Közelgő ​tavasz (Mystic Creek 4.) 6 csillagozás

Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Amikor ​egy kedves ügyfele szorult helyzetbe kerül, Tanner Richards, a szolgálatkész és rendkívül jóképű futár gondolkodás nélkül a segítségére siet. Arra azonban nem számít, hogy ezzel a munkáját is veszélybe sodorhatja. Tiltott árut – dohányt és sört – kell ugyanis becsempésznie egy idősek otthonába, és amikor elkapják, az egyik lakó szigorú unokájának haragjával kénytelen szembenézni.
Crystal Malloy az összeroppanás szélén áll. Nem elég, hogy folyamatosan aggódik a műtétje után lábadozó nagyapjáért, még annak szabadulóművész ausztrál pásztorkutyájára is vigyáznia kell. Vadóc és az idős férfi pedig alaposan feladja neki a leckét.
Tanner és Crystal útjai idővel egyre többször keresztezik egymást, és a nő is kénytelen belátni, hogy rosszul ítélte meg a férfit. A múlt sebei azonban meggátolják, hogy nyisson az új szerelem felé, pedig a lelke mélyén érzi, hogy sosem tapasztalt boldogságban lehetne része
Catherine Anderson újabb regénye a kortalan szerelem, az… (tovább)

Eredeti mű: Catherine Anderson: Spring Forward

Eredeti megjelenés éve: 2018

General Press, Budapest, 2019
400 oldal · ISBN: 9789634522584 · Fordította: Fügedi Tímea
General Press, Budapest, 2019
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634522577 · Fordította: Fügedi Tímea

Catherine Anderson: Közelgő tavasz

A fülszöveg alapján leírt szigorú unoka haragja kicsit félrevezető, hisz spoiler De nagyon nem akarom kritizálni sem a fülszöveget, sem a történetet, mert ezenkívül megszerettem a szereplőket és Vadócot is.
Tartottam tőle, hogy a panasz miatt kisebb harag lesz eleinte a két főszereplő között, de már az első találkozástól kezdve vonzódtak egymáshoz. Mindkettejüknek megvolt a maga múltja, sajnos Crystal sokkal nehezebben békélt meg a sajátjával, ez adta spoiler
Tuck-ot nem lehet nem kedvelni, határozott jellem.
A romantikus szálak mellett ez a könyv sokkal többet adott. Az elején kicsit haragudtam Vadócra a viselkedésével, de a vám-jutalomfalatok a kedvenceim voltak, igazi kis egyéniség volt. Ugyanakkor mosollyal az arcomon olvastam, ahogy lassanként egyre közelebb került a lányhoz. spoiler
A könyv fő témája az újrakezdés volt, amit kortól függetlenül mindenki megérdemel, ember és állat egyaránt.
Idővel nagyon remélem, hogy Jonas Sterling is sorra kerül, és megismerhetjük az ő történetét is.

krisztin1 P

Minden ember életében van legalább egy olyan pillanat, amikor nem állhat félre tétlenül.

krisztin1 P

Ha Tanner tehette, nem halogatta másnapra a dolgokat. Most már tudta, hogy az ember egész világa megváltozhat egyetlen szempillantás alatt, és utána nem kap második esélyt.