Feleség ​szerdára (Hétköznapi feleségek 1.) 258 csillagozás

Catherine Bybee: Feleség szerdára

Blake ​Harrisonnak, a gazdag, híres és nem utolsósorban sármos férfinak, hogy megszerezze apja örökségét, még közelgő születésnapja előtt feleséget kell találnia. A férfi egy társközvetítő cég ügynökéhez, Sam Elliothoz fordul, ő azonban nem az az üzletember, akire számított. Sam Elliot ugyanis egy magabiztos, független és rendkívül erős nő, aki nem mellesleg gyönyörű. Samantha természetesen véletlenül sem szerepel a felkínált feleségjelöltek listáján… egészen addig, amíg Blake fel nem ajánl neki tízmillió dollárt, ha egy évre a felesége lesz.
Az ajánlat elfogadásával Samantha anyagi helyzete egy csapásra rendeződne, soha többé nem okozna neki gondot tartósan beteg testvére kórházi ápolását finanszírozni. Mindössze annyit kell tennie, hogy eljátssza a feleség szerepét anélkül, hogy közel kerülnének egymáshoz. Ám Blake lehengerlő személyisége és forró csókjai mellett nehéz ellenállni. A házassági szerződés mindenre kitér, egyvalamit azonban nem vett számításba: mi lesz, ha… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös Rózsa történetek Studium Plusz

Pati28 P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

“Vannak az életben dolgok, amikről egyszerűen csak tudod, hogy így helyesek és kész.”

Kellőképp romantikus történet, némi humorral megspékelve. Nagy durranásra nem igazán kell számítani olvasás közben.
Számomra az élményt teljesen lerontotta, hogy kiszámítható volt a könyv az elejétől a végéig, ezáltal túl sablonossá vált a cselekmény. A történések túl gyorsan haladtak, bumm bele mindennek a közepébe efektekkel. Ugyan Blake lehengerlő stílusa levett a lábamról, és az is tetszett, hogy Sam nem hagyta magát könnyen még az elején, de azt a mindent elsöprő izzást valahogy nem sikerült kettejük között átélnem. Szerethetőek és aranyosak voltak a maguk módján. Pár estés kikapcsolódásnak tökéletes.
Azért adok esélyt a többi résznek is. :)

Catherine Bybee: Feleség szerdára

Nagyszerű alaptörténet, eszméletlenül szép borítóval és sajna gyenge kivitelezéssel.
A karakterek szerethetőek voltak, de az izzást nem éreztem igazán. Mintha nem is lett volna kémia Blake és Samantha között. Lájtos volt. Az írónő rövidre fogott mindent. Nem volt sok körítés, minden gyorsan megtörtént, aminek meg kellett. :DDD Nem sokkal hosszabb mint egy harlequin füzet. Gyorsan lehet vele haladni, ez pozitívum.
Csalódásnak éppen nem nevezném, de remélem, hogy a többi rész jobb lesz.

Sippancs P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Aki szereti a Harlequin füzeteket, annak ez a könyv nem lesz csalódás, ugyanis tipikus Romana történet, megdobva +150 oldallal. Nincs benne semmi komoly, ellenben annál több klisé, mégis azt mondom, hogy egy olyan délutánra tökéletes, amikor az ember lánya valami könnyed, agyzsibbasztó sztorira vágyik.
Nekem tetszett, egész jól elszórakoztam rajta.
Jár a 4,5 csillag.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Aranyos volt és persze igényesebb, mint egy Júlia, meg egy kicsit hosszabb. Mese felnőtteknek, de nem is vártam többet.

Csoszi>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Kifejezetten tetszett, pedig nem túl nagy reményekkel kezdtem az olvasásnak. A történet egyszerű, picit sablonos, és nincsenek benne hű, de nagy csavarok. A két főszereplőt megkedveltem, bár az elején elgondolkodtam, hogy milyen emberek kötnek pénzért érdekházasságot. Az nagyon tetszett, hogy Sam és Blake őszinték voltak egymáshoz spoiler, és szépen kialakult köztük a vonzalom. Az ex-barátnőt nagyon utáltam, de az tény, hogy Vanessa alias Vipera kavarása jót tett a történetnek. A vége kicsit csöpögősre sikerült. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz a folytatás.

