Csak ​egy érintés 37 csillagozás

Catherine Anderson: Csak egy érintés

A szerző ezúttal egy nem mindennapi, nehezen megtalált és megszenvedett szerelem romantikus történetével lepi meg olvasóit.
Ben Longtree, a harminchat éves indián származású férfi gyermekkora óta megosztja a kisváros közvéleményét. Önkéntes száműzetésben, visszavonultan él a közeli hegyekben, mióta gyilkossági ügybe keveredett, és életét látszólag az erdőben élő vadállatok gyógyításának szenteli. Keservesen megszenvedett válása után már nem sok reményt fűz ahhoz, hogy valaha is családot alapítson, amikor a sors kegye folytán megismerkedik a kisfiát egyedül nevelő Chloe Evansszel. Kettejük kapcsolata az első pillanattól fogva különlegesnek ígérkezik, ám a férfi féltve őrzi titkait, és az élet is nap mint nap újabb és újabb akadályokat állít közös boldogságuk útjába.
Vajon sikerül-e megőrizniük a szerelem tisztaságát egy alapvetően ellenséges kisvárosi közegben?

Eredeti cím: Only By Your Touch

Eredeti megjelenés éve: 2003

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények

General Press, Budapest, 2005
404 oldal · ISBN: 9789639598218 · Fordította: Németh Anikó

Mrs_Curran_Lennart P
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Nem a legjobb története ugyan az írónőnek, de érdemes elolvasni. Azoknak, akik szeretik a szívbemarkoló romantikus meséket.

Tóth_Orsolya_3 P
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Tetszett, de valahogy nem hozta nekem azt az érzést, amit az indián sorozata alatt éreztem.
Ennek ellenére ebben a könyvben is csodaszép gondolatokat olvashattam az írónőtől. És megint megállapítottam, hogy az indián pasik annyiradeannyira nagyon imádnivalók. ;)

Catherine Anderson: Csak egy érintés

Érdekes dologra lettem figyelmes, mégpedig Ben számomra alig rajzolódott ki olvasás közben. Tudjátok ezek az igényes szövegezesű könyvek, imádom őt olvasni.
Állatok, gyerekek volt benne minden. Elgondolkodtatott és kikapcsolt. Üzenetet hagyott.

meteoritastar P
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Ez egy jó könv volt. Jó történet , jó szereplőkkel.
Volt ebben minden.
Catherine Anderson egy szép és izgalmas történetet vetett papírra, ahol két ember küzdött a boldogságért. Pletykák, a bűntudattal teli múlt és a bosszú állt az útjukban végig.
Szépen megismerhettük Chloet és Bent és ahogy egymásra találtak. Tetszett, hogy nem volt elkapkodva, ahogy Chloe nem törtödve a pletykákkal barátkozni kezd az indián származású Bennel és egyre közelebb kerültek egymáshoz. Oké, nem önként és dalolva indult ez az ismerkedés, de hát mire valók a gyerekek, pláne, ha annyira édesek, mint Chloe fia:)):))
Imádtam a sok állatot :)):)) , az indián legendákat /kár, hogy kevés volt belőlük/ és Ben titkát :)):)) Erre nem gondoltam. Kicsit furcsa volt ebben a történetben. De hamar elfogadtam :)):))
S amivel nagyon megfogott a könyvben, hogy a krimi szál nagyon jó lett, hiteles és izgalmas. Hiába nem volt titok, hogy ki a beteg állat itt. / nem a kis vadonélő cukiságokra gondolok/, de igy se tudtam, hogy mi lesz a következő lépése. Basszus……………
Szóval a szereplők nagyon hitelesek voltak és egyből megkedveltem őket, Chloe nem egy anyámasszony katonája volt. Erős volt és bátor, de amikor úgy adódott, akkor elfogadta a segítséget, okos volt. Nem hisztizett és rinyált. :)):))
Ben Ben Ben. Róla csak annyit, hogy …..
Ááááááá
Olvassátok el :)):))

kiruu P
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Másodszori olvasásra is úgy gondolom, hogy ez egy fantasztikus történet. Kítünően meg lett írva, nagyon érdekes, nem az átlagos és van benne minden.
Ben gazi pasi. Nem egy 18 éves kölyök, aki zenél, vagy élvezi az életet. Mindig is imádtam az indián pasikat, és ez itt sem változott. Számomra tökéletes szereplő, imádom.
Chloe nagyon aranyos, és minden helyzetben tudja mit kell tenni. Erős, kitartó, határozott. Az egyik kedvenc női szereplőm.
A fia a legcukibb, én is ilyen gyereket szeretnék. :)
A történet szuper jó, izgalmas, romantikus, állatos, erőszakkal teli. Imádom.

