A ​szerelem kézikönyve 147 csillagozás

Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Mit ​tennél, ha a sors őrangyalnak rendelt volna valaki mellé? Mit tennél, ha két hét alatt kellene bebizonyítanod neki, hogy az élet szép? Megtanítani a szerelemre – és az élet szeretetére. Adam Basil és Christine Rose a sors kegye által különös helyzetben találkoznak, és ez a találkozás mindkettőjük életét örökre megváltoztatja. Adam éppen egy dublini híd pereméről készül a mélybe ugrani, mikor a lány arra téved. Christine megpróbálja lebeszélni az öngyilkosságról, végső elkeseredésében alkut köt vele; a férfi 35-ik születésnapja előtt a lány bebizonyítja, hogy az élet szép és élni érdemes. Christine veszélyes úton vezeti Adam-ot, fogy az idő, és a romantikus esték, vad kicsapongások és a rég elfeledett vagy feladott álmok megvalósulása egyre közelebb hozza őket egymáshoz. Christine úgy érzi, Adam nem csak az újra megtalált életkedvből merít energiát, hanem a szerelemből is… A romantikus, sokszor torokszorító és fergetegesen humoros regény Cecelia Ahern eddigi legjobbja, valódi… (tovább)

Eredeti mű: Cecelia Ahern: How to Fall in Love

Eredeti megjelenés éve: 2013

ISBN: 9789632933382 · Fordította: Babits Péter
318 oldal · ISBN: 9789632933153 · Fordította: Babits Péter

Adam Basil · Christine Rose

oldmoviegirl01 P
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Először a borító fogott meg, és persze már nagyon szerettem volna olvasni az írónőtől. Úgy gondolom jól választottam, mert igazán jólesett olvasni. Írhatnám, hogy könnyed, szórakoztató olvasmány volt, ami igaz is, de a humoros és aranyos jelenetek mellett meg volt a maga keserédes háttere. Nem kell ám hatalmas drámákra gondolni, csak épp annyi nehézségre, ami felkelti az olvasó érdeklődését.

Christine igazi jótét lélek, aki tényleg segíteni akar. Hatalmas lelkesedés és elszántság lakozik benne, hogy jobbá tegye a körülötte élők életét, pedig ő sincs épp könnyű helyzetben egy csúnya válás közepette, és a múltja egy bizonyos eseményét sem sikerült még lezárnia magában (meglepődtem, amikor kiderült, mi is a nagy segíteni akarásának kiváltó oka). Nagy gyűjtőként, a „Hogyan…” könyvek egész sorával felvértezve kezdi meg mentőakcióját Adammel, amelyek ’tanácsai’ ugyan nem a tuti megoldások – ahogy az sejthetjük is –, de sok vicces helyzetet szülnek, és mégiscsak elindítják párosunkat a célhoz vezető úton.

Összességében egy kedves, tartalmas, romantikus történetet olvashattam, szerethető szereplőkkel.

Mrs_Curran_Lennart P
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Ahhoz képest, hogy milyen témát feszeget, elég vicces kis könyv volt. A történet Írországban, főleg Dublinban játszódik. Stílusa hasonló Jill Mansellhez vagy Katie Fforde-hoz. Christine egy fura lány, aki önsegélyező könyveket olvas és segíteni akar az embereken. Így ismerkedik meg Adammel, aki egy hídról akarja levetni magát. Két hete van rá, hogy meggyőzze a férfit, az élet szép és segítsen visszaszerezni a menyasszonyát. Az erre tett erőfeszítések elég vicces helyzeteket teremtenek. Christine pedig egyre jobban kötődik a férfihoz. A befejezés szerintem senkinek nem fog meglepetést okozni.

deen
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Ez volt az első könyvem az írónőtől, de biztos nem az utolsó. Nagyon tetszett a stílusa, az ahogy az érzelmekről ír, a humora és úgy összességében minden. A szereplők aranyosak és szerethetők voltak. Adam és Christine mindketten nehéz napokat élnek, mindkettejük fordulóponthoz ért az életében. Csak míg Christine az önsegélyező könyvek királynője, és mindenre van megoldása, addig Adam nem képes önállóan kievickélni a gödörből. Kettejük sorsa összekapcsolódik azon a hídon, ahol Adam öngyilkos akar lenni, és Christine kénytelen megígérni hogy két hét alatt megold mindent Adam helyett. A próbálkozások helyenként fergetegesek voltak, nagyon sokat nevettem és legalább annyiszor voltam szomorú is. Nem mondom, hogy nem lehetett tudni, mi fog kisülni ebből az egészből, de ettől még igen jól szórakoztam olvasás közben. Tetszett!

