Ahol ​a szivárvány véget ér 819 csillagozás

Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Rosie és Alex jóban-rosszban kitartanak egymás mellett, és életre szóló szövetséget kötnek az iskola és a felnőttek zord világa ellen. Az izgalmas órai levelezések alatt még nem sejtik, hogy életük következő jó néhány évét is így fogják eltölteni: egymással levelezve… A sors újra és újra elválasztja őket egymástól, hogy próbára tegye barátságukat, kitartásukat és őszinteségüket. A gyerekek komoly felnőtté cseperednek: mindketten dolgoznak, házasodnak, gyereket nevelnek, válnak, de a varázslatos kötelék, amely összeköti őket, életük minden öröme és bánata közepette is megmarad.
Több van-e köztük puszta barátságnál? Ha kapnának egy utolsó lehetőséget, kockára tennének-e mindent az igaz szerelemért?

Eredeti mű: Cecelia Ahern: Where Rainbows End

Eredeti megjelenés éve: 2004

Athenaeum, Budapest, 2015
446 oldal · ISBN: 9789632933078 · Fordította: Morcsányi Júlia
Athenaeum, Budapest, 2013
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933078 · Fordította: Morcsányi Júlia

Lomax
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Kedves Rosie Dunne és Alex Stewart!
Idióták vagytok. De komolyan.
Ilyen kínkeserves és idegesítő szerelmes történetet még nem olvastam, és a tiétek, barátaim, bizony az! Annyi év, annyi lehetőség, annyi utalás… S semmi, egyikőtök se látott a szemétől! Már én éreztem magam kínosan a bénázásotokon. De ettől még szeretlek titeket. A történetetek a szívemhez szólt, együtt izgultam, örültem, sírtam veletek. Csodálatos emberek vagytok, hibáztok, csalódtok, szerettek, örültök. Az érzések csak úgy kavarogtak bennem, a mesétek gyönyörű és kivételes.
Rosie, egy nagyszerű ember vagy, aki kívül-belül szép.
Remek döntést hoztál, még ha sokszor nehéz is volt, és úgy láttad, lehetett volna más is… De te összeszedted magad, megtaláltad életed értelmét, a lányod, és együtt éltél a „hibáddal”, boldogságban és szeretetben. Imádtam az életed minden szakaszát, pillanatát, annak ellenére, hogy sokszor dühös is voltam rád, amiért ilyen vak voltál.
Alex, veled annyit nem találkoztam, mint Rosie-val, de amit láttam, abból tudom, több ilyen ember kéne a földre. Becsületes és tisztességes vagy, ezek mellet pedig szeretetreméltó és imádni való. Rád még mérgesebb voltam néha, mint Rosie-ra, de ugyanúgy áll a helyzet. Mindkettőtöket a szívembe zártam.
Csodálatos kaland volt, minden percét imádtam, és csak a legjobbakat kívánom nektek!

Ölel Titeket,
Eszti

gab001 P
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Nagyon szeretem az írónő könyveit és ez az egyik legjobb, amit Tőle olvastam. Láttam a filmet is, de elég sok eltérés volt, így bőven tartogatott meglepetéseket. Szinte mindent szerettem ebben a könyvben: az írónikus humort, a meglepő helyzeteket, a családi és baráti kötelékeket, a hétköznapokat és az ünnepeket. Mivel életem során kerültem hasonló helyzetbe, így egészen át tudtam érezni a legjobb barátok problémáit. Nagyon jó volt olvasni a könyvet, így nem bánom, hogy ilyen sokáig tartott megoldaniuk ezeket. Egészen beszippantottak a levelek, üzenetek; olyan volt mint egy folyamatos párbeszéd, amiben sokan szóhoz jutnak és amely során csak úgy repülnek az évek. Szigorúan csak úgy szabad olvasni, ha az embernek van ideje, mert letehetetlen. Nem voltak különleges elemek benne, mégis elvarázsolt.

