90. legjobb gyermek- és ifjúsági irodalom könyv a molyok értékelése alapján

Kalózok! 199 csillagozás

A két kalóznő, Nancy Kington és Minerva Sharpe igaz története
Celia Rees: Kalózok!

„Nagyszerű kalandregény a kalóztörténetek minden elengedhetetlen kellékével: csatákkal, párbajokkal, elbűvölő kalandorokkal, igaz szerelemmel, és néhány betört fejjel. Lebilincselő elbeszélés, amely úgy képes az olvasó elé tárni a kalózok korát, hogy közben nem vész el a részletekben…Egy elragadó hősnő izgalmas kalandjai.” THE GUARDIAN – Nagy Britannia „…a történelmi-ifjúsági regények tehetséges írója: egyedülálló módon képes erős, intelligens nőalakokat teremteni, akik szembeszállnak koruk kegyetlen szabályaival. Rees könyvében megelevenedik a kalózok világa, s komolyan körbejárja a rabszolgák és nők helyzetének kérdéskörét is. Rees kiváló kutató, akinek írásaiban a legapróbb részlet is történelmi hűséggel bír.” NEW YORK TIMES BOOK REVIEW – USA

Eredeti megjelenés éve: 2002

Orlando, 2004
364 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632148584 · Fordította: Szamay Ilona

Felixa P>!
Celia Rees: Kalózok!

Celia Rees: Kalózok! A két kalóznő, Nancy Kington és Minerva Sharpe igaz története

Ezek után, komolyan mondom, hogy beállok kalóznak! :)
Nem olvastam még kalózos történetet, de azt hiszem, hogy ez kezdetnek tökéletesen megfelelt. Köszönhető ez a jól megrajzolt karaktereknek, a kalandos és izgalmas történetnek és a szépem megfogalmazott írásmódnak. Az utóbbi – könyvek szempontjából – az egyik gyengém. Könnyed, pörgős és letehetetlen olvasmány. Ifjúsági címke ide vagy oda, nekem ez most nagyon bejött…

mazsof>!
Celia Rees: Kalózok!

Fájó szívvel értem a Celia Rees újraolvasásaim végére, de biztos vagyok benne, hogy sokszor a kezembe fog még kerülni a Kalózok! és az írónő többi műve is. A már jól megszokott „recept” szerint épül fel ez a könyv is: egy bátor, rettenthetetlen főhősnő, egy érdekes történelmi korszak egy csöpp romantikával vegyítve, számomra megunhatatlan ez a hármas. Persze, vannak hibái, de én túl elfogult vagyok már, hogy ezeket számításba vegyem, hiszen újraélhettem gyerekkorom nagy kedvenceit. Ha egy izgalmas, kalandokkal és harcokkal teli, szerethető főszereplőket bemutató, mégis könnyed, elbűvölő kalóztörténetre vágysz, ne habozz, mert szerintem nem fog csalódást okozni! :)

vyvienne P>!
Celia Rees: Kalózok!

Ez a könyv gyerekkorom egyik legmeghatározóbb könyve volt, már akkor imádtam az első sorától az utolsóig. Ez azóta sem változott, szeretetem a mai napig megvan. Még most is sikerül teljesen magába szippantania. Celia Rees nagyon tud bánni a szavakkal, éppen ezért könnyű olvasmány kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Gyerekkoromban Nancy menekülése még csak izgalmas kaland volt, ma már borzalmakkal, félelmekkel teli történet, ami nem enged még a végére nem érsz. A könyv korhű képet ad az 1700-as évekről, a nemesi családokról, szegényekről, kalózokról és rabszolgákról egyaránt. A nők jogai a béka segge alatt voltak még, nem volt beleszólásuk sorsukba. Nancy története az egyik legjobb példa, hogy az ember megérthesse, hogyan is mentek akkor a dolgok. Nem elég, hogy folyamatosan meg kell felelnie az elvárásoknak, de még a testvére hibáiért is neki kell megfizetnie azzal, hogy eladják, mint egy lovat. A könyv egy percre sem hagyja az embert unatkozni, mert a cselekmény folyamatos, végig kísérhetjük Nancyt Angliából egészen Madagaszkár szigetéig, ahol meggyűlik a baja mostohaanyjával, apjával, fivéreivel, ültetvényesekkel, kalózokkal és a flottával, na meg persze legnagyobb félelmével. Végig történik valami, amitől az embernek nem szabad letennie a kezéből. Annyira sajnáltam, hogy így lett vége, nem akartam, tudom kellett mi történt Nancy-vel , Minerva-val, Broom-mal, Graham-mal, Vincent-el ezek után,spoiler de az írónő ezt már a fantáziámra bízta, sajos sosem fog kiderülni… Én csak ajánlani tudom mindenkinek.

