajlottak benne az események. A szerelmi szál most háttérbe szorult, de kicsit idegesít már, hogy a főszereplőnőt mindenki el akarja kapni egy körre…
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2017/12/20/charlaine-harri…

Dombi_Petra
Charlaine Harris: Holtak klubja

A könyv eleje nem tetszett, de utána felpörögtek az események, és nagyon jó kis történet alakult ki. Nagyon örülök, hogy a filmsorozat hű maradt a könyvekhez, hisz így a filmbeli eseményeket betudtam társítani a könyvbéli cselekményeknek.
Maga a könyv tele volt izgalommal, keresztszálakkal, illetve veszéllyel. Volt amikor nevettem, amikor majdnem sírtam, és olyan is, amikor teljesen feszültté váltam, mint Sookie.
Alcide megjelenési jól jött, már nagyon vártam, hogy a könyvben is szerepeljen. Eric-et még mindig nagyon-nagyon imádom:) I<3Eric
Egy pici hiányosság azonban maradt bennem, de nem tudnám megmondani miért:)

Judyth3

– Ő az enyém.
Azon merengtem, vajon tudom-e mozgatni a kezem. Tudtam. Mindkettőt felemeltem, és minden kétséget eloszlatandó, magasba tartottam az ujjam.
Eric elnevette magát, mire Bill döbbenten felkiáltott.
– Na, de Sookie!
– Szerintem Sookie azt akarja mondani, hogy ő a saját maga tulajdona.

Kapcsolódó szócikkek: Bill Compton · Eric Northman · Sookie Stackhouse
SophieHale

– És mire kellett várnotok?
– Egy nagydarab sötét hajú meg egy magas szőke pasasra. Egy szőke csajjal, aki nagyon fiatal és jó a csöcse.
Eric keze olyan gyorsan lendült a magasba, hogy nem is láttam. Csak akkor voltam benne biztos, hogy lendülnie kellett, amikor láttam, hogy vér csorog Sonny arcán.
– A jövőbeli szeretőmről beszélsz. Legyél egy kicsit tisztelettudóbb.

Kapcsolódó szócikkek: Eric Northman
kávésbögre P

Azt mondják, álmodozni nem veszélyes – pedig de.

SophieHale

A nagyi mindig azt mondogatta nekem, hogy a nők mindent meg tudnak tenni, amit kell, és megint csak igaza volt.

Kapcsolódó szócikkek: Adele Hale Stackhouse · nők
Lobo P

Meguntam, hogy ezt a sok beteg dolgot végignézzem. Belefáradtam abba, hogy mindig bátornak kell lennem, s olyan dolgokat csinálnom, amitől félek és együtt kell lógnom bizarr és természetfeletti alakokkal. Én csak egy egyszerű, hétköznapi lány vagyok, és csak egyszerű, hétköznapi férfiakkal akarok randizni. Vagy legalább olyanokkal, akik lélegeznek…

SophieHale

– Olyan vagy kedvesem, akár a nyíló rózsa a tövisek között.
Te pedig beteg vagy.

Kapcsolódó szócikkek: Russell Edgington · Sookie Stackhouse
SophieHale

Belefáradtam abba, hogy mindig bátornak kell lennem, s olyan dolgokat csinálnom, amitől félek (…).

Kapcsolódó szócikkek: Sookie Stackhouse
Dombi_Petra

Russel olyasmi volt, mint Hugh Hefner meleg-vámpír változata, ez pedig a Playboy-ház, a hangsúllyal természetesen a „boy” szón.

True Blood sorozat · Összehasonlítás