Lantmadár 35 csillagozás

Cecelia Ahern: Lantmadár

Laura a nagyvilágtól elzárva él Írország délnyugati részén, a hegyek közt, harmóniában a természettel. Egy nyári napon azonban összetalálkozik az erdőben Solomonnal, és élete egy csapásra megváltozik. A sármos férfi egy dokumentumfilmes forgatócsoport tagja. A háromfős kis csapat éppen következő filmjéhez keres témát, Laura pedig egyből felkelti az érdeklődésüket. A lány ugyanis lenyűgöző képességgel rendelkezik: úgy tudja utánozni a hangokat, mint senki más – senki, csak az ausztrál lantmadár.

Laura egy új élet reményében a stábbal tart Dublinba, ahol nem csupán a nagyváros zajos nyüzsgése robban be a mindennapjaiba egyik pillanatról a másikra, de a 21. század is, a közösségi média, a tévé és a tehetségkutató műsorok pozitívumaival és árnyoldalaival egyaránt.

Cecelia Ahern legújabb regénye elgondolkodtató, szívmelengető szerelmi történet a mindenkiben ott lakozó szabadságvágyról és a világ zaja mögött megbúvó a csendről.

Eredeti mű: Cecelia Ahern: Lyrebird

Eredeti megjelenés éve: 2016

Athenaeum, Budapest, 2018
Athenaeum, Budapest, 2018

Zsófi_és_Bea P
Cecelia Ahern: Lantmadár

Ez egy különös romantikus könyv, egy nem hétköznapi történetbe ágyazva, egy szerelem a városi fiú és az erdei tündérlány között, amelyben csak az a kérdés, hogy kiállja-e a nagyvilág próbáját, és övék lesz-e az örök szerelem. Na jó, maradjunk csak a szerelemnél.

A regény bennem végig nyugodt hangulatot keltett, talán Laura belső szépsége volt rám ilyen hatással, vagy Solomon megfontoltsága és megnyugtató jelleme, a melegség, szeretet és bizalom érzései váltakoztak bennem, bízva abban, hogy minden békés és szép marad.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2018/07/cecelia-ahern-lan…

Málnika P
Cecelia Ahern: Lantmadár

Cecelia Ahern könyveivel egyszerűen nem lehet mellényúlni. Mindig érdekelt, hogyan képes valaki ilyen varázslatos stílusban megragadni az élet igazi értékeit. Amikor megláttam az írónőt az Ünnepi Könyvhéten, mindent megértettem. Szívből jövő kedves mosolya, bája, csillogó szeme mély emberségről és tisztaságról mesélt.

A Lantmadár egy újabb csodaszép történet, amelynek éteri, meseszerű főhőse, Laura minden hangot bámulatosan tud utánozni. Egy dokumentumfilmes stáb felfedezi, és az eddig elzárkózva élő lány kilép a világba. Hiszen együtt kell változni a változással, ahogy anyja és nagyanyja tanították neki. Magányában egyetlen út áll előtte, élni a lehetőségekkel. Hirtelen egy tehetségkutató show szereplőjeként rivaldafénybe kerül, amely éles kontrasztban van eddigi életével, és az általa képviselt értékekkel. Csupa valótlan, hamis dolog veszi körül, holott eddig csak a természet tisztaságát ismerte. Ő pedig közben csodálatos képességével lehetővé teszi az emberek számára, hogy olyannak hallják önmagukat és a világot, amilyen valójában, végre mindenféle szűrő nélkül. A tehetség nem ismer határokat, ahogy a szív sem, amelyet Solomonnak és Bónak is meg kell értenie.

