Rügyfakadás (Mystic Creek 2.) 94 csillagozás

Catherine Anderson: Rügyfakadás

Mystic ​Creek kisvárosában senki sem sejti, hogy Taffeta Brownnak néhány évvel korábban milyen szörnyű megpróbáltatásokon kellett keresztülmennie. A helyi gyógytermékbolt tulajdonosát gazdag, nemtörődöm férje nemcsak hogy többször megcsalta, de elvette tőle azt is, aki a világon mindennél fontosabb számára: a kislányát, Sarah-t. Az asszony Oregonba költözött, hogy új életet kezdjen, és remélni sem merte, hogy valaha is visszaszerezheti egyetlen gyermekét.
A sors azonban az útjába sodor valakit, aki ismét reményt ébreszt benne: Barney Sterlinget, a helyi seriffhelyettesek egyikét, aki egy meglehetősen szokatlan intézkedés során menthetetlenül beleszeret az asszonyba. Mindenáron megpróbálja meghódítani, mígnem egy nap a korábban hajthatatlan Taffeta meglepő kéréssel áll elő: vegye el őt feleségül, hogy visszakaphassa a kislányát. A férfit őszintén megdöbbenti a javaslat, de Sarah érdekében végül igent mond. Ahhoz azonban, hogy hihető legyen kettejük szerelembe esésének a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

336 oldal · ISBN: 9789636439880 · Fordította: Fogarasi Márta

Barney Sterling · Taffeta Brown

Mrs_Curran_Lennart P>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Ez egy tündéri történet volt. Kicsit rózsaszín ugyan, de nagyon szép gondolatok voltak benne. Meddig menne el egy anya, hogy visszakapja a kislányát? Lehet-e érdekházasságból igazi?
Mivel ez egy Catherine Anderson könyv, tudtam, hogy HEA lesz, de akkor is élveztem a meseszövést. Barney seriffhelyettes egy igazi romantikus hős, aki akár komoly áldozatokra is képes egy kislány boldogságáért. Jöhet a következő Sterling testvér!

Catherine Anderson: Rügyfakadás

CA könyveit illetően valószínűleg elfogult vagyok. Ez van, ha az egyik kedvenc írómról van szó. :)
Könyvei közel állnak a szívemhez, mert mindig biztos lehetek benne, hogy a rossz megbűnhődik, a jó pedig elnyeri méltó jutalmát, mint ahogy most is történt. És természetesen most is csodaszép gondolatokkal, érzésekkel ajándékozott meg az írónő.
Kíváncsian várom a következő Sterling testvér történetét.

Illatos_Hópehely>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Ó, ismét egy szívdöglesztő Sterling fiú. :)
Jó kis kikapcsolódás volt ez egy ilyen potya napon.
Kicsit hasonlított az előző részhez, szerencsétlen sorsú fiatal nő, túl választékosan beszélő öt éves és egy spoilerférj, mégis kicsit más volt.
Remélem olvashatunk a többi tesóról is, tetszik CA stílusa.

zuna19 >!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Az első rész nagyon tetszett, ez épphogy egy hajszállal maradt le tőle.
Itt is nagyon szívszorító történetet kaptam. A főszereplő párost nagyon megszerettem. A mellékszereplők között is vannak jópáran akik szimpatikusak.
Sarah jellemfejlődésére jobban kíváncsi lettem volna. Annyira megszakadt érte a szívem. Ilyenek sajnos egyre gyakrabban vannak. A saját ismerőseim között is vannak hasonló helyzetek nem is egy. :( Mennyire nagyot fordult a világ. Nem jó értelemben.

HENGYE>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Nagyon tetszett az első rész, ezért is folytatom a sorozatot. Ez a történet is egy szívbe markoló sorsú nőről szól. Annyira beszippantott, hogy le sem tudtam tenni.
Taffeta-t elítélik a férje vallomása alapján gyermekbántalmazásért, ezért a gyermeke felett sem gyakorolhatja a szülői jogát. Mystic Creek kisvárosában kezd új életet.
Az előző részben megismert Sterling fivér Barney, ki seriffhelyettes a kisvárosban elvállalja, hogy segít visszaszerezni Taffeta becsületét és a kislányát. Miközben beleszeret a nőbe. Barney egy igazán szívdöglesztő férf, hihetetlen mi mindenre képes a szeretet nő kedvéért. Bár azért néha túlzásokba esett.
Nagyon tetszett a történet, és már kíváncsi vagyok a következő részre.

