Csodálatos ​utazás (Kendrick/Coulter/Harrigan 11.) 35 csillagozás

Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Az agglegény Quincy Harriganhez egy nap bekopog egy gyönyörű, vörös hajú nő,
aki azt állítja, meg tudja menteni a férfi haldokló sógornőjét. Cserébe csak annyit
kér, hogy Quincy vegye feleségül…

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

352 oldal · ISBN: 9789636436216 · Fordította: Tihor Szilvia
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435448 · Fordította: Tihor Szilvia

Silverlight>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Nagyon szeretem az írónő könyveit, de ez egy picit kiakasztott. Szeretem a fantasyt is, így igazából nem lenne gond ezzel a résszel sem. Sőt már egy korábbi rész is kicsit fantáziadús volt, hiszen az egyik testvérnek látnok a felesége. Azonban én ezt egy picit soknak éreztem. Hiszen ne már, hogy valaki csak úgy bevegye és elfogadja, hogy valaki több évszázadot átutazik, hogy megmentsen valakit. Mindenki annyira jól kezelte a dolgot, hogy szerintem ez elég hihetetlen. Főleg, amikor már a doktornő is szimplán elfogadta, hogy hát jól van, akkor már sok minden ért a nővel kapcsolatban. Aranyos volt „Viharka”. Azon sokat tudtam mosolyogni, meg azon is, ahogy a testvérek feleségei csajos bulikat tartottak és tabuk nélkül beszéltek meg mindent. Voltak benne jó részek is, s tényleg elég szórakoztató az egész, de ez az időutazós rész kicsit kiverte a biztosítékot nálam. Mindenesetre egyedinek egyedi a sztori.

352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435448 · Fordította: Tihor Szilvia
Zeraphic>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Nem is lehetett volna méltóbb befejezése a sorozatnak, mint ez a kis gyöngyszem.
Pont úgy fejezem be az értékelést, mint ahogy elkezdtem az első résszel: maximum csillagozás, kedvenc és ajánlás.

Meglepődtem, mikor megismertem Cerea történetét és „múltját”.
Nem számítottam ilyen horderejű misztikus szálra, de nagyon jó volt, pazar ötlet.
Eleinte én sem tudtam eldönteni, hogy most a lány flúgos vagy igazat beszél, de hamar rájöttem, hogy nem a levegőbe beszél.

Az első sorokat olvasva nagyon megijedtem, hogy most mi lesz Quincy sógornőjével, de picit megnyugodtam Cerea felbukkanása után.
Egy percre sem volt megállás, mindig történt valami izgalmas vagy hihetetlen dolog.
Mike atya nem volt semmi figura, szerintem az évek alatt teljesen hozzászokott a Harrigan és Coulter família nem hétköznapi életéhez :)) Jól vette az akadályokat velük együtt.

Nagyon megszerettem Cerea-t, főleg ahogy beszélt és kifejezte magát….sokszor hangosan nevettem. Főleg az a rész a kedvencem, mikor pattogatott kukoricát majszol egy reggel, és Quincy arra lesz figyelmes, hogy szénné van égve, mégis olyan jóízűen habzsolja a lány és meg is köszöni neki, hogy megismertette e étekkel :)))
De még számtalan vidám pillanatot okozott ez a lány!

Voltak nagyon megható részek, szerelmes epizódok és rengeteg izgalom.
Jó könyv volt, tényleg csak ajánlani tudom. Bár mire egy olvasó eléri ezt a részt, már réges régen szerelmes lesz Catherine Anderson stílusába.

Azért szomorú vagyok, hogy befejeztünk egy fantasztikus szériát.
Mintha már ezer éve lett volna mikor Rafe és Maggie találkozott azon a bizonyos vonaton, mikor Ryan betoppant a szerszámboltba és egyben Bethany életébe, mikor Molly-t a sors Jake farmjára sodorta, mikor Hank felkérte táncra Carlyt, mikor Zeke egy makrancos kölyköt akart elkapni, de helyette Natalie-t sikerült, mikor Isaiah szívét rabul ejtette egy dadogó angyal, mikor Tucker-t földre teríti egy ökölcsapás és Sam Harrigan, mikor Clint a nyakába kap egy jövendőmondót és soha ne ismert fiát, mikor Parker új könyvelőt vesz fel Rainie személyében, mikor Zach egy miniló segítségével nyeri el élete szerelmét….és végül mikor Quincy életébe szó szerint odapottyan egy vörös hajú szépség, aki megbolygatja az egész családot :))))

