A ​Tökéletes (A Vétkes 2.) 108 csillagozás

Cecelia Ahern: A Tökéletes

A társadalom, melyben Celestine North él, tökéletességet vár el tagjaitól. Azzal, hogy az erkölcsi vizsgálóbizottság Vétkesnek ítélte a lányt, megfosztotta őt alapvető jogaitól, és darabjaira zúzta szét egész eddigi életét. Amióta pedig Crevan bíró úr első számú közellenségnek nyilvánította, Celestine menekülni kényszerül egyetlen bizalmasával, Carrickkel. Óva őrzi nagy titkát, amellyel talán romba dönthetné az egész Vétkes-rendszert, és amely miatt már így is számtalan ember tűnt el nyomtalanul.

A csatában Crevan bíró úr áll nyerésre, és Celestine-nek fogytán az ideje, egyre nagyobb nyomás nehezedik rá. Döntenie kell, hogy magát menti-e, vagy önmagát feláldozva az összes Vétkest. Vajon be tudja-e bizonyítani, hogy az ember nem tökéletes lény, és olykor tévedhet?

Eredeti mű: Cecelia Ahern: Perfect

Eredeti megjelenés éve: 2017

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632936598 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás

Carrick Vane · Celestine North

Végre! Végre!
Nagyon vártam már Cecelia Ahern könyvének második részét. Már az első is teljesen magával ragadott. Előző értékelésemben még azt írtam, hogy bár kedvelem az írónőt, nem vagyok kifejezetten a rajongója. Most már rajongója vagyok. És ha ilyen jó disztópiákat tud írni, akkor felőlem nyugodtan maradhat ennél a stílusnál.

Ebben a második kötetben megtudjuk, hol bujkál Celestine, és már az elején izgalmas, körömrágós jelenetek borzolják az idegeinket. Gondoltam is, ha így indul, mi lesz még később?? És nem okozott csalódást!! A feszültség maradt, az események egyfolytában zajlottak és változtak, és jobban megismerhettük a Vétkes és a nem vétkes társadalmat. A rendszert, amit az emberek megfélemlítve hagytak működni, mert nem látták mi a helyes, és ha látták is, hogy valami nincsen jól, nem mindenkiben volt meg a bátorság a változtatásra.

Embertelenség, az emberek alapvető jogainak megsértése, menekülés, lázadás, példamutatás, izgalmak és érzések mind-mind bőven voltak a történetben, amely annak ellenére kedvencem lett, hogy egy olyan disztópia, amelyben egy tinilány a főszereplő, és két, hozzá közel álló fiú is fontos szerepet kap a történetben, néha már-már szerelmi háromszögnek látszott. :D Ez most mind-mind nem zavart, és azt hiszem azért, mert egyáltalán nem volt túlírva, teljesen természetesnek tartottam a Celestine-ben dúló érzéseket.
Fantasztikus befejezése az első résznek, aki azt szerette, annak ez a rész is tetszeni fog. Nagyszerű váltás volt a romantikus regények után, remélem Cecelia Ahern máskor is tesz kirándulást a disztópiák világába. Vagy legalább ott marad egy darabig.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2017/08/cecelia-ahern-toke…

Cecelia Ahern: A Tökéletes

„A szépség átok, elfedi előlünk a valódi szörnyetegeket. Sőt azt sem látjuk miatta, hogy a valódi szörnyetegek nem az ágyunk alatt rejtőznek, hanem a fejünkben.”

Akadnak torokszorítóan megalázó részek benne, néhány szereplőt legszívesebben a Pokolba kívántam volna és még így is azt mondom, hogy király volt. Tetszik a történet üzenete, hogy a szépség nem minden, ahogy az sem számít, hogy a társadalom tökéletesnek tart-e. A belső értékeink fontosabbak és mit számít, hogy egy magasabb rendű ember mit gondol az életünkről?

Nem egy lányregény, de én szeretem a hasonlóan kemény hangvételű történeteket. Szerintem tökéletes befejezése a duológiának, persze hozzá kell tennem, hogy azért néha elbizonytalanodtam abban, hogy Ahern milyen sorsot szán Celestine-nek. Imádtam Raphael Angelót, a lány új ügyvédjét, mert frenetikus szövege van az ipsének, de még vele az oldalán sem éreztem mindig biztonságban a fiatalokat. spoiler

Bővebben:

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632936598 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás
Evelena
Cecelia Ahern: A Tökéletes

