Bad ​Girl (Bad girl 1.) 207 csillagozás

Cecily von Ziegesar: Bad Girl

New ​York, Manhattan. Mit csinál az ember tizenévesen, ha gazdag, szép, okos, mindezt tudja is magáról, és csupán egy szabályt ismer: azt, hogy nincs szabály? Vadul partizik, keresi a „nagy ő”-t, de a biztonság kedvéért mindenkit kipróbál előtte, ahogy Serena és Blair, a két divatguru barátnő, akik a leggonoszabb trükköktől sem riadnak vissza, ha egy helyes pasiról van szó…

Fordulatos életüket maga „badgirl” kommentálja, aki a közös chaten flörtöl és kavar, blogján pedig kibeszéli barátnőit és beszól riválisainak, hajt az aktuálisan jó pasikra, és hűvös távolságtartással kezeli az örökös lúzereket. Ja, és „badgirl” kilétét titokzatos homály fedi. Ilyen barátok mellett kinek kellenek ellenségek?

Cecily von Ziegesar New York szerelmese, aki egy elit magániskola diákjaként maga is nagyszájú bajkeverő hírében állt, akárcsak Blair – vagy a népszerű Bad Girl könyvek többi szereplője. A több mint tízkötetes sorozat a The New York Times állandó ifjúsági listavezetője. A… (tovább)

S visszatér címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Ulpius-ház, Budapest, 2007
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639752467 · Fordította: Németi Anita

Chuck Bass · Blair Waldorf · Serena van der Woodsen · Dan Humphrey · Jenny Humphrey · Nate Archibald · Tyler Waldorf · Vanessa Abrams

New York

TimisBooks>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Hát ez nagyon uncsi volt. Az égvilágon semmi sem történt benne. Volt egy-két pillanat amikor azt hittem, hogy na most történni fog valami, aztán semmi. Csak azért olvastam végig, mert nem hagyok félbe könyvet, de nagyon nehéz volt.
A legizgibb dolog az volt, hogy vajon le fog e feküdni Blair Nate-tel. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. Nem hiszem hogy a folytatást elolvasom.

Dombi_Petra>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Annyira élveztem, faltam minden sorát!!!!!!
Mióta láttam a sorozatot, nagyon érdekelt a könyvsorozat is, elakartam olvasni. Most végre egy sikeres vásárlás után hozzájutottam, majd nagy örömömre el is kezdtem az olvasását!Más volt, mint a sorozat, ami tulajdonképpen nem zavart, s tán még jobb is, hogy volt benne némi újdonság :)
Engem Vanessa karaktere lepett meg a legjobban. Sem a filmben, sem a könyvben nem szimpatikus karakter.
Dan és a kis Ginny nekem ugyanazt azt nyújtották, mint a tv-sorozatban.
Chuck-ot sikerült már a könyvben is megszeretnem <3
Nate pedig…, hát, majd meglátjuk :)
S-ről és B-ről nem tudom, mit is mondhatnék. Mindenki olvassa el és megtudja!

Ulpius-ház, Budapest, 2007
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639752467 · Fordította: Németi Anita
Szédültnapraforgó>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Ez jólesett :) Imádtam a sorozatot is, ugyanolyan élmény volt a könyv olvasása. Bár szerintem ez ritka alkalmak egyike. Kizárólag szórakoztat a könyv, egy tipikus tiniregény, nem kell rajta elgondolkodni :)
Blaire-t sosem kedveltem, Serena volt nálam is a favorit :)
És persze Jenny és Dan a nagy kedvencek.
Van pár dolog, amiben a könyv eltér a sorozattól, pl. Serenának itt bátyja van, a filmben viszont öccse. Blaire-nek is van egy öccse a könyvben, a filmsorozatban úgy rémlik, hogy egyke volt.
Jennyéknek itt a könyvben van egy macskájuk.

Volt pár érdekes gondolat is:
„– A szerelmespárok kizárólag a szex és a pénz miatt veszekednek – jegyezte meg bölcsen.”
„Hát az biztos, hogy az élet néha jól betart az embernek…”

mcborzaska>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

A sorozatot előbb láttam, mint olvastam a könyvet. Elég sok az eltérés a sorozathoz képest, ám ha eléggé külön tudom választani a kettőt, akkor szerethető a könyv. Egy könnyed, egyszerű olvasmány.

vadnarancs P>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Pár hónapja fejeztem be a sorozatot így gondoltam itt az ideje, hogy a könyvet is elolvassam. A sorozatból kiindulva másra számítottam, de amit az írónőtől kaptam az is nagyon tetszett, várom a folytatást. Még mindig Serena a kedvencem! Blair-ről mindig tudni lehetett, hogy féltékeny Serena-ra de azt nem gondoltam, hogy ennyire. Azon pedig meglepődtem, hogy ilyen sokat látogatja a női mosdót.

Voreena>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Nem rossz, kellemes nyári olvasmány, ami kikapcsolja az agyat. Ebben a részben Vanessa volt a legszimpibb.

