Sovay ​– Az útonálló úrilány 91 csillagozás

Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

A ​Celia Rees rajongók legnagyobb örömére, egy újabb nem mindennapi leányzó kalandjaival ismerkedhetnek meg a hazai olvasók. Sovay még Marynél (Bűbájos Mary, Farkasszem) és Nancynél (Kalózok!) is vakmerőbb és kalandvágyóbb, hiszen ő nem kényszer vagy erőszak hatására szakít az illedelmes kisasszonyoknak előre megírt sorssal, hanem sértett büszkesége okán válik útonállóvá. Ami először jó mókának tűnik, és gyógyír a hiúságon esett sebekre is, hamarosan véresen komoly játékká válik: élet vagy halál a tét. A La Manche csatornán túl a francia forradalmat követő terror dúl, s a sötét árnyak egyre inkább fenyegetik Angliát is, a családjától elszakított fiatal lányt azonban semmilyen veszély nem tántoríthatja el, hogy szerettei segítségére siessen. Szépsége és nyílt, bátor természete nem hagyja hidegen a környezetében élőket, így a legkülönfélébb emberek sietnek segítségére, hogy felvegye a harcot a romlott aljasság ellen. Vajon szembe szállhat egy magányos fiatal lány a legfőbb gonosszal,… (tovább)

Eredeti mű: Celia Rees: Sovay

Eredeti megjelenés éve: 2008

Orlando, 2010
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638693099 · Fordította: Borbás Mária

mazsof
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Gyerekkorom egyik nagy kedvence volt Celia Rees (ki gondolná a képem alapján? :), többek közt a Sovay is. Nem tudom, hogy emiatt, vagy tényleg ennyire jó ez a könyv (vagy mert a francia forradalom korszaka az egyik kedvencem?), de engem még mindig lenyűgözött. Imádom az írónő stílusát, a határozott szereplőket, a történelmi háttérbe jó beillesztett történetet. Ami talán egy kicsit gyors és kusza volt az a vége, de hát nem lehet minden tökéletes. :D Ettől függetlenül, én meglepődtem az értékeléseken, szerintem eléggé alul van értékelve.

Felixa P
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Nincs összehasonlítási alapom, mert az első könyvem az írónőtől.
Sovay vakmerő és kalandvágyó személyisége vonzott leginkább. Szimpatikus volt, hogy egy nem mindennapi női főszereplőt ismerhettem meg a személyében.
A történelmi kor volt a másik, amelynek a leírásai nagyon csalogatták a figyelmemet.
A címből kiindulva nem igazán az köszönt vissza a lapokról, amire számítottam. A politika nagyon elvitte a történetet.
Egyébként Greenwoodnak szurkoltam, de ez sem jött be…

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Jó történet volt, nagyon komoly, igai történelmi regény, tetszett, ha kedvenc nem is lett.
A francia forradalom és terror idején játszódott java részt Angliában, ahol szintén lázongásokat és felforgató tevékenységeket okozott, bár ezeket hamar elfojtották. Arról nem is beszélve, hogy a terror lehűtötte a forrongó hangulatot. Természetesen voltak az arisztokrácia berkeiben, akik kihasználván a helyzetet kapzsiságból, irigységből, hatalomvágyból a saját pecsenyéjüket sütögették, koholt vádakhoz bizonyítékokat, hamis tanukat szerezve próbálták ezen arisztokraták javait megszerezni.
Hiába mindig akadnak dögkeselyűk, akik kihasználják a zavaros helyzeteket.
Nekem túl komoly volt a könyv, mostanában a könnyedebb történeteket kedvelem.

Rozmaring
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

A többi Celia Rees könyvhöz képest ennek a regénynek az olvasásával szenvedtem. A végén jöttem rá, hogy amit leginkább hiányoltam benne, az a kis romantika, az, hogy az események simábbak legyenek, ne ennyire csapongóak.
Alapjába véve nem volt rossz könyv, igaz, szórakoztatónak cseppet sem mondható, de valahogy mégsem voltam vele megelégedve, főleg így, a Kalózok! után, ami egy olyan élményt nyújtott, hogy jókedvűen kaptam a kezem közé ezt a kötetet is.
Végül egy kis csalódottsággal tettem le, ámbár az utolsó talán száz oldalnál igazán belejöttem az olvasásába – talán az írónő is az írásába.
Nem lehet annyira erről a könyvről úgy írni, hogy ne menjek bele az eseményekbe, így csak végezetül annyit mondok, hogy aki el szeretné olvasni, ne a fülszövegre alapozzon, mert engem például eléggé megtévesztett.
Ettől függetlenül nem volt rossz könyv, szerintem a kezem ügyébe is fog akadni még egyszer valamikor.

Röfipingvin MP
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

A Kalózok!-hoz és a Bűbájos Mary-hez képest gyenge, elég sok kifogásolnivalóm akadt olvasás közben. Ettől függetlenül kiskamaszlányok bátran olvassák csak az írónő többi regényével egyetemben!