Egyszerűen tökéletesen kivitelezett második és egyben befejező rész.
Végig tudja tartani azt az izgalmat és feszültségkeltést, amivel a könyv egy percre szóló letétele is kínokat okoz az olvasónak. A kezdeti bujkálás árnyoldalaitól a végső szembeszállásig remekel az írónő. Tetszett, hogy Celestine mindig választhatná a könnyebbik utat, menthetné a saját bőrét (ebben a könyveben több értelemben is :( ), viszont mégsem akarja, mindenkin segíteni akar, bármit is kell elviselnie érte. Kifejezhetetlenül csodálom őt az erejéért és bátorságáért. Ahogy a családjának, úgy nekem is többször könnyeket csalt a szemembe a tetteivel, a szavaival.
Carricknek végre több jut egy mondatnál! Hát nem mesés? Annyira szerettem volna jobban megismerni, és sikerült is. A korábbiaknál is jobban megkedveltem.
Artban negatívan és pozitívan is csalódtam, mire megláttam ki ő, mit is akar valójában.
Celestine ügyvédjének megszólalásai legtöbbször mosolyra, nevetésre adtak okot ebben a zűrös világban, hálás voltam a humoráért.
Crevantól csak undorodni tudok, ha már a neve elhangzik, kiráz a hideg. Jaj…
Elkeserítő ez a kirekesztő világ, amiben élnek a könyvben.
Mindenképpen szükség van a változásra. talán éppen egy fiatal és okos lány képében érkezik a megoldás.
Nagyon jó könyv, éppen úgy, mint az előző része. :)

Ninácska P

Címéhez hűen: Tökéletes.

Igaz, hogy az első 150-200 oldal nem igazán kötött le, már azt hittem, hogy csalódni fogok, aztán szépen beindult a cselekmény, és faltam az oldalakat, jó regény kerekedett ki belőle. Ennek ellenére, mégis remek műnek mondanám, amelyet biztosan fogok még olvasni.
Be kell valljam – de biztos nem vagyok vele egyedül – elképzeltem, hogy milyen lehet ilyen világban élni. Számomra roppantul nehéz lenne. Biztosan Vétkes lennék, hiszen Celestinehez hasonlóan én is segítettem volna a Vétkes bácsinak a buszon.
Néha hasonlóságot véltem felfedezni Celestine és az Éhezők Viadalából ismert Katniss Everdeen között, de az értékeléseket olvasva ezzel nem vagyok egyedül. Celestine is egy nagyon kitartó, talpraesett, céltudatos lány, aki eltökélten próbálja megváltoztatni a rendszert.
Jó szívvel ajánlom Mindenkinek, nagyon elgondolkodtató, egyedi olvasmány.

Málnika P
Cecelia Ahern: A Tökéletes

„A Tökéletesség nem létezik, álság az egész.”

Alig vártam, hogy végre elolvashassam Cecelia Ahern: A Vétkes folytatását, hogyan alakul majd Celestine sorsa. A disztópia folytatásában sem kellett csalódnom, sőt igen komoly nehézséget okozott lerakni az izgalmas cselekmény miatt.

Celestine bőrére kerülő billogok és a karjára húzott piros karszalag egész világát megváltoztatja, az eddig tökéletességre törekvő lánynak újra kell definiálnia önmagát. Nagy feladatot kap, hiszen nemcsak a társadalomból való értelmetlen kirekesztettséget kell megtapasztalnia, de különleges helyzete miatt a Vétkesek vezetőjévé, egyetlen reményévé válik. A kezében levő bizonyíték azonban túl nagynak bizonyul, az egész rendszert romba döntené, így egy igen keserves küzdelem veszi kezdetét. A fiatal lány példaértékű vezetőnek bizonyul, hiszen bár megtehetné, hogy kizárólag önmagának vívja ki a szabadságot, tovább harcol az embertelen rendszer ellen. Eközben újrateremti önmagában az egyensúlyt, egyszerre lesz Tökéletes és Vétkes, amelyre testét borító billogjai örökre emlékeztetni fogják. Rájön, hogy éppen a hibák segítik fejlődésünket, tanítanak meg minket a felelősségvállalásra, miközben egy komoly és örök érvényű társadalomkritikát fogalmaz meg.

Kókuszka
Cecelia Ahern: A Tökéletes

Cecelia Ahern különleges könyve volt számomra A vétkes így alig vártam, hogy olvashassam a folytatást. Ebben a részben Celestine, megbélyegezve, kitaszítottként szökevényként bujkál. Különleges helyzeténél fogva Crevan bíró fő ellenségévé válik, aki mindent megtesz, hogy ártalmatlanná tegye. Az igazságszolgáltatás jegyében a hatalom tovább folytatja a tömegek megtévesztését. Celestine versenyt fut az idővel, hogy lerántsa a leplet a hazug, embertelen, elnyomó rendszerről. Észrevétlenül a kitaszítottak vezetőjévé válik. Érdekes és izgalmas volt a többi karakter belépése, ki kiben bízhat meg. Számomra voltak jelenetek, amik túl idealizáltak voltak. A menekülés, a találkozások az izgalmak ellenére néha túl könnyen jöttek össze. A fontos mondanivaló ellenére akkora erővel nem hatott rám.

zsuzana P
Cecelia Ahern: A Tökéletes

„A Tökéletesség nem létezik, álság az egész.”

