Közelgő ​tavasz (Mystic Creek 4.) 51 csillagozás

Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Amikor ​egy kedves ügyfele szorult helyzetbe kerül, Tanner Richards, a szolgálatkész és rendkívül jóképű futár gondolkodás nélkül a segítségére siet. Arra azonban nem számít, hogy ezzel a munkáját is veszélybe sodorhatja. Tiltott árut – dohányt és sört – kell ugyanis becsempésznie egy idősek otthonába, és amikor elkapják, az egyik lakó szigorú unokájának haragjával kénytelen szembenézni.
Crystal Malloy az összeroppanás szélén áll. Nem elég, hogy folyamatosan aggódik a műtétje után lábadozó nagyapjáért, még annak szabadulóművész ausztrál pásztorkutyájára is vigyáznia kell. Vadóc és az idős férfi pedig alaposan feladja neki a leckét.
Tanner és Crystal útjai idővel egyre többször keresztezik egymást, és a nő is kénytelen belátni, hogy rosszul ítélte meg a férfit. A múlt sebei azonban meggátolják, hogy nyisson az új szerelem felé, pedig a lelke mélyén érzi, hogy sosem tapasztalt boldogságban lehetne része
Catherine Anderson újabb regénye a kortalan szerelem, az… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

General Press, Budapest, 2019
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634522577 · Fordította: Fügedi Tímea
General Press, Budapest, 2019
400 oldal · ISBN: 9789634522584 · Fordította: Fügedi Tímea

Mrs_Curran_Lennart P>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Meglepő fordulat, nem egy Sterling a főszereplő. Nekem mégis jobban tetszett, mint az előző rész, talán mert a hősnő nem volt annyira idegesítő, bár ő is lelkileg sérült. Az öregeket is nagyon bírtam az otthonban, Tuck és Essie belevaló páros voltak, de Vadóc, a kutya, vitt mindent. Nem tudom, hogy az ausztrál pásztorkutya ennyire intelligens-e, de többször is hülyét csinált az emberekből. Azt hiszem ebben a könyvben megvolt minden, amit C. A. könyveiben szeretek, öröm volt olvasni.

zuna19 >!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

A sorozat előző kötetei nagyon megvettek. Viszont ez nem volt jó. A történet iszonyatos. De tényleg a fejemet fogtam az egészen. Eleinte jól indult és azt hittem jó lesz ez is. De eléggé megtépázott engem. Sterling család újabb adagját vártam.
Vadóc alkoholista, hihetetlen fordulat. Megáll az ember esze. Ennyire nagy marhaságot még életemben nem olvastam.
Tanner és Crystal nem szimpatikus karakter. Leginkább unalmasnak mondanám őket / együtt és külön-külön is.
Tuck és Essie miatt megérte ezt a részt olvasni.

sztrapacska1213>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Ha nem lett volna megadva az író, akkor is tudtam volna, kitől olvasok:) Minden együtt volt, ami az írónő könyveiben általában: hangulatos, összetartó kisváros, ló, kutya, kiscica, kisgyerek, egyedülálló apuka, bizonytalan, de karakán nő, csodálatos idős karakterek, egy csipet bűntény, szerelem, erotika és a már megszokott, gyönyörű borító. Nekem ez megint bejött :)

Paulina_Sándorné P>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Kicsit hosszú volt, voltak részek, amelyeknél simán lehetett volna rövidíteni. Ezt leszámítva jól szórakoztam olvasás közben. Tuck nem semmi öregúr. Nem semmi, amit az otthonban művelt. Sokat mosolyogtam rajta. Vadóc viszi a prímet, nem semmi egy kutya. Szinte láttam magam előtt, mikor Crystal-t nevette ki a próbálkozásai miatt. No, meg mikor Tanner-t gatyára vetkőztette. :-) Crystal aranyos nő, nem semmi, amit a családja művelt vele. Tanner-t nagyon bírtam, szimpatikus figura. Bírtam, hogy becsempészte a sör meg a dohányt. Jó volt figyelni, ahogy végül szembe szálltak a gonosz otthonvezetővel.

