Menyasszony ​péntekre (Hétköznapi feleségek 3.) 128 csillagozás

Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Menekülés a boldogság felé – bizalom, árulás és szenvedély tökéletes ötvözete ez a szerelmes regény.

Az előkelő brit hercegi családból származó, gyönyörű Gwen Harrison Amerikába költözik, hogy átvegye sógornője társközvetítő cégének irányítását. De csak mert ő lesz a főnök, még nem jelenti azt, hogy ne fantáziálhatna saját kiszemeltjéről, a hozzá tökéletesen passzoló Neil MacBainről, aki történetesen a testőreként dolgozik. Vajon a titokzatos, halk szavú férfi, akire titkon oly régóta vágyik, valóban a nagy ő lehet számára?
Neil, a visszavonult tengerészgyalogos le sem tagadhatná, milyen hatással van harcban edződött, zaklatott lelkére a bájos brit lady. Ám mivel a lány az ügyfele, nem kerülhetnek közel egymáshoz… egészen addig, amíg a férfi sötét múltja kísérteni nem kezd, és Gwen komoly veszélybe kerül. Hogy megmentse a lányt, Neilnek mindent kockára kell tennie: a karrierjét, az életét… és a szívét.

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös Rózsa történetek Studium Plusz

Studium Plusz, Budapest, 2017
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155611988 · Fordította: Szántai Zita

Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Végre adhatok 5 csillagot a sorozat egyik részének.
Tökéletes volt számomra. Minden sorát imádtam, faltam, este alig bírtam letenni. A történetet kellőképpen romantikusnak, érdekesnek és izgalmasnak találtam. A karakterekben kellemesen csalódtam. Pedig azt hittem Gwen nem lesz szimpi, elkényeztetett királylánynak gondoltam, de nem is tévedhettem volna nagyobbat vele kapcsolatban. Neil pedig egyszerűen imádni való. Örültem, hogy nem tudott sokáig falat emelni maga és Gwen közé.
Most csak az a baj, hogy nem tudom tovább folytatni Karen és utána Rick történetével. Eszméletlenül kíváncsi vagyok rájuk.

Trice29 P>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Határozottan ez volt a legizgalmasabb rész! (Nem a legromantikusabb, mert azt az első résznek adom) Gwen sokkal izgalmasabb karakter, mint az előző részekből gondoltam. Nagyon illik a veterán medve Neil mellé. Rick is elnyerte a tetszésemet, kíváncsi lennék az Ő történetére is. A Karen szál nem sok vizet mozgatott meg bennem, bár Ő is ígéretes jövő elé néz. Jó kis sorozat ez, gyönyörű köntösben.

Silverlight>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Izgalmas és krimisebb, mint az előző. Nekem egy kicsit túlságosan is. Ismerős szereplők, akiknél már korábban is érezhető volt, hogy szikrázik a levegő. Cseppet sem összeillő páros. A házasságra ebben a sorozatban egyre kevesebb hangsúly kerül, főleg az előző kötetekhez képest. Jó, hogy az előző részek szereplőiről is lehet olvasni, s külön köszönet a jövőbe tekintésért. A „hollós” alapötlet is tetszett, de valahogy kisiklik a történet. Mondjuk tény is való, hogy egy darabig én sem tudtam kire kell gyanakodni, aztán egyszer csak elárulja magát az író, s előbb összeáll a kép az olvasónak, mint a szereplőknek. Ezután már azért izgulhatunk, hogy ők hogyan fogják kezelni a helyzetet, ha ráébrednek az átverésre.