Számomra letehetetlen volt az első rész, de ez még azon is túltett. Kedvenc lett már az első pár oldal után. Izgalmas és fordulatos volt az első sortól az utolsóig. A mondani valója nagyon a szívemhez nőtt. Egy dolog miatt nem lett tökéletes a könyv, ez pedig a borító. Semmit nem tükröz vissza a könyvből. Nem is értem ezt a sivatagi képet egy fegyveres nővel. Az első könyv borítója gyönyörű volt, de ezt nagyon elszúrták. Ez persze nem a történet hibája. Majd lefordítva teszem a polcra :)

Evika82 P
Cecelia Ahern: A Tökéletes

Régebben olvastam már az írónőtől pár romantikus regényt, azok elég hullámzó élményt nyújtottak számomra. Volt amelyik tetszett, de olyan is volt amelyiken halálra untam magam. Ez a duológiája viszont nagyon ütősre sikerdett. Nagyon ötletes a történet, Celestine és Carrick pedig igencsak remek főszereplő páros. Nagy kedvencem volt még Celestine nagypapája, ahogy kiállt az unokája mellett, és segítette a Vétkesnek titulált lányt. Pedig Vétkesnek segíteni bűn. Szépen volt felépítve az egész sztori. Az első könyvben rettegő kislány, a második könyv végére erős, talpresett vezetővé válik. Nagyon sokan ki akarják használni őt, a saját céljaik elérésének érdekében… De ő idővel átlát ezeken az embereken, nem hagyja magát megvezetni.

Pnikolett
Cecelia Ahern: A Tökéletes

Valamiért egyértelműen kevésbé szippantott be,mint az első rész és látva az értékeléseket bennem van a hiba. :D
Nyilván sejthető volt szerintem,hogy hová is fog kifutni a történet,viszont az eléréséhez vezető úton volt a hangsúly. Celestine most sem hagyta cserben a Vétkeseket,továbbra is ő volt az ellenállás hangja. Izgalmak,csavarok tűzdelték a könyvet,amire persze szükség is volt,némelyikre nem is számítottam én sem.
Mindenképp jó,hogy nem lett elhúzva a történet,szerintem 2 rész alatt is meg lehetett írni ezt a történetet jól,úgy hogy nem esett abba a hibába az írónő hogy egy trilógiát csinál belőle aminek a 2. része lagymatag semmi. (Sok trilógiánál ez van szerintem,persze vannak kivételek..)

ViveEe P
Cecelia Ahern: A Tökéletes

Tökéletes. Szerettem ezt az elborzasztó világot, ezt a mérhetetlen szörnyűségel, de annál több emberséggel és erővel bíró történetet.
Celestine egy nagyon jó főhősnő, aki sokszor bizonytalan, retteg, örlődik, de aztán mindezeken felülemelkedve teszi, amit kell.
Engem nagyon mélyen érintett a könyv. Nagyon hatásosan van megírva minden.
Imádom, hogy két részes a történet. Kevésbé, hogy én sokkal nagyobb bűnhődést szánnék a negatív szereplőknek, de belegondolva ezt is nagyon jól csinálta az írónő. spoiler
Kedvencem lett, nagyon ájanlom.

Zsófi_és_Bea P

A hibákat nem kell szégyellni. A hibák megtanítanak bennünket felelősséget vállalni, megtanítanak arra, mi az, ami működik, és mi az, ami nem. Tudni fogjuk, legközelebb mit csinálunk majd másképpen, hogyan lehetünk jobbak, bölcsebbek a jövőben.

Kapcsolódó szócikkek: hiba
Zsófi_és_Bea P

Ahhoz, hogy valaki győzzön, másnak veszíteni kell. Ahhoz, hogy valaki győzzön, kell az is, hogy korábban elveszítsen valamit. Az igazságban az a furcsa, hogy a felismeréseinket megelőző és a belőlük fakadó érzelmeink soha nem állnak egyensúlyban. Még az igazság sem tökéletes.

AniTiger MP

Vannak az ember életében különleges emberek, akik lelkében végtelen a hely, amellyel minden hibánk ellenére képesek szeretni bennünket.

AniTiger MP

– Most hogyan tovább? – kérdezem.
    A tenyerére néz, mintha olvasna valamit.
    – Megmenteni Celestine Northot, a legszebb lányt a világon. Pipa.
    Meglepetten felkacagok, erre nem számítottam.

Kapcsolódó szócikkek: Carrick Vane · Celestine North
Mentavirág

Tinédzser korodban az a legrosszabb dolog a világon, ha valamiben különbözöl a többiektől, de minél idősebb leszel, annál jobban megérted: éppen a jellegzetességed az erősséged, a fegyvered, a páncélzatod.

175. oldal, 31. fejezet

Evelena

Öltözékünk személyiségünk meghosszabbítása, kifejezi, mit érzünk és gondolunk.

Carrick tovább magyaráz.
    – Amikor a szádba veszel valamit, az étel illatanyagai a szájüregből az orrüregbe áramlanak, amelynek tetején, az orrnyerged mögött és közvetlenül az agy alatt a szaglóreceptorok érzékelik ezeket.
    Kérdőn nézek rá.
    – És az enciklopédiának milyen íze volt, amikor egészben lenyelted?

Kapcsolódó szócikkek: Carrick Vane · Celestine North
Mógi

Egy barátságot felépíteni néha egy életen át tart, ahhoz, hogy ellenséget szerezzünk, sokszor elég néhány pillanat.

Kókuszka

Mi, Vétkesek nem a hibák két lábon járó tárházai vagyunk , hanem emberek!

294. oldal, 53.fejezet