Gyilkos ​kis hazugságok (Cat Kinsella 1.) 42 csillagozás

AMIRŐL AZT HITTEM, HOGY TUDOM
1998-ban Maryanne Doyle eltűnt.
1998-ban az apám részese volt Maryanne Doyle eltűnésének.
Maryanne Doyle eltűnt, vajon az apám tudott róla bármit is?
Maryanne Doyle-t soha nem látták viszont.
AMIT VALÓBAN TUDOK
Apám hazudott, mert ismerte Maryanne Doyle-t.
Alice Lapaine-t megfojtották, és az apám kocsmájától nem messze találták meg a holttestét.
Az apám a közelben volt, amikor Maryanne Doyle eltűnt, és akkor is, amikor Alice Lapaine-t meggyilkolták. Ez TÉNY!
KÖVETKEZTETÉS?

Alexandra, Pécs, 2018
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634472520 · Fordította: Tavasz Marianna

mate55>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Cat Kinsella, mint vezető nyomozó, összekapcsolja a saját múltját egy gyilkossággal, amelyet csapatának feladata megoldani. Az a „modern krimi”, amikor a családi titkok, a rokonságon belüli pszichológiai feszültség kombinálódik, a rendőrségi eljárások a már megismert felépítésével és ütemtervével, hogy modern formát öltsön a kriminalisztika klasszikus kategóriájába. Izgulni azért nem kell, meg igazából nem is lehet. Ettől függetlenül viszont engem nem zavart. Van egy tempója a történéseknek, nincsenek nagy kilengések, üresjáratok, vagy (szerintem) idegesítő karakterek. Csordogál a történet, itt-ott még kellemes meglepetést is okoz, majd csendesen le is zárja a dolgokat. Nincs keserű szájíz, csak, és kizárólag azaz érzés, hogy nem kerültem sem előrébb, sem hátrébb. Lassacskán megérjük, hogy az ilyenfajta témájú (múlt-jelen kapcsolata) klónoknak külön zsánert kell adni. Az utóbbi időben ugyanis annyira megszaladt velük a ló, hogy lényegében, amint kijön egy újabb könyv ebben a témában, már csak legyint az ember: Jé, megint egy újabb …..Vajon tényleg van ezekben ennyi, vagy csak önismétlésről szól az egész? Én úgy gondolom, volt már ettől sokkal rosszabb is.

smetalin>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

A fülszövegből nem sok minden derül ki, sőt inkább megtévesztő. Szerencsére a könyv nem erről szól, na de akkor miről is? Egy gyilkosságról. A főszereplőnk nagyon idegesítő egy figura, nekem legalábbis az volt és épp ezért a könyv eleje rettentően vontatott, nekem túl sokat „rinyált” a csaj. Szerencsére azért csak kialakult egy normális sztori is, sőt azt is mondhatnám egy szövevényes gyilkosságot kapunk, amit kinyomoznak a rend őrei. Szóval, kb. a könyv felétől indul be az egész, mikor már tényleg kezdesz kíváncsi lenni vajon mi is történt, hogy is volt. A legeslegeslegvége azért kitalálható,de a többire nem jöttem rá és arra sem miért ez lett a könyv címe.
Összegezve, nem volt ez rossz, de persze halálom napjáig nem fogok emlékezni a történetre, lehet egy hónap múlva sem, de azért egynek elmegy.

Zanit>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Az alapsztori akár érdekes is lehetett volna, ha nem így van tálalva. Unalmas volt, abszolút nem tudott lekötni, ezért haladtam vele ilyen lassan. Egyik szereplő sem volt túl szimpatikus, különösen a főszereplő nem nyerte el a tetszésem. Ha van esetleg valami tanulsága a történetnek, az maximum a kommunikáció és az őszinteség fontossága családon belül. De ezt a könyv szereplőin kívül úgyis mindenki tudja. :)

landi72 P>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Nagyon szeretem a krimiket, minden típusára vevő vagyok, na de ilyen unalmashoz még nem volt szerencsém. Olvastam már olyat, ami nagyon nehezen indult, váltották egymást az unalmas részek, de ebben a könyvben csak unalmas részekre találtam. A szereplők egyáltalán nem voltak szimpatikus. A történet kesze-kusza volt. A múltba való visszatérés is áttekinthetetlen volt, pedig én alapból szeretem a váltakozó idősíkú, visszaemlékező történeteket. Hát itt ez sem jött be. Sőt az sem, hogy első szám első személyű volt a történetmesélés, amit szintén kedvenc nálam. Itt ez sem volt találó. Ritka unalmas történet egy nagyon unalmas nyomozásról.