Fáj a szívem, mert nincs több rész…
De csodálatos utazás volt és felejthetetlen! Köszönöm!

kkata76>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Sajnos a sorozat utolsó kötete tetszett legkevésbé, lehet, hogy túl nagyok voltak az elvárásaim a többi miatt. Vicces volt, jópofa, de csak egy esemény kavarta fel az állóvizet…
Ettől függetlenül ajánlom az egész sorozatot mindenkinek, aki szereti az olyan romantikus regényeket, amelyekben (a romantikán kívül más) cselekmény is van.

anesz P>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Nekem tetszett. Volt benne sírós, de bőven kacagós rész is. Az időutazás és a vele kapcsolatos problémák is tartalmaztak érdekes felvetéseket. Érdemes volt elolvasni.

Jegvirag123>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Nagyon tetszett. Már az előző történetekben megszerettem a szereplőket. Az időutazádos sztori nagyon jó ötlet volt. Jó hangulata volt az egész könyvnek. A csajbulik fenomenálisak. Szóval nagyon-nagyon jó volt. És annyira könnyen olvasható volt, faltam a sorokat.

Sünike>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Tetszett a Kendrick/Coulter sorozat 11. kötete. Aranyos, hihetetlen, mesés történet volt, de engem ennek ellenére magával ragadott. Szeretem a druidás, tündéres történeteket. Kedveltem a főszereplőket és az egész hatalmas családot.

krisztin1>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Ebből a sorozatból szerintem ez volt a leggyengébb könyv. Komolyan, én nagyon szeretem Andersen könyveit, de ez… sajnos nem jött be:(
Alapból, az időutazásos könyvek nekem kevésbé jönnek be, nagy kivétel ami tetszik, pl. Grier sorozata. Itt nem tetszett. Más írónál lehet nem lett volna vele nagy problémám, de ebben a sorozatban általában mai korban játszódó, és ugye, mindig valamilyen lelki, vagy testi problémái szoktak lenne a főszereplőknek… és az időutazás nekem ettől kicsit más… meg valahogy Ceara sem lopta be magát a szívembe…
Az viszont tetszett, hogy a többi testvér és a párjaik is többször feltűntek:)
Egyébként most akkor ezzel lezárult ez a sorozat, vagy várható még valakiről új rész, ezt esetleg nem tudja valaki?

lady_An>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Szerintem ez volt a sorozat leggyengébb része. Nekem nem jött be. Időutazásos történeket szeretem, de ez a sorozat eddig nem ilyen „mesebeli” volt. Ez a rész meg tele van időutazással, meg csodálatos képességekkel. Nagyon nem jött be, ha a vége felé Cerea meghalt volna… na akkor azt mondanám ok, aranyos volt. Egyszer olvasható, amit sajnálok, mert Anderson könyveit legalább 3x olvastam már eddig

Lady_E>!
Catherine Anderson: Csodálatos utazás

Nem tudtam elképzelni, hogy hogyan lehet jól behozni az időutazást egy ilyen sorozatba, így egy kicsit tartottam tőle, de tudhattam volna, hogy nem kell aggódnom, hisz ez is Anderson tollából származik.
Vicces volt, szórakoztató , mégis tele mélységgel és megható pillanatokkal.
Megkaptam ugyanazt az élményt, amit Catherine Anderson könyveitől várok.
Boldogsággal tölti el a szívem, ha az Ő könyveit olvashatom.

Inimma>!

Az asszony felkelt a padról, és követte a rendőrtisztet. Szűk pantallóját cifra, szegecses öv tartotta, de annyira mélyen ült a csípőjén, hogy a fél feneke kilátszott. Cearát még ennél is jobban megdöbbentette, hogy valaki színes tintával egy sárkányt rajzolt a nő bőrére. A lány arca már a gondolattól is lángolni kezdett, hogy valaki láthatja ezt a testtájékát, pedig Paula nyilvánvalóan megengedte ezt egy másik embernek – hiszen fizikailag lehetetlen volna ilyen részletes kidolgozású rajzot készíteni a saját hátsójára.

