Entangled ​– Összekuszálva 406 csillagozás

Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

A tizenhét éves Grace egy fehér szobában ébred, ahol nincs más, csak egy asztal, tollak és papír. Mindeközben pedig fogalma sincs, hogy került oda.
Ahogy lassan papírra veti összekuszálódott élete minden apró részletét, kénytelen felidézni azokat a dolgokat is, amiket inkább el akart felejteni. Kiderül, hogy reménytelenül szerelmes a lélegzetelállító Natbe. Ahogyan az is, hogy a legjobb barátnőjét Salnek hívják, és kettejük kapcsolata egyáltalán nem hétköznapi. Egy dolog azonban hiányzik.
Grace-nek szembe kell néznie a legfontosabb kérdéssel. Miért van itt?

Egy történet veszélyes titkokról, mély barátságról és ellenállhatatlan vonzalomról.

Eredeti mű: Cat Clarke: Entangled

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
316 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632456522 · Fordította: Cziczelszky Judit
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632456515 · Fordította: Cziczelszky Judit

Grace Carlyle · Ethan · Devon Scott · Nat Scott · Sal Stewart

wurzel_gabriella
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Még mindig egy lenyűgöző és egyben durva történet.
Aki még nem olvasta, érdemes. :)

Orsi999
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Érdekes, egyedi és sokkoló.
Már a legelején kíváncsi voltam arra, hogy vajon ki is lehet az az Ethan, de erre szinte csak a legvégén jöttem rá.
Nagyon lehangoló volt arról olvasni, hogy Grace-t, hogyan árulták el a barátai, szerettei.
Sallel kapcsolatban már a legelején sejtettem, hogy mi lehetet a baja, és már itt kezdtem egy kicsit utálni, és zavart hogy így titkolózik a legjobb barátnője előtt, aki segíteni szeretne neki.
Nat-et az elején szimpatikusnak találtam. Kedves volt és vicces. De ahogy haladtunk a történet során egyre jobban semlegessé vált számomra. Később, amikor először találkozott Sallel már rögtön tudtam, hogy valami nem stimmel közöttük. Volt egy sejtésem, de az szerencsére nem volt igaz, de nem állt messze az igazságtól. A végén, amikor kiderült a teljes igazság akkor annyira nem lepett meg, de legszívesebben megpofoztam volna mind hármójukat. Gracet azért mert nem vette észre azt, ami az orra előtt történt. Nat-et meg Sallt pedig azért amiért ennyire megbántották Grace-t.
Devon pedig meglepetés volt a számomra, az elején nem nagyon foglalkoztam vele, de később megkedveltem, ő végre felnyitotta Grace szemét.
Azt nem értem, hogy hogy lehet így befejezni egy könyvet. Ez kínzás.

Nikolett0907 P
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Nem lehet szavakkal elmondani, mit éreztem miután befejeztem a könyvet. Nagyon mélyen érintett és azóta többször is olvastam.

Karcsika

Összekuszált.
A KMK 2012-13-14-es könyveit én azért szeretem, mert oda ragasztanak és nem engednek addig amíg a végére nem jársz a dolognak.
Itt is ez történt, de mègis csalódott vagyok. A szereplők jók, és nem azért, mert tényleg jók, hanem azért, mert jó a karakter kidolgozásuk, mégis olyan szituációkba vannak bele írva ahová egyáltalán nem tartoznak. Nem karakter hűek a megmozdulásaik.
A történet pedig kiszámítható. Az alap ötlet nagyon jó, de én már kb. a felétől tudtam, hogy mit keres abban a fehér szobában és arra is hamar rájöttem, hogy Nat-tel mi nem okés. spoiler Szóval a történet nem volt túl relytéjes számomra, ez lehet az én hibám.
És akkor a vége… spoiler És akkor most, hogy kitomboltam magam a függővég miatt, elkell mondanom, hogy nem rossz könyv, egyszer olvasós, finnyásak kezébe nem ajánlott.
Viszont még egy valamit megkell említenem. 14 éves kortól ajánlják, amit én azért egy kicsit meredeknek èrzek. Nem minden ennyi idős gyerek van ilyenre felkészűlve, elég sok benne a vér, meg a szex és hát… Nem mondom, hogy én több vagyok 15-nél, de azèrt valamivel érettebb vagyok a korosztályomnál, mégis volt ami azért engem is kiakasztott :/