Fairymysz
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Először is, köszönöm @Jucko84-nak, hogy felhívta a figyelmem a könyvre és áradozott róla, hogy mennyire szereti és odavan Benért.
Juckó, teljesen megértem az érzéseidet, mert Bent nem lehet nem szeretni!
Nagyon jó könyv volt, csodás szereplőkkel, szép történettel.
Fél csillag levonás, mert nem igazán volt meglepetés a görény kiléte.
És Bent bármikor szívesen látnám magamnál. :)

bbabri
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Egy varázslatos történet, szerethető szereplőkkel és imádni való (vad)állatokkal.
Adott nekünk Ben, a negyedvér soson indián, akit mindig is kirekesztettek, és ezért elég zárkózott.
Itt van nekünk Chloe, aki egy rossz házassággal a háta mögött új életet tud kezdeni a fiával. Erős és talpraesett.
Hozzáadunk ehhez egy adag varázslatot, drámát és egy csipetnyi krimit, és kész is egy nagyon jó, és szórakoztató romantikus könyv.
Engem egy pillanat alatt elvarázsolt. Ben titkaira hamar rájöttem, de emiatt cseppet sem veszített a varázsából.
Szerettem a történetet úgy ahogy volt. Többször olvasós, az biztos!
Bővebben:

wallery
Catherine Anderson: Csak egy érintés

Ez a könyv teljesen eltér a többitől: nincs benne katasztrofálisan ható múlt, de nem is baj, mert nekem így jobban bejött.

gladyna

Épp eleget dolgoztam ezért az idegösszeomlásért, úgyhogy engedd meg, hogy élvezhessem minden pillanatát.

Tóth_Orsolya_3 P

Ben óvatosan lefektette a kutyát az asztalra.
– Milyen erős a gyomrod, Jeremy? – kérdezte.
A kisfiú egyik kezét a hasára helyezte és megnyomogatta az ujjaival.
– Nem tudom – felelte. – Még nincs valami sok hasizmom.

Bitten

– Szeretlek, Ben – suttogta.
A férfi sokáig hallgatott, majd mély hangon, suttogva azt mondta:
– Azt szereted, akinek gondolsz engem, Chloe. Lehet, hogy másképpen fogsz érezni irántam, miután megtudtad, ki is vagyok valójában. Tudod jól, vannak olyan dolgok, amelyekről még nem beszéltem neked. Talán jobb is lenne, ha jegelnénk az érzéseinket addig.

Bitten

– Az élet olyan, mint ez a mozaikkép. Sok apró részből áll össze. Vannak, akiknél minden stimmel, és könnyen illeszkednek egymáshoz a darabok. Akkor tökéletesen, hiánytalanul összeáll a kép. Mások esetében nehéz megtalálni az egymásba illő darabokat. Van, aki sohasem tudja kirakni a saját élete mozaikképét.

Bitten

– Arról beszéltél a kisfiamnak, hogy az ember egész lényének lényege egy bábból bújik elő. Azt elfelejtetted elmondani neki, hogy vannak emberek, akik egész életükben begubózva élnek, mert attól félnek, hogy senki sem fogadja el őket olyannak, amilyenek.

gladyna

(…) És erről sóson nagyapja jutott az eszébe, aki gyakran mondogatta, hogy a fiatalok sokszor tesznek meg nagy távolságokat anélkül, hogy bárhová is eljutnának. (…)

Bitten

Mit jelent az, hogy különleges? – kérdezte a kisfiú. Ben gondolkodott a válaszon egy ideig.
– Azt jelenti – felelte –, hogy talán egyedül kell majd végigjárnod az életed útját. Hogy csak kevesen fognak veled tartani. És csak egy igazi társad akad majd, aki úgy dönt, hogy mindvégig melletted marad.
– És nem fogom nagyon magányosnak érezni magam akkor? –kérdezte Jeremy aggódva.
Ben fürkész pillantást vetett Chloéra.
– Néha biztosan így érzed majd – felelte. – De ha tudod, hogy jó úton jársz, akkor hozzászoksz ehhez az érzéshez is.

Bitten

Tíz vagy húsz év múlva vajon visszaemlékszik-e még majd ezekre a napokra? És akkor is fájni fog a szíve? Vagy ami még ennél is rosszabb, úgy jár majd, mint Ben, aki azóta fél attól, hogy átadja magát a szeretet érzésének?

Bitten

Az én kukacom nagyobb, mint a tiéd – dudorászta a férfi halkan.