Anyja ​lánya (Szívek szállodája 1.) 129 csillagozás

Catherine Clark: Anyja lánya

A ​népszerű tévésorozat végre könyvben is olvasható!

Az amerikai kisváros kedvesen különc hőseivel együtt élhetjük át a temperamentumos, vonzóan fiatal mama, Lorelai és 16 éves lánya, Rory kalandos mindennapjait. Lorelai egy szállodában dolgozik menedzserként. Itt főszakács Lorelai legjobb barátnője, Sookie, aki él-hal a munkájáért, és ez gyakran bonyodalmakat okoz. Kiderül, hogy Roryt felvették a Chiltonba, egy elegáns magániskolába. Így Lorelai arra kényszerül, hogy felkeresse gazdag szüleit, akikkel nem felhőtlen a viszonya, és el kell fogadnia a feltételüket: unokájuk tanulmányainak támogatásáért cserébe minden péntek este náluk vacsoráznak.

„Na végre. Fölvették a Harvardra, amire mindig is vágyott, és olyan iskolába járhat, amilyenbe én sose, és olyan dolgokban lehet része, amiben nekem sosem, és akkor legalább haragudhatok rá ezért, és végre valódi anya-lánya kapcsolat lesz köztünk.”
Lorelai Gilmore

„Oké, nézzünk szembe a tényekkel. A mamámnak és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2007
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395750 · Fordította: Várkonyi Zoltán

Lorelai Gilmore · Rory Gilmore · Sookie St. James · Emily Gilmore · Luke Danes · Paris Geller · Dean Forester · Mrs. Kim · Tristan DuGray

Stars Hollow

Pnikolett>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Nekem nagyon tetszett,így egy kicsit próbálom feljebb tornászni szegény könyv %-át :D
kb. 1-2 éve értem végére a sorozatnak,nem,nem vagyok totális fan,hogy többször is végignézzem,de szerettem,mert kis kellemes, tele humoros beszólásokkal. Ezt számomra teljesen visszaadta ez a könyv,nagyon sokat mosolyogtam rajta,párszor fel is nevettem. Moziban éreztem magam,mert előttem voltak a szereplők a szinkronhangokkal együtt,tudtam egyes mondatokat kb. milyen hanglejtéssel mondják a szereplők,szóval én nagyon élveztem.
Itt azért a fő mégis Rory,hiszen az ő szemszögéből ismerhetjük meg a történéseket,de ez engem nem zavart. Átjött Lorelai szellemessége és pörgőssége,átjött a nagyi mufurcsága(bár ettől függetlenül nagyon bírom). Imádom, hogy Rory olyan kis különc,esetlen,hogy mindig mindenhova visz magával egy könyvet és kiakad ha ötös helyett ötös alát kap :D A nagyis vacsorákat külön vártam,azokat a sorozatban is mindig bírtam,mert általában ezeken a bizonyos vacsorákon hangzottak el a legjobb beszólások :D Mégis ebben a könyvben egy Michel-es jelenet vitte nálam a pálmát,nagyot röhögtem,amikor Rory elújságolta neki hogy spoiler Az a reakció :DD
Egy szó mint száz,nagyon szerettem és jöhet majd a folytatás! ;-) Egy problémám volt a könyvvel,amiért levonhatnék,de nem fogok,az pedig, hogy az elején semmi értelme nem volt a szereplők bemutatásának,hiszen utána egy az egyben voltak mondatok abból kiszedve újra,amikor az adott szereplős jelenethez érkeztünk….olyan volt mintha az író elfelejtette volna,hogy egyszer már leírta eme fontos infókat :D

Madama_Butterfly>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Évente egyszer a sorozat összes évadát végig nézem (általában november-december környékén, ez amolyan karácsonyi előzetes …). Imádom, mert humoros, különc, vicces, aranyos, fura és egyedi – a Gilmore lányok élete egy picit olyan, mint amilyet mindenki elképzel magának – még akkor is, ha Stars Hollow néha inkább egy elmegyógyintézetre hasonlít, mint kisvárosra :)
A könyv most annyira nem fogott meg… jóval kevesebb az esemény, mint a sorozatban, a karakterek (pedig ebben a sorozatban van egyedi belőle jónéhány) pont emiatt picit halványnak tűntek.

Catherine Clark: Anyja lánya

Az biztos, hogy a sorozat sokkal-sokkal jobb, mint a könyv. :D Ez amúgy vicces, hogy egy könyvből készült filmnél a könyv a jobb, egy sorozatból/filmből készült könyvnél pedig a sorozat/film.