Paulina_Sándorné P>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Érdekes történet volt, bár néhol rövidítettem volna. Volt egy pár rész, ahol nem kötött le a történet. Barney-t nagyon bírtam, szimpatikus volt. Hát még a családja. Imádtam őket, mikor elmondta nekik, hogyan akar segíteni Taffetának. Taffeta érdekes személyiség, szegény nagyon megjárta az első férjével. Sarah idegesítő egy kislány volt, bár ez a „nem nevelésnek” volt köszönhető. Imádtam Barney-t, ahogy küzdött a kislánnyal való kapcsolatáért.

Nickola>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Ez egy rettentően édes és szeretetteljes könyv. Imádom a Sterlinget testvéreket.
Azért 4,5 csillag mert az előző rész egy kicsit jobban tetszett, ebben a könyvben volt egy-két olyan rész ami talán nem kellett volna, de annyira nem zavart benne mert könnyen olvasható tipikus Catherine Anderson könyv. :)
Alig várom már a következő részt ami remélem Benről fog szólni mert nagyon felkeltette az érkelődésem. ;)

salemmacska>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Jó volt újra Mystic Creek-ben lenni, jó lehet egy ilyen össze tartó kisvárosban élni, főleg, ha az embernek olyan családja van mint Barneynek. A történet hasonlít az előző részhez (bajba jutott nő, erős segítőkész férfi), még is egy teljesen más történetet kaptunk. Most is tele volt romantikával, drámával és izgalommal (még ha sejteni is lehetett, mi lesz a történet vége). A végén hiányoltam, hogy nem derült ki spoiler

sztrapacska1213>!
Catherine Anderson: Rügyfakadás

Szeretem Catherine Anderson történeteit, a sorozat indító kötete is nagyon tetszett, örülök, hogy van és lesz még folytatás. A téma az írónő egyik kedvence, rossz házasságból menekülő asszony, kisgyerek és a megmentő szerepében a tökéletes pasi. Kicsit lassan indultak be az események, de aztán magával ragadott a történet és Mystic Creek legendája ismét beteljesült :)))
„Azoknak, akik megállnak a Mystic Creek-patak partján, az a sorsa, hogy szerelembe essenek, és boldogan éljenek, amíg meg nem halnak.”
Szóval, aki szeretne egy kikapcsoló, romantikus történetet olvasni egy második esélyt kapó nőről, egy cserfes kislányról, egy összetartó családról, egy farmról, egy kisvárosról, és egy vicces nevű, de szívdöglesztő pasiról, annak mindenképpen ajánlom.

Tóth_Orsolya_3 P>!

Nem egészséges, ha sosem engedünk a kísértésnek.

krisztin1>!

– Az igazán értékes dolgok nem pottyannak csak úgy az ölünkbe.

Kapcsolódó szócikkek: Taffeta Brown
Tóth_Orsolya_3 P>!

Te tetszel, a személyiséged, az, aki vagy. Minden, ami vagy, vonzó számomra.

Tóth_Orsolya_3 P>!

…olykor az igazság hihetetlenebbnek tűnik, mint egy hatalmas átverés.

Tóth_Orsolya_3 P>!

…egy férfi vonzerejének vajmi kevés köze van a puszta kinézetéhez, és szinte teljes mértékben abból ered, hogy milyen az egyénisége, és milyen képet sugároz magáról mások felé.

Kapcsolódó szócikkek: Taffeta Brown
Tóth_Orsolya_3 P>!

A pillantása Barney kitűzőjére esett a barna télikabát takarásában. Onnan lejjebb vándorolt, a férfi övcsatja felé. Amikor ráeszmélt, hogy hová is bámul, ismét a férfi arcára szegezte a tekintetét. Barney sokatmondó pillantást vetett rá, és olyan vigyor terült szét az arcán, amitől Taffeta ereiben felforrt a vér.
Itt baj lesz!

Kapcsolódó szócikkek: Barney Sterling · Taffeta Brown
HENGYE>!

A nők nem deszkák. Mélyről jövő érzéseik vannak. Ha túl sokat agyalsz rajta, akkor meglehet, hogy a lány már nem lesz melletted, mire eldöntöd, mit is akarsz.

Boca_Isabela>!

Jobb szeretni és elhagyatni, Mint nem szeretni soha.

horn_mici P>!

Taffeta megszemlélte a férfi öltözékét. Világos Stetson kalapot viselt a szokásos csokoládébarna helyett, és fantasztikusan nézett ki friss Wrangler farmerében,amely rásimult izmos lábára. Ezt a barna lovaglócsizmával és kék, western szabású, a gombok helyén gyöngyház patentos inggel egészítette ki.

Tóth_Orsolya_3 P>!

Meg sem tudta volna mondani, melyik szülője olvasott neki több mesét, és ha az emlékezete nem csalt, legalább annyiszor merült álomba az édesapja karjában, mint az édesanyjáéban. A férfiak pontosan olyan gyengédek és gondoskodók tudnak lenni, mint a nők.

Mystic Creek sorozat · Összehasonlítás