A ​csodálatos kutyadoki 90 csillagozás

Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

A ​kutyád az őrületbe kerget? Agresszív, ideges, félénk vagy egyszerűen csak túl feszült? Négylábú barátod talán valami megszállottja: felugrál mindenkire, aki belép az ajtón, vagy azzal nyaggat, hogy újra és újra eldobd neki ugyanazt a koszos, zöld teniszlabdát?
Vagy esetleg úgy érzed, a te kutyád tökéletes, de szeretnéd, ha kettőtök kapcsolata még teljesebb lenne? Szeretnéd megtudni, mi motiválja? Szeretnél bepillantást nyerni a világába, hogy szorosabb kapcsolatot alakíthass ki vele? Ha a fentiek bármelyikére igennel feleltél, akkor jó helyen vagy.
Manapság annak ellenére, hogy több könyv, több segítség, több képzési eszköz és még többféle jutalomfalat áll rendelkezésünkre, több neveletlen kutya van, mint valaha. Elérhetőek ugyan az eszközök ahhoz, hogy kutyáinknak jó nevelést adhassunk, mégsem értjük igazán kedvenceink természetét. Mindamellett, hogy legtöbbünk jó szándékú és szerető kutyatartó, a megértés hiánya sok problémához vezethet. Egyszerűen fogalmazva, a… (tovább)

Eredeti cím: Cesar's Way

Eredeti megjelenés éve: 2006

GABO, Budapest, 2010
278 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636893620 · Fordította: Kós Judit

Zálog>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára

Cesar Millan egy igazi self-made man. Tizenévesen szökött át a határon(Mexikóból az Egyesült Államokban), egy ideig hajléktalan volt (még angolul sem tudott), majd nem kis szerencsével, de végül: az lett, ami akart lenni (sokáig nem is tudta pontosan, mi is akar lenni): hát, mondjuk inkább úgy, hogy kutya szakértő*.
Elért sikereit annak köszönheti, hogy kitalált egy rendszert a problémás kutyák kezelésére, ami láthatóan működik**, mégpedig azért, mert a kutyák természetes, falkabeli viselkedésének tanulmányozásából indult ki, és ezt fordítja “emberi nyelvre.”*** Első blikkre valóban meglepő, sőt talán egyeseknek csalásnak is tűnhet a gyors siker, amit elér egyes esetekben, de szerintem egy szerencsés együttállásról van szó: egy céltudatos latin**** legény, természetes érzékkel, akinek még a kamera is jól áll.
A könyv viszont nem jó.Az alapelvek persze benne vannak, de rettenetesen szájbarágós, és sok újdonságot sem tud mondani annak, aki próbált már a “Morzsi gyere ide!” – n kívül mást is tanítani a kutyájának.
Így inkább a sorozatot, vagy a másik könyvét ajánlom.

PS: Egyébként meg ő az első az általam olvasottak látottak közül, aki nem mindent jutalomfalattal akar megoldani, mert az bizony nem nem nevelés, hanem kondícionálás. Ami nem ördögtől való ugyan, de nem minden esetben célravezető.

*A csodálatos szerintem – ha nem is nagy, de – túlzás, a kutyadoki meg nem csak béna (angolul: dog whisperer), de még félrevezető is, mert CM nem orvos. Kutyapszichológia meg van ugyan, de gyakorlásához nem kell diploma.
**ld. a National Geografic – on futó sorozatot
*** Érdekes, hogy ez a falkaszellem Csányi Vilmos szerint már nem a kutyák sajátja, mert már a háziasítás során kiveszett belőlük, Cesar Millan pedig erre alapozza az egész rendszerét.
**** A latin kultúrában a kutyának alapvetően nincs nagy becsülete, ezért több náluk a vad, félvad falkába csapódott kóbor kutya. Őket meg ugye, szépen meg lehet figyelni.

sztinus>!

A legjobb.
Mindenhol hasznosítható mondatok.

Szelén>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Ismertem a tévéből Cesar Millan módszereit, tulajdonképpen sok újat nem adott nekem ez a könyv, de mégis úgy érzem, hogy nekem, mint kutyatulajdonosnak ez egy alapkönyv, újra és újra elő kéne vennem, és átolvasnom. Mert számomra Cesar módszere azt jelenti, hogy magunkat, a gazdákat kell rendbe tenni, a kutyákkal kevesebb baj van, mondom ezt úgy, hogy az én kutyám sem egy egyszerű eset.

