Belső ​Kereső Önmagadhoz 6 csillagozás

A siker, a boldogság (és a világbéke) eléréséhez vezető megdöbbentő ösvény
Chade-Meng Tan: Belső Kereső Önmagadhoz

A ​könyv szerzője, Meng – a Google HR szakértője – életcélja, hogy a meditáció jótékony hatásait elérhetővé tegye az egész emberiség számára. És hogy a Google különleges szerepet játszhat ebben, hiszen a Google a Google.
A Google ma (részvényei értéke alapján) a világ legnagyobb vállalatai közé tartozik. Mindezt alig 18 év alatt érte el.

„A Google küldetése a világ összes információjának rendezése, univerzálisan elérhetővé és hasznosíthatóvá tétele"

E rendkívüli léptékű és tartós fejlődésben döntő szerepet játszik az, hogy a Google szinte alapítása óta támogatja a dolgozók jó közérzetét, munkabeli eredményességét és hatékonyságát növelő módszerek kutatását és tanítását. Így jutottak el a meditáció és hasonló mentális képzések kutatásához.

Majd száz évvel ezelőtt a sport akkor indult világhódító útjára, amikor tudományosan igazolták egészségre és a vállalatok jövedelmezőségére való jótékony hatásait. Ezen kutatások révén vált fokozatosan bárki számára… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Lunarimpex, Budapest, 2016
288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639219946 · Fordította: Edelényi Gyula

RandomSky>!
Chade-Meng Tan: Belső Kereső Önmagadhoz

Chade-Meng Tan: Belső Kereső Önmagadhoz A siker, a boldogság (és a világbéke) eléréséhez vezető megdöbbentő ösvény

Egy újabb könyv a meditációról és annak jótékony hatásairól, ám a nyugati elmére optimalizálva, sok tudományos bizonyítékkal, nem kevés humorral, jobbára könnyen megtanulható gyakorlatokkal. Persze ez is csak akkor működik, ha az ember csinálja is, de pusztán olvasni róla is segíthet.
Bővebben: http://www.ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2017-05…

Füge>!
Chade-Meng Tan: Belső Kereső Önmagadhoz

Nagyon fontos alap-, vagy még inkább kiinduló mű a témában: azoknak ajánlanám, akik most kezdenek el ismerkedni a stresszcsökkentés, a belső nyugalom, esetleg a tudatos jelenlét (azóta már itthon is elterjedt angol néven: mindfulness) és relaxáció, meditáció témájával. Szerintem rendkívül jól sikerült könyv, pont azért, mert egyszerre könnyed és olvasmányos, tele apró történetekkel – ugyanakkor nagyon gyakorlatias (konkrét gyakorlat leírásokkal, amelyek azonnal kipróbálhatóak), ráadásul „nyugati gondolkodásra” szabott, tehát bőven támaszkodik kutatási eredményekre, tudományos megfigyelésekre. Tényleg ideális bevezető: nem túl hosszú, nem nyomasztóan mély, de megbízható és stabil alap ahhoz, hogy ha egy-egy módszer megtetszik, elindulhassunk és mélyebbre áshassunk az irányában.