Scrivimi ​ancora 2 csillagozás

Cecelia Ahern: Scrivimi ancora Cecelia Ahern: Scrivimi ancora

Rosie e Alex si conoscono sui banchi di una scuola di Dublino e iniziano a scriversi messaggi su biglietti di carta. A poco a poco diventano inseparabili fino a quando quelle lettere tradiscono un sentimento nuovo, che li confonde e li appassiona. Un amore impossibile da esprimere, con tutte le contraddizioni tipiche di quell’età. Ma quando i due prendono coscienza di ciò che li lega veramente, Alex deve abbandonare Rosie e trasferirsi con la sua famiglia negli Stati Uniti. Straordinario collage di lettere, e-mail, bigliettini, sms e cartoline, Scrivimi ancora è un romanzo delicato e indimenticabile che a ogni pagina commuove e fa sorridere al tempo stesso. Una storia sugli scherzi del destino e sulla forza del vero amore.

Eredeti megjelenés éve: 2004

BUR, 2014
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788817033824 · Fordította: Ombretta Marchetti
Rizzoli, New York, 2006

Cecelia Ahern: Scrivimi ancora

Sii felice, ama. Goditi ogni singolo secondo di questo amore.

Imádtam ezt a történetet, bár ez az olvasási időn nem látszik, ami főként azért van, mert sajnos semmi időm nem volt olvasni, de most a hétvégén egy utazás alkalmával igen.

Nagyon tetszettek a szereplők, hogy ki volt dolgozva a történet, na és persze a lezárás. Egyszerűen fantasztikus! Mikor a filmet megnéztem, nem tetszett annyira, de aztán megláttam a könyvesbolt polcán, és elhatároztam, hogy na márpedig én akkor is adok a könyvnek egy esélyt, hátha.. Áldom az eszemet érte! :D

Gyönyörű történet gyönyörűen megfogalmazva, és persze nem mindennapi formátumban (ugyanis az egész regény lényegében a levelezésekből áll). Ezelőtt sosem olvastam még csak hasonlót sem, és nagyon tetszett.

Egy szó mint száz, imádtam ezt a történetet, s az írónő stílusát, humorát is, szóval tuti, hogy fogok még tőle olvasni.

Oggi ti amo più che mai; domani ti amerò anche di più.

dsmiley>!

Sii felice, ama. Goditi ogni singolo secondo di questo amore.

dsmiley>!

Oggi ti amo più che mai; domani ti amerò anche di più.