Felhők ​felett 69 csillagozás

Catherine Anderson: Felhők felett

Random, Colorado állam. Egy újabb állomás a magányos harcos, Gabriel Valance számára, aki legszívesebben kívülálló maradna minden helyzetben. Amikor egy jöttment elkapja és meglövi, megbánja eddigi üres, magányos életét. Nancy Hoffman, az aranyhajú szépség Randomban telepedett le, múltja elől menekülve. Útjaik keresztezik egymást, mikor is Gabriel egy második esélyt kap a sorstól. Elhatározza, hogy leveszi Nancyt a lábáról, elnyeri a bizalmát, és meggyőző őt a szerelméről, és ezzel a sokat próbált cowboy önmagát is megmentheti.

Eredeti cím: Walking On Air

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

352 oldal · ISBN: 9789636438265 · Fordította: Pejkov Boján

Gabriel (arkangyal)

Kiss_Julianna>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Kedves, szívet melengető történet volt. Kicsit túl szép, a végére minden jóra fordul. De számomra most pont így volt jó! A mai rohanó világban kellenek az ilyen történetek is. Jó lenne ha most is észrevennénk a körülöttünk lévő, segítségre váró embereket.

Csoszi>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Októberben olvastam először az írónőtől, és akkor kétségeim támadtak, megéri-e vajon folytatni a további ismerkedést. Ez a könyv sokkal jobban tetszett, bár nem volt tökéletes. Nagyon szerettem a főszereplőket. Gabriel kapott egy második egy sorstól, és élt is vele. A kedvenc részem az volt, amikor Gabe életében először élhette át a karácsony varázslatát.

Porcsinrózsa>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Ez a könyv igazi csemege a romantikus regények kedvelőinek. Az angyalos szál számomra kissé túl erőltetettnek, túlkombináltnak tűnt. Valahogy nem éreztem odavalónak. Másként kellett volna azt a csavart megoldani, amely átvezet az újabb szálhoz. Ez így mesterkélt. Persze, a történet kibontása során értelmet nyer, és az is kiviláglik, hogy mindez egy eszköz arra, hogy a szerző megfogalmazza gondolatait a hitről, erkölcsről, az emberi kapcsolatokról. Szépen megformált jellemekkel, olyan társadalmi problémákkal találkozunk, melyek talán öröktől fogva léteztek, és megmaradnak az emberi faj kihalásáig.
Olvasmányos, szórakoztató regény, jó cselekménnyel, humorral átszőve.

Dixy05>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Pár évvel ezelőtt került a kezembe az írónő egyik kötete, melyet ugyan elolvastam, de nem jelentett maradandó élményt. Aztán megláttam egy kihívást, és gondoltam adok még egy esélyt az írónőnek. A különleges borító is csak megerősített abban, hogy ezt a könyvet el kell olvassam. Életem egyik legszebb könyvélményét kaptam cserébe. Csodálatos, varázslatos karácsonyi történet volt ez, újrakezdésről, szeretetről, szerelemről, barátságról és még sorolhatnám tovább. Nem csak tanulságos volt, de egyben elgondolkodtató is. Az érzelmek végtelen skálájával átitatva. Történetünk főhőse Gabe, nem éppen makulátlan életéről híres. Ennek hamarosan meg is lesz az eredménye, hisz földi pályafutása egy pillanat alatt véget ér. Nos, itt válik igazán izgalmassá a történet. Mit tennénk, ha kapnánk egy esélyt, hogy az életünket rendbe tegyük? Mit csinálnánk másként? Persze azt is figyelembe kell vennünk, hogy meghatározott szabályok mentén kell haladnunk. Hősünk is hasonló cipőben jár, így a korábban magányos férfi, lassan egy boldog család közepén találja magát. Persze idáig el kell jutni, és számos akadályt leküzdeni. Fájdalmas, tragikus gyermekkor most is ott lebeg a szereplők múltjában. Nemcsak Gabe, de Nan is borzalmas gyerekkori traumákat cipel, így a két elveszett lélek szép lassan egymásra talál. És ahogyan boldogságuk kiteljesedik, egyre több emberrel osszák meg örömüket és életüket egyaránt. Valóságos mesét alkotott az írónő, nekem Dickens Karácsonyi Éneke jutott sokszor eszembe, míg olvastam. A karácsonyi hangulatot mindenképp megteremtette bennem, így szeptember végén. A könyvnek hála, most legszívesebben felkeresnék mindenkit, akit valaha megbántottam, vagy netán haraggal váltunk el és bocsánatot kérnék. Szívből ajánlom mindenkinek.

Bitten>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Úgy szeretem az elszólásait *-* és itt is megvoltak. Bár a történet nekem kicsit lightosan lett tálalva.

SzAngelika>!
Catherine Anderson: Felhők felett

„Karácsony. Nagyon különleges időszaka az évnek.”

Szívesen mondanám, hogy minden romantika kedvelőnek ajánlom, mert csodálatosan elfeledteti a hétköznapok kíméletlen rohanását, és balzsamként hat a lélekre. Mert így van, de… Úgy érzem, roppant fontos kiemelni, hogy a vallási ihletettség ezúttal mennyivel markánsabb szerephez jutott, mint a szerző korábbi műveiben.

