Csillogó ​szemmel (Kendrick/Coulter/Harrigan 5.) 33 csillagozás

Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Zeke Coulter, a megrögzött agglegény,békésen éli hétköznapjait nemrégiben vásárolt birtokán, mígnem egy váratlan eseménynek köszönhetően megismerkedik a szomszédjában lakó gyönyörű Natalie-val és annak kissé szertelen családjával. Az asszony, akinek háza táján sok minden nincs rendben, egy nap azzal kénytelen szembesülni, hogy kamasz fia a szomszéd birtokán vandál pusztítást végzett.

Eredeti megjelenés éve: 2004

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2007
364 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639648326 · Fordította: Németh Anikó

Bitten>!
Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Újabb színfolt CA repertoárában!
Egy kis izgalom fűszerezve egy kis CA stílussal.
Tetszett a kapott boszorkányos elegy, elvarázsolt és kikapcsolt.
És milyen jól leírta Chad lelki csatározását. Na de Rosie i-vel és e-vel és nem y-nal is nyerő kis összetevő volt a mi boszorkánykonyhánkon.
HÁT……. Én……. úúúúúúgy szeretem mikor ilyen korú csodák cseppenek a történetekbe és hangot is ad nekik az írójuk! :D

Silverlight>!
Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Eddig ez a történet tetszett a legkevésbé a Coulter fiúk közül. Kicsit bohókás, meg vicces volt ugyan, de nekem valahogy Zeke nem a kedvencem. Ráadásul egy olyan nővel kerül össze, akinek már van két nagyobbacska gyereke. Rosie aranyos volt, sokszor mosolyogni tudtam rajta, na meg Natalie családján úgy általában. Kicsit sajnáltam a gyerekeket, s együtt tudtam velük érezni, hogy milyen apjuk van. A bűnügyi szál egy picit erőltetettnek hatott számomra. Mindenesetre nem tett rosszat a könyvnek, mert unalmassá vált volna.

General Press, Budapest, 2007
364 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639648326 · Fordította: Németh Anikó
Odilia>!
Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Hú, ez a rész mindent überelt. Hajnal 3kor fejeztem be :-) mintha egy teljesen másik sorozatban lennék :-D I.m.á.d.t.a.m!

kkata76>!
Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Krimibe hajló romantikus történet, itt is, mint az írónő más regényeiben, egymást váltják a vidám, humoros és a szívszorító jelenetek.

Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Jó volt ! Imádtam Rosie-t, talán ebbe a részben voltak a legszórakoztatóbbak a mellékszereplők…
Azért jobban örülök annak amikor Anderson a lélek mélységeit boncolgatja – amiben igazi mester –, és a krimit a hozzá jobban értőknek hagyja…

Dianka >!
Catherine Anderson: Csillogó szemmel

Kicsit olyan volt mintha két történetet olvastam volna mert a könyv első fele tiszta idill, rózsaszín cukormázas romantika utána meg átmegy krimibe ami nem baj csak váratlan. Tetszettek ez egyszerű de mégis összetett karakterek, a jópofa színes Westfield család Chesterrel az élen :) Tetszett még hogy az írónő különösen nagy hangsúlyt fektetett a 11 éves Chad lelki válságára,világára , hogy a kisfiú hogyan tudja feldolgozni a s*ggfej apja viselkedését és az elvesztését.

Sozora >!

Nekem tetszett. A gyerekek mag Zake is aranyosak voltak

Bitten>!

– Ez az összes pénzem. Homokjáróra gyűjtögettem a Barbie babámnak.
Nagy kerek szemét forgatgatta, és a frufrujára fújta a levegőt.
– Még egy ideig gyalog kell mennie mindenhova. De azt hiszem, így van jól. A
gyaloglás jót tesz a kardigános érrendszernek…

Isabelle>!

…Az, hogy egy nő hogy néz ki, csak a kezdet kezdetén fontos. Egy pasi kiszúrt téged magának… Ha tetszik neki, amit lát, amikor fel vagy öltözve, már nyugodtan hátra is dőlhetsz, édesem. Attól a pillanattól kezdve, hogy lehúztad a nadrágján a cipzárt, már semmit sem lát…

Kapcsolódó szócikkek: cipzár, villámzár
Isabelle>!

…A szerelem nem döntés kérdése, fiam. Az ember telibe kapja, a két szeme közé, úgyhogy nincs is miről döntenie. Akár jónak, akár rossznak érzed, akár kételkedsz, akár nem, máris térdig állsz a betonban, amely már elkezdett megkötni…

Caledonia >!