krisztin1>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

A fülszöveg alapján leírt szigorú unoka haragja kicsit félrevezető, hisz spoiler De nagyon nem akarom kritizálni sem a fülszöveget, sem a történetet, mert ezenkívül megszerettem a szereplőket és Vadócot is.
Tartottam tőle, hogy a panasz miatt kisebb harag lesz eleinte a két főszereplő között, de már az első találkozástól kezdve vonzódtak egymáshoz. Mindkettejüknek megvolt a maga múltja, sajnos Crystal sokkal nehezebben békélt meg a sajátjával, ez adta spoiler
Tuck-ot nem lehet nem kedvelni, határozott jellem.
A romantikus szálak mellett ez a könyv sokkal többet adott. Az elején kicsit haragudtam Vadócra a viselkedésével, de a vám-jutalomfalatok a kedvenceim voltak, igazi kis egyéniség volt. Ugyanakkor mosollyal az arcomon olvastam, ahogy lassanként egyre közelebb került a lányhoz. spoiler
A könyv fő témája az újrakezdés volt, amit kortól függetlenül mindenki megérdemel, ember és állat egyaránt.
Idővel nagyon remélem, hogy Jonas Sterling is sorra kerül, és megismerhetjük az ő történetét is.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Rögtön az elején megismerkedünk Vadóc születésével, történetével, hogyan került az öreg Tuckhoz. Nagyon szomorú, sajnáltam a kutyus testvéreit és mamáját. Eddig imádtam a főszereplők kutyáit, de Vadóc feladta a leckét, nemcsak a szereplőknek, de szerintem az olvasóknak is .:) Kiborulnék ,ha ilyen kutyusom lenne, bár sokszor igen nagy bátorságról tett tanúbizonyságot.
Azt hittem, hogy ez a sorozat a Sterling „gyerekekről” szól, hogyan érnek révbe, de itt teljesen új szereplőket kaptunk, akik ráadásul nem is törzsgyökeres Mystic creek-iek. Tanner nagyon top pasi, mint a előző részekbe a Sterling fiúk. Éppencsak itt nem a nőnek vannak gyerekei ,hanem most fordult a kocka. Crystal néha idegesítő, néha aranyos.. nem igazán mozgatott meg. Bár azt meg kell jegyeznem, mikor még fodrászként dolgoztam és így ott hagytam volna a bálozó vendégeimet, mert elmegyek kutyát keresni, mikor úgyis tudom, hogy nem érhetek hozzá és haza megy.. tuti nem jöttek volna hozzám többször.
Eddig ez a leggyengébb rész számomra, remélem visszatérünk még az eredeti családra, ahogy a sorozat kezdődött.
Ez a rész teljesen külön is olvasható, hisz nem igazán függ össze az előzőekkel ,bár Jonas Sterling visszatér és reméljük hamarosan ő is révbe ér.

szélcsengő>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Catherine Anderson kedves, szerethető regényeket ír, amik kellemes kikapcsolódást jelentenek. Bár előkerült minden megszokott elem, ami C. A. könyveit jellemzi valahogy mégsem tudtam igazán szeretni. Kicsit furcsa volt nyolcvan éves emberek szerelméről olvasni, de leginkább az zavart, hogy a fiatal karakterek sorsa se igazán tudott lekötni. Nekem valahogy szájbarágós volt a szöveg stílusa. Alig vártam, hogy a végére érjek. Egynek jó volt, de olvastam már sokkal jobb könyvet is az írónőtől. A borító viszont szemet gyönyörködtető.

Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Sajnos, vagy túl magasra tette az első résszel a lécet az írónő,vagy nekem nem jött át minden mondanivaló, de ez csak 4 csillagot ér most nálam.
Az is kissé csalódás volt, hogy nem a Sterling család következő tagjának a története, bár egy-egy epizódszerepre belekerült három fiú is.
A vége is kissé összecsapott, már csak a főhősnő életével foglalkozik, a nagypapa már nagyon mellékszereplővé válik.
Összességében egy jó kis romantikus regény, érdekes szereplők, a múltbéli titkos és sebek feldolgozása jelenik meg itt is.
És sajnos megint csak a könyvekben létezik ilyen férfi, ennyire jó tulajdonságokkal felruházva.
Csodálatos borító, garantált happy end, és nagyon amerikai történet .
Hiszen van benne kutya, cica, édes gyerekek. Kell ennél több? Ja, igen!! Egy szuper pasi!!

Lady_E>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Bár általában nagyon szeretem CA könyveit, de ezt most gyengének találtam.
Crystal a végére határozottan idegesített, illetve a Bugyitolvaj szál is nagyon vértelen volt.
Vacóc viszont elképesztő figura, határozottan ő mentette meg a történetet.