A könyv Rory szemszögéből van íródva, vagyis Lorelai és más ember életébe annyira nem látunk bele, mint a sorozat kapcsán. Ennek ellenére néhány poén tényleg jól lett visszaadva. Nagyon szeretem a Szívek Szállodáját, így ezt is élvezettel olvastam el, hiszen, ha ugyanaz is a cselekmény, attól még jó volt. :) Sajnos sok részt kihagytak, aminek nem örültem. Ennek ellenére imádok minden szereplőt, mondjuk valamiért Dean-t annyira sose szerettem, inkább Jess párti voltam mindig is. És ha már itt tartunk azt mindig olyan mókásnak találtam, hogy a Supernaturalban Sam-et játssza Jared Padalecki, akinek a tesvére Dean, itt pedig Jared a Dean nevet kapta. :D Hát igen, annyira nem vicces, csak valahogy olyan jó. Ha először a könyvet olvastam volna, akkor szerintem Roryt kicsit hisztisnek találnám, de a sorozatban nem érezhető a dolog. Lorelai és Rory kapcsolata pedig figyelemreméltó. És imádom a kávé imádatukat.

Az elején lévő szereplő bemutatást picit hülyeségnek tartottam, mert ugyanazok a mondatok jöttek vissza a fejezetekben is, mint ott.
Végtére is nincs olyan jó a könyv, de egy Szívek szállodája rajongó garantáltan élvezni fogja!:)

Kovács_Dóra_4>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Kedvenc sorozatom. Nagyon jó döntés volt, hogy megvettem könyvben is.
Szórakoztató, humoros és könnyen olvasható :D

Miközben olvastam, folyamatosan magam előtt láttam a sorozatot :)
Biztos vagyok benne, hogy ennek hatására újra elkezdem nézni ♥ (Már elkezdem)
Kedvence párosaim: Rory & Jess/Lorelai & Luke

Szívek szállodája fanoknak kötelezően ajánlott! ♥

KBCsilla P>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Ugyanúgy, mint annak idején a sorozatot – meg most is –, a könyvet is imádtam.
Szinte szóró-szóra jönnek a gondolatok, meg az alig értelmes cselekedetek.
Viszont akármennyire is „limonádé”, még engem is kikapcsol.
Szerintem minden lány és anya ilyen másik felet álmodik maga mellé.

zsani_konyvespolca>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Hatalmas rajongójaként a Gilmore lányoknak, kötelességemnek éreztem elolvasni a sorozatból készült könyveket. Nagyon tetszett, hogy Rory szemszögéből ismerhetjük meg a cselekményt, és a tv sorozatban elhangzott párbeszédeken túl hozzáteszi a saját gondolatait. Imádom, hogy mondhatni hétköznapi problémákat dolgoz fel, mint az egyedülálló anya gyereknevelése, egy új iskolában való teljesítés az egyetemre vágyás miatt, az első szerelem kibontakozása. Kedvenc szereplőt annyira nehéz választani, mindenkit imádok valamiért.

Jaina>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Boldog nosztalgiával olvastam végig ezt a kötetet, pedig a sorozatból csak néhány részt láttam. A 4 és fél csillag leginkább a nosztalgiának szól, jó volt újra belecsöppenni Stars Hollow mindennapjaiba. Itt az ideje megnézni mind a hét évadot :)

zsoka2142>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Szerintem jól felépített a regény. Különösen tetszett az elején lévő szereplő bemutatás. Nagyon könnyen olvasható, és nincsenek benne hosszabb leírások (legalábbis én így vettem észre), emiatt gyorsan lehet vele haladni.
Kellemes, romantikus, és humorral vegített történet, aminek központjában Rory és Lorelai áll. Nekem összeségében tetszett, különösen az anya és a lány közötti elmélyült kapcsolat, és hogy tényleg legjobb barátnőkként tekintenek egymásra.
5* :)

Dombi_Petra>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Jó volt elolvasni ezt a kötetet, újra visszarázódtam a Gilmore-lányok életébe. Akönyv abszolút azt adta vissza, amit a filmen láttam :)

Ciceró, Budapest, 2007
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395750 · Fordította: Várkonyi Zoltán
Camryn>!
Catherine Clark: Anyja lánya

Kb 7-8x néztem végig az egész sorozatot, fanatikus rajongó vagyok. Akármelyik epizód részébe belekattintva 5 másodpercen belül tudom, hogy miről szól konkrétan a jelenet. (ennek ellenére mindig élvezettel nézem) Egyszerűen imádom a kis világukat. Már egyszer elkezdtem olvasni a könyvüket, de abbahagytam, mivel minden sort ismertem. Most azért kezdtem el újra, mert már régebben néztem újra a sorozatot (vagy 3 hónapja láttam utoljára belőle részt). Ez nagyon hosszú kihagyásnak számít nálam. Egyszerűen kikapcsol ez a sorozat, belerepít egy új világba, ahol csupa béke honol. Imádom Lorelai-Luke kapcsolatát. spoiler Rory pedig állandóan próbálgatja a szárnyait. Imádtam nézni tanulás közben, amikor motiváció kellett. Amikor azt láttam, hogy Rory állandóan valamit olvas vagy tanul, akkor azt mondtam, hogy nekem miért ne menne? :) Lorelai pedig milyen kitartó volt, amikor új életet kezdett az újszülött Roryval! Nem maradt benne a tökéletessé formált életében, mert ő másra vágyott. Pedig ahogy Csernus mondaná, ülhetett volna a meleg szarban. Igaz, érzi, hogy meleg, meg büdös is, de az emberek többsége mégsem száll ki a megszokott dologból. Mert félnek a változástól. Lorelai mégis megtette, döntött, változtatott, új életet kezdett. spoiler