Ancsúr>!
Celia Rees: Kalózok!

Most már komolyan örülök, hogy mégse vitt rá a lélek, hogy eladjam ezt a könyvet! Kár lett volna ugyanis érte. Nancy és Minerva kalandjai visszarepítettek a régi időkbe, és elvarázsoltak. Ez volt az egyik legjobb kalózos történet, amit valaha olvastam!
Mellékszereplők közül nekem kiemelkedő személyiség volt Broom és Graham doktor, de legalább annyira szimpatikus volt a brazil is. Jó, mondjuk rendesen futkározott a hideg a hátamon tőle, de akkor is felejthetetlen karaktere marad ennek a történetnek.
Ilyenkor azért kedve lenne az embernek kalóznak állni! :)

Mrs_Herondale>!
Celia Rees: Kalózok!

Mindig is imádtam a kalózokat,úgyhogy ezt a könyvet is szerettem. A stílusa,és ahogy az egész történet fel volt építve,szintén nagyon tetszett. Éppen ezért utálom a végét,és mérges is vagyok érte. 300 oldalon keresztül arrafelé halad a sztori,hogy Bartholome és Nancy végre találkoznak,és mindenki ettől fél,és már én is izgultam,hogy na vajon mi lesz. Erre az egészet elintézték 3 oldalon,meglehetősen unalmasan és fantáziátlanul. A másik ami picit zavart,az az volt,hogy Minervát sokkal jobban megismertem,mint a főszereplőt,akinek a szemszögéből az egész le volt írva. És így igazából senkivel sem tudtam azonosulni.
Összességében nagyon örülök,hogy elolvastam,éljenek a kalózok! Újabb jó példa,hogy Jack Sparrow kapitány nincs egyedül,azért (ha csak két napra is) bele tudok szeretni másik kalóztörténetbe is. na jó, Jack iránti rajongásom…örökéletű:D

brena>!
Celia Rees: Kalózok!

El nem hiszem, hogy ha valaki elolvassa a könyvet, nem akar rögtön kalóz lenni:))Nagyon tetszett!!!Azért a végén kicsit elszontyolodtam…
Kár,hogy anno a suliban nem adtak ilyen könyvet a kezünkbe:)
Ez már a 3. könyv az írónőtől.Kedvet kaptam a 4.hez is:)

Lahara IP>!
Celia Rees: Kalózok!

Igaz történet, mi? Celia Rees egyszerűen elhiteti az emberrel, hogy amit ír, teljességgel igaz, és úgy történt, ahogyan ő leírta. Ha ilyen a kalózlét, hát én fölcsapok annak!

Nilla IP>!
Celia Rees: Kalózok!

„If I were a boy pirate even just for a day…” Meghódítanám a Karib-tengert!!!

Hú, szavamra! Ez egy nagyon-nagyon jó kis regény volt. Beszippantott a kalózok világa, az óceán, a tenger, a 18. század… Nem igazán találok szavakat. Mit is lehet erről mondani? Majdnem minden tetszett benne, méghozzá nagyon!
Kerítsetek egy hajót, hadd álljak be én is kalóznak!

Róka P>!
Celia Rees: Kalózok!