Hópárduc P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Kellemes kis olvasmány. Semmi különösebb extra, de jó kikapcsolódást nyújtott az olvasása. Haladós, könnyen mentek a lapok.
Kicsit mesébe illő a történet, felnőttebb változatban.
A szereplők szimpatikusak voltak. Tetszett az őszinteség az elejétől fogva, ami nagyjából jellemezte a kapcsolatukat. Mindketten tudták, hogy mit akarnak a másiktól, a szerelem mégis közbe szólt. :)
A végén volt egy kis csavar. :)
A borító szép. :)

Aoimomo P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

A cselekmény könnyen megjósolható, spoiler tizenkettő egy tucat, de legalább haladós és olvastatja magát, hajhullás veszélye minimális. A karakterek is olyan kis laposak, semmi extra, a herceg szép és gazdag és beleszeret hősnőnkbe 5 perc alatt, aki vörös hajú, nagyjából ennyiben ki is merülnek. Erősen hangulatfüggő, hogy a végén azt mondja-e az ember, hogy kár volt a beletett pár óra vagy inkább azt, hogy végülis, nem volt ez rossz off.
Mintha az írónő is az energiaminimumra törekedett volna, amikor papírra vetette, és az olvasóktól sem vár el túlzott agyi tevékenységet. Kihívásra például kiváló, ha szorít az idő és gyorsan kell valami, mert ez aztán tényleg úgy megy át az emberen, mint a szalmonella fertőzés.

Trice29 P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Ez egy életszagú vattacukor volt a rózsaszín fajtából. Semmi maradandó, de gyorsan és jól esett fogyasztani! Kikapcsolt, így azt kaptam, amit vártam tőle.

turanett P>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Egy könnyed, szerethető limonádé. Persze, klisés, kiszámítható,de annyira cuki. Blake, annak ellenére, hogy egy szoknyapecér, mégis a családját tartja mindenek előtt. Ugyan is az apja írt egy végrendeletet, ha nem nősül meg a megadott időn belül, akkor nem csak ő veszíti el az örökségét, hanem az anyja és a húga is. Jól kitalálta az öreg, mi? Ekkor találkozik egy házasságközvetítővel, Sam-mel. Sam, rengeteg csalódáson esett át. Az apja börtönben, a testvére kórházban. Kissé elkeseredett. Nem is gondolkodott sokáig az ajánlaton. Az esküvő után, jöttek is a bonyodalmak. Anyós, volt exek. Bár a viperának hála, sok minden megoldódik.
Nagyon kíváncsi leszek a következő részre. Abban Carter, Blake barátja lesz a soros. :)

Evika82>!
Catherine Bybee: Feleség szerdára

Nagyon sok ehhez hasonló történetet olvastam már. Ne kövezzetek meg, de szeretem az ilyen egyszerű könyveket, amiken nem kell sokat gondolkodni. Ezeken lehet úgy igazán, kellemesen kikapcsolódni. Ez egy aranyos sztori volt, tele rengeteg megszokott klisével, mégis jól szórakoztam rajta… ;)

zuna19>!

– Aki választ akar kapni, annak meg kell kockáztatnia a kérdést.

Pati28 P>!

l_moni>!

Nekem feleség kell, Carter, méghozzá tegnapra.

zuna19 >!

A nők érzelmes teremtmények. Hát még a terhes nők!

Ács_Milán>!

– A pénz csupán társaságot vonz, barátságot nem – …

zuna19 >!

A fényképek megtévesztőek tudnak lenni.

Kapcsolódó szócikkek: fénykép
Éva_D>!

– Készen állsz az esküvőre?
Samantha felfelé fordította a tenyerét, és Blake ujjaiba fonta ujjait.
– Miért is ne? Úgysincs ma más dolgom.
Blake hátravetett fejjel kacagott

Éva_D>!

– Társközvetítő iroda, nem randiszolgálat!
– Mi a különbség?– Nem a szerelem terén mutatott érdeklődéseket párosítják egymáshoz. Hanem az életre vonatkozó elképzeléseket.
– Milyen romantikus! – Carter gunyoros megjegyzése élesen csattant, mint egy pofon.

Cheril>!

– Alacsony vagyok, ha nem vetted volna észre. Magas sarkak kellenek ahhoz, ha látni akarom, mit csinál a többi ember.

krisztin1>!

– Jártál már Európában? – kérdezte tőle Linda, miközben kis csészékbe töltötte a teát.
– Még középiskolás koromban.
– Akkor tudod, mit jelent az ötórai tea – mondta Gwen.
– Kifogást a nassolásra – jegyezte meg Blake.

Kapcsolódó szócikkek: ötórai tea

Hétköznapi feleségek sorozat · Összehasonlítás