Boszorkányok (Boszorkányok 1.) 91 csillagozás

Cathy Arrow: Boszorkányok Cathy Arrow: Boszorkányok

Rebeccát a 15. születésnapján – amit éppen Halloweenkor ünnepel – meglátogatja egy fura kinézetű teremtmény, hogy gratuláljon neki, mert mostantól a lány is a boszorkánytársadalom tagja. Továbbá azt állítja, hogy ő egy segítő (Jerry) – akit az emberek ördögnek neveztek el, pedig nem is úgy néz ki – és a lány (halott) nagymamája küldte hozzá, hogy megtanítsa neki a boszorkányságot, illetve egyengesse az útját.
Rebecca nem akar gonosz boszi lenni, (sőt, semmilyen boszi) de egy egyezség Kormossal (így nevezte el a lány a segítőt) mégis arra ösztönzi, hogy megpróbálkozzon a boszorkánnyá válással.

Sajnos a dolog nehezebben megy, mint gondolja…

Tagok ajánlása: 10 éves kortól

Jeremy Evans · Jerry (Kormos) · Rebecca Laris · Jerry (ördög)

Nikolett0907 P>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

"– Csak nyugi – mondta Kormos. Ott lebegett mellettem karba font kézzel, mint valami kis dzsinn. – A házatok tetején se féltél, itt se kell.
– Igen, csakhogy a házunk teteje nem ötven méterre van a földtől! "

Egy nagyon jó sorozat indító kötetet olvashattam.
Nagyon tetszett.
Ami különlegessé tette, hogy egy teljesen egyedi világképbe enged betekinteni az írónő és eme kis „szösszenetben” egyszerre elfér a humor, a kaland és fantasy érzete…
Nekem nagyon tetszett…és a folytatás…..♥:)

Újra olvasás, vagyis majdnem:

A mai napon 2018.10.23 újra olvastam, illetve ennek a kötetnek az újabb verzióját.
Nekem így nem volt olyan élmény, mint az eredetivel. Mindig olyan érzésem volt, mintha hiányozna valami.
Persze az írónő stílusa még mindig nagyon egyedi, de még sem tudok felhőtlenül áradozni most róla.
Ettől függetlenül a csillagozás marad, mert az eredetit értékeltem így.
Köszönöm, hogy olvashattam.

christine>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

Érdekes, izgalmas sorozatindító volt, imádtam olvasni. Kezdem megkedvelmi a boszorkányos történeteket, és, azt hiszem, éppen erre volt most szükségem.
Egyetlen dolog volt, ami nem tetszett, és az a rövidsége, és ebből kifolyólag a kidolgozatlanság volt. A szereplőket gyengének éreztem, a történet gyors, és nincs minden teljesen kifejtve.
Ettől függetlenül érdekel a folytatás, kíváncsian várom, mit hoz ki belőle az írónő.

CsakSimánDorka>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

Vicces, könnyed és halloweeni. Nekem tetszett, megmosolyogtatott.
A történetet Rebecca szemén keresztül ismertem meg. Ő egy átlagos 18 éves lány, aki a szülinapi bulija után szembesül azzal, hogy ő egy boszi. Kapott maga mellé egy kis mitugrász ördögöt, aki szeretné megtanítani neki a boszorkányság alapjait, sajnos nem sok sikerrel, mert Rebecca nem akarja elhinni, hogy mi is valójában.
Aztán mikor tudatosul benne, hogy ő valóban az ami, már nincs megállás és kezdődik a buli, ami nem sül el a legjobban.
Személyes megjegyzés: szívesen olvastam volna még egy kicsit részletesebben, és mondjuk nem novellaként, hanem rendes történetként.

Deziréé>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

Rég olvastam már boszorkányos történetet, de ez most jól esett. :)
Aranyos kis történet, amiben rengeteg fantáziát látok (itt leginkább arra utalok, hogy szívesen olvasnám a folytatást még).
A vége nagyon ütős. Teljesen felcsigázott. :)

A borító nagyon tetszik, illik a történethez.

Gorkie P>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

A borító miatt figyeltem fel erre a sorozatra, nagyon megtetszettek és szeretem a boszorkányos történeteket.
Nem tudtam eldönteni, hogy a szereplők fiatal kora miatt ilyen egyszerű a fogalmazás vagy az író kezdő szárnypróbálgatása ez. Ha utóbbi, akkor lehetett volna kicsit komolyabb, több leírással, kicsit jobban kibontva a szálakat. Rebeccát sajnos, nem sikerült megkedvelnem. A viselkedésével nem tudok azonosulni, annyira gyerekes és butácska. Ráfoghatjuk, hogy fiatal tini, de attól még nem lesz szimpatikus.
Mindezek ellenére, van ebben a történetben fantázia és úgy éreztem, érdemes tovább olvasni. Látok benne újdonságot és egyediséget.
3 csillag, de ez nem lehúzás akar lenni részemről, inkább biztatás, hogy ez lehet ennél sokkal jobb is, mert van benne potenciál.
A csúnya függővég miatt, örülök, hogy kéznél volt a folytatás. :)