Evelena
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Az első könyvem Cecelia Ahern-től. Korábbról ismertem tőle a P.S. I Love You-t, az Ahol a szivárvány végetér-t, amiket eddig csak filmen láttam. (de mindkettő nagyon tetszett).
Az írónő mindig valamilyen egyedi témát választ, itt sem volt ez másképp. Nem olvastam még soha hasonló témában sem. Adam le akar ugrani egy hídról, és itt találkozik Christine-nel, akinek nem ez az első eset az életében, hogy le kell beszélnie valakit egy ilyen döntésről.
Christine nem érzi boldognak magát, neki sem könnyű az élete, mégis megígéri Adamnek, hogy megmutatja az élet napos oldalát, habár ő maga sem tudja, hogyan is fogja ezt elérni. Kézikönyvek segítségével próbálja élni az életét, ezek segítségével próbál jobb emberré válni.
Hihetetlen, de mégis az alaptörténet ellenére van egy kis humor is a történetben, Adam szarkasztikus és mégis vonzó, ú, nagyon vonzó. Nem tudtam elképzelni, hogy mi fog kisülni egy ilyen történetből, de mégis, mégis megszeretteti magát az olvasóval, ahogy oldódnak a szálak, ahogy a főszereplők megnyílnak egymásnak.
Van egy késő esti parkos-tavas jelenet, ami annyira olvastatta magát, alig bírtam letenni, majdnem elfelejtettem leszállni a metróról. :D
A mellékszálak is szépen kidolgozottak voltak.
Egyetlen problémám volt: mégpedig Christine családja és a megszólalásaik Adammel kapcsolatban, túl morbid volt, amikről beszéltek, ki lehetett volna hagyni a történetből.
Ezen kívül nagyon drukkoltam a boldog befejezésért a könyv végén.
Váratlan események, megoldások, könnyek, nevetés, kitartás, bátorság, sok minden rejlik ebben a történetben.

Csoszi P
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

A gyönyörű borító és az érdekes cím felkeltette az érdeklődésemet. Szerettem volna szeretni ezt a könyvet, de sajnos nem ment. Ezt jelzi az is, hogy majdnem egy hétig tartott, mire sikerült befejeznem. Az elejét kifejezetten untam, és valójában a továbbiakban sem ragadott magával a történet. A szereplők sem kerültek közel hozzám. A sokadik önsegítő könyvtől pedig a falra másztam. A fülszöveg romantikus és fergetegesen humoros regényként promózza a művet. Lehet, hogy bennem van a hiba, de nem sok humort fedeztem fel a könyvben, és a romantikus szál is gyengécske volt. Mindent összevetve csalódtam.

318 oldal · ISBN: 9789632933153 · Fordította: Babits Péter
Bur3sz
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Nagyon jókor talált rám a könyv. Lelkileg toprongy voltam, de mire a végére értem, újra megtaláltam az életben a jót.
Egy aranyos, könnyed, de komoly mondanivalókat hordozó könyv. Nekem nagyon tetszett. Lelki bajok ellen kötelező!

Lynn
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Érdekes ötlet, hogy valakit az öngyilkossági kísérlete kellős közepén ismer meg spoiler. Mókás helyzetek vannak benne, bizalmatlanság, küzdelem, aztán persze spoiler. Könnyen olvasható, mögöttes tartalommal is rendelkező olvasmány, ami sok más CA regénynél jobban tetszett.