Dianka>!
Catherine Anderson: Közelgő tavasz

Az elején kicsit meginogtam, tényleg van-e ehhez most hangulatom, de Vadóc nagyon „felkavarta” az állóvizet. Mondhatni, hogy ez az engedetlen, öntörvényű, rettentő okos, védelmező kutyus volt a főhős a történetben. Nagyon imádtam a rosszasága ellenére is, és hiába nem vicces, de nagyokat nevettem a spoiler kalandjain, (és eszembe jutott a saját kutyánk Tappancs (sajnos már nem él) aki szintén spoiler indult, bár csak az úttesten kellet átmennie, mivel szemben lakunk az „egységgel”). Nagyon jó volt, hogy több szálon fut a cselekmény, ami szervesen összekapcsolódik, mivel Tanner és Crystal kapcsolata önmagában kevés lenne. Nagyon bírtam Tuck-ot, a tanulatlan, mogorva öregember mögött, egy csupaszív, bölcs ember lakik, bár Essie-re, a 78 éves barátnőjére, nagyon nem voltam kíváncsi tangában. Kettejük kapcsolat izgalmasabb volt, mint a „fiataloké”, egy kis pezsgést vittek az öregotthon falai közé, de mégsem voltak közönségesek. Azért Crystal és Tanner kapcsolata sem volt zökkenőmentes, Crystal gyerekkori traumája a mai napig kísérti, fél szeretni és közel engedni magához bárkit, mivel a „szeretetével” megöli a szeretteit, legyen az 2 vagy 4 lábú. Tanner, az egyedülálló apuka, nagyon a „toppon” van, kicsit már túl tökéletes is, de ezt már megszoktam CA könyveiben. A szereplők között Vadóc a „ragasztó”, összehozta az embereket és segített nekik a bajban…

krisztin1>!

Minden ember életében van legalább egy olyan pillanat, amikor nem állhat félre tétlenül.

– Félsz a kutyától?
    Barney Crystalre kacsintott.
    – Igazából arra gondoltam, hogy az egyenruhám elterelné a figyelmét, és nem tudná elvégezni a dolgát. De most, hogy kérded, persze hogy félek tőle! Olyan a hangja, mint Cujoé abból a Stephen King-adaptációból.

kkata76>!

Igazi kávé! A gipsszel nem tudtam főzni, és teljesen kiment a fejemből, hogy van szemes kávém. Az ebédlőbe borzalmas löttyöt adnak. Akkor is erősebbet főznék, ha feltolnék egy kávészemet egy kacsa seggébe, és valahol lefelé a folyón mernék a vízből egy bögrével.

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Queen001 P>!

– Nem kívánod néha azt, hogy bár Isten kiírná nekünk az égre a válaszokat?
    Tanner is nekiállt a hatalmas kékséget tanulmányozni.
    – Ha megtenné, mindnyájan tudnánk, pontosan mit kell tennünk, és az élet nem lenne ekkora kaland. Ő azonban hagyja, hogy magunk döntsünk, és hibázzunk.

horn_mici P>!

Crystal semmi rendelleneset nem látott az állaton, így felállt, és felkapta a táskáját. Villám hasította ketté az eget, fehér fényben vonva a házat és a kertet. Egy másodperccel később mennydörgés csattant fel, de olyan hangosan , mintha robbantottak volna. Aztán hirtelen eleredt a záporeső, úgy zuhogott, hogy azonnal eláztatta a nő haát és ingét.

Queen001 P>!

Tannernek fogalma sem volt róla, hogyan készítsen farkasjelmezt. Becsukta a hűtőjét, úgy döntött, hogy rendel valamit egy gyorsétteremből, és azt tette, amit ilyen vészhelyzetben minden okos férfi tenne.
    Felhívta az anyját.

Queen001 P>!

– Akkor engem miért nem hagy békén? – kérdezte a nő kíváncsian.
– Mer érdekesnek tűnik. Olyan embernek, akivel másról is lehet beszélni, nem csak arról, hogy hány pohár szilvalevet kell meginnia ahhoz, hogy rendesen mozogjanak a belei.

Queen001 P>!

– Aki azt mondja, hogy sosem haragudott a testvérére, az vagy hazudik, vagy abnormális.

horn_mici P>!

Már húzta volna ki a kezét, amikor furcsa hang csattant fel és abban a pillanatban mintha egy tucat tűt szúrtak volna Tuck hüvelykujjába. Riadtan rántotta ki a karját az üregből. Molly teste és az üreg teteje között megjelent egy kiskutya feje és nyaka. A vékonyka mellkasából éles ugatás és morgás tört fel, aztán a cseppség lebukdácsolt az anyja hátán , és nekiesett a sziklának.

Mystic Creek sorozat · Összehasonlítás