Imádom a sorozatot, ezért is olvastam el a könyvet. Előre tudtam, hogy nem lehet olyan jó a könyv, mint a sorozat. És most mégis élvezettel olvastam. Pedig a történetbe nem nagyon nyúltak bele (még szerencse), sok helyen kihagytak eseményeket. De mégis jó volt olvasni. A könyv Rory szemszögéből íródott, így Lorelai élményei csak megemlítve vannak, de a sorozatból még azokat a jeleneteket is ismerem :) pl. amikor Lorelai meghívja Dean-t a moziestéjükre, vagy amikor Lorelai Rory előnyeit sorolja Deannek, míg ő az arcát mossa a fürdőszobában :)
Ezt a rövidke könyvet néhány óra alatt elolvastam, pedig le is kellett tenne közben. Olvasmányos volt, még úgy sem akartam abbahagyni, hogy ismerem a folytatást.

– Mennyit hallottál?
– Ó, nem sokat – mondtam vállat vonva. – Foszlányokat.
– Foszlányokat – ismételte.
– Apró foszlányokat – tettem hozzá.
– Tehát gyakorlatilag mindent – mondta.
– Gyakorlatilag mindent – ismertem el.

Vivi_>!

– Ma annyira boldog voltam, hogy még a tornaórára is átöltöztem – lelkendeztem.
– Jó ég! Ezt nem mondod komolyan! – szörnyülködött.
Ez ugyanis nem volt rám jellemző.
– És még röplabdáztam is – folytattam.
– A többiekkel? – kérdezte…
– És ráébredtem, hogy egész idő alatt kivontam magam a csoportos sporttevékenységek alól.
– Tényleg? – kérdezte anya…
– És nagyon jól tettem, mert állati bénán játszottam.

Vivi_>!

Természetesen a fogalmazást kezdtem el írni.
Az előttem ülő három lány pedig a körmét kezdte lakkozni.
Na, igen, kinek mi az elsődleges.
Én a Harvardra akarok bekerülni. Ők a Harvard melletti mulatóba.

Vivi_>!

Mert ha már el akarod dobni az életedet, legalább legyen a srácnak egy motorja!

Vivi_>!

– Szóval továbbra is haragudni akarsz rá – állapítottam meg.
– Úgy van – helyeselt anya. – Több kalóriát éget.
– Ez nem igaz.
– Mit gondolsz, anyának mitől olyan vékony a lába? – kérdezte anya. – Nem a sok lépcsőzéstől, az biztos.

Vivi_>!

– Az emberek meghalnak, fizetünk. Összetörik az autójukat, fizetünk. Elvesztik egy lábukat, fizetünk.
– De legalább megvan az új szlogenetek – viccelődött anya.

Sunshine>!

– Azt hiszem, megyek és előkerítem a nagyit – döntöttem el.
– Ne. Várj még egy percet…
Nagyi jelent meg az ajtóban.
– Hát ide bújtatok!
– …majd ő megtalál – fejezte be anya a gondolatot.

Kapcsolódó szócikkek: Emily Gilmore · Lorelai Gilmore · Rory Gilmore
Vivi_>!

Milyen magas vagy? – kérdezte.
– Százhetvenhárom centi – tippeltem. – Az utóbbi időben nem igazán mértem magam.
– Az elég magas! – mondta, mintha ez legalábbis az én érdemem volna. Nagyanyámhoz fordult, aki italokat kevert a kanapé mögötti kisasztalnál.
– Rory magas – közölte vele.
– Szia, apa – köszönt anya, amint belépett a nappaliba.
– Lorelai. A lányod magas – jelentette be neki is nagyapa.
– Ó, tudom, rémisztő…

Vivi_>!

– Akinek lehet, az csinálja. Akinek nem lehet, az tanítja – mondta Lane.

Pandalány P>!

Megállapítottam, hogy a nagyszüleim házában nem számít, ha az emberek veszekednek egymással, vagy nem szólnak egymáshoz – desszert akkor is van.

Szívek szállodája sorozat · Összehasonlítás