Szilvi00 P
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

Hirtelen ötlettől vezérelve vettem a kezembe a könyvet. Nem is igazán tudom mi vett rá, sosem rajongtam az öngyilkosság témájával foglalkozó történetekért. Aztán megjelent a főhősnőnk Christine, azzal a rengeteg önsegítő könyvvel, amiktől szintén irtózom, hát majdnem félbehagytam…
De! Ahogy nehezen fogytak a lapok, egyszer csak azon kaptam magam, hogy én bírom ezt a csajt!!! Olyan bátran, lelkesen, önzetlenül, és őszinte odaadással próbálja visszaadni Adam életkedvét, közben támogatja barátnőjét, segíti ügyfeleit, pedig szegénynek megvannak a maga problémái.
Nagyrészt elég komor hangulatú a könyv, de egy kis szarkazmus mindig oldotta a hangulatot. Az utolsó harmada már kifejezetten tetszett, persze semmi meglepetést nem tartogatott. De addigra a kissé ellenszenves és gyámoltalan Adam karakterét is sikerült elfogadnom. spoiler

SzAngelika
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

„Az életünk folyton változó pillanatok sorozata, amelyek (…) értékesek, akár hosszúra nyúlnak, akár elmúlnak egy szemvillanás alatt, hisz oly sok mindent tehetnek: megváltoztathatják a gondolkodásunkat, megmenthetik az életünket – és még az igaz szerelemmel is megajándékozhatnak.”

Hosszú percek óta gondolkodom, hogyan tudnám ügyesen megfogalmazni, milyen jól esett ez a bájos regény a lelkemnek, mennyire megérintett és mennyire megmelengette a szívemet, de egyszerűen nem találok megfelelő szavakat. Így egyszerűen csak azt mondom: ha úgy érezzük, elvesztünk a borongós gondolatok között, vegyük kézbe ezt a regényt, hadd mutassa meg, hogy a legváratlanabb helyeken és pillanatokban is találhatunk örömöt. Mert azt hiszem, a könyv fő mondandója ez: nem számít milyen nehéz is időnként az élet, tele van csodákkal, csak észre kell vennünk őket.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2014/08/cecelia-ahern…

LoveRosie
Cecelia Ahern: A szerelem kézikönyve

A második könyvem ez, az írónőtől. Az Ahol a szivárvány véget ér kedvencem lett, ahogyan ez is.
Christine-t és Adam-et nagyon szerettem. A szerelmük, a szeretetre való képességük és a humoruk.. :))

Dorci19

Néha jót tesz, ha beszélünk a dolgokról, ha hangosan is kimondjuk őket.

Petrasek

Nem az a bátor, aki nem fél, hanem aki felülkerekedik a félelmein.

White13 P

Mivé lennénk a holnap nélkül? Csak a ma lenne nekünk. Ha így történne, én veled maradnék és abban reménykednék, ez a ma lesz a leghosszabb nap. Kitölteném veled, mindazokkal a dolgokkal, amiket valaha szerettél. Nevetnék és beszélnék, hallgatnék és tanulnék, csak szeretnék, szeretnék és szeretnék. Minden napomat a mába sűríteném és neked adnám, sosem aggódnék a holnap miatt, amikor már nem lehetek veled. S ha eljön ez a rettegett holnap, tudnod kell, hogy nem akartalak elhagyni, sem magadra hagyni – hogy minden veled töltött pillanat a legszebb volt az életemben.

Evelena

Te mutattad meg, hogy a boldogsághoz elég a legegyszerűbb dolog, amíg olyasvalakivel tesszük, akivel együtt akarunk lenni.

White13 P

Az életünk folyton változó pillanatok sorozata, amelyek olyanok, mint a gondolataink: hol pozitívak, hol negatívak. S bár az emberi természet része, hogy szeretünk elidőzni ezeknél, mint oly sok ösztönös késztetés, ez is értelmetlen. Nem érdemes hagyni, hogy egyetlen gondolat is megszállva tartsa az elménket, mert a gondolatok jönnek-mennek, akár a vendégek vagy az érdekbarátok. Alig érkeznek meg, máris elhagyatnak, és akármilyen hosszú időbe telik megjönniük, végül úgyis elillannak. A pillanataink értékesek, akár hosszúra nyúlnak, akár elmúlnak egy szemvillanás alatt, hisz oly sok minden tehetnek: megváltoztathatják a gondolkodásunkat, megmenthetik az életünket – és még az igaz szerelemmel is megajándékozhatnak.

mrsp

Nem az a bátor, aki nem fél, hanem aki felülkerekedik a félelmén.

