Hozzámenjek? ​Vagy mégse? (Szívek szállodája 3.) 68 csillagozás

Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Kicsit meg voltam döbbenve (persze örültem is), hogy anya igent mondott Max Medinának, az angolirodalom-tanáromnak. Így aztán a nyaram még zsúfoltabb lesz: az esküvői előkészületek mellett a nyári suli, plusz az iskolán kívüli tevékenységek, amikről Paris azt állítja, hogy nélkülük semmi esélyem, hogy bejussak a Harvardra. Szóval mozgalmas nyárnak nézünk elébe… (Rory)
A népszerű TV-sorozat könyvre átdolgozott változatának 3. része, melyben tovább folytatódnak a két „barátnő” – anya és lánya –, barátaik és szerelmeik kalandjai.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2007
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396078 · Fordította: Várkonyi Zoltán

BoneB P>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Még mindig túl sok az ismétlés az előző részekből, olyan dolgokat magyaráz el újra, amit egy sorozatnál nem szokás. Főleg nem egy ilyen könnyed műfajban, mert még egy thrillernél talán elhiszem, hogy fel kell frissíteni az emlékeket, főleg ha ezer felé szaladnak a szálak, na de itt?!
Jó volt ez a rész, végre nem csak Roryról szólt a történet. Lane az nem semmi figura, hihetetlen, hogy mik nem jutnak eszébe. Még mindig Lor a kedvenc szereplőm, talán azért, mert korban hozzá állok közelebb. Maxet azért sajnáltam, de hát ez van. Luke pedig egy aranyszívű pasas, csak néha mogorva.

Dombi_Petra>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Ebből a kötetből már nagyon hiányzott Lorelai :/ Olyan belső háttér információk hiányoztak belőle, amit csak ő tudhat. Ezen kívül nagyon jó, hogy ilyen formában egyáltalán megjelent a Szívek szállodája. Imádom <3

Ciceró, Budapest, 2007
206 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635396078 · Fordította: Várkonyi Zoltán
Marée_Noire>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Hihetetlenül zizzentek, mégis hétköznapiak ezek a csajok :D Szintén a sorozat epizódjait dolgozta fel ez a rész is, így meglepi nem ért, de jó volt feleleveníteni. :) Alig várom, hogy felcsaphassam a következő részt, amiben már végre felbukkan Jess is ;)

Camryn>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Ez a könyv igazán sorozat-hű volt :) Még én is meg vagyok vele elégedve, aki igazán nagy Gilmore Girls fan :) Jók a jelenetek, van, hogy szóról szóra ugyanaz, mint a sorozat.
A Rory-Dean vitában viszont Dean-nek adtam a voksom. Igaza van, egy estét még igazán kibírt volna a nagy gondolkozás arról, hogy hogyan pótoljon be 10 évet az önkéntes munkával. Szegény srác, Rory listáján csak a második helyen áll. Már ekkor elgondolkodhatott volna, hogy ez így rendben van-e. Mégsem ezt tette, hanem papucsként ment bocsánatot kérni.
sőt, volt, ahol a könyv szóhasználata jobban bejött :) Pl. Rory-Dean vitában, a sorozatban az volt, hogy „mivel 2 éves vagyok, majd túlteszem rajta” helyett a könyvben " „De nyugi, mivel ezek szerint kétéves vagyok, majdcsak kinövöm valahogy”. :)
Viszont Lorelai-ból mindenképpen több kellett volna ebbe a részbe. Ha már ő ihlette a címet, talán többet is írhatott volna az író róla.

Sz_Léda_22>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Úristen már csak egy rész van vissza….jutott az eszembe amikor becsuktam az utolsó oldalnál. Nagyon imádom, ugye el is kezdtem a sorozatot is nézni, folyton bevillannak olvasás közben a különböző jelenetek. Most kicsit nyugtat az, hogy a sori jó sok részes, viszont ha annak is vége lesz fogok szerintem kétségbe esni. Nem lehet nem szeretni ezt a két őrült nőszemélyt!!!