Natalie_Danaisz IP>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

ehh, miszter kutyadoki, engem megvett. tanítani kéne néhány fejezetét az iskolában a gyerekeknek, lehetne korán kezdeni, mert elég korán úgysemlehet, mert addigra már ott a nagy sóvárgás, mert addigra már rosszabb esetben ott a kutya, amit aztán agyonimádunk, vagy egyszerűen csak nem értünk, vagy nem jól értünk, vagy nem mindig jól, aztán jön a baj. a baj lehet kicsi, vagy nagy, ez nem mindig függ a kutya méretétől, mint tudjuk ez pszichológia, de nem humán. bírom, ahogy a kutyák szemével lát. ez a kulcs. ezt tényleg tanítani kellene.
még valamit miszter, a legelső oldalon megnyerte a bizalmamat azzal a néhány sorral, a köszönetnyilvánítással, amit a családja emlékének ajánl. számomra ezzel megalapozta a könyv hitelét. jó volt a megérzésem.

Istris>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Ez egy baromi jó könyv! Én pár nap alatt jelentős változást tudtam elérni a két kutyámnál, pedig sok mindent eddig is így csináltunk. Akinek nem volt még keményen, domináns kutyája, nem tudja, mennyire nem mindegy, meddig engedjük elmenni. Döbbenetesen gyors változást lehet elérni a módszerével, de úgy gondolom, hogy előzetes kutyás tapasztalat kell ahhoz, hogy értsük miről beszél. Nem baromság, nem marketing, és igen kevesen értik ennyire a kutyát, mint ő (megjegyezném a futógépet, a lusta amcsiknak ajánlja, végső megoldásként, nem a szuper titkos módszere egyik kelléke).
Itthon is ismerek hasonlóan jó kutyás szakembert, csak ő nem tudta ugyanezt úgy elmondani, hogy értsem, Cesar igen. Ettől nem ért ő kevésbé a kutyákhoz, csak más dolgokat csatoltunk egy-egy szóhoz és nem értettük egymást, ami azért is érdekes, mert vele egy az anyanyelvünk.
Amit Cesar és sok már szakember csinál, megfigyelésen és tapasztalaton alapszik, vélhetőleg nem jön rosszul neki a pénz sem, de úgy gondolom, hogy minél több kutya szerető emberhez szeretné eljuttatni azt a módszert, amivel sok kutyának és gazdinak tudott egy teljesebb, szebb életet mutatni.
Valóban megeshet, hogy rosszul szeretjük a kutyákat, de mi is ösztönlények vagyunk valahol. És hát hogy szeret az ember egy számára kiszolgáltatott, állítólag egy 3 éves gyerek értelmével rendelkező, cukin néző szőrös izét aki a legjobb barátja? Igen, pont úgy mint egy gyereket… ösztönösen. De nehéz ezt legyőzni! De tényleg, néhány szabállyal és napi 1-1,5 óra sétával mintha varázsütésre változtak volna meg a kutyák, én nagyon örülök, hogy a kezembe került ez a könyv, a többit is el fogom olvasni.
Sok séta, játék, szabályok, következetesség és odafigyelve simogatni kb. ez a Cesar módszer lényege, nekem működik, hálából megveszem a könyveit, na meg önzőségből, mert a polcomon akarom tudni őket, hogy bármikor beleolvashassak.
Kellemes olvasást és hosszú, boldog kutyás éveket mindenkinek:)!

Katamano>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Nem rossz könyv, viszont csak egy bődületes marketing fogás az egész… Arra a kérdésre, hogy hogyan oldjuk meg a kutyáinkkal a problémáinkat, egy kutyafutópad nem fog választ adni…

Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Minden kutya gazdának legalább egy Cesar Millan könyvet el kellene olvasnia, sőt talán az lenne a legjobb, ha még mielőtt gazdik lennének elolvasnának egy ilyen könyvet… vagy többet. Inkább többet, mert ez egyszeri olvasásra nem tapad olyan mélyre, amilyen mélyen ennek a tudásnak meg kell ragadnia. Ahogy Alíz hozzánk költözött, én mint a kisangyal kezdtem olvasni Cesar Millan könyveit és rengeteget tanultam, elsősorban magamról és a megfelelő viselkedésről, aztán a kutyákról. Alíz egy tökéletes kutya, első kutya a családunkban, de tényleg elfogultság nélkül állíthatom, hogy nem problémás, nyugodt, csendes, megadó kölyök. De még így is sokszor korrigálnom kell a viselkedését, a felállított szabályainkat folyamatosan be kell tartatnom vele, mert így tudunk csak együtt, kiegyensúlyozott, boldog életet élni. Büszke vagyok rá. És hálás vagyok e könyv írójának, illetve a kutyám ugyancsak birka nyugalmú, türelmű és nyugodt édesanyjának.

