Utóirat: ​Még most is szeretlek! (Ui.: Szeretlek 2.) 71 csillagozás

Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Holly Kennedy biztonságos élete a feje tetejére áll, amikor „megtalálja” az Utóirat: Szeretlek Klub. A klub tagjait megihlette, amit Holly néhai férje, Gerry leveleiről hallottak, és ők is búcsúüzenetet akarnak hátrahagyni szeretteiknek. Megkérik az özvegyet, segítsen nekik.
Holly egyvalamiben biztos: semmiképp nem hagyja magát visszarángatni mélységes gyászába, amelyen nagy nehezen túllépett. Hét évbe telt, mire újra összerakta és kitalálta magát, és szeretné tovább élni az életét. Ám rá kell döbbennie, hogy ha szeretünk valakit, mindig van még valami mondandónk…
Az Utóirat: Szeretlek! világsikerű könyv várva-várt folytatása.

Eredeti megjelenés éve: 2019

Athenaeum, Budapest, 2019
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632939339 · Fordította: Szieberth Ádám
Athenaeum, Budapest, 2019
350 oldal · ISBN: 9789632939599 · Fordította: Szieberth Ádám

Gabriel · Gerry · Ginika Adebayó · Holly Kennedy

Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

”Ha az ember visszanéz, visszamegy a múltba, az nem a gyengeség jele, nem a sebek feltépése. Ehhez erő és bátorság kell. Ehhez olyan ember kell, aki a korábbinál jobban uralja önmagát, és képes arra, hogy jó ítélőképességgel, de nem ítélkezve vizsgálja meg azt, aki valaha volt.”

Cecelia Ahern visszatért első, hatalmas sikert arató regényéhez, az Ui.: Szeretlekhez, a történet hét évvel Gerry halála és hat évvel az utolsó levél elolvasása után folytatódik. Holly már úgy tűnik, új fejezetet nyitott életében, és túltette magát a kemény gyászmunkán, ám egy, a saját gyászáról szóló podcast felvétel jelentősen felborítja nehezen megszerzett lelki egyensúlyát. Hatására ugyanis Utóirat: Szeretlek Klub szerveződik, amelynek öt halálos beteg tagja úgy dönt, Gerry-hez hasonlóan kívánnak elköszönni szeretteiktől, és Holly segítségét kérik a levelek megírásában. A már továbblépett Holly nagy érzelmi zűrzavarba keveredik, hiszen úgy érzi, ezáltal erősen fenyegeti a visszaesés. Választania kell, hogy saját békéje érdekében nemet mond a felkérésre, vagy segít a klubtagoknak, vállalva ezzel, hogy felszakítja régi sebeit, miközben óhatatlanul újra kell értelmeznie Gerry leveleit is.

Nagyon jó érzés volt újra a régi, szeretett történetről olvasni, főként, hogy a visszaemlékezéseknek köszönhetően Gerry is szerves része maradt a sorozatot lezárni tűnő második résznek spoiler, azonban kifejezetten hiányoltam belőle az ír írónőre jellemző mély lelkiséget, a kellő arányban felvonultatott misztikumot. Bár a gyász, illetve az egyensúly megtalálása, hogy úgy tudjunk segíteni másokon, hogy közben mi se sérüljünk, viszonylag jól ki van dolgozva, mégis a regény számomra túl könnyűnek találtatott, és maradt bennem némi hiányérzet. Nagy rajongója vagyok az írónőnek, ám az eddig megszokott egyedi hangja valahogy eltűnt az új írásából, ami így főként a nosztalgia miatt vált szerethetővé számomra.

Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Jó régen olvastam már az előző részt és szinte ugyanilyen régen láttam a belőle készült filmet. Ebben az esetben először a filmet láttam, utána olvastam a könyvet. Tartottam tőle, hogy a hatalmas időkiesés miatt mennyire fogom érteni és mennyire fog tetszeni ez a folytatás.

Amint elkezdtem olvasni a könyvet, meg is nyugodtam, Cecelia gondoskodott arról, hogy ne maradjunk kétségek között és ne szenvedjünk információhiányban az előzményeket illetően, tehát kijelenthetem, hogy azok is elolvashatják bátran, akik az első részt nem olvasták, vagy nem látták, mert így is teljesen képbe kerülhetünk nagyon hamar.
Nagyon szívfájdító és nagyon szeretni való ez a könyv, sírós és nevetős, olyan is van, amikor egyszerre mindkettő, igazi érzelmi hullámvasút, sokkal nagyobb hatást tett rám, mint az előző, jobban megtépázta a szívem-lelkem.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2020/02/cecelia-ahern-uto…

Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

El kell hagynod a komfortzónádat, (…). Légy bátrabb, légy izgalmasabb! Légy nyitottabb!

