Megérkezett! (Kismackó 2.) 25 csillagozás

Catherine Leblanc: Megérkezett!

Kismackó nagyon izgatott: kistestvére születik! Hamarosan meg kell tanulnia, hogy nem is olyan könnyű nagytestvérnek lenni…

Catherine Leblanc író és Eve Tharlet illusztrátor újabb közös könyve, ami a testvéri szeretetről szól, annak minden nehézségét és szépségét bemutatva. Ezt a könyvet is, mintahogy az Akkor is szeretnél? címűt, Szabó T. Anna és fia, Dragomán Pali közös fordításában olvashatjuk.

32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033882 · Fordította: Szabó T. Anna, Dragomán Pali · Illusztrálta: Eve Tharlet

Catherine Leblanc: Megérkezett!

Nagyon szeretem Eve Tharlet csodálatos illusztrációit, szemet gyönyörködtető az összes alkotása.
A történet – az első részhez hasonlóan – most is remekül sikerült, rendkívül jó mese arról, hogy reagál(hat) egy kisgyerek – itt éppen kismackó –, ha testvére érkezik.
Jó szívvel ajánlom minden kisgyerekes szülőnek, de igazából Mindenkinek. Bájos, olvasmányos, imádni való történet, csodálatos rajzokkal, gyönyörű végkifejlettel.
Sajnálom, hogy ilyen rövid a történet, szívesen olvasnék még a mackócsalád életéről.

Izolda +SP

Tökéletes kistesóváráshoz.
Az elsőben lehet mutatni anyamedve pocakját, ha épp aktuális a dolog, de anélkül is működik. A másodikban megjelenik legkisebbmedve, aki anyát és apát jól lefoglalja, de… nincs túldramatizálva és nagyon csattanómentesen oldja meg kismedve durcigyurci állapotát. Cuki. Családos. Szeretős.

Boglárka_Madar P
Catherine Leblanc: Megérkezett!

Nagyon kedves kis mese a kistesó érkezéséről. Ha egyszer aktuális lesz a téma biztos elő fogjuk venni.

gab001 P
Catherine Leblanc: Megérkezett!

Ugyanaz a varázslatos hangulat ragadott magával, mint az első résznél. Ehhez persze nagyban hozzájárulnak a szépséges képek és az igényes kiadás. A nagytestvér szemszögéből láthatjuk az új jövevény érkezését. Átérezhetjük a megváltozott helyzet viszontangságait, s együtt lelhetjük meg a megoldást. Nagyon szerettem Kismackó szüleit, mert pontosan olyanok, amilyennek minden szülőnek lennie kellene: türelmesek és megértőek. A lapokról sugárzik a szeretet.

Kek P
Catherine Leblanc: Megérkezett!

Naná, hogy a kistesó lányka maci. És egészen emberi mindkettő gyerkőc, a kicsi és a nagy is. Mert az embergyerekek is ilyenek. Jó esetben. :) Várom, a sorozat 42. részét, amikor a kis mackólányból anyamaci lesz… Na, jó, a közbülső részeket is!

Sicc
Catherine Leblanc: Megérkezett!

Az illusztrációkért odáig vagyok! :) A szöveg sem rossz, de olyan kis rövidke volt, és most nekem hiányzott valami…De azért a témában megállja a helyét!

dianna76 P
Catherine Leblanc: Megérkezett!

Ez igazán kedves könyvecske. Habár mackók a szereplők, a gyerekekről szólnak. A testvér megszületéséről, az ezt követő féltékenységről. Mert ez tényleg így van a való életben is, az embergyerekeknél. Kicsit furcsa a medvék emberlétbe való beillesztése, de a kicsik szeretik ha a mese állatokról szól, legyen szó akár egy emberi életesemény feldolgozásáról. Így aztán nem lehet kivetnivalóm ebben. A mese vége pedig… Mi más is lehetne? Az illusztrációk cukik.

Catherine Leblanc: Megérkezett!

Az óriási probléma, amióta a világ a világ… a kistesó érkezésének, utálatának, majd szeretetének története. Aranyos gondolatokkal, vicces pillanatokkal. :)

Zoe27
Catherine Leblanc: Megérkezett!

Az első könyvéről írottakon felül csak annyit tennék hozzá, hogy nagyon tetszett a rövid , tömör, lényegre törő fogalmazás. A gyerekek szemszögéből minden benne van, ami fontos.

PTJulia P
Catherine Leblanc: Megérkezett!

A gyerekeim egyöntetűen követelték, hogy öt csillagot adjak neki.

Ninácska P

Kismackó nagyon szeretett Mamával és Papával játszani.

Szofrónia

Anna egyfolytában bömbölt meg bőgött, és néha annyira büdös volt, hogy Kismackónak be kellett fognia az orrát. A szülei mégis csodálatosnak tartották! Kismackót észre se vették.

Ninácska P

Hogy örült Kismackó, hogy a szülei csak vele foglalkoznak!

Caledonia_Valley P

A Mama úgy tartotta a babát, mint egy törékeny kincset. Ez eddig a Kismackó helye volt, ott, a Mama karjában…

Caledonia_Valley P

Jó, gondolta morcosan. Ha ők a büdös mackókat szeretik, akkor ezentúl én sem fürdök!

Kismackó sorozat · Összehasonlítás