Mrs_Curran_Lennart P
Cecelia Ahern: Lantmadár

Eddig ez a második olvasásom az írónőtől, és kimondottan tetszett a könyv. A fülszöveg és a csodás borító nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megvettem, és bár lehetett volna jobb, nem nevezném csalódásnak. A történetből sok tanulság levonható. Annyira illik a helyzetre az a bibliai passzus, hogy 'Ne dobjátok gyöngyeiteket a disznók elé, mert megfordulnak és megtapossák.' Egy évtizedekig elzárt lányt kitenni a médiacirkusznak barbárság. a szórakoztatóipar világa kegyetlen, mindenki eldobható. Bora ezért haragudtam, mert jobban kellett volna tudnia, hogy mi következik, hiszen felelősséget vállaltak Lauráért.. Solomonnak peddig több határozottságott kellett volna mutatnia a durci helyett.
Szóval adott egy varázslatos ír vidék egy tündérszerű királylánnyal és egy szégyenlős lovaggal, aki a végén azért csak nekimegy a sárkánynak. A hibái ellenére elvarázsolt.

Bitten

Hát igen! – megint a borító szúrt szemet :D

Szerettem, hogy a lantmadár teljes értékű részét képezi a történetnek. Szerettem az asszociációkat és imádtam hogy üzenete is volt.
Ez a könyv egy „egész”. Bár bevallom kicsit olvastam volna még a családról és Solomonék párosáról (kicsit kevés jutott nekik)

Kedvenc!

Kókuszka
Cecelia Ahern: Lantmadár

Egy bizarr romantikus mese egy lányról, aki 26 évesen a világtól elzárva él, de egyik pillanatról a másikra megváltozik az élete. A természet nyugodt világából bekerül a nagyváros forgatagába, egy tehetségkutató mesterséges világába. Minden hangot le tud utánozni, legyen az a kávégép, vagy mások nevetése, hanghordozása. Tükröt tart az emberek elé. Ahern azt mutatja be, hogyan képes beilleszkedni egy teljesen más világba. Érdekes téma, de számomra ugyanakkor néha túlírt, és sok hihetetlen elemmel tarkított.

Cecelia Ahern: Lantmadár

Az első pár oldal után úgy éreztem, ez nem lesz az én könyvem. Napokra letettem , valahogy nem tudott magávalragadni. Majdnem abba is hagytam, de szerencsére inkább folytattam és milyen jól tettem. Nem egy izgalmakkal teli könyv, egy lassú lefolyású kis romantikus történet. Tele igazságokkal, hogy milyenek is lettek az emberek. Hogy a pénz és csillogás mennyire megváltoztat, átformál. Mennyi mindent nem veszünk már észre és mi minden lényegtelen dolgot pedig kiemelünk. Boval voltak gondjam, de még az ő karakterét is sikerült megszeretnem a végére. Rory viszont spoiler
És a borító… 10csillag.

BarbyMalik0112 P
Cecelia Ahern: Lantmadár

Hihetetlen élményt nyújtott Cecelia Ahern regénye, az biztos, hogy nem ez volt az utolsó olvasmányom tőle. Érdekes volt, egyedi és fordulatos, ahogy az írónő felépítette Laura egész világát, és ahogy bemutatta, ő milyen szemmel fedezi fel a nagyvárost minden pozitívumával és negatívumával együtt.

Élveztem nagyon az olvasását, és azoknak ajánlanám leginkább, akik nyitottak az új felé, ahogy Laura is az volt, és egy fordulatos, aranyos regényre vágynak egy napos, vagy éppen esős nyári délutánon, amely történetnek csodálatos üzenete is van.