Detty89 P

Csak hát a boldogságot hiába hajszoljuk, legfeljebb reménykedhetünk abban, hogy belebotlunk.

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
mrsp

Azt mondják, kétszer nem üt be a ménkű. Ez nem igaz. Mármint igaz, hogy mondják, csak nem így van.

Sylvie23 P

– Ez meg mi a fene?
– Olvassa csak el.
– „A legjobb és legszebb dolgokat nem lehet látni vagy érinteni, csak a szívünkkel érezni.” Helen Keller. – Elhallgatott. Azután felhorkant.
– „A legsötétebb pillanatokban kell leginkább arra törekednünk, hogy meglássuk a fényt.” Arisztotelész Onasszisz – idéztem emlékezetből, hanyatt fekve.
Nem válaszolt. Azon tűnődtem, mikor tépi szét a lapot vagy űz gúnyt az erőfeszítéseimből, hogy jobb kedvre derítsem.
– „Hidd, hogy képes vagy rá, és máris félúton vagy a cél felé.” Theodore Roosevelt – törtem meg a csendet, hogy újabb idézet olvasására bátorítsam.
– Ne pisálj széllel szemben – hallottam meg a hangját.
Összeráncoltam a szemöldököm.
– Ez nincs a lapon…
– Ne vegyél távcsövet, inkább menj közelebb ahhoz, amit látni akarsz.
Elmosolyodtam.
– Ne egyél sárga havat. Ne dohányozz. Hordj melltartót. Sose állj kamionos és a hamburger közé.
Kuncogva fetrengtem az ágyon.

Sylvie23 P

– Helló, család. Ő itt Adam, az ügyfelem. Adam ő itt Apa, a két boszorka pedig Brenda és Adrienne.
– Akiket két másik boszorkáról neveztek el, akik valaha itt éltek. – Adrienne felém fordult, mielőtt hozzátette: – A harmadik Christine lenne, tehát te is közénk tartozol, bárhogy is próbálsz menekülni.
– Lila hajuk volt, és folyton eregették a füstöt – jegyezte meg Brenda, miközben még most is Adamet vizslatta.
– Sosem házasodtak meg – szúrta közbe Apa.
– Leszbik – bólintott Adrienne.
– Ugyan már – vitázott Brenda. – Adrienne igazi kis lotyó volt. Ötször kérték meg a kezét.
– Ugyanaz a fickó? – ráncoltam a homlokom.
– Nem, mindig más – felet Apa. A harmadikat, mintha gyilkosságért körözték volna, de lehet – vonta össze a szemöldökét –, hogy összekeverem valakivel.
– Lotyó – bizonygatta Brenda.
– Nem feküdt le velük – tiltakozott Apa. – Akkoriban a lánykérés egészen mást jelentett.
– Mondom, hogy leszbik – erősködött Adrienne.
Vártam, mikor fejezik be. Folyton „leszbit és lotyót” játszottak, csak mindig más emberekkel.
– Mindenkit leszbikusnak látsz, csak mert te az vagy – fordult Apa Adrienne-hez.
– Én biszexuális vagyok, Apa.
– Eddig volt két barátnőd, és egy fiús, utóbbi csak kísérletképpen. Leszbikus vagy. Minnél hamarabb fogadod ezt el, annál hamarabb állapodsz meg és kezdesz normális életet.
– Szóval, honnan ismeri Christine-t? – tudakolta Brenda Adamtől. – Foglaljon helyet – húzott ki neki egy széket.
Adam rám nézett. Elcsigázottan vállat vontam, mire leült.
Miután egy gyors pillantással végigmérte a családomat, így felelt:
– Meggátolt abban, hogy leugorjak a Ha’penny Bridge-ről.
– Mindig is parti gyilkos volt – vádaskodott Adrienne.