A ​Drengir szíve (Star Wars: A Köztársaság Fénykora 2.) 24 csillagozás

ÚJABB ​KALANDOK A KÖZTÁRSASÁG FÉNYKORÁBAN

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL A Köztársaság Fénykora sorozatának 6-10. számait foglalja magában. A kötetben található történetet Cavan Scott írta és Georges Jeanty és Ario Anindito rajzolta.

A galaxis lelkesen készül a Köztársasági Vásár megünneplésére, eközben azonban a Vad Űr mélyén ádáz csata bontakozik ki, és a Jedik a Csillagfény Jelzőállomáson kénytelenek összefogni a Hutt Kartellel, hogy szembeszállhassanak a vérszomjas és megállíthatatlan Drengir-horda rettenetével. Avar Kriss és új szövetségesei rémálomba illő lényekkel csapnak össze egy zord lávavilágon, és az ifjú Keeve Trennis mindent kockára tesz, hogy megmentse egykori mesterét a sötétségtől… Ráadásul: az aljas Nihil visszavonulóban van ugyan, de rémtettei hosszú árnyékot vetnek a galaxisra!
A képregény lapjain A Köztársaság Fénykora – Fenyegető Sötétség című sikerkönyvből ismert barátaink is felbukkannak, úgy mint Cohmac Vitus,… (tovább)

Szukits, Szeged, 2022
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634977049 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Marc Deering, Sean Parsons, Victor Olazaba, Mark Morales, Karl Story, Ario Anindito, Georges Jeanty

Razor P>!
Cavan Scott: Star Wars: A Köztársaság Fénykora 2. – A Drengir szíve

A második kötet első, hosszabb története lényegében az elsőét viszi tovább. A Viharfellegekben Avar Kriss feltűnően nem szerepel, csupán említik, hogy a peremvidéken harcol a drengirek ellen hutt szövetségesei társaságában. Na, itt megkapjuk azokat a bizonyos eseményeket szépen vizualizálva, újabb ismerős Jedi karakterek társaságában.
A második, két részes történet egy picit nekem lógott a levegőben, mivel ahhoz még egy-két olvasmány nem ártott volna, de így se volt rossz, viszont nagyon durván függővéges, úgyhogy rá kell vetnem magam a könyvekre, hogy minél előbb folytathassam ezt a szálat is.
A grafikával különösebben nem volt bajom, ugyan nem olyan szép, részletes talán, mint az első köteté, így sem volt rossz.

Szukits, Szeged, 2022
Darth_Revan>!

A Köztársaság Fénykora ¬ A drengir szíve
A következő gyűjteményes kötet öt újabb füzetet tartalmaz a sorozatból. Ott folytatjuk, ahol az előző füzet abbamaradt. Ezek a részek tovább viszik Keeve, Sskeer, Terec és Ceret, valamint Avar Kriss történetét. Akik hiányolták Avart a Viharfellegekből, itt megkapják. spoiler Keeve egyre jobban fejlődik. spoiler Nagyon jó a fordulat a végén, feszültségben tartja az olvasót.

Kada22 >!
Cavan Scott: Star Wars: A Köztársaság Fénykora 2. – A Drengir szíve

Továbbra is tartom, hogy ez egy epikus, akciódús, újszerű történet lett.
A rajzok továbbra is szépek, bár az első 5 kötethez képest én visszalépésnek éreztem ezeket a távolabbi képeken megjelenő, kidolgozatlan „ Móricka” arcot.

A kötet két történetszálat dolgoz fel. Az egyik a Viharfellegek előtt/alatt játszódó, az említett műben többször is említett drengires leszámolás, a másik a Viharfellegek (valamint Lopakodó árnyak és A fergeteghajtó) után játszódó Nihil történetszál.
Emiatt érdemes vagy megbontva olvasni, vagy csak a regények után elővenni ezt a kötetet.

A drengires történet szerintem teljesen rendben van. Továbbra is azt mondom, hogy jó választás volt ezt a sztorit vizuálisan megjelentetni, és erre a képregény volt az egyetlen lehetőségük. Írásos formában ez a rész kevésbé lett volna olyan hatásos, így nekem sokkal jobban átjött a feszültség. Itt azért továbbra is érdekelne, hogy a @Szukits kiadó, miért nem követi a regényeiben lefektetett szabályrendszert, miszerint a drengirnek létrehozták a többesszámát, így a regényekben létezik a „drengirek” kifejezés, képregényben viszont nem, ott csak egyes számú alak létezik. (Szóval a regények alapján már a cím sem jó, mert nem drengir, hanem drengirek szíve.)

A Nihil történet során a Jedik egy kockázatos tervet eszelnek ki. Ez a mindösszesen két füzetből álló történet, végig feszült, izgalmas, és minden képzeletemet felülmúlta. spoiler
Az itteni történet remekül viszi tovább A fergeteghajtó történetét, és jól megágyaz a későbbi történeteknek is.

negoti P>!
Cavan Scott: Star Wars: A Köztársaság Fénykora 2. – A Drengir szíve

Ez egy nagyon jó történet folytatása is lehetett volna, de sem a Drengir és később a Nihil sem tudott meggyőzni.

Kada22 >!

Sskeer: Keeve!
Keeve: Tudom, mester. Nem lett volna szabad elvesztenem a hidegvéremet. Első lecke. Nincs szenvedély.
Sskeer: Mindig van szenvedély. Az számít, hogyan tartjuk kordában őket.

9. rész

Star Wars: A Köztársaság Fénykora sorozat · Összehasonlítás