Hot ​girl 2. (Hot girl 2.) 57 csillagozás

Botrányos csajok
Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2.

Tinsley, a suli legdögösebb csaja visszatért, aminek hírére a Waverly összes pasija a szívéhez kap, míg a féltékeny és pletykás csajok javában a „trónfosztásról” beszélnek, főleg azok után, hogy Tinsley egy idegen lányt talál a saját ágyában; a kis Jennyt… Brett egy baromira férfias új tanárral kavar, miközben Tinsley megalakítja a Café Societyt, bár a titkos, csajos társaság tagsága szinte napról napra változik, ahogy a divat. Akkor most Easy és Jenny haverok, vagy van köztük valami? Vajon összejön-e Callie és Brandon? Lehet, hogy Jenny lesz a suli sztárja? Ha rajongtok a Bad Girl könyvekért, imádni fogjátok Cecily von Ziegesar új sorozatát, amelyben a cserfes és dögös kis Jenny Humphrey egy New York környéki elit középsuliban, a Waverlyben folytatja tanulmányait, ahol a gazdag diákok sorában jó pasikkal és kellőképpen pletykás csajokkal találja szembe magát, miközben mindent megtesz, hogy ő legyen a suli istennője, az igazi, az egyetlen Hot Girl.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Ulpius-ház, Budapest, 2008
318 oldal · puhatáblás · Fordította: Bartók Júlia

Jenny Humphrey · Callie Vernon · Easy Walsh

Dombi_Petra>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

A sorozat második kötete izgalmasabbnak bizonyult, mint az első, azonban mégsem tudok rá több csillagot adni. Főleg Tinsley miatt.
Nem tudom, honnét szalajtották ezt az idegesítő, beképzelt kis p***át, de kb. a harmadik oldaltól ketté tudtam volna ütni a kis csajt. Ha olyan lenne a szobatársam, mint a lila szemű hölgyike, futva rohannék másik szobáért könyörögni. Szegény Brettel is amit művelt nagyon szenya dolog volt.
Jennifer itt sokkal szimpatikusabb volt, mint az előző részben – vagy akár egy BG kötetben –, remélem minden úgy fog alakulni a jövőben, ahogy ő azt elképzeli.
Brett a másik lány, akit nagyon megszerettem, hasonló kaliberű, (kivéve a mellbőségét), mint Jenny.
Callie is az első részben még úgy-ahogy szimpatikus egyed volt, azonban Tinsley hatása alatt ő is egy álnok kígyó lett. Ez utóbbi két leányzó abszolúte megérdemelte a büntetést, amit kaptak… egyedül J-t és B-t sajnálom :/
Brandont nagyon nem szeretem. Hogy lehet valaki ekkora nyálgép??? Undorító.
Sajnálom, hogy a sorozat többi részét nem adták ki magyarul, elolvasnám őket pedig. :)

Ulpius-ház, Budapest, 2008
318 oldal · puhatáblás · Fordította: Bartók Júlia
Petrus601>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

Imádom az ilyen történeteket: suli, divat, szerelem, buli, áskálódás, barátság, bosszú. Ez mind a Hot Girl.:) Szívesen olvasnám a folytatását. Akár úgy is, hogy 1-1 mellékszereplő lenne a középpontban.

Pixelhiba>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

A vegyes érzésű első rész után azért bepróbálkoztam ezzel is, és végülis egy picit ez talán már jobban tetszett, de még mindig sekélyesek a fiúk és a lányok is, igazán kedvenc szereplőm sem lett. Azért valószínűleg ha megjelenne egy harmadik rész, azt is elolvasnám, mert egy picit olyan „bűnös élvezet” bekukkantani ebbe a világba, aminek sosem leszek része, de nem is akarok igazán.