AniTiger MP
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Azt hiszem, hogy a romantikus mini-könyvklub második könyve sem nevezhető romantikus történetnek, hiszen egy nő 40 évét meséli, amiben nagy szerepet kap a családja, a barátai és az útkeresése. Fejlődésregény, amiben a megjelenő kapcsolatok sokfélék, nem csak romantikusak. Egyébként a levelezések kapcsán ismerjük meg a történetet, a szereplőket… Nem tudtam. Az 50. oldalon rágtam be és lapoztam át a könyvet, hogy hol van már a vége a levelezésnek – nem, nincs vége! Az EGÉSZ könyv levelek és válaszok a levelekre, e-mailezések és chat beszélgetések hosszú sorai, de szerencsére hamar megszoktam. (Más is járt már úgy, hogy ilyen alapdolgot nem tud a könyvéről? Felvállalom, égő vagyok.)

Az elején túl személyes volt, hiszen mégis a levelezésüket olvasgatom, de érdekes élmény volt meglesni, mit írnak egymásnak. Valahogy mégis személytelennek éreztem, őket pedig távolinak – ez egyébként a végére teljesen megváltozott, szétbőgtem a fejem az utolsó huszonpár fejezeten. Egyszerre voltam irtó dühös a könyvre és gondolkodtam az 1 csillagon, illetve nagyon boldog, hogy elolvashattam. Abszolút megérdemli az 5 csillagot (amit meg is adok neki), mert teljesen lekötött, élvezetes és vicces volt! Útkeresős levélregénynek tökéletes.

Kedvenc mellékszereplők: Ruby, Miss Casey
Kedvenc rész: Újságcikk Gregről (B@sszus! Ez mindent vitt nálam!)

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/06/cecelia-ahe…

Csoszi P
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Nehéz értelmes dolgokat írnom erről a könyvről, mert csak úgy kavarognak bennem az érzések. Igazából nem egy habkönnyű olvasmány, időnként átlengi a szomorúság. És olykor-olykor bizony fájt a szívem Rosie-ért (spoiler). Szinte mindig történt valami, ami keresztbe tett neki, és megakadályozta, hogy az élete végre egyenesbe kerüljön. A könyv formája nagyon érdekes: leveleken, e-mail-eken és chateléseken keresztül követhetjük nyomon a szereplők sorsát több, mint negyven éven át. Sokszor elkalandoztak a gondolataim, hogy mi lett volna, ha ez meg az történik, ha az időzítés tökéletes. Rosie-nak bizony sok évtizedig tartott, míg végül elérte azt, amire vágyott. Kicsit zavart, hogy Rosie és Alex nagyon szerették egymást, mégis túl sokáig halogatták, hogy bevallják mit is éreznek a másik iránt.

Violet_Finch_PMónika
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Nos,azt előre el kell mondanom,hogy ezt a könyvet az írtóra türelmes embereknek ajánlom,akik szeretnek pluszban még szenvedni is.
Konkrétan 5X ütöttem meg a könyvet!!! Jól olvasod!! MEGÜTÖTTEM!! Két napra abba is hagytam az olvasását miután természetesen megütöttem és elhajítottam a francba….ez akkor volt amikor spoiler
Eddig komolyan türelmes embernek gondoltam magam,de azért emberek….az Isten szerelmére,mindennek van határa!!!!
Rosie és Alex sajnálom,de hozzàtok egyáltalán nem volt türelmem. Elcseszett egy szerelem volt a tiétek és mikor megláttam,hogy hány évesen jutottatok odáig,hogy együtt legyetek…irtó mérges lettem….
Ennyi év….
Atyaég……