Boglárka_Madar>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Nem tudom megérteni Max miért nem volt jó Lorelei-nak???
Volt egy-két jó poén amin nagyon röhögtem ("Sétál az erős műkörmöm a szobában"), meg a Lane koreai száműzetésével kapcsolatos részek, de összességében ez most annyira nem tetszett. Mondjuk ez lehet azért is volt, mert Max-et imádtam és sajnálom hogy így ért véget a dolog.

minnie>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Én nem voltam nagy Max fan. Mindig is Luke-nak drukkoltam. Ezért ezeket az évadokat, amiben Max van, annyira nem szeretem.
És ráadásul még nagyon hiányzott belőle Lorelai szemszöge.
De azért jó feleleveníteni a sorozatot vele. Végén még kedvet kapok újra végignézni. :)

Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Még a harmadik kötet végeztével sem unom a Gilmore-lányokat. :)
Örök kedvenc, bár nézni sokkal nagyobb élvezet. Csak Rory szemszögéből olvasni a történetet közel sem olyan,mint DVD-n egyben látni az eseményeket, ez egy kicsit zavaró. De összességében jó kis olvasmány, szerencsére ebben a könyvben is több epizódból válogatták össze a történéseket és a felesleges jelenetek nem kerültek bele.
Jöhet az utolsó kötet! :)

SunnyRiver>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Bár ez a rész nem a szívem csücske, de jó volt megint a Gilmore-lányok világában időzni. A szomorú rész mellett sokat nevettem és a végére megint olyan derűs, sorozatepizód-végi hangulatba kerültem :)

Pink_dinosaur P>!
Catherine Clark: Hozzámenjek? Vagy mégse?

Kicsivel többre számítottam, de nem csalódtam. A könyv, szimplán a sorozat adott a részenek a gépelt változata, néhány kitöltő mondtattal.

Pandalány P>!

– Hol van Dean? – kérdeztem.
– Vizet hoz a teraszról – mondta anya ártatlanul.
– Szégyentelen vagy – feddtem meg.
– Ő ajánlotta fel – tiltakozott.
– Ugyan – hitetlenkedtem.
– Az első mondata ez volt hozzám: „Szia, Lorelai, kicserélhetem a vizesballont?” – Mit tehettem volna? A gyerek eszelős.

Pandalány P>!

– Ezennel megváltoztatom a rendelést – jelentette ki anya. – Kérnék egy „Luke megfájdítja Lorelai fejét” menüt.
– Kék sajttal vagy simával? – kérdezte Luke.
– Mindkettővel – mondta anya.
– Máris hozom – mondta Luke, és elindult, hogy elkészítse az ételeket.

-Ez meg mi?-kérdeztem.
-Kalapács.
Alaposan megvizsgáltam.
-Toll borítja.
-Igen.
-De minek?
-Hogy a bizsuk és a strasszok ne érezzék egyedül magukat.-jelentette ki.

Beriniki>!

-De nem akarom,hogy úgy érezd,nem vagy fontos,mert hidd el nekem,nagyon is az vagy.-mondtam.
-Örülök.
-Komolyan.Ennél már csak akkor lehetnél fontosabb,ha Kit Kat szeletek nőnének ki a fejedből.
Dean elmosolyodott:
-Hát,semmit nem ígérhetek,de majd igyekszem.

Beriniki>!

-Szívem,egy nap,ha majd egy kicsit idősebb leszel,megismersz valamit,ami roppant csábító,ám ugyanakkor csalóka. Egy készséges barátot,aki első ránézésre jólelkű,ám akkorát rúg rajtad,mint egy ló,ez pedig a Long Island Ice Tea. A Long Island Ice Tea hatására olyasmiket csinálsz,amiket normálisan nem tennél,mint például széles nyilvánosság előtt húzod fel a szoknyádat,vagy felhívsz valakit,akit normális estben nem hívnál fel az éjszaka közepén.-magyarázta.

Camryn>!