Beriniki>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

A kis Jenny története tovább folytatódik. Nekem továbbra is tetszik ez a sorozat és ez a könyv nagyon érdekes fordulatokat is tartalmaz. Kár hogy a további részeit nem fordították le…én még azért bízom benne,hogy lesz folytatás :)

Magdi_anyus>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

Amikor belekezdtem a könyvbe azt hittem, hogy egy nagyon unalmas sztori lesz szánalmas szereplőkkel, majd miután elolvastam az első kb. 100 oldalt kellemeset kellett csalódnom. A történet jó volt, bár kitudtam következtetni, azért mégis jó volt, élvezhető. A szereplők a maguk módján szerethetőek voltak, bár voltak olyanok is akik eléggé idegesítő szerepet töltöttek be (gondolok itt Tinsley-re és Heath Ferro-ra). Két kedvenc szereplőm lett: Jenny és Brett. Ők olyan normálisak voltak, a többiek pedig felszínesek. Callie-ről nem tudtam eldönteni hogy most kedveljem-e vagy ne! Esetleg ha megjelenne egy lefordított harmadik rész, azt elolvasnám, bár az első részt már nem (ugyanis én ezzel kezdtem a sorozatot).

zakkant>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

A nyomdai hibás könyv miatt lepontoztam. És a borító sem tetszett. A sztori viszont nem volt rossz, nekem hozta a megszokott színvonalat. De vajon lesz e folytatás? Kíváncsi lennék rá azért ;)

Misscupcakedoll>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

Nem értem miért nem fordítják le a harmadik kötetet.

BarbarBaarbiii>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

Pár éve olvastam, nekem nagyon tetszett.. bár nem tartott sokáig elolvasni ( betűméret, sorköz ) :) aki szereti a drámázós, csajos, divatmajmos könyveket, annak csak ajánlani tudom :)

kinyike>!

Cecily Von Ziegesar: Hot girl 2. Botrányos csajok

Nem tudom kinek mi a véleménye de nekem ez jobban tetszett,mint az első része,talán jobban kiismertem a szereplőket,vagy talán azért mert ez a rész jóval izgalmasabb volt,mint az előző.
Azt hittem,hogy a vége abszolút happy end lesz,aztán az írónő belerakott egy csavart,amin néztem egy nagyot.ááááááááá és pont ez az ucsó része magyarul!! :(

TheEvii>!

Callie még hátrafordult a válla mögött, és fonnyadtan Easyre mosolygott, az egyetlen fiúra, akibe valaha szerelmes volt.

Kapcsolódó szócikkek: Callie Vernon · Easy Walsh
Dorczy>!

Beszéljen egy nő akár tizennyolc nyelven, de mit ér, ha nem tud nemet mondani egyiken sem!

267. oldal · Dorothy Parker

Lettka>!

– Csak jobb dühösnek lenni, mint összetörtnek.

Lettka>!

– Honnan tudod, ha meg sem próbálod?

TheEvii>!

Szerencsétlen csávó! Bizonyára azon gondolkodik, honnan szalasztották ezeket a primadonnát játszó, szemüket rebegtető kislányokat.

TheEvii>!

Jenny hátradőlt a kőlépcsőn, és felsóhajtott. Éveken át másra sem vágyott jobban, minthogy ő is azok közé a lányok közé tartozzon, akikről az emberek beszélnek. Jenny pontosan értette, mit jelent Szókratész kijelentése az „átvilágítatlan életről”, mely nem is érdemes az életre. Tegyük hozzá, hogy Szókratész személyesen átvilágított életről beszél, nem arról a személytelenről, amilyen, mondjuk, a Page Sixben való megjelenés.

Kapcsolódó szócikkek: Jenny Humphrey
Lettka>!

Milyen unalmas lenne az élet, ha nem történne időnként valami váratlan, ami felkavarja az állóvizet.

Lettka>!

– Szóval csak annyit akarok mondani, hogy nem szabad hagyni, hogy lényegtelen dolgok álljanak a boldogság útjába.

Lettka>!

A francba, pont ezért utálta a konfrontációt. Minden összezavarodik az ember fejében, és a dolog azzal végződik, hogy olyasmiket vágnak egymás fejéhez, ami egyáltalán nem lényeges, és felejthető ahhoz képest, amiről szó van.