ZeiMinn
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Kisebb szerelmem úgy kezdődött e könyv iránt, hogy láttam a Love Rosie trailerjét és én tudtam, hogy én akkor is meg fogom nézni ezt a filmet és elolvasom a könyvet, ha törik ha szakad. Nagy szomorúságot éreztem, amikor nem találtam sehol a könyvet. Aztán a könyvesboltban megláttam, az újfajta kiadásban és már tudtam, hogy nekem Ő kell. (Aztán megvettem egy szar könyvet, visszamentem és kicseréltem erre a gyönyörűségre.)
Sosem érdekelt különösebben, hogy maga az egész könyv egy levélregény, amíg a kezembe nem vettem. És tudtam, akármilyen is lesz, nagy meglepetéseket és újdonságokat fog nekem nyújtani. És tényleg nagyon élveztem: mind a karaktereket, a rengeteg problémát (még ha néha túl hosszúakra sikeredtek is), a sok szép mondatot, és a különböző formákat: e-mailek, chat beszélgetések, újságkivágások, meghívók, levelek. Azt vettem észre, hogy leülök olvasni és a lapok csak fogynak. Viszont ami legjobban tetszett, az maga a tudat volt, hogy mennyire valódiak lehetnek ezek az itt megtörtént események, mennyire gyorsan mehet át egy fénypont egy mélyponttá, illetve maga az idő múlása: biztos vagyok benne, hogy ezentúl másképp fogom látni az életet, hiszen a könyv történései közben annyi idő eltelt, együtt nőttünk a szereplőkkel. Eszméletlenül csodálatos élményt kaptam. Köszönöm.

Athenaeum, Budapest, 2013
444 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632933078 · Fordította: Morcsányi Júlia
KATARYNA
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Elolvastam… majd megnéztem a filmet is, amit már legalább 3-szor láttam.

Sóhajtottam egy jó nagyot a végén, és kijelentettem, hogy ilyen a mesében sincs, egy katyvasz volt, annyira bemásztam volna a könyvbe, és jól megrángattam volna őket, hogy hogy a jó égbe kellett ennyi ideig kerülgetni egymást… „mint gólyaf.s a levegőben.” Igen… moderálom magamat.

Meghívlak a zsülinapomra, de tudod mit? Ne gyere, mer az olyan ciki! Nem tom talán összehoz minket az élet… főleg ha elolvassátok a történetet, és a végén már ti is megőszültök a megkönnyebbüléstől. És ha valaki mellett érzitek a csöndet… akkor nincs mire várni.
A szerelem vak, még süket és hülye is…

Olvassátok. :)

Fancsee P
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Eleinte tartottam a regény felépítésétől, hogy végig levelek/üzenetek/emailek segítségével halad előre a történet, mégis jobban beszippantott mint azt reméltem.
Rosie és Alex barátsága irigylésre méltó, mindig is vágytam egy ilyen mély, szoros, gyermekkori kapcsolatra. Minden probléma, félreértés ellenére sem szűntek meg szeretni egymást, de ez a sok elhallgatás, elbeszélés egymás mellett megtette hatását, hiszen hosszú-hosszú évekig éltek egymás nélkül, boldogtalanul.
Ruby karaktere üdítő volt a történet szempontjából, szerettem a megnyilvánulásait, a reakcióit, a tanácsait, mindent.:)
Az egész történettel kapcsolatban ennyi hozzáfűznivalóm lenne: jobb később, mint soha !:)

bkata12

Drága Cecelia!
Nagyon örülök, hogy megírtad ezt a könyvet. Imádtam minden oldalát, és azt hiszem, bizton állíthatom, hogy óriási hatással volt rám.
Néha egy kicsit idegesített, hogy Alex és Rosie ennyire nem látnak a szemüktől, de az élet már csak ilyen: nem lehet mindig az, amit akarunk.
Köszönöm, hogy ilyen sokszor megnevettettél, és hogy néha meg is ríkattál! Soha nem felejtem el ezt a csodás történetet.
Minden jót kíván, és sokszor ölel:
Kata