Az asztalon megcsörrent a telefon.
– Halló? – szóltam a kagylóba.
– Rory, jaj de jó! Max vagyok – mondta megkönnyebbülve.
– Á, szia, Max! – Anyára néztem és elmosolyodtam.
– Te, figyelj csak, én… egész nap gyűrűket nézegettem.
– Gyűrűket nézegettél? – kérdeztem jelentőségteljesen.
Anya arca felragyogott, és leült a mellettem lévő székre.
– Ez rendkívül érdekes – mondtam a telefonba.
– Leszűkítettem a választékot három gyűrűre, de olyat akarok venni, ami valóban tetszik neki, nem pedig olyat, amire ugyan azt mondja, hogy tetszik, de igazából utálja, és te jobban tudod, milyen az ízlése ékszerek terén, ezért arra gondoltam, tanácsot kérek tőled.
– Jó, rendben, bármi, amire a „Dögös" szó van írva, megnyeri a tömegek tetszését – feleltem.
– Azt talán majd az első házassági évfordulónkra -mondta Max.
– Oké, figyelek.
– Tehát. Az első gyűrű aranyfoglalatú, és amolyan négyzet alakú gyémánt van a közepén. Egyszerű, de klasszikus.
-Arany foglalat, négyzet alakú gyémánt. Egyszerű, klasszikus – ismételtem utána hangosan. Anya a torkát elvágó kézmozdulattal jelezte, hogy nem tetszik az ajánlat. – Nem vagyok benne biztos, hogy illene hozzá – mondtam Maxnek.
– Rendben. – Max megköszörülte a torkát, és folytatta: – A másik egy eljegyzési gyűrű, rajta köröskörül apró gyémántok, fehér arany, amely egy jegygyűrűhöz illeszkedik.
– Fehér arany eljegyzési gyűrű, körös-körül apró gyémántok, illeszkedik hozzá a jegygyűrű – ismételtem, miközben anya reakcióját figyeltem. Jelezte, hogy elmegy, de azért nem tökéletes.
– Ez meggondolandó -mondtam Maxnek. – Milyen a harmadik?
-A harmadik a húszas évekből való – szólt Max, némi csodálattal a hangjában. Nyilván ezen akadt meg a szeme elsőként.
– A húszas évekből, hmmm…- mondtam. Anya felegyenesedett.
– Hatalmas gyémánt a közepén – mondta Max.
– Hatalmas gyémánt a közepén – visszhangoztam, miközben anya szeme felcsillant, két kezét felemelte, mintha mancsok volnának.
– Apró gyémántok az oldalán – folytatta Max. Apró gyémántok
az oldalán – ismételtem. Anya kidugta a nyelvét, és csaholni kezdett.
– Enyhe art deco beütéssel – tette hozzá Max.
– Enyhe art deco beütés – mondtam. Anya egyre hangosabban csaholt, néha még vakkantott is hozzá. Megfogtam a karját, hogy lecsendesítsem, de annyira izgatott lett, hogy nem hagyta abba az ugatást.
– Ez remekül hangzik! – mondtam Maxnek, jó hangosan; hogy
elnyomjam legújabb háziállatunk hangját -Öö… kitűnő választás.
Anya odalesz a gyönyörűségtől.
– Ott ül melletted, igaz? – kérdezte Max.
– Tessék? Dehogy – tagadtam.
– Pedig mintha ugatást hallottam volna.
– Nem, az csak a sakál, amelyik időnként errefelé kódorog.
– Mh. Add át a kagylót a vadállatnak, kérlek.
– Máris. – Azzal odanyújtottam anyának a telefont. – Fogd meg,
jó fiú!

Beriniki>!

-Észrevetted,hogy az elmúlt tíz percben apádat védted?
-Tudom. És ettől egész éjszaka rémálmaim lesznek. De mondok valamit. Ha hagyod leülepedni a dolgokat, akkor…a jövő heti vacsorára a Pornó Sztár feliratú pólómat veszem fel.
-Megdumáltuk.

minnie>!

[…] Nos, ma délután felhívott, és bejelentette, hogy megkapták az évfolyamjegyzéket, és Rory benne van a legjobb három százalékban!
-Tudom – mondta anya.
-Tudod? -kérdezte nagyi csalódottan.- Miért, te kit ismersz a Chiltonban?
-Ööö… Roryt – mutatott rám anya.

krisztina990>!

Aztán megpillantottam. Ott álltam az egyetlen épület előtt, amit mostanáig csak távolról csodáltam. És most megmutatkozott teljes valójában. Megálltam előtte, és tisztelettel szemléltem fehér oszlopait.
– Uramég!
– Mi az? – kérdezte anya.
– A könyvtár!
– Ó!
– A legnagyobb könyvtár, amit életemben láttam. – Lélegzetvisszafojtva csodáltam.

13. fejezet, 180. oldal

krisztina990>!

– Az a szobatársam ágya lesz – közöltem vele.
– Jaj, nem kell neked szobatárs.
– Kötve hiszem, hogy lenne választásom.
Anya hitetlenkedve nézett rám.
– Csak úgy rád erőltetnének valakit?
– Ez is része a szocializációs folyamatnak – magyaráztam.
– Na és ha egy sótlan valaki?
– Akkor rajtam ragad egy sótlan valaki – hagytam rá.
– Hare Krishnás, és csörgődobozik egész éjjel? – kérdezte anya.
– Akkor beszerzek egy füldugót.
– Sorozatgyilkos? – folytatta.
– Akkor egy kést szíjazok a bokámhoz, és úgy alszom.
– És ha szereti a Linkin Parkot?
– Akkor elköltözöm.

13. fejezet, 185. oldal