Ezt egyszer majd újra akarom olvasni, mert emlékszem, jó élmény volt, többször is olvastam, de csak homályosan maradt meg pár részlet. Nagyon megmaradt bennem, hogy először nem tetszett a vége, mert nyitottnak éreztem, de újraolvasáskor már megbékéltem vele (azt hiszem, ennél a könyvnél tanultam meg ezt elfogadni, és még később, hogy az nem feltétlenül rossz, ha nyitott a vége a történetnek, persze nem a folytatás lehetősége miatt. :D).

Rozmaring>!
Celia Rees: Kalózok!

Egyszerűen hihetetlen, és letehetetlen volt.
Remekül volt felépítve, a karakterek kidolgozottak voltak, könnyen lehetett azonosulni a főhőssel, de a többi szereplőt is hamar a szívembe zártam. Az eseménye pörgős volt, egyetlen oldalát sem untam, az írásmódja pedig fantasztikus! Könnyed volt a stílusa, mégis volt benne valami báj, amitől letehetetlenné vált, és mindez vegyítve a sztorival, egészen hihetetlen lett.
Mikor vége lett, nem akartam elhinni, és én is vágyni kezdtem a tengerre, utazni, kalózkodni.
Szavakba nem fogható az érzés, amit okozott nekem olvasás közben.
Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)

Melia>!

Látnom kell milyen a világ, hogy megtaláljam benne a helyem.

Betti_>!

Közös sírba temettük a halottakat: egymás mellé kalózt, matrózt, haditengerészt. Nem ellenfelek többé. Egyenlővé tette őket a halál és a tenger.

Treacle>!

Még nem voltam tizenhat éves, ráadásul lánynak születtem, így hát senkit nem érdekelt a véleményem. Bátyáim ostobának tartottak. Pedig nem voltam az.

Treacle>!

(…) tehetetlen dühöngő kísértetként be kellett látnia, hogy a holtaknak nincs hatalmuk az élők felett.

– Mert rab-szol-gák.
– Ők is emberek. Húsból-vérből valók. Mint mi. És mi van, ha azt mondom, nem hiszek abban, hogy az egyik ember rabszolgává teheti a másikat?
– Azt mondanám, hogy buta kislány vagy. Mellesleg, éppen az a természetes, hogy az egyik ember leigázza a másikat.

Melia>!

A kalózélet a javak megszerzéséről és megtartásáról szólt: ha úgy adódik, el kell hagyni a másik hajót, vagy éppenséggel a tenger fenekére kell küldeni.

Leah P>!

Hallottam történeteket egy holland hajóról, ami a déli tengereken kísért, és a leírások alapján hasonlított ahhoz a fekete hajóhoz, amelyről álmodni szoktam. A kapitánya meggondolatlan, vakmerő ember volt, aki a legborzalmasabb viharban akarta megkerülni a jóreménység fokot. Nem hallgatott sem a legénység és az utasok könyörgésére de még az Úristenre sem aki a kétségbeesett imákat hallva megjelent a hajón. Köszöntés helyett szitkozódva célba vette fegyverével, és ezt kiabálta: „ Itt csak egy kapitány van!" majd megparancsolta az Úrnak, hogy hagyja el a hajóját. Isten pedig azzal büntette hogy a tengereket kell járnia, míg elérkezik az Ítélet napja. Bolygó Hollandi nak nevezték ezt a kísértethajót, amit már sokan láttak a vihar korbácsolta tengeren, hirtelen dereng át a ködön, kötélzetén halott emberek lógnak, s halott tisztek adják ki a parancsokat.

Aurora_Serenity_White I>!

Az állatok sokszor jobbak, mint az emberek.

Treacle>!

Az én betegségemen nem segíthet az orvostudomány, még jó barátom, Graham sem tud rá gyógyírt. Mihelyt partra lépek, máris mehetnékem támad. Az én otthonom a hajó. Az én hazám a tenger.

Aurora_Serenity_White I>!

Én anyámra gondoltam, akit soha nem ismertem, és érte is sírtam.