Studium Plusz, Budapest, 2017
420 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155611988 · Fordította: Szántai Zita
turanett P>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Talán eddig ez volt a legjobb rész. Már annyira vártam Neil történetét. Már az előző két részben is nagyon drukkoltam nekik. Jó párost alkottak. Igaz Neil-lel nem volt könnyű dolga Gwen-ek. Még egy ilyen fatuskót. :D A krimi szál is izgalmas volt. Talán egy picit kiszámítható, de egy romantikus történetnél nem is ez a fő szempont. Amit elvártam azt meg is kaptam. Végre! :D

Nefi>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Azt hittem, hogy egy kis vasárnap délutáni limonádé lesz, de ez nem volt az. Inkább kaland, thriller, krimi? valójában egyik sem, de nem is romantikus a szó valódi értelmében. Amolyan több, mint testőr… fontos a szerelmi szál, de aztán a háttér kerül előtérbe és elnyomja a szerelmi szálat. Nem volt rossz, bár voltak benne sablonok, és még mindig a magányos hősök és a „szupervumenek” korát érjük…. Az életszerűsége nulla, de hát egy könyvtől ez nem is volt elvárás soha :)

Zeraphic>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

A legjobban ezt a részt vártam, mert már eszméletlen kíváncsi voltam Neil-re.
Pontosan azt kaptam tőle, amit képzeletem már előre vetített :))))
Gwen édes csaj volt, a maga lázadó lelkével.
Teljesen megértettem, hogy szeretett volna már kicsit egyedül lenni és élni, mert eddig ez nem nagyon jött össze neki, állandóan „pesztrálta” valaki és ez elég fárasztó és nyomasztó tud lenni.
Mondjuk, ez most sem sikerült túlságosan sokáig, mert az élet közbe szólt, vagyis a szerelem ❤

Neil-ben imádtam azt a vad birtoklás vágyát és védelmező ösztönét, mely felerősödött Gwen közelében.
Nem nagyon lehetett unatkozni a regény alatt. Itt is volt krimiszál, mely szerintem ebben a részben volt a legerősebb.
Izgalmas volt, fordulatos és persze szerelmes ❤

Őrültem, hogy a többi szereplő is felbukkant.
Pont olyanok maradtak, ahogy megismertem őket.

baba03 P>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Nagyon tetszett ez a köny, izgalnas, fordulatos volt végig. Szeretem a testőr – védenc egymásba szeret könyveket, így reméltem ezt is szeretni fogom. Tetszett is nagyon. A vidám, angol arisztokrata és a mogorva, morc tengerészgyalogos számomra nagyon jó párost alkottak. Bár nagyon különbözőek, mégis nagyon működött közöttük a kémia. Az egész üldözés, a krimi szál érdekes volt, tetszett, hogy Gwen nem hisztizett, nagyon jól kezelte az akadályokat, csak egyszer-egyszer borult ki. Neil a maga csendes, de makacs módján pedig próbálta terelgetni, megvédeni. Az biztos, hogy Neil nem a szavak embere, de a végén, az esküvőjükön az az üzenet mindent vitt. Imádom az ilyen könyves pasikat. :-)
Azért az meglepett, hogy ki állt a háttérben és bár olvasóként hamarabb kiderült számunkra, mint a szereplők számára, engem meglepett ez a csavar. Erre nem számítottam.
Karen szála is tetszett, szépen kezd ebben a részben felépülni az ő története is. Kíváncsivá tett, úgyhogy hamarosan folytatom.

Kuri_Szilvia P>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Tényleg egyre jobban tetszik a sorozta. Ebben már minden volt, amit szeretek. Izgalom, váratlan csavarok, titkok.
Gwent megismerve nem is olyan „hercegnős”, mint ahogy eddig gondoltam. Jól összeilletek Neillel. Jól volt felépítve a „krimis” szál, és elég sokáig nem lehetett tudni kire is kell gyanakodni.
Gwen határozottságát spoiler imádtam.

Hencsulátor>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

Úgy érzem, hogy nem jókor talált meg ez a könyv, emiatt nem csúszott könnyen, de valamiért spoiler egyébként sem áll közel hozzám.
Azt kifejezetten szeretem az ilyen sorozatokban, hogy beleláthatunk az előző párosok életébe, ebben itt sem volt hiány.
Gwen és Neil nagyon cukik, Gwen belevaló mégis arisztokratikus viselkedése és Neil tartózkodása remek párosnak ígérkezik.
Akcióban sem volt hiány, de mint már említettem, nekem ez most annyira nem talált be.

