Maradj ​velem! (FBI Thriller 3.) 10 csillagozás

Catherine Coulter: Maradj velem!

A ​Rejtekhely és az Útvesztő nálunk is méltán közkedvelt szerzője ezúttal a korábbiaknál is átláthatatlanabb labirintusba helyezi hőseit, akikkel hajmeresztő, még az eddigieknél is elképzelhetetlenebb dolgok esnek meg. Jóllehet az előző regényben megszeretett híres FBI-nyomozópáros, a komputeres Dillon Savich és újdonsült, végtelenül bájos, de még annál is rátermettebb felesége, Lacey Sherlock segít az összeesküvés szálainak felgöngyölítésében, az igazi fenyegettetéssel a két főszereplőnek – Molly Santerának és Ramsey Huntnak – kell szembenéznie. A legszörnyűbb az egészben pedig az, hogy az üldözés célpontja nem más, mint Molly elragadó kicsi lánya, Emma, az ő élete kerül elsősorban és több ízben is veszélybe. Ramsey Hunt szövetségi bíró a média érdeklődésének középpontjába kerül, miután a tárgyalóteremben bravúrosan meghiúsít egy fegyveres támadást. Ezután a paparazzók zaklatásait megelégelve elvonul egy kis erdei házikóba a Sziklás-hegységben. Hamarosan azonban vége szakad… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1998

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vadrózsa könyvek

Aquila, Debrecen, 2000
462 oldal · ISBN: 9636791031 · Fordította: Gellért Marcell

meteoritastar>!
Catherine Coulter: Maradj velem!

A sorozatból talán ez lett a leggyengébb láncszem, mert:
A romantikus szálat keveseltem. Nagyon jól be lett mutatva, hogy Ramsey mennyire megszerette Emmát és viszont. Félelemből, barátságból, hogy lett ragaszkodás és szeretet. De nem éreztem, hogy mikor lettek Szerelmesek Mollyval. A végére is olyan érzésem maradt, mintha csak Emma miatt maradtak volna együtt meg, hogy vonzódtak egymáshoz.
Az biztos, hogy sok mindenen mentek keresztül és a közös cél miatt jó csapatot alkottak. Szóval jó pár izgis pillantban volt részem velük és csavarokkal is meglepett a könyv. spoiler
Többször lelassult a történet, de megértem. Kellett kis pihenés a szereplőknek. De viszont ilyenkor kellett volna bele a romantika. Így túl hosszú lett a könyv. Kihagytam volna belőle pár oldalt. Pedig ha a szereplők egymás iránti érzései jobban ki lettek volna dolgozva, nagyon jó könyv lett volna.

Fairymysz>!
Catherine Coulter: Maradj velem!

A három kötet közül ez a kedvencem. Már a másodikat is nagyon szerettem, mert Savich és Sherlock nagyon szerethetőek, de valamiért mindig is a harmadik volt a kedvencem. És annak is nagyon örülök, hogy Savichék itt is megjelennek. Savich nemváltó laptopjáról nem is beszélve.
Ramsey egy igazi hős, aki emellett egy nagyon figyelmes, gyengéd férfi. Nem csoda, hogy Emmát és Mollyt is levette a lábáról. Emma pedig csodálatos és erős kislány. A sok borzalom után, amit átélt, tudott újra nevetni és megtanult bízni az emberekben. Nagy szerencséje volt, hogy rátalált Remsey-re. Félelmetes azért belegondolni, hogy két egymással szemben álló maffiafőnök, hány ember életét tönkre tudja tenni. És egy pszichopata pedofil aztán alaposan fel tudja forgatni a dolgokat.

Nagyon jó kis trilógia volt, valahogy csodálkozom, hogy ennyire nincs iránta érdeklődés. A magam részéről úgy vélem, hogy van olyan jó, mint pl. Julie Garwood FBI-os sorozata.

Magdileona>!
Catherine Coulter: Maradj velem!

Olvasmányos, kalandokkal teli krimi, melyre azért a romantika is jellemző.
Pihenni vágyó szövetségi bíró, gyermekrablás, sok-sok félreértés, tévedés, alvilági bosszúhadjárat, kalandos menekülés – rendkívül jó jellemábrázolásokkal; melynek során a történet végére természetesen nemcsak a titkokra derül fény, de a két főszereplő között szerelem is kialakul.

Grox>!

– A valóság sokszor mulatságosabb dolgokat produkál, mint a képzelet.

Kapcsolódó szócikkek: képzelet · valóság