Aniza I>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Az eleje nagyon unalmasan indult, folyamatosan elkalandoztam olvasás közben. Aztán a századik oldal környékén már sikerült felvennem a fonalat. Azért adtam rá csak négy csillagot, mert nagyon lassan haladtam benne. Ennek ellenére szövevényes történetről szól.

Nushi>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Hála az égnek hogy végre befejeztem….. Ez a könyv maga volt a megátalkodott unalom.

Nikolett_Czinkóczi>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Nem értem a százalékos értékelést.
A történet eleje kicsit csapongó, de az érdeklődésem felkeltette: nagy a kontraszt a múlt és a jelen családi berendezkedése között. A főszereplőnk meg tipikus traumatizált karakter, tipikus defektes. Nem feltétlenül szimpatizáltam vele, illetve a további szereplőkkel, de ahogy kezdtem „megszokni„, már nem volt problémám. Ebből a szempontból értem, miért ilyen alacsony az értékelése.
Nemcsak a gyilkosság, de Cat családi drámája is szépen kibontakozik és hihetetlenül izgalmassá tette a történetet számomra. Nem gondoltam volna, hogy ennyire megtetszik.

Fordulatos és izgalmas volt, senkit se riasszon el az alacsonyabb százalék.

Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

A ki szereti a realisztikusabb történeteket azokna a jánlani tudom.A történet kicsikét lasú tempóban indul majd késöbiekben felveszi a saját tempóját. Nincsenek nagy akció jelenetek a könyvben. Amit szerintem nem is kell beleerőltetni mindenbe. Megvan a maga hangulata. A főhősnő néha idegesítő, de végeredményben tetszett a kötet.

Barbara87>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Jó kis könyv volt ez, akárhogy is nézem. Érdekes, fordulatos, nem agyoncsépelt, mindenképp ajánlott a krimik kedvelőinek.

Pocahontas>!
Caz Frear: Gyilkos kis hazugságok

Végigolvastam, de már vártam, hogy legyen vége.Maga a sztori jól ki volt kitalálva, de nekem kicsit unalmasan volt megirva. Nem mondanám, hogy izgultam. Szeretem a krimiket, de ez a regény nem fogott meg. Lehet már csak azért sem, mert nem kedveltem a főszereplőt, de igazából egyik szereplőre se mondanám, hogy megkedveltem volna.
Vannak jobb, izgalmasabb könyvek a műfajban.

Kókuszka>!

– A naplóírás – mondta egyszer a pszichológus – egy biztonságos helyet teremt, ahol hangot adhat a félelmeinek, legalábbis azt az érzést biztosítja, mintha másokkal is megoszthatná a gondolatait.

mate55>!

Kristálytisztán él bennem annak a napnak az emléke, mikor eljutottak hozzánk a hírek Maryanne-ről, bár még most sem tudok semmit arról, mi történt vele, vagy arról, hogyan tűnt el.

Zanit>!

Mindenki csak annyira lehet boldog, amennyire a legboldogtalanabb gyereke az.

t_jeanette>!

A világ sokkal félelmetesebb helynek tűnik, ha az édesanyád már nincs benne.

Aniza I>!

Apu nagyon sok hibát követett el azon a nyáron, de a legnagyobb az volt, hogy azt hitte, nyolcévesnek lenni egyet jelent azzal, hogy ostoba vagy.

landi72 P>!

Szerettem az apokaliptikus csendet. Ahogy a dér csillog a szűz hóval borított járdákon.

Gubian96>!

És ebben a pillanatban a világ csakkettőnkre zsugorodik. Csak az őarcavan és az enyém. Minden illat elszáll. Miden szin megszűnik létezni. És csak a csend marad. Csend, telve rettegésselés bizalmatlansággal, mely minden egyebet kizár, bennünket, kettőnket pedig kővé dermeszt.

Gubian96>!

– Mindenki hazudik, Wekeman nyomozó – mondja fáratan. – Ha bűnös vagyok, akkor sokkal inkább abban, hogy magamnak hazudtam, nem pedig maguknak. – Ennél jobban már nem is lehetnék csalódott. – Tudják, miről beszélek, biztos vagyok benne. Az édes kis hazugságok, amelyeket magunknak mondunk, azok teszik elviselhetőbbé az életet. „A feleségem nem titkolózik, csak van magánélete." „Addig nem viszony, amíg nem meztelen az ember". Hogy az ön szavaival éljek, Kinsella nyomozó. Biztos vagyok benne, hogy maguknak is megvannak a személyes kis hazugságaik.