Az ​ördög kastélya 18 csillagozás

Cesare Pavese: Az ördög kastélya Cesare Pavese: Az ördög kastélya Cesare Pavese: Az ördög kastélya Cesare Pavese: Az ördög kastélya Cesare Pavese: Az ördög kastélya

A tragikusan elhunyt Pavese a modern olasz irodalom egyik legnagyobb alakja, már vitathatatlan klasszikusa, az utána következő nemzedékek máig elevenen ható példaképe. Az ördög kastélya 1949-ben jelent meg, s benne az író három egyetemista erkölcsi forrongását, emberré érlelődésének nehéz pillanatait ragadja meg. Találkoznak a Gonosszal: az élvezetekbe, vagyonba, semmittevésbe belecsömörlött Polival, aki nemcsak a kábítószer veszedelmes mérgeitől beteg, hanem a hitetlenség, a tejes cinizmus kórokozóit is hordozza és terjeszti. Pavese fegyelmezett, szűkszavúságában is költői stílusa, regényeinek szinte mértanian pontos szerkezete méltán vívta ki a kritika és az olvasók elismerését nemcsak Olaszországban, hanem világszerte.

Eredeti megjelenés éve: 1950

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Horizont könyvek Kriterion · Helikon Kiskönyvtár Helikon

Kriterion, Bukarest, 1976
342 oldal · Fordította: Lőrinczi László, Lontay László
Magyar Helikon, Budapest, 1971
264 oldal · keménytáblás · Fordította: Lőrinczi László
Európa, Budapest, 1960
296 oldal · keménytáblás · Fordította: Lőrinczi László

lencsemate I>!
Cesare Pavese: Az ördög kastélya

@Mes unalom a köbön?? ezt kérlek fejtsd ki. Lehet, hogy sértődésnek tűnik, mert hogy a kedvenc íróm, kedvenc regényem, kedvenc regénykezdésem, ráadásul évről évre elolvasom (3 éve idén először nem, de még van másfél hónap). Talán azért tűnik unalmas, mert nincs benne akció, a főhősök (nagyjából mind antihősök) csak sétálnak, napoznak, beszélgetnek. Viszont a hangulata félelmetes, soha semmit nem olvastam ennyire beleélve magamat, talán mert én is szeretek éjszaka sétálni például, nem tudom. Egyszer meg akarok tanulni olaszul, hogy eredetiben olvashassam Paveset (a ház a domboldalon már meg is van olaszul), zseniálisan ír, szerencsére nagyon jól is fordították. Na mindegy, nekem abszolút kedvenc, attól még más adhat rá fél csillagot, csak meglepő :)

Dénes_Gabriella>!
Cesare Pavese: Az ördög kastélya

Folyamatosan Szerb Antal jutott eszembe miközben olvastam.
Viszont még annyira sem jött be Pavese, mint Szerb…

csobi P>!
Cesare Pavese: Az ördög kastélya

Az ördög kastélya: Nettó öndestrukció, kiút- és megoldáskeresés, persze nem a felszínen. 5/5
Szép nyár: Egy tapasztalatlan fiatal lány kezdő lépései és összes naivitása hitelesen ábrázolva, karöltve egy hamis barátnővel és ál(?)festőkkel és némi pikantériával. 5/4
A hold és a máglyák: Emlékről emlékre előbújó történet ez, egy fattyú gyerek, akinek sikerül kitörnie a nyomorból, mivé válik, miért tér vissza a szülőföldjére, egy hasonló kisfiú megsegítésén keresztül mindenféle családi bonyodalmakon át, belefonva Olaszország összes szőlővesszeje és a falusi élet minden öröme és keserűsége. 5/5

lencsemate I>!

Nagyon fiatalok voltunk. Azt hiszem, abban az évben nem is aludtam.

első két mondat