Zizifalva>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Hű, de rég nem írtam értékelést… Amikor kicsi voltam, már akkor is sokszor láttam Cesart valamelyik ismeretterjesztő csatornán, és kutyabolond lévén imádtam a műsort. Leginkább amiatt, mert a kutyákat nem csak háziállatokként, hanem partnerekként és állatokként mutatja be, akiknek ugyanannyira szükségük van az ember odafigyelésére, és nem lehet csak letudni annyival, hogy napi egyszer ránézek, megvan-e még. (Pedig mennyi ilyen embert ismerek, jó ég.)
Nagyon hasznos könyv, kicsit szájbarágós, de engem nem zavart. Az egyetlen dolog, amit hiányoltam, hogy nem részletezte az aktív-határozott (remélem, ez volt a neve, már nem igazán emlékszem) magatartást, csak említette, hogy mennyire fontos, a pontos folyamatot azonban – hogy hogyan lehetne elérni ezt az állapotot – nem, márpedig nekem eléggé szükségem lenne egy gyorstalpalóra a témában. Pozitívum, hogy amikor sokadszorra megpróbáltam, láttam némi hajlandóságot a kutyusainkban, ami már most több, mint amit valaha elértem náluk.

Andus>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Fantasztikus ez a könyv. Úgy érzem nagyon sok mindent tanultam belőle, és csodálom Cesart ahogy a kutyákkal tud bánni.
Mindenképp kötelező olvasmánnyá tenném az összes kutyatartó számára.

VeresIbi>!
Cesar Millan – Melissa Jo Peltier: A csodálatos kutyadoki

Ez a könyv nem is a kutyákról szól. Cesar Millan „átver” minket. Bizony kérem, ez a könyv magáról az életről szól! Persze-persze a saját „nyelvén” a kutyás példákon keresztül szól hozzánk, de sokkal többről tanít mint hogy hogyan éljünk harmóniába a kutyánkkal. A nagy feladat, hogy hogyan éljünk harmóniába önmagunkkal. Naná, hogy a kettő összefügg…

Hajnalcsillag>!

Az én véleményem az, hogy problémás fajta, mint olyan, nem létezik. Problémás gazdákból azonban sosincs hiány.

shadowhunter1975 P>!

Módszerem kulcsa abban rejlik, amit én úgy hívok: a falka ereje. Mivel egy farmon nőttem fel munkakutyákkal, és nem házikedvencekkel körülvéve, természetes falkatársadalmukban figyelhettem meg őket és kommunikálhattam velük. A falkakoncepció minden kutya DNS-ébe bele van kódolva. A falkán belül csupán két szerepkör létezik: a vezető és a követő.
Ha nem válsz a kutyád vezetőjévé, ő fogja magára ölteni ezt a szerepet, és megpróbál irányítani.

21. oldal, Bevezetés (GABO, 2010)

Hajnalcsillag>!

A legfontosabb dolog, amit tudni kell az állatokról, hogy mindannyian a jelenben élnek. Minden pillanatban. Ez nem azt jelenti, hogy nincs emlékezetük, mert van. Csupán arról van szó, hogy nem gyötri őket sem a múlt, sem a jövő.

Kapcsolódó szócikkek: jelen
VeresIbi>!

Tizennégy vagy tizenöt éves voltam, amikor először bekötötték a folyó vizet. Ennek ellenére sosem éreztem úgy, hogy szegények lennénk.

Hajnalcsillag>!

Őszintén úgy hiszem, és ezt a tapasztalataim mondatják velem, hogy minden állat okkal kerül az életünkbe: azért, hogy segítsen, és megtanítson bennünket jobb emberré válni.

Lunemorte P>!

A farkasok nem feltétlenül csak akkor esznek, amikor éhesek, hanem amikor épp élelemre bukkannak. Testük raktározásra lett teremtve. Ez a gyökere kutyád gyakran telhetetlennek tűnő étvágyának.

Kapcsolódó szócikkek: farkas · kutya
Hajnalcsillag>!

De talán épp azért került hozzád a kutyád, hogy mindketten megtanulhassatok egészségesebben viselkedni.

Hajnalcsillag>!

A kutyák ünneplik az életet, és nem csinálnak nagy ügyet a halálból. Tulajdonképpen sokkal jobban viszonyulnak hozzá, mint mi, és rengeteg tanítanivalójuk van számunkra e téren. Természetes bölcsességük által i is vigaszt nyerhetünk, amikor szembesülnünk kell saját emberi mulandóságunkkal.

Kapcsolódó szócikkek: kutya
PUjszászi>!

Nem lenne szabad tehát egyes kutyák életét kioltani azért, mert a gazdáik által teremtett szörnyetegekké váltak, ám maguktól sosem lettek volna azok.

Kapcsolódó szócikkek: kutya
Lunemorte P>!

Képzeld el, hogy bemutatnak egy embernek, akiről tudod, hogy sorozatgyilkos. Vajon képes lennél nyugodt maradni a jelenlétében? Persze hogy nem!