Ferger_Jolcsi P>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

Egész jó kis történet… Igaz, hogy nagyon rövidke, úgyhogy nem sok cselekmény történik benne, és nem sok mindent tudtunk meg a történet világáról. Sok kérdést hagy az emberben, de szerintem ez a legtöbb sorozat első részével így van. Kormos karaktere az elején még nagyon tetszett, de a végére már nem tudtam eldönteni, hogy mit is gondoljak róla. Most akkor ő gonosz vagy nem? És mit akar Rebeccától? És hová tűnt Jeremy? És ki ez a fiú egyáltalán? Remélem, hogy mihamarabb megkaphatjuk majd ezeket a válaszokat a folytatásból.

csakegyluca P>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

úr isten! Nem hittem volna, hogy ennyire jó. Még mindig a könyv hatása alatt vagyok. Végig izgultam. Kicsit hasonlított az egyik Disney filmre, a Halloween városra. Talán ezért volt ilyen jó. Én is igazi boszorkánynak éreztem magam. Ritkán olvasok ilyen jót. Megérte letölteni

julcseee P>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

Sajnálom, de szerintem ez nagyon kis gyengécskére sikeredett :( de ha valami pozitívat is kellene mindenképp mondanom akkor azt mondanám hogy azért lekötötte a figyelmem. De amellett hogy kis cuki történet akar lenni, sajnos nem sikerül neki, legalábbis nálam nem, lehet a 14 éves korosztaly szeretné…

Cathy Arrow: Boszorkányok

Olvasmányos, aranyos kis történet, ami elsősorban az ifjúságnak szól, abból is inkább a 14 éveseknek.
A főszereplő egy fiatal, naiv lány, aki viszonylag higgadtan fogadja a tényt, hogy boszorkány, és minden ellenkezés nélkül elfogadja a segítője, Kormos jelenlétét, viszont a tanulást már ellenzi. Rebecca néha eléggé gyerekesen viselkedett, fiatalabbnak gondolnám. Kormos nagyon jópofa kis ördög, az ő stílusa tetszett.
Rejtélyeket és kételyeket hagy a novella az olvasóban, ami leginkább a rövid terjedelemnek köszönhető. Minimális az elírások száma, ami leginkább zavart, az a leírások hiánya, azért a levonás. A cselekmény főleg párbeszédekre épül, de azok szépen ki vannak dolgozva.

SurrealFlash P>!
Cathy Arrow: Boszorkányok

Nem értem, hogy szerencsétlen könyv, miért lett ennyire lehúzva? Vannak kisebb hibái, de szerintem jó kis olvasmány volt, és felkeltette az érdeklődésemet. Becca szimpatikus karakter és Jeremy is tetszett. Picit rövid volt, de legalább gyorsan olvasható. Imádom a boszorkányos történeteket. Kíváncsi vagyok a folytatásra. :)

Belle_Maundrell >!

Nem lehet egy egész életen keresztül álarcot viselni.

Kapcsolódó szócikkek: Rebecca Laris
SurrealFlash P>!

A sötét árnyak mintha körülfontak volna, amikor a parkba értem, amelyen keresztül haza akartam jutni. A szél furcsán dermesztő volt, beletúrt a hajamba, és áthatolt lenge öltözetemen. Összébb húztam magamon a kardigánom, és megszaporáztam a lépteim.

ap358 P>!

– Sajnos nem érek rá, Matt.
– Ohh, igazán? Miért, mit csinálsz?
– Én éppen… épp… éppen gyomlálok – mondtam zavartan, majd gyorsan lehajoltam és tépkedni kezdtem a füvet. Matt csodálkozva vonta fel a szemöldökét.
– A pázsitot?

Boszorkányok U>!

– Megszegtél egy nagyon fontos boszorkánytörvényt. Ezért most velünk kell jönnöd.

Boszorkányok U>!

– Nos, a Boszorkányvilág elég unalmas lenne, ha csak lányok laknának ott(…)

Kapcsolódó szócikkek: Jeremy Evans
Boszorkányok U>!

– Sajnos erről nem kaptam felvilágosítást eddig – morogtam. – Ha ezt tudom, az egyezséget se kötöm meg vele.
Jeremy hirtelen köhögő rohamot kapott. Lecsúszott a kisszékről, és a torkát fogva krákogott.
– Ezt ismételd meg, kérlek, mert azt hiszem, nem hallottam elég jól – mondta akadozva.
– Melyik részét? – kérdeztem értetlenül.

Kapcsolódó szócikkek: Jeremy Evans · Rebecca Laris
ap358 P>!

– Ugye most csak viccelsz velem?
– Melyik része nem volt érthető?
– Boszorkány vagyok? – kérdeztem, és magam sem akartam elhinni, hogy ilyen kérdést teszek fel.
– Ahogy már mondtam… – felelte unottan.
– De… nem értem.
– Nem tűnt fel, hogy Halloweenkor van a szülinapod?
– És? Sok embernek van Halloweenkor a szülinapja.
– Ebben tévedsz. Csak a boszorkányok születnek azon az éjszakán.

Kapcsolódó szócikkek: Jerry (Kormos) · Rebecca Laris
Alessana>!

– Nem lehet egy egész életen át álarcot viselni. Lehetetlen.

Boszorkányok sorozat · Összehasonlítás