– Ők a te családod – mondta Natalie halkan. – Egy kicsit hóbortosak, nem tagadom. De tudod, mit?
Chad megrázta a fejét.
– Olyanok, mint amilyen a régi tapéta volt ezeken a falakon. Emlékszel még, hogy a nyár elején mennyit vakartam és súroltam, hogy lejöjjön végre?
Chad bólintott.
– Végül kénytelen voltam szövettapétát felvinni rá, csak azután kifesteni. Csinálhattam bármit, egyszerűen nem akart lejönni az a nyavalyás tapéta. Ők odalent ugyanilyenek. Annyira ragaszkodnak hozzád, hogy le sem tudnád vakarni őket magadról. Ez a család lényege. Olyan emberek, akikre mindig számíthatsz, minden körülmény között.

Kapcsolódó szócikkek: család · tapéta
gladyna>!

– Mondtam már ma, hogy te vagy a legszebb teremtés, akit valaha is láttam?
– Mondtad, de ez ne akadályozzon meg abban, hogy megismételd.

Caledonia >!

– Ejha! – mondta Zeke. – Milyen szép járgánya van ennek a Barbie-nak! – Ken felé biccentett, akit a kislány a földre dobott. – Az a fiatalember vajon biztonságosan vezet?
– Igen. Van jogosítványa meg minden – felelte a kislány. Felkapta Kent és megigazította rajta a fürdőnadrágot. – Nagyon biztonságosan vezet.
– Akkor jó. Ha én lennék Barbie papája, akkor elvinném próbaútra, hogy meggyőződjem, biztonságban van a kislányom, amikor mellette ül az autóban.
Rosie töprengve nézett Zeke-re.
– Szeretnél a papája lenni?
– Rosie… – szólt közbe Natalie. – Mr. Coulter bizonyára…
– Mr. Coulter mostantól fogva csak Zeke – szakította félbe a férfi –, és nagyon szeretnék Barbie papája lenni.
Rámosolygott Natalie-ra, olyan mosollyal, amelytől mindig elolvadt és úgy érezte, kiszalad alóla a talaj. Zeke ekkor törökülésbe helyezkedett a padlón, alaposan megnézte magának Barbie tangabugyis bikinijét, majd azt mondta:
– Legelőször is, ha én leszek Barbie papája, akkor vásárolnom kell neki néhány rendes holmit, különben élete hátralevő részét szobafogságban kell leélnie.

Caledonia >!

– Mi van veled, öcsi? Harminchárom éves vagy, egyedülálló, és te péntek este paradicsomot akarsz befőzni? Inkább szórakoznod kellene!
– Már majdnem harmincnégy vagyok, és élvezem a befőzést.
– Ezt lehetőleg senkinek se áruld el.

nodael>!

– A mami meg én tűvé tettük érte a házat. Poppy szerint összecserélte a tetűirtóval, és azzal dörzsölte be a fe…
– Na de Rosie! – szólt rá Natalie.
A kislány ártatlan arccal nézett rá.
– Mi az?
– Vannak dolgok, amikről csak családi körben illik beszélni.
– Miért? – nézett Rosie kérdőn Zeke-re. – Te talán még nem hallottál aranyérről meg tetűirtóról?

Ötödik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: aranyér · tetűirtó
Béres_Barbara1991>!

– Ez a fickó elég nagyra nőtt, elismerem, de én akkor sem félek tőle. Ha én megütök valakit, és az illető állva marad, megkerülöm, hogy megnézzem, mi tartja meg.

Béres_Barbara1991>!

Zeke nem bízott magában – semmi jó nem származik abból, ha itt áll, a nő esdeklő, barna szemébe nézve, így hát sarkon fordult és távozott. Alig tett meg három lépést, amikor fenyegető sziszegést hallott. Még mielőtt megfordulhatott volna, valami belecsípett a fenekébe. Amikor megpördült a tengelye körül, egy szárnyaival csapkodó, megvadult gúnárt látott, amelynek föltett szándéka volt, hogy minél nagyobb kárt tegyen benne. – Chester! – kiáltott rá Natalie. – Ó, istenem… Mr. Coulter, annyira sajnálom! Biztosan Rosie engedte ki. Pedig egész nap az ólban tartom a végkiárusítás miatt, mert ki nem állhatja az idegeneket. Zeke menteni próbálta a tekintélyét, és kezével a madár felé suhintott egyet, miközben az a levegőbe emelkedett, hogy megmarja a mellkasát. Nem jól tette. Nem létezik elszántabb és hatékonyabban támadó élőlény, mint a territóriumát védelmező gúnár. Még egy rottweiler sem lehet ilyen félelmetes. Zeke úgy cselekedett, ahogyan egy magára valamit is adó cowboy csak cselekedhet: futott, ahogy a lába bírta.

Kendrick/Coulter/Harrigan sorozat · Összehasonlítás