Gyógyító ​szenvedély (Keegan-Paxton 1.) 41 csillagozás

Paxton ​1.

A 19. század második felében, a Vadnyugaton játszódó történet főhőse, Ace Keegan visszaköltözik gyermekkora, egyben családja tragédiájának színhelyére. A nemes lelkű, talpig becsületes emberré érett férfi nevelőapja gyilkosán akar bosszút állni. A gyilkos azonban már nem él, így Ace csak gyermekeit találja meg. A férfi fokozatosan megismeri a testvérpárt: Caitlint és Patricket, akiknek nehéz, bántalmazásoktól terhes gyermekkora megindítja bosszúra szomjazó lelkét. A testvérpár élete sem felhőtlen: magukra maradva kell boldogulniuk a Vadnyugat kegyetlen világában: különböző úton járva, de egymás támaszaként. Ace egyre közelebb kerül Caitlinhez, s rá kell ébrednie, hogy a gyönyörű lány, apjával ellentétben, becsületes, önzetlen és önfeláldozó. A férfi a múltjával hadakozva nehéz döntés elé kerül, de egy pillanatig se habozik, hogy helyesen cselekedjen. Catherine Anderson szenvedélyes regénye a szeretet, a becsület és az önfeláldozás példázata egy öntörvényű,… (tovább)

Eredeti cím: Keegan's Lady

Eredeti megjelenés éve: 1996

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2008
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430337 · Fordította: Németh Anikó

Ace Keegan

Mrs_Curran_Lennart P>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Vadnyugati romantika, amikor a bosszú eltörpül a szerelem mellett. Az első Paxton regény.

Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Azt hiszem ez az első CA regény ami nehezen csúszott.
Az üzenet az tetszett de olyan nyögvenyelős volt az egész. Egyáltalán nem érzem letisztultnak, olyan kusza és kiforratlan.

miaow P>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Korántsem egy könnyed, a hétköznapi gondjainkról elfeledtető mese ez, hanem bizony keményebb témát boncolgat, de jót tesz a léleknek, elgondolkodtat. A stílus remek, a történet megkapó, a szereplők élethelyzete igazán átérezhető, s hja, mondanom sem kell, a fivérek már most levettek a lábamról. Barátságos, összetartó, sajátos humorú népség a Keegan/Paxton família. Csak így tovább, fiúk.

Silverlight>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Nagyon jól és érdekesen indult az egész történet. Felkeltette nyomban az érdeklődésemet. Ace Keegan a család feje, egy nagydarab, komoly férfi, aki egész életében gondoskodott a hozzá közel állókról, mégis a bosszú vezérli. Nagyon érdekes volt betekintést nyerni Caitlin és testvére életébe, múltjába. Jó, hogy pont annyi információt kapunk róluk, amennyi elég, hogy megértsük a jellemüket. Tetszett, ahogyan Ace és Caitlin találkozott és ahogyan alakult a kapcsolatuk. Patrick, Caitlin testvére néha igencsak idegesítően viselkedett. A történet tökéletesen mutat be ismét egy erős nőt, egy alkoholizmus problémát, az erőszakot, a bosszút, valamint a megbocsátás és megértést.

General Press, Budapest, 2008
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636430337 · Fordította: Németh Anikó
rakata0405>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Szeretem Anderson írásmódját, stílusát. Kemény indítás volt, kicsit már sok volt Caitlin félénksége. Ettől függetlenül jó könyv.

kis_timea>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Jó megszokott C. Anderson stílus. Könnyed kikapcsolódást nyújt.

Jegvirag123>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Nem különösebben tetszett ez a könyv, Caitlint megszerettem, de más jót nem tudok róla mondani.

Andismile>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Ezt a könyvet is már többször kezembe vettem. Emlékszem első olvasásra nagyon ki voltam akadva az utolsó fejezet miatt. Többszöri olvasás után viszont már meg tudtam kedvelni a történetet. Természetesen itt is van sok fájdalom mindkét fél részéről. De szépen kibontakozik a szerelmi szál és a bizalom kettejük között.
CA 19. sz-i történetei is vannak olyan jók mind a 20-21 sz.iak.:) Nem sokszor lehet csalódni bennük.

Timi>!
Catherine Anderson: Gyógyító szenvedély

Élvezhető romantikus történet, kedvelhető karakterekkel. Bár az elejét egy kicsit vontatottnak éreztem, és untam magam rajta egy kicsit, de aztán kezdtek beindulni az események, és egyre jobb lett a történet.

Bitten>!

Hadd legyen Isten az ő bírájuk! Majd ő rendezi velük a számlát, amikor megpróbálnak bejutni a mennyország kapuján.

gladyna>!

– Szeretheted a pénzt, Ace, de az nem fog viszontszeretni téged. Nem bújhatsz hozzá egy hideg téli éjszakán, hogy melegítsen. Sok mindent megvehetsz pénzért, mint mondtad, de egy asszoyt soha. Márpedig gyerekeket csak ő adhat neked.

miaow P>!

Javíthatatlan könyvmoly vagyok.

Kapcsolódó szócikkek: Ace Keegan
gladyna>!

– A városba jár templomba. Abba, amelyikben egyik vallást sem részesíti előnyben a pap. – fejtegette Esa. – Hogy is hívják az ilyeneket?
– Ökumenikus. – felelte Ace a fejét ingatva. – Esküszöm, öcsém, úgy beszélsz, mint egy helyi suttyó. Apád forogna a sírjában, ha hallana.

Bitten>!

Düh. Paxtonéknál ugyanolyan természetes volt, mint a szalonnás tojás reggelire. Az ember dühbe gurul. Üvöltözik és tombol. Aztán egyszer csak vége az egésznek. Caitlin azonban mintha úgy érezné, bűn kimutatni az érzéseit. Vagy talán fél tőle. Ace egyiknek sem örült.

gladyna>!

Ha a két férfi közül valamelyik komolyan vette volna a tiltakozását, akkor nem is lenne most itt. Hát nem mindig ez történik? A férfiak döntenek, a nők pedig kénytelenek beletörődni a döntéseikbe.

Caledonia>!

-Annak ellenére szeretem őt, hogy így viselkedik. A hibáival együtt. És nem azért, mert tökéletesnek tartom őt.

Caledonia>!

Ace-nek köszönhette azt az eddig ismeretlen érzést, hogy van családja. Drága és csodálatos ajándék volt ez tőle. És most, hogy része lehetett benne, természetszerűleg félt attól, hogy a sors megfoszthatja tőle.

Keegan-Paxton sorozat · Összehasonlítás