A ​Boy Called Cin 3 csillagozás

Cecil Wilde: A Boy Called Cin

On ​the search for a cup of coffee before the guest lecture he's giving, Tom spies a tired, half-frozen young man who looks even more need of coffee than him. On impulse, he buys the man a cup—but an attempt to strike up conversation ends in the young man walking off, seemingly put off by Tom Walford—the tabloids’ favourite billionaire—buying him coffee. But when he reappears in Tom's lecture, all Tom knows is that he doesn't want the man slipping away a second time.

Agreeing to dinner with a man he only knows from internet gossip columns isn't the wisest decision Cin's ever made, but he wants to like the infamous Tom Walford and he can't do that if he doesn't give the man a fair chance to be likeable. Which he is, almost frustratingly so, to the point Cin wishes maybe he hadn't been so fair because he never had any intention of getting attached to Tom, who seems to come from a world far too different from his own for anything between them to last. Little does Cin know,… (tovább)

170 oldal · ISBN: 9781620045589

Cecil Wilde: A Boy Called Cin

Az ilyen kincsek miatt éri meg igazán figyelni Molytársainkat! off
Nem is tudom, hogyan fogalmazzam meg, amit az olvasottakkal kapcsolatban érzek. Az biztos, hogy transz főszereplőhöz még nem volt szerencsém kiadott könyvben, elsősorban ezért keltette fel az érdeklődésemet.
Cin személyisége, viselkedése, világlátása, minden megszólalása egyedi és különleges. Azonnal a szívemhez nőtt. Tom is hasonlóan lehetett ezzel, mert a tény, hogy Cin transz férfi, nagyjából huszadrangú információ a számára.
És Tom…! Jóképű, intelligens milliárdos, aki a nulláról kezdte, aki nincs elszállva magától (sőt eléggé érződik, mennyire nincs önbizalma, kiváltképp kezdetben), és aki amúgy biszexuális… Kisétálhatna a lapok közül, na. Ami még tetszett: soha korábban nem olvastam olyan negyvenes férfiről (bevallom, kamaszról is kevésszer), akinek nemi diszfóriája van.
A történet maga nem sok extra izgalmat kínál, itt a szereplőkön van a hangsúly. És az elfogadáson. És a kommunikáción. És az ágyjeleneteken. (Tényleg sok van belőlük, de ez is Cin és Tom kapcsolatának szerves része, nem lehet kihagyni, és nem is érdemes. Mindenképp megéri.)
spoiler annyira jó érzés volt látni, mennyire egymásra találtak! spoiler Néhol már túlságosan is aranyos és rózsaszín és vattacukros volt a párosuk, az olvasónak mégis egyenesen szüksége van erre. Mert amikor az ember lánya eljut az utolsó mondatig és rádöbben, hogy a könyvnek vége, egyszerre rászakad a valóság… spoiler

Ezt a könyvet biztosan nem fogja elolvasni olyan ember, aki nem nyitott a másságra. Nem is baj, nem való nekik, mert csak még több értetlenséget és gyűlöletet szülne. Mindenki másnak szívből ajánlom!

Fyndra>!
Cecil Wilde: A Boy Called Cin

Bár nem volt tervben, de pár dolog felhúzta az agyam, úgyhogy folytattam a tematikus olvasást, és milyen jól tettem! A The Witch King után ez a mű kifejezett felüdülés volt, ugyanis azzal ellentétben pontosan azt kaptam tőle, amit leírás alapján vártam, sőt, sokkal többet.
Leírás alapján ez ugyanis egy klasszikus „gazdag pasi felszedi a csóró művészt, majd jól hepiend lesz a vége” tündérmesének tűnt, tipikus nyári limonádénak és… hát. Igazából tényleg ennyi, mégis, azért vannak benne apróbb csavarok. Mindkét srác igazi playboynak van beállítva, ennek és a felvezetésnek a dacára nem kötnek ki a nulladik percben a hálószobában, holott mindketten erre számítanak. Sőt, mindkettejüknek van mit tanulni – Cinnek a bizalomról, Tomnak pedig a saját identitásáról és a szexualitáshoz való hozzáállásáról.
Ez sok szempontból egy random romantikus sztori rengeteg hálószobai jelenettel, ami nem az én műfajom, de azért a hasonló történetekben nem sűrűn fordul elő, hogy mindkét félnek erős diszfóriája van :D (Komolyan, Tom identitása miatt jár egy pacsi, mert ilyet se láttam még regényben. Olyat pláne nem, hogy nem egy kamasz tipródik miatta, hanem egy középkorú fickó.)
A tündérmesei száltól az embernek elvásik a foga és diabéteszes lesz. (Tom egy igazi főnyeremény.) Különösebb konfliktus nincs, már ha nem számítjuk a főszereplők konstans rettegését, hogy a másik miért fogja megutálni őket, illetve hát nyilván a Tom státuszából adódó minimális reflektorfényt (ami igazából sokat nem játszik), és a Cin transzneműsége miatti családi perpatvart. De ez a történet nem a konfliktusokról szól, hanem a saját magunk és mások elfogadásáról és a jó kommunikációról, még ha mindezt látszólag erősen el is nyomja a hálószobai részleg.
De klassz olvasmány volt, a párszor befigyelő sötétebb elemek dacára spoiler lájtos, és nagyon szerethető.

Wit P>!

This place… it feels like home with you here. And when you weren't here, it just felt like it was waiting for you to come back.

Wit P>!

[…] somehow everything seems okay again. Not solved, and not over, but all right.