Kicsit szkeptikus voltam, mert úgy gondolom, hogy ami JÓ, azt kár folytatni, de… nagyon tetszett a regény sztorija és végkimenetele, ezért örülök, hogy CA megírta! Rendkívül felkavaró és elgondolkodtató olvasmány lett, ami tökéletes folytatása az Utóirat: Szeretlek című történetnek! Egyszerre nevettetett meg és törte össze újra a szívemet az írónő. Érdekes volt a Klub ötlete – rengeteg gondolkodnivalót kaptam ismét… –, és jól esett megismerni Joyt, Bertöt, Pault, Ginikát és Jewelt.

Alig várom, hogy megnézhessem a filmadaptációját a regénynek! (Ugyanis várható.)

Kedvenc részek (ami nagyjából azt jelenti, hogy egyszerre nevettem és bőgtem miattuk): Ginika története és levele, Gerry és Holly járásának kezdete, a napraforgós sztori, Angéla, + az utolsó fejezet történetei

Bővebben a blogon…

Niki_>!
Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Kilenc évvel ezelőtt olvastam az írónőtől az Ui.: Szeretlek! c. könyvét, ami akkor teljesen földhöz vágott. Végigbőgtem, meghatott és nagyon felhívta a figyelmemet arra, hogy becsüljem meg azt, amit a sors adott nekem.
Ebben a kötetben 7 év telt el az elsőhöz képest.
Nagyon sokat sírtam a történet olvasása során. Egyrészt sokszor láttam magam előtt anyukámat, aki 6 éve veszítette el apukámat, akivel 31 évet éltek le egymás mellett. Láttam Hollyban őt, a gyászfolyamatát, a tagadásait és a próbálkozásait a túlélésre. Sok mindent értek vele kapcsolatban, amit eddig nem. Ugyanakkor láttam magamat is, mint gyerek, akinek elhunyt az édesapja. Olyan jó lett volna ilyen leveleket kapni tőle! Olyan jó lett volna, ha egy picit még velem tudott volna maradni! Kíváncsi lennék arra, hogy vajon hány haldokló kapott ihletet az írónőtől és hagyott leveleket maga után hátra!
Ez a könyv is nagyon felhívja arra a figyelmet, hogy becsüljük meg az életünket, azt, amit kaptunk. Elsiklunk afelett, hogy milyen szerencsések is vagyunk, ha támogatnak minket a szüleink, ha élnek, ha van hol laknunk, ha egészségesek a gyermekeink, ha mi is egészségesek vagyunk és a párunk is. Ez mind-mind ajándék a sorstól, amit bár nem tekintünk annak, de az. Hatalmas szerencse felnevelni egészségben az egészséges gyermekeinket. Ott lenni az első lépéseiknél, amikor elkezdik az iskolát, amikor megtanulnak autót vezetni, az esküvőjükön. Vagy leélni valakivel az életünket boldogságban és idős korban elmenni. Sok embernek, akik ezt szerették volna, nem adatott meg. Úgyhogy becsüljük meg!
Nagyon olvasmányos a történetet, olyan igazi bekuckózós, picsogós könyv. Ezt tényleg nem lehet száraz zsepivel végigolvasni. Szerintem mindegyik olvasó talál egy olyan karaktert, életsorsot a történetben, ami közel áll hozzá, amivel azonosulni tud és pont ezért nyomot hagy rajta.
Csodálatos! Tartottam attól, hogy nem fogja tudni hozni az írónő az első könyv színvonalát, hisz sok-sok év eltelt azóta, de hozta! Ugyanolyan jó volt, sőt, számomra jobb is, mint az első kötet. Nem sok könyvre írtam eddig, de erre muszáj: Mindenképp olvassátok el! Ez a két kötet az, amit mindenkinek olvasnia kellene! Nem szépirodalom, nincs benne nagy okosság, de a maga könnyed módján földhöz vág, beletapossa a lelkedet a földbe, majd szinte kiszakít onnan és lök rajtad, hogy vedd észre milyen szerencsés vagy és ezzel a tudattal élj tovább!
Bővebben: https://azajtom.blogspot.com/2019/11/cecelia-ahern-utoi…