Nessie1226 P>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Ez is azok közé a könyvek közé tartozik, amelyeket csak a sorozat végignézése után vettem a kezembe. Érdekes módon, az olyan könyveket, amiket vászonra visznek, mindig jobbnak, értékesebbnek tartom, mint a belőle készült filmet (akkor is, ha tetszik a film) a sorozatoknál viszont ez fordítva van. A sorozatért általában ezerszer jobban odavagyok, mint az alapjául szolgáló könyvért (ilyen például a Pretty little liars is, csak, hogy egy példát is említsek) így most a Bad girl is beállhat a sorba. Túl sok mindent nem tudnék róla mondani. Felszínes emberek, normális cselekmény és történet nélkül, ráadásul még csak nem is olvastatta magát, pedig a lehető legegyszerűbben van megfogalmazva, tele szlenggel és idegesítő kifejezésekkel. Egyáltalán nem érzek késztetést a folytatására, bár mivel a könyv és a sorozat nem teljesen ugyanaz és én mazochista vagyok, ezért sose lehet tudni…

MisssBee P>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Kavarog a fejem… ez a könyv nálam most egyszerre nagyon jó és nagyon rossz.

Tízes, mert a belőle készült sorozat pergett az olvasás közben a szemem előtt, amit eléggé szerettem, főleg az elejét. Tízes, mert nem emlékszem rá, hogy volt-e már valaha olyan, hogy én egy könyvet ennyire azért olvastam ki, mert érdekelt – és ennyire gyorsan. (És nem azért, mert unatkoztam, mert kihívásra kellett, kölcsönkönyv volt vagy csak egyszerűen presztízskérdés)

Átkozottul rossz, mert először is: ezt a könyvet nagyjából 15 évesen imádtam volna, és sajnos már nem vagyok az, és nagyon nem ilyen könyveket szeretek. Másodszor: Bad Girl stílusa sem jött be, állati nagyképű; a szereplők állandóan bagóznak, Nate pedig szétfüvezi az agyát.

Szóval röviden ennyi. Szép volt, jó volt, szerettem, de csak a sorozat miatt. Egynek elment.

Könyv: 7/10
Sorozat: 8/10

Pandalány P>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Végigolvastam az egész sorozatot, kezdve ezzel a kötettel. Számomra a könyv közel sem volt olyan, mint amit vártam. A sorozatot imádom, azonban a könyvbeli karakterek nem voltak olyan szimpatikusak, mint a filmbeli Serena, Blair, Chuck & a többiek. Olvasás közben sokszor összezavarodtam, hogy most akkor ki kivel van,mit csinál, hova megy, kivel barátkozik stb. Nem volt unalmas, mert akkor valószínűleg nemhogy az egész könyvsorozatot, de az első kötetet sem tudtam volna elolvasni. Nagyon furcsa, hogy ennyire eltér a könyv a sorozattól annak ellenére, hogy a sorozat a könyvek alapján készült.

kreiszdorcii>!
Cecily von Ziegesar: Bad Girl

Hát… Nem lett a kedvencem de attól tetszett. Csak azért kezdtem el olvasni mert a sorozatot azt szerettem de elég sok különbség van a kettő között. Ha a sorozat és a könyv között kéne választani akkor biztos hogy a sorozatot választanám. De ha még nem láttam volna akkor szerintem biztos tetszett volna mert így sem volt rossz.

Dombi_Petra>!

Éppen akkor nyitotta ki Alber Camus Közöny című könyvét, amely kötelező volt franciából. Már elolvasta az angol fordítást, de kifejezetten menő dolognak találta, hogy a zajos, büdös Broadwayn ülve, gyilkos kávét szürcsölgetve, bagózva eredetiben is élvezheti. Az egész olyan elvont volt.

Kapcsolódó szócikkek: Dan Humphrey
carterina>!

Figyelem: a valódi neveket, helyszíneket és eseményeket megváltoztattam, hogy megvédjem az ártatlanokat. És megvédjem magamat – az „ártatlanok” dühétől.

először az első oldalon

Sunshine>!

Nate egyike volt azoknak a fiúknak, akikre ha ránézel, azonnal tudod, hogy azt gondolják: „Olyan jó pasi vagyok, hogy ez a csaj le sem tudja rólam venni a szemét".

Kapcsolódó szócikkek: Nate Archibald
Sunshine>!

Különös, hogy az embernek mi minden nem tűnik fel, pedig nap mint nap elmegy mellette.

Sofy>!

Amikor elmosolyodott, a tekintete egészen megváltozott. Serena nem a szájával, hanem mélykék szemével mosolygott. Az ember lánya általában órákon át gyakorolhatta ezt a fürdőszobában, miközben kénytelen volt belátni, hogy úgy fest, akár egy komplett idióta. A varázslatos, csábos mosoly, amelyet még a legmenőbb szupermodellek is csak hosszú évek alatt tudtak elsajátítani, Serena számára természetes volt. A kéklő szempár egyértelmű üzenetet küldött a külvilág felé: nem tudod levenni rólam a tekintetedet, ugye?

Kapcsolódó szócikkek: Serena van der Woodsen
Lettka>!

– Imádom a szállodákat! Mindegyik ezernyi titkot rejt.

Kapcsolódó szócikkek: Serena van der Woodsen
ÁrnyékVirág>!

A levegőben a New York-i őszre jellemző illatok úsztak: a kandallókból kiáramló füst, a száraz levelek, a gőzölgő hot dog, kutyaszar és szmog szaga keveredett.

133.

Kapcsolódó szócikkek: New York