Élőhalottak ​Dallasban (True Blood 2.) 414 csillagozás

Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Az igaz barát nem iszik a barátjából

Sookie nagy bajba került. Megmérgezte egy fenevad, így végső elkeseredésében a vámpírok segítségét kéri. Ennek azonban ára van; a vámpírok Dallasba viszik, ahol telepatikus képességével fel kell kutatnia egy eltűnt fajtársukat. Sookie belemegy az alkuba, egy feltétellel: az embereknek nem eshet bántódása. Az ígéret hamar semmivé foszlik, amikor egy ínycsiklandó szőkeség keresztezi az éhes vérszívók útját…

CHARLAINE HARRIS magával ragadó bestsellerében mesterien népesíti be világunkat vámpírokkal, nem kevés humorral és izgalommal fűszerezve.

„Pikánsan pokoli”

111 tag · 74 karc · Utolsó karc: 2018. július 8., 11:11 · Bővebben

Eric Northman · Sookie Stackhouse · Bill Compton

Nikolett0907 P>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Nekem ez a sorozat még mindig nagyon fura.
Nagyon nehezen tudtam belerázódni, pedig úgy a világképpel nem lett volna semmi bajom.
Na, de Sookie az agyamra ment.
Nem bírom ezt az ártatlan vagyok, mentsetek meg, de ugyanakkor meg mindenki őt akarja megfektetni és rá vár a legnagyobb és legfontosabb feladat.
Én értem, hogy ez a nebáncsvirág jellemző nagyon cuki, meg tényleg védelmet hoz elő a hímekből, de ne már, annyira elcsépelt és unalmas.
Viszont, ha ezt nem veszem figyelembe, akkor pörgős volt, sok vér, sok szex és egész jó humor.
Adok egy négy csillagot, meglátjuk mivel találom szembe magam a következő kötetben.
Egy olvasásnak megfelelt.

Ulpius-ház, Budapest, 2009
398 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542201 · Fordította: Binder Natália
tinuviel89>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Ez a kedvenc részem, nagyon mozgalmas. Kár hogy a filmben kihagyták a konferenciát.

ViveEe P>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Ez a rész jobban tetszett, mint az előző. És szerintem ennek Eric nagyobb fokú jelenléte, és a kicsit pörgősebb történet volt az oka.
Nem csípem Billt. Semmilyen. Sookie sem egy főnyeremény. A hűség bajnoka semmiképpen sem. Semmi romantika nincs ebben a könyvben, csak szex.
Az elején kicsit megijedtem, hogy megint ugyanolyan „nyomozás” lesz a fő cselekmény, mint az első részben, de szerencsére nem így lett.
Viszont a dallasi események egész érdekesek voltak. Többet tudunk a vámpírok társadalmáról, az ellenséges emberi csoportokról, és néhány új természetfeletti lény is megjelenik. A vége az orgiás dologgal nagyon nem tetszett.
Szerencsére tudom hogyan alakul a továbbiakban Sookie élete, és tudom, hogy jobb lesz a történet, emiatt folytatom. De sajnos azt is tudom, hogy spoiler

Sabinomi>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Úgy érzem, hogy ciki, de azt kell mondanom, hogy én nagyon élveztem ezt a könyvet. Imádom a könyv hangulatát. Tisztára, mint amikor a sorozatot néztem. Vicces, általában, amikor elolvasok egy könyvet, mindig meg is akarom nézni, de itt valahogy ez nem vonzott… A könyv annyira hozta a sorozat hangulatát, hogy nem akarom megnézni.
Történet érdekes volt. Valami hasonló volt a sorozatban is, de ott több volt a bakkánsnőből. Bár nem túlzottan emlékszek, így élveztem.
Bill a legrosszabb könyuespasi, akiről olvastam. Hogy tudtam én szeretni a sorozatban? Több kémiát érzek Sookie és Eric között, én nekik szurkolok. Bár remélem itt másképp lesz, mint a sorozatban… Úgy látszik ez lesz az én guilty pleasure könyves sorozatom :)

_Katie_ P>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Nem volt rossz…….hmmm….. lehetett volna egy picit frappánsabb – Hogy Kiss Ádám szavaival éljek a Személyiségkutató végéről és ezzel össze is foglaltam egy mondatban mit gondolok…..muhahaha. :D

Volt ebben minden. Tiszta Anita Blake volt. Vámpírok, alakváltók, vér, erőszak, idióta emberek, izgalom, lövöldözés, nyomozás, szex. Na meg a Vídiabőr 16.0 aminek hála soha nem lett Sookinak semmi baja. na meg persze a vámpírvérnek is hálát adunk, mert anélkül nincs vámpíros történet és szerencsére rohadt jót tesz az embernek

Sajnos még mindig nem sikerült megszoknom, hogy Bill vámpír. Mármint nem a vámpírságával van baj, hanem a nevével. Ki a fene nevez el egy vámpírt Billnek??! o.O
plusz megnéztem a sorozatban ki játssza, ami nagy hiba volt….brrrrrr

Ericben látok potenciált a későbbiekre vonatkozólag, de ha belemegy a folytatás egy spoiler akkor ideges leszek :))

