A ​pozsonyi csata (Ősök és hősök 2.) 9 csillagozás

Hadiparancs: „Irtsátok ki a magyarokat!”
Cey-Bert Róbert Gyula: A pozsonyi csata

Ha ​lenne a magyar irodalomban egy Shakespeare-méretű drámaírónk, akkor bizony bőven találna témát a rejtélyes királydrámáihoz a mi történelmünk bonyolult, gyakran homályos eseményeiben is. Azokat ugyanis vagy rosszul, esetleg hiányosan, vagy félreértve ismerjük, s így van ez már a legendás honfoglalónk, Árpád személyével is. Ő ugyan nem volt királyunk, de azért vezető fejedelemként is kimagasló alakja volt nemzetünk korai időszakának, és az ő nevéhez is történelmi rejtélyek sora kapcsolódik. Személyéhez ugyanis nem csupán a honfoglalásnak korfordulót jelentő hatalmas tette, hanem ezt követően a győztes csatáknak egész sorozata is fűződik. A honszerzés nem egyszerűen egy egyedi-egyszeri bevonulást jelentett mai hazánk területére, hanem még hosszadalmas harcok után került csak birtokunkba a teljes Kárpát-medence. A harcok alatt uigyanakkor nem szabad nagyléptékű hadműveleteket értenünk, hiszen éppen az itt megtelepedett, jószerivel rokonnépeknek minősíthető ittlakók általában… (tovább)

Püski, Budapest, 2013

Góth_Gergő>!
Cey-Bert Róbert Gyula: A pozsonyi csata

Cey-Bert Róbert Gyula: A pozsonyi csata Hadiparancs: „Irtsátok ki a magyarokat!”

Mégha csak egy kalandregényről is beszélünk aminek nem is biztos hogy minden szava igaz, de az élmény amit ad az csodálatos. Igenis büszkék lehetünk múltunkra. És ez a könyv arra emlékeztet minket. Öröm volt olvasni.

ChaiLatte>!

– Az erőszakos hittérítés csak a felszínt érinti, sohasem a lélek mélyét – jegyezte meg Kurszán.

Góth_Gergő>!

Minden birodalom erejét a vezetők bölcsessége, becsületessége, elhivatottsága, tehetsége és a népük érdekeivel való azonosulása dönti el. Ha a vezetőket elragadja az önzés, az önimádat démona, ha csak a maguk érdekeivel törődnek, megfeledkeznek a feladatukról, a npük biztonságáról, akkor a birodalom törvényszerűen meggyengül.

ChaiLatte>!

Mi hungurok tiszteljük az életet, az emberi életet, úgy ahogy tiszteljük az állatok, a fák, a virágok és a növények életét. Mindannyian Üsten teremtményei vagyunk és összhangban kell élnünk egymással.

ChaiLatte>!

Ezután következett a hungur szakácsok által készìtett ételek hosszú sora, az áldos, főtt és sült halak, sertés, bárány, marha és vadhúsok.

Ősök és hősök sorozat · Összehasonlítás