Bővebb értékelésem a blogomon: https://barbyesakonyvek.blogspot.com/2018/06/cecelia-ah…

Mariann_Czenema P
Cecelia Ahern: Lantmadár

Érdekes, összetett regény, számomra kicsit túlságosan young adult, túl romantikus volt. Legjobb jóindulattal, főleg a mellékszereplők, Rachel és Solomon családja miatt kap tőlem négy csillagot a mű.
(bővebben itt:

Ács_Milán
Cecelia Ahern: Lantmadár

Ismét sikerült egy olyan könyvet elolvasnom, ami nem nekem íródott vagy mondhatjuk úgy is, hogy ez sem az én könyvem volt :-/
Az elején amennyire tetszett a történet, úgy veszítettem el az érdeklődésemet az olvasás előrehaladtával.
Sokszor szabályosan szenvedtem az olvasással és alig vártam, hogy elérjek az utolsó lapig. Egyébként nem pusztán azért olvasok végig egy könyvet, mert soha nem hagyok félbe semmit, hanem azért is, mert mindig bízok abban, hogy történni fog valami és jön egy csavar vagy valami izgalom. Ez esetben is vártam, vártam… de nem jött semmi.
A szereplők… inkább nem jellemezném őket, mert nem túl pozitív jelzőket tudnék írni róluk.
Véleményem szerint jobban járt volna az írónő, ha Laura nem a tehetségkutatóban csillogtatja meg a tehetségét, hanem maradtak volna a dokumentumfilm forgatásánál. Sajnálom… :-/

csokitorta P
Cecelia Ahern: Lantmadár

A romantika kedvelőinek ez egy igazi csemegének számít. Bár én magam mindig kicsit félve nyúlok az ilyen történetekhez, ebben az esetben kivételt tettem, ugyanis nem egy átlagos regényről beszélhetünk. A romantikus cselekmény egy igazán különleges és egyedi keretet kapott, amellyel biztosan nem találkozhatunk későbbi olvasmányaink során: a könyv sikerének titka a lantmadár szóban rejlik. Ahogyan a fülszöveg is említi, Laura, a főszereplő, kiválón ért a hangok, dallamok utánzásához, olyan élethűen tudja őket visszaadni, mint a valóságban is létező lantmadár.
A könyv tulajdonképpen a valóságshow kegyetlen árnyoldalait hivatott bemutatni, a kulisszák, csillogás mögötti embertelenséget. Talán utoljára az Éhezők viadala című trilógiában kapott ez a téma nagyobb hangsúlyt, de ott viszont nem az állt a történet középpontjában.
Bővebb értékelésem: http://varazstinta.blogspot.com/2018/06/a-csend-es-szab…

Zsófi_és_Bea P

Miért ne lehetnének az emberek egyszerűen csak nagyon jók valamiben?
Miért kell a legjobbnak lenniük?

Málnika

Nem érez megkönnyebbülést, csak a pánikot és félelmet. A borzalmas érzést, hogy muszáj szembenéznie a helyzettel, döntenie kell, nem bújhat el. Az elbizonytalanodás természetes érzését, ami együtt jár a változással való szembesüléssel.

zsuzana P

Az élet olyan, amilyen, a dolgok úgy történnek, ahogy, semmi értelme analizálni, megpróbálni megváltoztatni a megváltoztathatatlant vagy megérteni a megérthetetlent.

Málnika

– Azt hiszem, amit te csinálsz, az lehetővé teszi, hogy az emberek pontosan olyannak hallják önmagukat és a világot, amilyenek. Szűrő nélkül. És a mai világban baromi nagy ritkaságnak számít minden, ami természetes és érintetlen.

Mógi

Mindig változnak a dolgok, még a hegyen is. Együtt kell változni a változással.

zsuzana P

Sosem múlnak nagy dolgok egyetlen pillanaton.

Mógi

A világon csak egymásra volt szükségük, ami csodálatos volt, de egymásra szükségük volt. Egymásból táplálkoztak.

zsuzana P

Nem tud máshova menni. És a valahol jobb, mint a sehol.

Kókuszka

– Jimmy azt mondta, mindenképpen fel kell hívnia a mentőket, még akkor is, ha tudom, hogy már nem lehet visszahozni. Aztán egyedül idejött. Ittunk egy pohárkával, amíg vártunk.
– Miközben Tom a földön feküdt?
– Persze, hát hova tehettem volna?