Dórica P>!
Catherine Bybee: Menyasszony péntekre

A férjem nem értette, hogy az utóbbi olvasásaimhoz képest ennek miért nem félmeztelen pasi van a borítóján. XD Sokkal fordulatosabb volt, mint vártam; őszintén szólva 400 oldal érzelmi huzavonára készültem, de szerencsére nem jött be a számításom. :) Persze adott volt a tipikus pár: a kalandvágyó, arisztokrata hölgy és a csupa izom, volt tengerészgyalogos. A történet hamar beindul, van benne menekülés, árulás, így hamar fel lehet falni a sorokat. Idáig e kötet nyert meg leginkább a sorozatból.

zuna19 >!

– Egy sokkoló remekül elfér egy női táskában. Azt törvényesen magadnál tarthatod
– Egy olyan elektromos berregtetőre gondolsz?
Neil ismét felnevetett.
– Igen, egy olyanra.
Gwen rámosolygott. Neil arra gondolt, a legszívesebben beleolvadna ebbe a mosolyba, hogy az élete összes szörnyűségét elfelejtse.
– Neked van ilyened?
– Nincs – felelte Neil Neki nem volt szüksége sokkolóra. – De szerzek egyet.
– Ez igazán kedves lenne, Neil!
Csak egy valódi hölgy képes azt mondani egy ajándékba kapott sokkolóra, hogy kedves.

Kapcsolódó szócikkek: elektromos sokkoló

– Mire gondolsz?
– Mindig csak koszorúslány vagyok, sohasem menyasszony.
– Ó!

zuna19 >!

– Minden férfi verekszik, ha muszáj! Benne van a DNS-ükben.

zuna19 >!

Neil a sokkolót forgatta a kezében. A fenébe, ez rózsaszínű!
Elmosolyodott, valahányszor ránézett. Csak Gwen-nek lehet rózsaszínű sokkolója, más nem járna ilyennel. Amikor először meglátta az eszközt, arra gondolt, a pokolba, olyan nincs, hogy rózsaszínű fegyvert vegyen. De ezt Gwen fogja megkapni. Gwen. az ő kis szőke meteorja, aki olyan elszántan és büszkén tartotta a fegyvert.
Az én meteorom? Az enyém?
Ki kellett vernie a fejéből a lányt. Megcsörrent a telefonja. Félresöpörte a Gwennel és a rózsaszínű sokkolókkal kapcsolatos gondolatokat.

– Jó reggelt.
– Hol vagyunk? – nézett maga mögé Gwen.
– Fél óra múlva Nevadában.
– Nevada? Oda megyünk?
– Csak átmegyünk rajta.
– Ó…
Neil várt egy kicsit, azután Gwenre nézett.
– Mi a baj? Nincsenek kérdések?
Gwen elmosolyodott. Neil úgy érezte, felrobban benne valami.
– Az éjszaka folyamán valamikor… miután kirángattál az ágyból és bedobtál egy kocsiba, de még azelőtt, hogy elaludtam, miután már nem úgy hajtottál, akár egy őrült… Szóval, elhatároztam, hogy minden pillanatot úgy fogadok el, ahogy jön.
– Nem fogod megkérdezni, hova megyünk?
– Elmondanád?
Nem. Minél kevesebbet tud, annál könnyebben meg tudja őrizni a titkokat.

Kapcsolódó szócikkek: Nevada
zuna19 >!

Kihozhatod a hölgyet a kastélyból, de nem hozhatod ki a kastélyt a hölgyből.

krisztin1>!

Az erőszak nem old meg annyi problémát, amennyit létrehoz.

Hétköznapi feleségek sorozat · Összehasonlítás