Mozgó ​célpont 49 csillagozás

Leia hercegnő kalandja
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

EBBEN A TELJESEN ÚJ TÖRTÉNETBEN ISMÉT IZGULHATUNK LEIA HERCEGNŐÉRT!

A cselekmény a Star Wars: A Birodalom visszavág és a Star Wars: A jedi visszatér című filmek közötti időszakban játszódik. Leia egy szedett-vetett lázadó csapatot vezet egy olyan veszélyes küldetés során, amelyet a Birodalom minden erejével meg akar akadályozni.

A történetben olyan fontos információkat is megtudhatunk, amelyek a STAR WARS: AZ ÉBREDŐ ERŐ című VII. epizód cselekményéhez szorosan kapcsolódnak.

Kolibri, Budapest, 2015
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155501975 · Fordította: Fencsik Tamás, Bus András · Illusztrálta: Phil Noto

Leia Organa

PAVideoStudio>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

A regényből Leia hercegnőnek A Birodalom visszavág és A Jedi visszatér közti kalandját (nem félreérteni!) ismerjük meg, ami amint arra számítottam közepes minőségű, felejthető. A fordítás/szerkesztés megint nem nyerte el a tetszésem, és a keményborítót is indokolatlanul fölöslegesnek tartom.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: https://youtu.be/MgrOvDY_weY

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Kopaszkutya84>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Az apró utalások miatt tetszett nekem ez az ifjúsági regény igazán, pl. spoiler. A fő történetszál kicsit egyszerű és elég gyorsan is halad. Örültem, hogy a hajók nevét nem magyarították. A prológus és az epilógus is nem sokkal a Jakku-i csata előtt játszódik, ezek is érdekesek voltak. Nem csodálkoznék, ha Ematt őrnagy is benne lenne a filmben majd.

Kiss_Balázs_ I>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Ez a könyv egy nappal Carrie Fisher halála után akadt a kezembe a könyvtárban (ahol dolgozom), ezért döntöttem úgy, hogy előtte (és Leia hercegnő előtt) tisztelegve, elolvasom. És milyen jól tettem! Nem egyszerűen egy jó történet Leiáról, hanem egy jó történet a lázadókról is. Az egészet átitatja a hősiességük és bátorságuk, és az, hogy ők tényleg mind kitartanak egymás mellett. Ez a bajtársiasság és szeretet olyan dolog, amit igazán eltanulhatna sok-sok élő ember itt ezen a bolygón… :)
Szóval igen, klassz Star Wars élmény volt.

Kada22>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Ez a regény fantasztikusra sikeredett. Nem vártam túl sokat tőle, mert akármilyen fórumon találkoztam vele, nem ájultak el. Ezt mondjuk én sem tettem, de nulla elvárás mellett nagyon pozitív csalódásként éltem meg. Gyakorlatilag közvetlenül A Jedi visszatér előtti időszakot dolgozza fel, de ifjúsági mivoltához képest, remekül. Nekem nagyon tetszettek azok a részek, ahol Luke is szerepelt, vagy, ahogy előkészítik a következő filmeket. Soha nem olvastam még olyan könyvet, ami egyszerre vezette fel két film történetét.

A kiadás minősége első rendű, a fél csillagot csak azért vonom le, mert nem követi a magyar kiadások helyesírását, (pl: a Jedi a magyar helyesírás szerint nagy J-vel íródik, és az ilyenek engem ugyanannyira kivetnek a történetből, mint a "lézerkardok"), illetve mert eltér a Szukits kiadó méreteitől, így közvetlenül nem illeszthető be a polcra a megfelelő helyre. Kicsit talán kötekedőnek tűnök, de ezek számomra negatívumok.

Somogyip>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Nem voltak nagy elvárásaim a könyvel kapcsolatban, Leia hercegnő személye miatt, de tévedtem. Pont azt kaptam amire nem számítottam. A Lázadás sötét oldalát, hogy ki meddig képes elmenni a nagyobb jó érdekében.

Hippoforaccus>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Ez valahogy nem volt olyan jó, mint a két testvérkötete. A hosszához képest kevés történés van benne, és még az sem valami izgalmas.
Leia karakterét se sikerült jól elkapni. Nem mond ki nyilvánvaló dolgokat, sőt, még fel is szólal, mikor más megteszi.
Nien Numb viszont hozott egy kis színt a történetbe. Róla szívesen olvasnék többet.

Mircsi>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Oké, hogy Leia hercegnő, de ez most nehezen csúszott (bár lehet, hogy csak azért, mert a Mando olyan magasra tette a mércét, hogy most már mindent ahhoz viszonyítok). Semmi extrát nem ad hozzá semmihez, nem nagyon ütötte meg az ingerküszöbömet (az Ébredés előtt SOKKAL jobb volt, így ennek tükrében most jobban értékelem :D)

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Meglepően jól szórakoztam .kellemes kikapcsolódás volt….Leia hercegnő és a kis csapata akcióba lendül .
érdemes elolvasni ,messze az elvárásaim felett teljesített ..

Coruscant_Citizen>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Maga a könyv történetileg nem add felejthetetlen élményt a filmekhez. A kidolgozása hagy maga után némi kívánni valót, a karakterek legyen szó ismert személyekről vagy ismeretlenekről nem sikerültek felejthetetlenre. Így azt kell mondjam, hogy ezt a könyvet tényleg a fiatalabb korosztálynak kell meghagynunk.

Teljes véleményemet itt olvashatjátok: http://bit.ly/coruscant-citizen-mozgo-celpont

lakatoszoltan>!
Cecil Castellucci – Jason Fry: Mozgó célpont

Könnyű, hamar elolvasható. Szerintem teljesen felesleges sztori, de tetszik, hogy a filmekhez próbálták szorosan hozzáilleszteni a történetet és a vége felé már kezd kiszámíthatatlan lenni.
Amit ajánlok az olvasónak, hogy néha nézze meg a netes keresőjében a figurákat és bolygókat a pontosabb elképzelés miatt.

Tirpák P>!

A Birodalomnak rengeteg csatahajója, temérdek katonája és korlátlan mennyiségű pénze van. Mit tudunk mi felmutatni ehhez képest? Egy szedett-vedett flottát, túl kevés pénzt és egy maréknyi bolondot. Olyan bolondokat, mint Lockmarcha őrnagy és én, akik hisznek benne, hogy az embereknek joguk van a félelemmentes élethez – és akik hajlandóak akár meghalni is azért, hogy ez a jog érvényesüljön.

Kapcsolódó szócikkek: a Birodalom · Lázadók Szövetsége · Leia Organa
Clementine_929>!

Háborúban állunk – mondta Craken, Leia pedig el is fogadta ezt az érvet. Most viszont elgondolkozott rajta, mennyi szörnyűséget követtek már el akarva-akaratlanul e mögé a kifogás mögé bújva.

170-171. oldal, 16. fejezet - A földeken (Kolibri,2015)

Clementine_929>!

– Én azért csatlakoztam, hogy legyőzzük a Birodalmat. Bármi áron. Há…
– Nehogy azt mondja nekem, hogy háborúban állunk, őrnagy. Ha még egyszer meghallom ezt a mondatot, megfojtom.

187. oldal, 17. fejezet - Nemes döntés (Kolibri,2015)