ƨɔɴом P>!
Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Jajj istenem… olvastam mostanaban rossz könyveket (vagy legalább is nem éppen jókat), de egyikben sem csalódtam akkorát, mint ebben!
Az első rész óriási kedvencem könyvben és filmben is, iszonyatosan vártam a folytatást, de azt kell mondanom, hogy kár volt. Holly karaktere teljesen ki lett forgatva, eltünt minden kedvelhető belőle, és hiteltelen lett Ő maga is úgy ahogy van…
Gabriel meg az év vicce, de komolyan… meg az egész „nagy szerelem”… az.
Ezt meg csak úgy itt hagyom: https://66.media.tumblr.com/tumblr_lxewp9ZTup1qbton4o1_500.gif *legyint*

Zoe27>!
Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Kicsit sok volt benne az elején a cselekmény ismétlése és a visszautalások, de végül csak kialakult.
Holly helyzetét ugyan csak átérezni nem tudom, de néha komolyan mondom irritáltak a megnyilvánulásai… Valahol megértem, mégis inkább fájó pont volt számomra, hogy mennyire lealacsonyítja Gabriel iránta táplált érzelmeit és viszont. Néha azt éreztem, hogy csak kihasználja szegényt… Azonban mindig fel tudta magát menteni Holly, mert bizony hjiába minden amikor olvastam teljesen a hatása alá tudtam kerülni, hogy teljesen megfeledkeztem arról, hogy nem értek vele egyet. :D :D :D
Értékes gondolatokat zártam ismét a szívembe, hiszen a körülményeink nem kell, hogy megegyezzenek ahhoz, hogy hasonlóképpen lássunk bizonyos dolgokat.

LittleStar>!
Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Számomra ez a rész is volt olyan jó, mint az első. Volt bennem egy kis félsz, hogy ennyi idő után, egy lezárt történetnek második részt adni, vajon milyen lesz? Nagyon örültem, hogy nekilattam. Kár lett volna kihagyni! Ugyanolyan erzelemteli, de humoros, néhol sírós, mint az első rész volt. :) 5*
És annak ellenére, hogy régen olvastam az első részt simán be tudtam kapcsolódni a történetbe :)
(Mivel könyvtárból vettem ki, mondván, ha nem lesz jó és megveszem, akkor mi lesz…. Így most felkerult már a kivansaglistara is :D ebből kell egy saját példány is <3)

Éva_Bátka P>!
Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Soha nem értettem, hogy ha egy könyvet, amiben a főhős meghal, és aztán a könyv nagy siker lesz, miért nem engedi el az írója. Kicsit visszás érzés, halálról, „boldog” elengedésről, szárnyakról olvasni, miközben az író(k) spoiler egyszerűen képtelen halála után elengedni a karaktert, akit ugye ő „ölt meg”. Cserébe inkább húzza, nyúzza, csűri, csavarja, de bármit is körítünk mellé egy élettelen szereplő nem fog elvinni még egy showt. Remélem harmadik rész már nem lesz!
És ha már fentebb Moyest említettem, úgy tűnik, a második részek kliséit is sablonnal nyomják, a felbukkanó kezelhetetlen tinilány, a segítő/kotnyeles lánytestvér és a földhözragadt, kicsit sem a nagy szerelemhez hasonlító, tutyimutyi „jóember” férfi főszereplő pótlék. Felfoghatatlan, hogy ezek a nők, ha ennyire nagyszerű férfiakat szerethettek, és vesztettek el, utána miért írnak nekik szakállas szobanövényeket?!
Azt hiszem, ezt a vonalat én most egy kicsit elengedem…

pattie23>!

Bővebben: https://avalosagontul.blogspot.com/2019/10/ertekeles-ce…

Köszönöm ezt a csodálatos élményt az írónőnek. Nagyon féltem ettől a résztől, de amennyire féltem pont annyira, hanem még jobban ért pozítiv csalódás. Mert igen még van mit mondani. Még nem léptünk tovább..Holly és mi sem. Még nem engedtük őket el. Őket, akik együtt nevettek, sírtak, akik egyként vették a levegőt. Akiknél az örökkön-örökké soha nem volt kérdés. Ahogy újra elém kerültek a szereplők visszarepültem oda ahol mindig bőgve távoztam. Még találkozunk ugye? Még találkoznunk kell, bár elengettük újra a kezeteket, lezárult a történet, de még találkozunk minden egyes oldalon mikor újra kezembe veszem a történetet. Hisz ez az a könyv mely soha nem évül el, mely nélkül nincs év, hogy ne nézném meg a filmet és remélem az első részt is beszerezhetem minél hamarabb.

