Felkelő ​nap (Keegan-Paxton 3.) 42 csillagozás

Catherine Anderson: Felkelő nap Catherine Anderson: Felkelő nap

A ​vőlegényével éppen szakító, csalódott és dühös Eden Colorado vad vidékére indul féltestvéreihez, amikor útonállók elrabolják és átcsempészik a mexikói határon. Egy férfi viszont a megmentője lehet, hiszen épp ezekre az útonállókra vadászik…

Eden Paxton egy szerelmi csalódást követően hagyja el San Franciscót, hogy nyugalmat leljen családja körében, vidéken. Ám a vonatút során támadás éri, elrabolja egy bűnbanda, hogy a mexikói határon eladva jó pénzt kapjanak a gyönyörű, vörös hajú lányért. Öt, gyötrelmesen hosszú napon át hurcolják magukkal a vadnyugaton, mire végre valaki a megmentésére siet… De vajon megbízhat-e egy olyan férfiban, aki elrablóihoz hasonlóan elhanyagoltan járja a vidéket, aki egy egész fegyverarzenált hord magával, aki messziről elkerüli a biztonsággal kecsegtető nagyvárosokat? A két ember kapcsolata kényszerű; együttlétük, egymásrautaltságuk mégis szép lassan kölcsönös vonzalommá alakul. Bár a számtalan megpróbáltatásnak még mindig nincs vége…
(tovább)

Eredeti cím: Early Dawn

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2011
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432669 · Fordította: Bodor-Horváth Kata

meteoritastar>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Többször is megtudott lepni ez a történet.
Ha gyenge idegzetű lennék/ más hasonló történetek után kicsit megedződtem/, nehezen olvastam volna azokat a részeket, ahol Eden fogságban volt. Az írónő nyíltan írt sok mindenől, de a képzeletre is sok mindent bízott. Borzasztó, amin keresztül kellett mennie Edennek. De minden tiszteletem az övé.
Nem mintha a cowboyunk élete olyan könnyű lett volna. Nem tudok mit mondani….. megértem, hogy miért élt úgy, ahogy.
Nagyon tetszett, hogy a két szereplő találkozásával, nem csak a történet vett egy nagy fordulatot, de a szereplők is a gyógyulás útjára léptek, mégha lassan is.
Igaz, hogy innen kicsit lelassult a történet, de mélyebb és érzelemsebb is lett. Nagyon szépen alakult ki a barátság, majd a szorosabb kötelék Edenék között.
A kalandjuk során voltak izgalmas pillanataik, de volt, hogy a hideg is kirázott spoiler .
De többször mosolyogtam is.
A megmentőnk szűkszavúsága nagyon tetszett, ahogy az is, de nagyon, mikor kamaszosan zavarban volt. :)):)) Eden nyíltsága és talpra esettsége is okozott vidám pillanatokat. De a kedvenceim : spoiler
Nem olvastam a sorozat többi részét. Még. De így se volt hiányérzetem emiatt,
A könyv tetszett. A lassan kibontakozó érzelmek miatt különösen belopta magát a szívembe. De a történet közepét picit elnyújtotnak éreztem. Több izgalom és mosoly kellett volna még oda.

Silverlight>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Eden az a szereplő, akiről eddig csak utalgattak a könyvekben, de most végre több információt kaphattam róla. Valahogy sejtettem, hogy a jegyese előbb-utóbb kikerül a képből. Szerintem ez egy izgalmas és kalandos történetre sikerült, ahol az igazi vadnyugati gazfickók mellett, a vonatrablásokig, az üldözésen keresztül, a nők bántalmazásáig sok minden megjelenik. Eden első látásra egy törékeny virágszálnak tűnik, de sokkal több van benne. Összetört szívvel és testtel találkozik Matthewval. Matthew gyásza mélyen érintett, hiszen ezzel kezdődött az egész történet. A bosszú sok mindre sarkalhatja az embert, de vannak sokkal fontosabb dolgok is az életben.

General Press, Budapest, 2011
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432669 · Fordította: Bodor-Horváth Kata
rakata0405>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Szuper volt ez a rész. Tetszik Eden hozzáállása a dolgokhoz, bár kétlem, hogy sok nő így reagálna.

kkata76>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Vadnyugat, banditák, lányrablás és hős cowboy aki a hölgy segítségére siet… kell-e ennél több?

Színek>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Pergő eseményű, kalandos, romantikus történet. Olvastatja magát, de nem hiszem, hogy fél év múltán valami is eszembe jut vele kapcsolatban.

Tuciolvas>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Sajnos a felénél azon kaptam magam, hogy már nézegetem a polcon mit olvassak utána. Az ötlet jó, viszont nagyon kiszámítható az egész fő sztori, apróbb részletekben pedig nekem pár ellentmondás is van.
Ettől függetlenül, aki kedveli a tipikus vadnyugati lányregényeket bátran belevághat.

Airyn P>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Amíg nem kezdett el a háromnegyedénél túl csöpögős lenni, addig tetszett. Így is jó, de nekem túl sok volt már a végén.

Kuri_Szilvia P>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Vadnyugati történet, vonatrablással, emberrablással, s sok egyébbel fűszerezve.
Az írónő nyíltan írt sok mindenből. Borzasztó, amin Edennel történt, és bár egy kis virágszálnak tűnik, nagyon erős, és a végére túltette magát a történteken. Nem mindegyik rész van meg, így biztos újraolvasás lesz, ha minden egyben van.

wallery>!
Catherine Anderson: Felkelő nap

Egy erős karakterrel bíró nő, egy halk szavú férfi, akikből egy lesz…annak ellenére, hogy olvastatja magát, nem tartozik a kedvenceim közé.

krisztin1>!

Ace Eden gyerekkora óta arra tanította, hogy a férfiak nagy része vadállat. De szerinte több az emberekben a jóság, mint a gonoszság. Eden nem fogja úgy leélni az életét, hogy mindenkitől tart, akivel találkozik. Nem. Inkább arra gondol majd, hogy sokkal több Matthew Coulter van a világban, mint ahány Pete Sebastian.

krisztin1>!

… anyja mindig azt tanította neki, az élet értékes ajándék. Amíg lélegezni tud, addig mindig van remény.

kkata76>!

– Mi az? – kiáltott Matthew.
Eden ragyogó mosollyal és csillogó szemmel nézett rá.
– Matthew, ezek Shakespeare nyomai!
Bár Matthew semmit sem olvasott Shakespeare-től, úgy tudta, az író több, mint kétszáz éve halott. Leszállt a lóról, és elindult Eden felé. Attól félt, a lány félrebeszél a láztól.
– Eden, Shakespeare nem járhatott erre. Jó ideje halott. Jól van?
Eden elmosolyodott, és megrázta a fejét.
– Nem az a Shakespeare! Ace csődörére gondolok.

krisztin1>!

[…] – Természetesen semmi sem biztos az életben, csak a születés és a halál. A kettő között minden egyéb szerencsejáték, és mindenki, aki nem így gondolja, bolond.

krisztin1>!

– Rossz dolgok is történnek, Matthew. Nem készülhetünk fel rájuk, és gyakran semmit sem tehetünk azért, hogy elkerüljük őket. De ez nem jelenti azt, hogy nem kellene a maga teljességében megélni az életet.

Keegan-Paxton sorozat · Összehasonlítás