MissFortune
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Az eleje nehezen indult, de ahogy faltam a lapokat egyre izgalmasabb lett. Sovay szerethető főszereplő, még ha olykor idegesítően makacs is. Örültem hogy spoiler
Amikor spoiler akkor fordult igazán érdekessé a cselekmény.
Szomorú hogy a francia forradalomnak ennyi ártatlan áldozata volt. Elrettentő ahogy az emberek áskálódtak egymás után majd pedig kivégeztették az ellenségeiket.

Chuti
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Hát Barátaim, jól átvert ez a könyv. :)
Én teljesen abba a hitbe éltem, hogy majd egy jó kis vadnyugati szorit fogok a kezembe fogni, erre nem az egyik kedvenc történelmi korszakomról olvashattam? Ráadásul egy másik szakaszát vette ez a könyv nagyító alá, ami azért jó, mert erről eddig még nem igazán olvastam/olvashattam ilyen kalandregényt. Hiszen a legtöbb írót ennek a korszaknak csak a kezdete inspirált.
A lényeg: a könyv eleje kicsit döcögősen indult. Néha nem tudtam a helyszínt összrakni a cselekménnyel. Mindenáron Mexikóban gondolkodtam és amikor a képembe nyomták Anglia tájait az agyam egyből elutasította. Ez az érzés a későbbiekben, Londonban már mérséklődött és amikor átkeltünk a csatornán teljesen megszűnt. Többek között emiatt adtam rá csak 4 csillagot.
A másik ok, hogy néha voltak benne hihetetlen jelenetek. Én persze megértem, hogy Sovay nem egy tipikus úrilány, és rendkívűl szívós is, na de azért…
A harmadik ok a kiadvány silány minősége. A kötés a szép, egyben van, viszont az utóbbi időben nem igazán tartottam ennyire sok nyomdahibával telezsúfolt könyvet a kezemben. Ilyen szempontból az Orlandó kiadóban nagyot csalódtam. A legjobban az ütötte ki a biztosítékot, hogy minden hosszú „ő”-vel kezdődő mondat kisbetűs volt. A nyomdában nincs nagy hosszú „ő” betű?

Összességében éleztem a történetet, de valami hiányzott belőle. Szerintem az írónő a könyv közepétől kezdte igazán megszeretni a saját történetét, én – mindenestre – onnantól kezdtem el azt a hangulatot érezni, mint amit a Bűbájos Mary-nál vagy a Kalózok! esetében.

Honnan: Velencei könyvtár

roganedina
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Imádtam! Volt olyan izgis és aranyos, mint a Kalózok! Tetszett a történet, a történelmi kor ábrázolása, a szereplők pedig ritka jó karakterek.

Duduci
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Tetszett is , meg nem is. Van, amit tök jól ki van forrva a regénybe, van, ami meg olyan kusza és kidolgozatlan. Az alap sztori tök jó lenne, mégis olyan hihetetlen dolgokat művel Sovay. Egyszerre talpra esett, de a következőkben meg mérhetetlenül ostoba dolgokat csinál. Elolvastam, kikapcsolt, de nem vagyok benne biztos, hogy holnapután emlékezni fogok rá. Az biztos, szeretem Cecia Reest, mert jól ír, de ez a könyve, nem volt olyan meggyőző.

Naoko
Celia Rees: Sovay – Az útonálló úrilány

Sok negatívat olvastam erről a könyvről is, pedig szerintem távolról sem olyan rossz, mint amilyennek feltüntetik. Tény viszont, hogy nem igazán arról szól, amire a cím és a fülszöveg alapján számítana az ember. Ettől függetlenül viszont megvan benne minden egy jó történelmi kalandregényhez (már amolyan lányok számára fogyasztható változatban).
A főszereplő, Sovay karaktere sem rossz, még némi jellemfejlődés is tapasztalható nála, tény viszont, hogy távolról sem olyan erős, önálló női karakter, mint amit az írónő más műveiben megszokhattunk. Ő nagyban rászorul a körülötte lévő férfiakra, az események gyakran csak sodorják magukkal. De ez részben a kor miatt is így van, amelyben él.
Ettől függetlenül én ajánlanám ezt a könyvet annak, aki szereti a írónő műveit, meg úgy általában is, bár tény, hogy egy Bűbájos Mary vagy egy Kalózok szintjét nem éri el.

Róka P

Sok igazságtalanság él a világban, amelyet csak nagy harc árán lehet orvosolni.

Ninácska P

A törvény megvéd bennünket akár önmagunktól is.

Virtual_Angel

Hogy merészeli egy ilyen alak az ő értékét a ruházata, az életben elfoglat állása alapján megállapítani?

54. oldal, Ötödik fejezet

Darkshine

Szívem szerint azt tanácsolnám, hogy ne menjen el, térjen vissza velem Londonba, de tudom, nem hallgatna rám, és nem szívesen koptatom feleslegesen a számat. Sose ismertem lányt, aki ennyire oda lett volna a kockázatért meg a kalandért, de azért legyen óvatos. Nagy érték az élet. Nehogy későn tanulja meg ezt a leckét.

Róka P

Furcsa volt ez a hely, ismerős is, ismeretlen is, akárcsak az álmokban.