Tüncimo >!
Cecelia Ahern: Utóirat: Még most is szeretlek!

Nem is tudom mire számítottam, de valahogy nem erre. Reméltem, hogy ez jobb/boldogabb hangulatú könyv lesz. Bár Happy End lett a vége, és Holly valami csodálatos dolgott hozott létre Gerry segítségével, végig olyan nyomasztó, szomorú hangulatom volt amikor olvastam. Akik, könnyed egyszerű olvasmányra vágynak azoknak nem ajánlom, viszont szerintem érdemes elolvasni, főleg azoknak a személyeknek, akiket érdekel, hogy hogy megy Holly sorsa. :)

Málnika P>!

De vigyázni kell, mert az emlékezet a börtönünkké is válhat.

Málnika P>!

A gyászt nem tudjuk uralni, sőt többnyire úgy érezzük, hogy a gyász ural minket. Csak azt tudjuk kontrollálni, hogy miként kezeljük.

Mariann_ P>!

Ha az ember visszanéz, visszamegy a múltba, az nem a gyengeség jele, nem a sebek feltépése. Ehhez erő és bátorság kell. Ehhez olyan ember kell, aki a korábbinál jobban uralja önmagát, és képes arra, hogy jó ítélőképességgel, de nem ítélkezve vizsgálja meg azt, aki valaha volt. Minden kétséget kizáróan tudom, hogy ez a visszatekintés, ez a vizsgálódás arra ösztönöz majd engem, meg mindenkit, akit az utazásom érint, hogy szárnyakat növesszünk…

Bea_Könyvutca P>!

Azt tudom tanácsolni mindenkinek, akit érdekel, próbálja meg, hogy ne a dolog sötét oldalára koncentráljon. Abból legyen elég! Én inkább a reményről beszélnék!

Bea_Könyvutca P>!

Légy kedves. Légy okos. Légy bátor. Légy boldog. Légy óvatos. Légy erős. Ne félj félni. Mindnyájan félünk néha.

AniTiger P>!

– A szerelem leheletfinom, tünékeny dolog, amit nagy becsben kell tartani. Amit dédelgetni kell, és közszemlére kell tenni, hadd lássa mindenki, nem pedig eldugni a szekrénybe, és szégyenkezni miatta.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
AniTiger P>!

Egyszer olvastam egy cikket arról, hogy az óra néha megáll egy másodpercre, hogy az idő szinkronban maradjon az univerzummal. Ezt a kimaradt másodpercet szökőmásodpercnek nevezzük: így igazítják ki az egyezményes koordinált világidőt. Erre azért van szükség, mert a Föld forgási sebessége szabálytalanul váltakozik. A pozitív szökőmásodpercet 23:59:59 és 00:00:00 közé iktatják be, így az életünk egy másodperccel hosszabb lesz. Az újságokban, magazinokban időnként fölteszik a kérdést, hogy mi minden történhet egy másodperc alatt? Mire megyünk, mit nyerhetünk ezzel a többletidővel?
    Egy másodperc alatt elmegy majdnem két és félmillió email, tizenöt kilométert tágul a világegyetem, egy méh kétszázat ver a szárnyával, a leggyorsabb csigafaj megtesz 1,3 centimétert, a tárgyak csaknem öt métert zuhannak, és elhangozhat ennyi idő alatt a sorsfordító kérdés is: Hozzám jössz feleségül?
    Születik négy kisbaba, meghal két ember.
    Életről-halálról dönthet az az egyetlen másodperc.

pattie23>!

Így kért engem, és nem is csak engem, hanem a világot is, hogy :Emlékezz rám! Mert végső soron erre vágyik mindenki. Arra, hogy ne vesszen el, ne maradjon le, ne merüljön feledésbe, hogy mindig részese legyen a pillanatoknak, amelyekről, ezt jól tudja, le fog maradni. Hogy nyomot hagyjon. Hogy emlékezzenek rá.

Zoe27>!

Furcsa, de csodálatos érzés, hogy az, amit kerültél, amitől rettegtél, egyszer csak ott van előtted, és fényárban úszik.