Elég ​nagy vagyok már? (Kismackó 3.) 84 csillagozás

Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Mindenkinek ismerős probléma, amikor meg kell győznünk a gyerekünket arról, hogy valamit még nem csinálhat, mert még nem elég ügyes hozzá, vagy az túl veszélyes számára. Ebben segít Kismackó legújabb története, amiben őt is néha túl kicsinek vagy túl nagynak tartják a szülei ahhoz, hogy egyedül használja a kést, vagy még mindig cumizzon, esetleg, hogy séta helyett babakocsiba üljön. Az Akkor is szeretnél? és a Megérkezett! című könyvekhez hasonlóan a szerzőpáros itt is sok humorral veszi végig ennek a korszaknak a nehézségeit, mi pedig Szabó T. Anna és fia, Dragomán Pali remek fordításában olvashatjuk gyerekünkkel az ölünkben.

Manó Könyvek, Budapest, 2023
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634034346 · Fordította: Szabó T. Anna, Dragomán Pali · Illusztrálta: Eve Tharlet
Manó Könyvek, Budapest, 2021
28 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634034346 · Fordította: Szabó T. Anna, Dragomán Pali · Illusztrálta: Eve Tharlet
Manó Könyvek, Budapest, 2018

Kiss_Julianna>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Nehéz megérteni Kismackónak, mi az amihez még túl kicsi, és mi, amihez már túl nagy. A történet végére ez is kiderül.

ViraMors P>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Kicsi vagyok, Nagy vagyok? Egyrészt klasszikus gyerekprobléma amivel mindenkinek meg kell küzdenie spoiler Ügyes az ábrázolása gyerek és felnőtt szemszögből is, bár a vége nekem kicsit túltolt volt. Másrészt jól érzékelteti a kisebb-nagyobb egymáshoz való viszonyát. És még az illusztrációk is nagyon jók.

Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Ismét egy csodálatos, imádni való könyv Catherine Leblanc tollából, Eve Tharlet gyönyörűséges, szemet gyönyörködtető illusztrációival.
A történet rendkívül bájos, felnőttek számára is garantált szórakozást nyújtó, humoros olvasmány, az illusztrációkat pedig érdemes hosszabb ideig elnézegetni, biztosan mindenki tetszését elnyeri majd.

Baba082>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Egész egyszerűen imádni való ez a mackó gyerek és a képek is nagyon szépek. Nem egy bonyolult irodalmi mű, de legalább kedvesen közvetíti az író a mondanivalóját. Andris minden lap után felsorolta ő mihez kicsi, és mihez nagy fiú már. Azt hiszem egy darabig még nem adjuk vissza a könyvtárba a kötetet.

Izolda P>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Icipicit kevésbé szívhezszóló, mint az első rész, de Titának (4,5) most nagyon bejön. Elmondja, ő mihez elég nagy már, amihez Kismackó még nem (húst felvágni, kenyeret kenni, telefont megfogni). Két nap alatt vagy ötször olvastuk, és kérte volna még. :D

Boglinc P>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Imádom ezt a nőt, annyira aranyos meséket ír, és teljesen releváns gyerkőc gondolatokat mutat be. Ráadásul a rajzok is csodaszépek.

Manó Könyvek, Budapest, 2018
Detty89 P>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Szegény Kismackó! Nem csoda, hogy nem tudta, mit szabad és mit nem, énis összezavarodtam!

dtk8>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Az illusztráció hangsúlyos ebben a könyvben, ami különös atmoszférát teremt. Szinte nosztalgikus, csak én nem vágynék egy olyan gyerekkorba vissza, ahol azzal ütik el a kéréseimet, hogy túl kicsi, túl nagy vagyok ehhez meg ahhoz. A kismedvének van elég humora ahhoz, hogy túltegye magát ezen a korlátozottságon, én meg arra gondolok, azért nagyon nehéz lehet gyereknek lenni.
És mackómama egyedi attribútuma a kötény. Így tudjuk őt megkülönböztetni mackópapától. A köténnyel. Így válik a nosztalgia avíttá.

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!

Ha lehetne, még többet is adnék neki, mint öt csillag <3
Bevallom, először az illusztráció fogott meg, nagyon szép!

A mai napon sor került rá, hogy a kolleganőm 5 és fél éves kislányának felolvassam… Nagyon jókat nevettünk rajta! :D Nagyon-nagyon aranyos történet egy Kismackóról, aki ha cumisüvegből akar inni, akkor már túl nagy, ha pedig fel akarja vágni az ételét, akkor ahhoz még túl kicsi. Nagyon megmosolyogtató történet.
Az illusztrációk tényleg szépek, és igényesek. Kevés szöveg van egy oldalon, könnyű megérteni, minket végig lekötött, sőt 2x is kiolvastuk :)

Sicc>!
Catherine Leblanc: Elég nagy vagyok már?

Ezek az illusztrációk mindig elvarázsolnak! :) A történet pedig aranyos. :)

Mama sütit készít. Titokban torkoskodik:
belekanalaz a mogyorókrémbe.

Kapcsolódó szócikkek: mogyorókrém
Ninácska P>!

– Mit szólnál egy kis meseolvasáshoz? Ahhoz nem vagy se túl kicsi, se túl nagy.

Caledonia_Valley P>!

Kismackó nagyon haragos.
Bármit csinál, a szülei túl kicsinek vagy túl nagynak tartják hozzá. Ebből aztán elege van!

Ninácska P>!

Kismackó szeretné mindenhová magával vinni a kedvenc plüssét.

Kismackó sorozat · Összehasonlítás