Második fejezet

Kapcsolódó szócikkek: tetoválás
krisztina0419>!

– S ha ezt viselem majd, a szavakra, miket Quincy hallani szeretne, már nem is lesz szükség?
Dee Dee telt arca széles vigyorra húzódott.
– Édesem, ez az öltözék önmagáért beszél. Ha Quincy nem kapja be a csalit, látogass meg holnap! Akkor megmondom az apjának, hogy vigye ki a fáskamrába, és beszéljen vele, mint férfi a férfival!

krisztina0419>!

Az kívánta, bárcsak egy légy bőrébe bújhatott volna, és végighallgathatta volna az eszmecserét. Bár lehet, hogy az apjának van igaza, aki szerint hallgatózó ember jót még nem hallott magáról.

krisztina0419>!

Quincy Harrigan lovaglócsizmáját nem arra tervezték, hogy jeges hófoltokkal tarkított terepen sétáljon benne.

Ebben a pillanatban a főpincér – tenyerén tálcát egyensúlyozva –
megállt Quincy mellett. Egy rézedényt tett az asztal közepére, amelyben
forró alkoholos ital bugyogott. Egy másik pincér közben csészéket tett a
tál mellé. A főpincér kávét öntött a tálba, meggyújtotta, majd a kéken
lángoló keveréket merőkanállal a csészékbe töltötte. Quincynek nem
volt ideje tiltakozni – vagy tájékoztatni az urakat, hogy nem rendelt
Café Flambét, a hagyományos étkezés utáni italt.
Ceara felsikoltott, és talpra ugrott.
– Az áldóját! – kiáltotta, majd vizes- és borospohara tartalmát is a
lángokra borította. Felragadta Quincy poharát is, arra az esetre, ha nem
aludna ki a tűz, majd a döbbent pincérre ripakodott: – Megháborodott?
Istennek szent anyja, enni jöttünk ide, nem megégni!

Boca_Isabela>!

A férfi áthajolt a lány előtt, kotorászott kicsit az ajtó mellett, aztán
áthúzott a mellkasa előtt egy pántféleséget. A lány mellbimbói
megmerevedtek, ahogy a férfi felkarja súrolta őket.
– Azt hiszem, szóltam, hogy csatolja be magát.
A pánt végén lévő fényes fémnyelvet beillesztette egy szögletes
micsodába Ceara csípője mellett. Aztán felegyenesedett, és a saját
oldalán lévő pánttal is megismételte a műveletet. A lány csapdában
érezte magát, és ennek egyáltalán nem örült. Egy pillanatra felmerült
benne, hogy ez talán valami rituális foglyul ejtési ceremónia, de aztán
rájött, hogy nem lehet az, mivel a férfi magát is ugyanúgy megkötözte.
– Mihez kezdünk, ha felborul a szekér, s le kell ugranunk róla, hogy
mentsük az életünket? – kérdezte a lány.

Boca_Isabela>!

Ez végképp betette a kaput Quincynél. Mostanra már teljesen elfogyott a türelme, ezért bekapcsolta a hifit, hogy véget vessen a társalgásnak. Az énekszó és zene hallatán Ceara akkorát ugrott, mintha tűvel szúrták volna meg.
– Szűzanyám! – kapta a kezét a szájához. Egy darabig hökkenten meredt a műszerfalra. Amikor túljutott az első döbbeneten, előrehajolt, amennyire csak a biztonsági öv engedte, és megtapogatta az elektronikus kijelzőt. – Hol vannak? – kérdezte rettegve.
Quincy gyanakvó pillantást vetett rá.
– Kik hol vannak?
– A dalnokok – felelte remegő hangon. – Tán van odabe egy kristálygömbje? Hallom, ámde nem látom őket. – Ujjait végigfuttatta a kijelző szögletes szélén. – Ez csupán egy doboz. – Ijedt, csodálkozó tekintetét a férfira szegezte. – Embereket tart fogva benne uraságod? Nincs szó e kegyetlenségre! S mindezt avégett, hogy mulattassák? Miféle éltük lehet ily kis helyre bebörtönözve? – Megfordulva tenyerét az ajtóba épített hangszóró fölé tartotta. Amikor megérezte a rezgést, úgy kapta el a kezét, mintha megégette volna. – Uram, irgalmazz! Szörnyűséges világba érkeztem, annyi bizonyos.