Hetedik ​mennyország 28 csillagozás

Catherine Anderson: Hetedik mennyország

Joe ​Lakota a kamaszkori nagy szerelmével való fájdalmas szakítás után elhagyja szülővárosát, ahová tíz évvel később, válását és futballistakarrierje derékba törését követően tér csak vissza négyéves kisfiával. A férfi, akinek Marilee iránti egykori érzései mit sem változtak a hosszú évek folyamán, a lelke mélyén azt reméli, újra egymásra találhatnak, és megélhetik a szenvedélyes, végre beteljesedő szerelmet. Joe a kedves, magabiztos, életvidám lány helyett azonban egy komoly lelki problémákkal küzdő, elgyötört fiatal nőt talál, aki súlyos, fájdalmas titkot őriz, immár tíz esztendeje. E mélyen őrzött titok áthatolhatatlan falat von közéjük: Joe hiába igyekszik rendkívüli türelemmel és empátiával segíteni Marileenek, a lány képtelen közel engedni magához a még mindig szeretett és vágyott férfit, hiszen tudja, szerelmük nem teljesülhet be anélkül, hogy fény ne derülne a múlt földolgozhatatlan eseményére. S noha az esze tudja, hogy ellen kell állnia Joe kitartó közeledésének, a szíve… (tovább)

Eredeti cím: Seventh Heaven

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2009
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431730 · Fordította: Ilyés Emese

Catherine Anderson: Hetedik mennyország

…….Jesszusom! Ez a nő miket ír!……
A ranglistám élére küzdötte magát!
Fantasztikus személyiséget alkotott Joe számára. Tapasztalatból tudom néhány mozzanatát, amely igazolja milyen remek módon ragadta meg Marilee és a kis Zachary betegségét. Megvolt a mesehabos része is a jelen történetünknek, de kellő módon valósághű és elgondolkodtató maradt!
Az első könyv, amelynél már a felénél kedvencnek akartam jelölni, de aztán – Basszus csak elne szúrja a végét – szaladt át az agyamon…….

Dianka>!
Catherine Anderson: Hetedik mennyország

Catherine Anderson megint egy megható történetet alkotott, becsületes és szerethető karakterekkel. Iszonyat, amit a fiatal Marileevel tettek, és az ok még kegyetlenebbé és dühítőbbé teszi az egészet. A kicsinyes bosszúnak iszonyatos következményei lettek Marileere nézve, nem csodálom, hogy a lány mentális betegséggel, pánikrohamokkal küzd. Joe élete sem boldog a pénz és csillogás után, de a férfi szilárd jellemét, jó szívét nem rontotta meg, sőt. Zachary-t az ártatlan kisfiút nagyon megsajnáltam, komolyan nem tudom felfogni, hogy lehetnek ilyen anyák, akik lelki terrorban tartják a gyereküket, és csak az önös céljukra használják fel kedvük szerint. Joe türelmére és szeretetére nagy szüksége van a kisfiának és Marileenek is. Joe minden erejével azon van, hogy segítsen a szeretteinek túljutni a lelki válságon és traumákon. Persze mikor sikerül a Lakota családnak továbblépni, újabb gond „szakad” a nyakukba. Joe nélkül kell Marileenek és Zachary-nek erősnek lenni és „megmenteni” a szeretett apát és férjet…

wallery>!
Catherine Anderson: Hetedik mennyország

Hihetetlen, hogy elképesztőbbnél elképesztőbb eseteket sző az írónő a könyveibe: vajon mi jöhet még ezután?
Túl sok szenvedés szövi át ezt a történet, amely megindítja az embert, mégis a varázst is háttérbe tudja nyomni

Catherine Anderson: Hetedik mennyország

Nagyon sajnáltam Marileet amiatt, ami régen történt vele, de a végére azért egy kicsit elegem lett a sok hadakozásból, szenvedésből. Zachary miatt is fájt a szívem, de végül szerencsére ő is rendbe jött.
Marilee nővérét nagyon bírtam, az ő és a férje történetét szívesen elolvasnám.

Jegvirag123>!
Catherine Anderson: Hetedik mennyország

Tetszett Joe személyisége viszont Marilee szerintem túl sokat szenvedett. Nagyon megszerettem Zacharyt és nagyon sajnáltam szegényt, de a végére minden jóra fordult.

Bitten>!

– Csak udvarolni akartam neked, de olyan naiv voltál, hogy észre sem vetted,
nemhogy értékelted volna az erőfeszítéseimet.

Bitten>!

A férfi olyan, mint a zsírfolt: amikor már azt hinnéd, megszabadultál tőle, váratlanul megint előjön.

Bitten>!

– Gyere velem – súgta Joe.
– Hová? – kérdezte Marilee csodálkozva.
– A hetedik mennyországba – suttogta a férfi. – A hatodik fölött van egy emelettel, és oda csak a szerelmesek juthatnak fel. Velem jössz?
Marilee torka elszorult.
– Joe, én félek.
– Gyere velem, és nem fogsz félni.
– Hogyan?
Joe lehajolt, és megcsókolta, miközben azt súgta:
– Csak kapaszkodj a nyakamba, és én elviszlek.

Bitten>!

– Papa, a nagyi elég gazdag már, hogy megvedd nekem a túrabiciklit? Joe szórakozott pillantást vetett az izgatott kisfiúra.
– Pontosan hány túrabiciklit is szeretnél, öcskös?

Bitten>!

Hetedik mennyország… Először azt hitte, túlzás, pedig nem. Hat emelettel feljebb a rendes mennyországnál, ahová csak a szerelmesek juthatnak. És az ő idegenvezetője személyesen Joe Lakota.

gladyna>!

– Szerintem pedig éppen azért nem vagy bolond, mert képes vagy azon rágni magad, hogy esetleg bolond lehetsz. A bolond meg van róla győződve, hogy rajta kívül senki sem normális.

gladyna>!

– Jellemző! Miért van az, hogy mindig a gyerekek szenvednek, holott ők semmiért sem hibásak? A végén mégis az ő nyakukba szakad minden.

gladyna>!

Azt mondják, az igazi bátorság valódi vészhelyzetben ismerszik meg, amikor az ember halálra válik a rémülettől.