Charityy
Cecelia Ahern: Ahol a szivárvány véget ér

Nagyon aranyos könyv. Az egész végig levelekben íródott, így mindenkit megismerhettünk kicsit. Humoros is és a szereplők is aranyosak.
Nem tudom máshogy jellemezni a könyvet, nekem csak a cukiság jut eszembe.
Rosie és Alex barátsága már nagyon régóta tart, mostanra már felnőttek és mindketten élik a saját életüket. Ugyanakkor mégis alakul valami közöttük és ez okozza a bonyodalmakat.
Vicces, aranyos, szerelmetes. :)

hippipi

Az életünk időből áll. A napjainkat órákban mérjük, a fizetésünket ezeknek az óráknak az alapján kapjuk, a tudásunk az évek során nő. Gyorsan bepréselünk egy kis kávészünetet a zsúfolt napunkba. Visszarohanunk az asztalunkhoz, figyeljük az órát, az életünket találkákhoz igazítjuk. Mégis, az idő végül elfogy, és az ember szíve legmélyén azon gondolkodik, hogy vajon a lehető legjobban használta-e ki azokat a másodperceket, perceket, órákat, napokat, heteket, hónapokat, éveket és évtizedeket?

Róka P

(…) mindannyiunknak szüksége van álmokra. Mindannyiunknak szüksége van a reményre, hogy többet is elérhetünk annál, amink van.

99. oldal, 12. fejezet

Miamona

Rájöttem, hogy az otthon nem egy hely, hanem egy érzés.

Róka P

Az ember futhat, olyan gyorsan és olyan messzire, ahogy csak tud, de az igazság az, hogy bárhová fut, önmaga elől úgysem menekülhet.

27. fejezet

Miamona

Nincs időm megölni magam; az idegösszeroppanásom teljesen lefoglal.

Miamona

Látod, ez a baj a Paradicsommal. Nincs, ami jobban vonzaná a kígyót.

Miamona

A házasságunk nem egy tündérmese, nem hint rám rózsaszirmokat, és hétvégenként nem repít el Párizsba, de ha levágatom a hajam, észre veszi. Ha felöltözöm, hogy elmenjek valahová, megdicséri a ruhámat. Ha sírok, letörli a könnyeimet. És mikor magányos vagyok, szeretettel vesz körül. Ugyan kinek kell Párizs, ha megölelik helyette?

Pandalány P

Te sokkal jobbat érdemelsz! Olyasvalakit, aki a szíve minden dobbanásával szeret téged, aki állandóan rád gondol; olyasvalakit, aki mindennap, minden percben csak arra tud gondolni, hogy vajon mit csinálsz most, hol lehetsz, kivel, és vajon jól vagy-e. Olyan emberre van szükséged, aki segít elérni az álmaidat, és megvéd a félelmeidtől. Aki tisztelettel bánik veled, szereti minden porcikádat, különösen a hibáidat. Olyan valakivel kéne együtt lenned, aki boldoggá tud tenni, igazán boldoggá, felhőtlenül boldoggá! Azzal az emberrel, akinek már évekkel ezelőtt meg kellett volna ragadnia a lehetőséget, hogy veled lehessen, ahelyett, hogy megijed, és nem meri megpróbálni. De már nem félek. (…) Végre itt van egy esély számunkra! Ne féljünk többé, vágjunk bele! Megígérem, hogy boldoggá teszlek.

Kapcsolódó szócikkek: Alex Stewart · Rosie Dunne
Aquarius

Amikor gyerekek vagyunk, a szüleinket használjuk mérceként, hogy eldöntsük, mennyire rossz a helyzet. Ha nagyot esünk, és megütjük magunk, de még nem tudjuk eldönteni, hogy fáj-e vagy sem, egyből a szüleinkre nézünk. Ha rémülten rohannak felénk, sírni kezdünk. Ha csak nevetnek, és megcsapkodják a gonosz földet, akkor feltápászkodunk, és tovább játszunk.

hippipi

Az élet olyan vicces, nem? Amikor azt hinné az ember, hogy már mindent kigondolt, amikor végre elkezd tervezni valamit, lelkesedik érte, úgy érzi, végre tudja, merre kell mennie, az ösvények megváltoznak, a jelek kicserélődnek, a szél másfelé fúj, északból dél lesz, keletből nyugat, és eltévedünk. Olyan könnyű szem elől téveszteni az utat, elveszteni a helyes irányt.

Rosie Dunne · Alex Stewart · Ruby (Minnelli) · Katie Dunne · Toby