Halottnak ​a csók (True Blood 6.) 190 csillagozás

Charlaine Harris: Halottnak a csók

Az igaz barát nem iszik a barátjából.
Gyilkosság történt. Sookie egyik kedves rokonát megölték. A hír mindenkit meglep, hiszen Hadley vámpír volt. Eltűnésének éjjelén a vámpírkirálynő hozzáment Arkansas királyához, és minden jel arra mutat, hogy a rokonnak köze volt mindkettőjükhöz. Mitöbb, birtokába jutott valami, amire sokaknak fáj a szemfoguk. Sookie épp indulni készül, mikor feltűnik a színen Quinn a vértigris, aki már az első randevún bajba keveri szíve választottját.
Charlaine Harris magával ragadó bestsellerében mesterien népesíti be világunkat vámpírokkal, nem kevés humorral és izgalommal fűszerezve.
„Pikánsan pokoli”

111 tag · 76 karc · Utolsó karc: 2017. október 20., 19:07 · Bővebben

Eric Northman · Sookie Stackhouse

boszii I
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Ááá és ennek is a végére értem :)
És szerettem, bár, így, hogy az első 5 részt nem volt lehetőségem olvasni, az elején nem tudtam, hogy ki a fene is ez a Sookie, és hogy, ha ember, és kicsit sem vámpír, akkor miért tud olyanokat mívelni, mint Edward Cullen, de aztán szépen belerázódtam a történetbe, és az első egy-két fejezet után már egyáltalán nem volt terhemre, hogy az előzményeket nem ismerem.
Összességében nagyon jó kis könyvecske volt, de nem ébresztett bennem mély gondolatokat.

lena91
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Volt egy problémám vele. Főleg az elején, amikor Hadley haláláról írt, olyan volt, mintha egy előzménykötetben ezt már leírta volna, itt meg csak megemlíti az eseményeket. A Waldos részek kimondottan. Többször megnéztem, hogy tutira az 5. folytatását vettem a kezembe, vagy átugrottam-e egy kötetet. Ezt nem értem. Egyáltalán…
Egyébként jó volt, Quinn-t nagyon bírom, kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből:)
Bill és Eric kissé háttérbe szorul, de annyira nem bántam.

Fairy
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Hát ez megint lapos,nem igazán tetszett. Azt hiszem ez nem az én sorozatom! Bill kimutatta a foga fehérjét amúgy sem bírtam szegényt. Sookie-ról egyre cifrább dolgok derülnek ki,és számomra az is unalmas,hogy minden pasi csak őt akarja. Quinn nagyon tetszett úgy olvastam volna róla még,rá kíváncsi vagyok csak ezért olvasom tovább a történetet.

Katamano
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Jaj jaj Harris! Ezt bizony elszúrtad, de nagyon! Végig olvastam. Reménykedtem, hogy valamikor lesz benne egy nagy csavar, egy fordulat, (mert ugye a remény hal meg utoljára) de a könyvnek vége lett. Se Eric, se sex, se igazi krimi, se csattanó. Zavaros kotyvassz. egy új szeretővel, aki mégcsak nem is szimpi és még csak nem is igazi szerető (még, gondolom én) . :/ Remélem a következő rész jobb lesz különben kasza,

részletsebb véleményem: http://katamano.blogspot.com/2010/07/charlaine-harris-h…

Paulina_Sándorné
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Tetszett a történet, bár Quinn helyett inkább Eric lehetett volna Sookie mellett többet, nem kellett volna egy újabb pasas. Bill bejelentése nekem sem esett jól. Tetszett, amit a boszorkányok műveltek.

Nita_Könyvgalaxis
Charlaine Harris: Halottnak a csók

A sorozat eddigi leggyengébb láncszeme. A könyv első felében nem történik szinte semmi, Sookie olyan izgalmas dolgokat csinál, mint a napozás, vagy modellkedés. Szerencsére a könyv második fele már pörgősebb, de az előző kötetek színvonalát nem érte el. Qhuinn viszont nekem nagyon szimpatikus, egy igazi tigris, hmmm. :)
Állítólag a Hetedik harapás már sokkal jobb, nemsokára oda is tartom majd neki a nyakam elolvasom. :)

theodora
Charlaine Harris: Halottnak a csók

A cselekmény itt lassabb, főleg a könyv első felében, de én ezt nem bántam. Megtudunk egy-két érdekes dolgot Sookieról. Quinn – hmm, nem voltam odáig érte, de az tetszett, hogy Sookie nem ugrott egyből az ágyába :) A vége izgi, felvázolja a következő könyvek eseményeit (háború, konferencia…).

alexa19900726
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Az első néhány kötetig imádtam a sorozatot, aztán elkezdett a színvonal romlani. Egy tény: Sookie az elejétől fogva roppant idegesítő :) A sorozatot is végignéztem bár a végén már inább csak Erik miatt :) ♥♥♥

zakkant
Charlaine Harris: Halottnak a csók

Sookie-ról kiderülnek érdekes dolgok, amik a jövőben biztos tartogatnak meglepetéseket, de ebben a kötetben semmi meglepetés nem ért. Egészen a végéig vártam a végkifejlettre, amit aztán Charline lezavart 2 oldalon és kész. Sookie új szerelme viszont érdekes jellem, de igazán köztük sem történik semmi a Halottnak a csók regényben. Pedig én vártam erre :D

Sunshine

Az ember önmagáról alkotott véleményét erősen megviseli az, ha tudja, mások mit gondolnak róla.

Anonyma

– Ó… apám – mondtam. – Szebb vagy, mint a Happy Meal menü egy hároméves gyerek számára.

cassiesdream

A vámpírok úgy dönganak a tündérek körül, mint a kolibri a cukros víz felett.

cassiesdream

Nem rejtheted el az igazi személyiségedet…

Timibaba90

-Tetszik amit látsz? – kérdezte.
– Ó, apám… – mondtam – Szebb vagy mint a Happy Meal menü egy hároméves gyerek számára.

Sunshine

– Sok a kóbor macska.
– Rendben – mondtam, és megpróbáltam nem magam elé képzelni. Tényleg szeretem a macskákat. És Bubba is, csak nem ugyanabban az értelemben.

Ninácska P

Minden tekintetben ártatlan volt, mint a ma született bárány…

házisárkány

Azok, akik hallgatódznak, ritkán hallanak magukról jót, nem?

Treszka

Igen, tudtam, hogy Quinn igazi tigris. És nem úgy értem, hogy az ágyban, habár hajlottam arra, hogy ott is erős és vadállati.
Amikor búcsúzóul megcsókolt, az ajka végigsimított az arcomon, mire elmosolyodtam.
Szeretem, amikor egy férfi tudja, mikor kell siettetni a dolgokat… és mikor nem.

Kapcsolódó szócikkek: Sookie Stackhouse
Treszka

– Ez az asszony az enyém volt, és az enyém is marad! – mondta olyan hangsúllyal, hogy már fordultam volna, hogy megnézzem, ott van-e a fenekemen a rám ütött bélyeg.

Kapcsolódó szócikkek: Eric Northman · Sookie Stackhouse

True Blood sorozat · Összehasonlítás