Elhaym>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

True Blood sorozattal mindig nem tudok megbarátkozni. Szereplők továbbra is jellemtelenek, történet lassú és unalmas.
Bővebben:

kivimango>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Ez már egy árnyalattal kevésbé tetszett, mint az első rész. Van pár bugyuta jelenet, szituáció, megszólalás. De összességében azt tudnám elmondani, mint az elsőről. Egyszerű, de szórakoztató. Sookie ebben a részben néha felbosszantott, kevésbé találtam viccesnek, mint az első részben. Viszont Ericet még jobban megkedveltem. Az egyre inkább megjelenő természetfeletti lények már kezd az ízlésemnek kicsit túl sok lenni, de amíg leköt a történet addig túl tudok rajtuk lépni. Pár momentum nem volt világos a könyvben számomra, de szerencsére nem tűntek lényegesnek, úgyhogy átsiklottam felettük.
A könyv olvasását élveztem, viszont mégis levontam pár csillagot. Ennek az az oka, hogy roppant mód zavart, hogy sok hiba van a könyvben. Vesszők, pontok felcserélése vagy épp kihagyása, lemaradtak betűk a szavak végéről. Nagyon bosszantó. A másik ok, hogy mivel második könyv, mindent elmagyarázott még egyszer, amit az első részben tudtunk meg vagy épp az első részben történt. Ezeken minden sorozatnál kiakadok. Ha valakit érdekel egy sorozat olvassa el az elejétől, ha meg a másodikkal kezdi, akkor így járt, úgyse lesz minden világos ezekből a pár mondatos visszautalásokból. Továbbá még a kicsit bugyuta szereplők, jelenetek is tehetnek a kevesebb csillagról.
A sztorija azonban izgalmasabb volt, mint az első résznek és kicsit összetettebb. Kíváncsian fogom olvasni a következő részt is.

Liliane>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Jobban tetszett mint az első rész, kicsit szinesedett a világ lényekkel egy kis vallással.
Izgalmasabb volt!
Eric-párti lettem. Szeretem a humorát.
Bővebben a linkeknél.

mcborzaska>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Kevésbé tetszett, mint az első rész. Annak örülök, hogy Sam nem szerepelt olyan sokat, mert nem nagyon kedvelem. Eric sokkal szimpatikusabb lett.

Petra_Posztós>!
Charlaine Harris: Élőhalottak Dallasban

Egyre jobban kinyílik az a világ, amit az író álmodott. Most már nem csak a bár és a környékén találkozhatunk természetfeletti lényekkel. Jobban tetszett mint az első rész.

Fiizso P>!

– Véres a szád. – A tenyerébe vette az arcomat és megcsókolt.

Kapcsolódó szócikkek: csók · Eric Northman · Sookie Stackhouse · vámpír
bzsolti10>!

A szavaim annyit értek Stannek, mint ha a csirke beszélgetne egy KFC-vásárlóval.

Fiizso P>!

Eric rajtam feküdt. Amúgy is sajgott mindenem, úgyhogy ez igen fájdalmas volt, és kezdetem eltolni magamtól. (…)
– Tudtam, hogy egyszer rád fogok feküdni valahogy – mondta.
– Megpróbálsz feldühíteni, hogy megfeledkezzem róla, hogy halálra vagyok rémülve?
– Nem, csak kihasználom az alkalmat.
Megvonaglottam, hogy megpróbáljak kikerülni alóla, mire azt mondta:
– Jaj, ezt csináld még egyszer. Rettentő jó érzés volt.

Kapcsolódó szócikkek: Eric Northman · Sookie Stackhouse
Judyth3>!

– Nincs kifogásom további maradásra – mondta Eric gunyoros sóhajjal, és felemelkedett rólam. Végignézett magán. – Az ingem mindig tönkremegy, ha veled vagyok.

Judyth3>!

– Jól van, bébi. – Mosolyogva néztem rá, míg felszedegette a ruháit. – Figyelj csak, jössz egy pulcsival meg egy melltartóval. Két melltartóval. Gabe is elszakított egyet, úgyhogy az munkavégzés közben elszenvedett ruházati balesetnek számít. Te is eltéptél egyet, plusz a pulcsimat.
– Na, ezért vettem női ruhaboltot – mondta kedveskedve. – Így mindig téphetek, ha csak indíttatásom van rá.

Fiizso P>!

A gatyámba mászni? Micsoda kifejezéseket tudsz te használni.
– Már biztos hallottad – mondtam kicsit zavartan. Ingatta a fejet, és ragyogóan szórakozott, a szeme szikrázott.
– A gatyámba mászni – ismételte, lassan ízlelgetve a szavakat. – Én is a gatyádba másznék, ha lenne rajtad.

Kapcsolódó szócikkek: Bill Compton · Sookie Stackhouse
Szelén>!

A csókja odaadó, mély és váratlan volt; amikor valakitől olyan ajándékot kapsz, amiről nem is tudtad, hogy vágysz rá. Átölelt, és én is őt, aztán teljesen átadtuk magunkat a másiknak, míg ki nem józanodtam.

Judyth3>!

– Itt vagyok – mondta Eric.
– Én meg itt. – Kicsit meglepett Eric telefonba köszönő technikája.
– Sookie, az én kis golyószívóm – mondta szeretetteljes, meleg hangon.
– Eric, a hantakirályom.

True Blood sorozat · Összehasonlítás