Bővebben: http://angelikablogja.blogspot.hu/2015/09/catherine-and…

Bea_Könyvutca P>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Olyan könyv volt ez, ami tele volt szeretetre méltó szereplővel, érzésekkel, családi és emberi összetartással, egymás megsegítésével. Az érzelmek és a cselekmények mellett, szerepet kapott a vallás is. Elgondolkodtatott, hogy a hit képes-e csodákra, vagy a bennünk lévő akarat. Az a hívő ember, aki kiöltözve minden vasárnap templomba jár, vagy az, aki ténylegesen meglátja maga körül a segítségre szoruló embereket és tesz is valamit azért, hogy jobb legyen nekik.
Mivel ez egy igazán romantikus történet, nem szűkölködött a romantikában és szenvedélyes jelenetekben sem, mégis sokkal erősebb volt nekem az emberek egymás iránt mutatott szeretete, összetartása. A boldogság a végére bennem teljes volt, egy gyönyörű karácsonyestét is átélhettem a szereplőkkel, néha egy-két papírzsepire is szükségem volt, és megállapítottam, hogy gyakrabban kellene ilyen romantikus könyveket olvasnom. Catherine Andersontól ez volt az első könyvem, de azt már biztosan tudom, hogy nem az utolsó.

Http://konyvutca.blogspot.hu/2015/10/catherine-anderson…

Katona_Zsuzsanna>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Jó kis könyv volt, tetszett. Egy hollywoodi kosztümös limonádé, de most éppen ez esett jól. Szimpatikusak a szereplők és a végén minden jóra fordul, mindenkit megmentenek, magukat is beleértve. Talán azért tetszett, mert jól van megírva az, hogyan szeret bele Nan Gabrielbe.

pasztornenagyeva>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Tetszett ez a könyv.Jobb lett volna karácsony környékén olvasni,mert a történet tele van a karácsonyi csodavárással, az ünnepre való ráhangolódással. Tetszett Gabriel jelleme ahogy példás családapává válik a történetben. Még most is a könyv hatása alatt vagyok, az összetartozás ereje nagyon erős.

Niki P>!
Catherine Anderson: Felhők felett

Szeretem az írónő könyveit, így ez sem okozott csalódást. Kellemes romantikus történet szerethető szereplőkkel. Az időpont nem volt tökéletes, lehet inkább Karácsony tájékán kellett volna olvasnom, mert a hangulatot tökéletesen megalapozta volna. Jól bemutatja, hogyan képes megváltozni valaki, ha kap egy második esélyt, hogy megéri második esélyt adni.

Kiss_Julianna>!

Gábriel arkangyal halkan felnevetett. Isten veled lesz, Gabe. Élvezd az életed, de éld jól ez alkalommal. Hadd adjak még egy utolsó jó tanácsot: mindig hallgass a szívedre!

Csoszi>!

Csak létezzünk a pillanatban, és próbáljuk mindegyiket a lehető legcsodálatosabbá tenni.

HENGYE>!

Az igazi élet a nevetésről, a szeretetről és a pillanatok átéléséről szól.

katalinko>!

Nagy ajándékot kaptam tőle, hogy megtanított nevetni. Ebben a szörnyű világban, ha nem nevetünk, akkor nem marad más, csak a sírás.

Kapcsolódó szócikkek: ajándék · nevetés · sírás
krisztin1>!

– Néha az életünk egy szempillantás alatt megváltozhat. És bár sosem számítunk rá, egyetlen esemény is a feje tetejére állíthat mindent – […]

kkata76 >!

Rendben, barátom, magadra hagylak felbecsülhetetlen bölcsességem nélkül, amellyel segíthetnélek utadon.

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel (arkangyal)
HENGYE>!

– Mivel vádol engem Mrs. Valance?
– Elloptad az én darabokra tört szívemet – súgta. – És aztán összeragasztottad a repedéseket, hogy minden csodás érzés bennmaradhasson.

Inimma>!

[…] az a helyzet, hogy nem mindenkinek ugyanaz a képzete a mennyről vagy akár a pokolról, ezért hogy úgy mondjam, a közönségnek játszunk, és olyat alkotunk, amire számítanak. Egy idős hölgy, aki imádta a macskákat, és több mint húsz volt neki, teljes szívéből azt hitte, hogy a mennyország túlcsordul a macskaféléktől, így amikor elhunyt és üdvözöltük…
– Egy olyan helyen fogadtátok, ahol minden felhőn macskák tanyáztak – fejezte be Gabe helyette.
– Igen. Többé-kevésbé – válaszolta Gábriel vidám hangon. – És most, hogy eljutott a mennybe, macskák veszik körül.

Harmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Gabriel (arkangyal) · macska · mennyország
miaow P>!

– Nem vagyok a legtöbb férfi. Gabriel Valance vagyok – kacsintott rá. – Mi, férfiak nem olyanok vagyunk, mint a gyöngyök, Nan. Ne akarj minket színek és formák szerint kis üvegcsékbe zárni. Mindannyiunknak vannak hibáink, de nem vagyunk egyformák.

landi72 P>!

A férfi ígérete szó volt csupán, megfoghatatlan, mint a pitypang szanaszét szálló bóbitája.