Az ​utolsó nyár 24 csillagozás

Catrin Collier: Az utolsó nyár Catrin Collier: Az utolsó nyár

1939-ben a keletporosz Allensteinben Charlotte von Datski szülei káprázatos bált adnak a lányuk tizennyolcadik születésnapja alkalmából, amelyen egyúttal bejelentik Charlotte és egy porosz gróf eljegyzését. Hitler azonban napok múlva háborúba sodorja a világot, s az újdonsült férj, ifjú hitvesének búcsút intve, a frontra indul… A háború végén Charlotte kénytelen elhagyni szeretett szülőföldjét; kisfiával és második férjével Angliában kezd új életet. Charlotte súlyos titkot hordoz, melyből hol erőt merít, hol reménytelenséget szakít. Évekkel később Charlotte unokája a Berlini Irattárban megdöbbentő dokumentumokra lel, s magyarázatot követel a nagyanyjától, aki éppen az ő segítségével indul el Lengyelországba, hogy szembenézzen a múlt kísérteteivel, amelyek több mint fél évszázadon keresztül gyötörték. Az utolsó nyár szívszorító történet a túlélésről és a szerelem erejéről.

Eredeti mű: Catrin Collier: One Last Summer

Eredeti megjelenés éve: 2007

Victoria, Budapest, 2008
432 oldal · ISBN: 9789639803206 · Fordította: Reichenberger Éva

Catrin Collier: Az utolsó nyár

Nagyon sok regényt olvastam már a második világháborúról, de ilyen szívhez szólót és megrázót még soha. Csodálatos regény. Egy haldokló asszony tér vissza oda, ahol valaha boldog volt. A múlt keveredése a jelennel mestetien megoldott. A leírások élethűek, szinte ott vagyunk Charlottéval minden pillanatban.
Nagyon szép regény! Olvasni kell!
Csak zárójelben jegyezném meg, hogy kiadás előtt egy komolyabb lektorálás nem ártott volna.

hársvirág
Catrin Collier: Az utolsó nyár

Nagyon sok mindent megtudhatunk ebből a regényből a világháború pokláról, amit akár civilként, akár katonaként, akár németként, akár oroszként mindenkinek meg kellett szenvednie. Mint történelmi beszámolót, nagyon sokra értékelem és megrendítőnek találom.
De a főhősnő nem tudott közel kerülni a szívemhez. Először is, nem tudom elhinni, hogy valaki 86 évesen indul útnak, rákosan, hogy szembenézzen a fiatalkorával. Másrészt nem találtam hitelesnek a szerelmét, sem azt, ahogyan több férfit is boldogtalanná téve maga is „boldogtalankodik ” 60 éven át! A gyermekeivel való kapcsolata is elég érzelemmentesnek tűnik.
Szóval mindaz, amit a szerző megpróbált a valóságba ágyazni, elég gyengécske lett. Amiért mégis érdemes elolvasni, az maga a történelem!

Niki_
Catrin Collier: Az utolsó nyár

Romantikus irodalom, de valós történelmi eseményekkel. Nincsenek nagy fordulatok, de mégis letehetetlen. Várja, várja az olvasó, hogy Charlotte a napló végére érjen, feltáruljon minden a múltból, bepillanthasson a II. vgh.-ba.

Aida
Catrin Collier: Az utolsó nyár

elég megrázó, de nagyon szép történet volt.

Bur3sz

Az élet sokszor állít válaszút elé bennünket, és ha rosszul döntöttünk, az idővel kiderül. Ne félj, a végén minden rendbe jön.

Bur3sz

Gondolj arra, hogy mit akarsz elérni, és előre nézz, sose hátra.

hársvirág

Isten engem úgy segéljen, tudom, mi történik, de senkinek sem merem elmondani, mert ebben a csodálatos Harmadik Birodalomban az igazság a golyónál is gyorsabban öl.