joopsy P
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Nahát! Megint egy könyv, amit a hibái ellenére nem tudok nem kedvencelni. Bár bevallom, még a hibáit sem tartom annyira hibának.
Kezdjük…
Szeretem az ilyen időugrós történeteket, ahol ráadásul folyamatosan éreztetik velem, hogy valami itt nagyon nincs rendben.
A könyv hangulata, hangulatkeltése számomra kifogástalan volt a könyv teljes terjedelmében. A felétől már legszívesebben (fránya alvás és munka) le sem tettem volna, mert annyira érdekelt az igazság. (Persze attól is tartottam, hogy a vége el lesz szúrva.) Amikor nem olvastam, kattogott rajta az agyam. Amikor velem volt a könyv, megnyugodtam. Mi ez, ha nem kedvenc?! :)
Értékeléseket nem igazán olvastam, mert éreztem, hogy spoilerbe futhatok és én magamtól akartam rájönni a dolgok nyitjára. (Pedig nagy volt a kísértés, mert nagyon tudni akartam.)
Olvasás során több elméletem is volt a megoldást illetően, ezeket mindenképp spoiler alá teszem, mert az olvasottak nagyban befolyásoltak természetesen. spoiler Valójában mindegyik elméletem valamilyen módon igaznak bizonyult.
Grace egyébként olykor nagyon naivan állt a dolgokhoz, de végül ezt is megértettem, mert nekem is van/volt már agyament módon szerelmes ismerősöm. Sosem értettem, de elfogadtam, mert láttam, hogy hajthatatlan. Sőt vannak emberek, akik kifejezetten szeretik a párkapcsolatukban az alárendelt viszonyt.
Sal-lal egyébként nagyon nem tudtam megbirkózni. spoiler
A történet vége nagyon feszült lett. Fokozatosan épült fel. Minden bekezdésnek helye volt. Minden bekezdésen kiborultam. A hangulatkeltés tökéletes volt.

Ui: Ja és lássuk már meg! Sajnos a mai tinédzser lányok vagdossák magukat! Sajnos. Borzalmas! Rengeteg ilyet hallottam már! Az alkoholba és a szexbe történő menekülés sem ritka náluk. Az én időmben is volt ilyen.

ScarlettBlair P
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Bajban vagyok. A könyv iszonyatosan olvastatta magát, szinte alig tudtam letenni, de mégsem tetszett igazán. Talán, mert nem szeretem, ha valami ennyire nyomasztó. Már az elejétől tudtam, hogy mi fog történni, hogy Nat egyáltalán nem olyan álompasi, mint amilyennek Grace hiszi, és, hogy Sal sem valami jó barát. A karakterek nem igazán nyerték el a tetszésemet, nem tudom, hogy 17 évesen, hogyan lehet ennyit inni, vagy, hogy lehet az, hogy Grace szinte minden második oldalon részeg volt. Engem ez is zavart a könyvben, vamaiért nem szeretem, ha egy könyv szereplője részeges.
Szegény Gracenek nem túl egyszerű az élete, de még a problémáit ismerve sem tudtam megkedvelni, sajnálni meg valahogy pláne nem. Szegény annyira szeretett volna hinni valakiben, hogy még az orránál sem látott tovább, így aztán hatalmas pofára esés lett a vége. Sal szerintem akár mennyire is állítja, nem volt igazi barátnője. Még a „nagy magyarázat” a végén sem segített megérteni azt, hogy mégis, hogyan volt képes spoiler , azok után, hogy állítása szerint soha nem tudná bánta Gracet. Nat kicsit sem volt szimpatikus, az elejétől lehetett tudni, hogy valami nincs rendben, és, hogy nem őszinte.
Ami viszont nagyon tetszett az a fehér szoba-Eathen koncepció volt. Arra hamar rájöttem, hogy spoiler, de a fehér szoba lényegét csak a végén értettem meg. Nem volt ez egy rossz könyv, de biztos, hogy nem fogom elolvasni mégegyszer, nekem ahhoz túl nyomasztó volt.

Timcsibaba77
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Én is úgy érzem magamat, ahogy a cím is ígérte, mert elérte a szerző, teljesen össze lettem kuszálva, érzelmileg, és valahol a könyv végét se igazán értettem, elvesztettem a fonalat. De azért jó volt, és lehengerlő. spoiler Vagdossa magát a 17 éves Grace, ez eléggé „kiverte ” a biztosítékot nálam, és sajnálattal vettem észre, hogy ez nem csak légből kapott irodalom, mert sajnos ez a pszichés sérült viselkedés bárkinél megfigyelhető, sajnos környezetemben is van egy ilyen ismerősöm, aki úgymond mániákusan vágja a körmét, bőrét. Elgondolkodtató, mi állhat pszichésen ennek a viselkedésnek a hátterében, vajon a gondoktól menekül az ilyen ember, megpróbálja a fájdalom által eltemetni ezeket a negatív érzéseket, vagy önutálatra vall.
spoiler És a nagy kérdés, amit boncolgatott a könyv, van e Gracnek élő baráti kapcsolata, kiben nem csalódik. És a szerelem? Ösztön érzés, vagy valóban létezik a nagy lelki társ, akibe mindenki bele kell, hogy botoljon élete során.

Elgondolkodtatott és megdöbbentett ez a könyv, annyi biztos, nem tudom, nehéz véleményt formálni, mert valahol elvesztem a részletekben, és a titkok tengerében. De drámai, megindító pszicho mű volt, annyi biztos.

zsiina
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Nem hittem volna, hogy a vége felé megadom rá a 4,5 csillagot. A könyv feléig 2-3 csillagot adtam volna, de azután nagyon sokat javult. Nem is gondoltam volna, hogy így megfog tetszeni a könyv. Pedig ez történt. :)
Grace a történet közben egy önző liba volt, aki csak magával törődött. Nagyon feltudott idegesíteni, amikor minden áron Sal közelébe egy pasit akart tudni. Aztán amikor Nat a képbe jött, még jobban utáltam. Ám a vége felé, amikor kiderül a „Nagy Titok” – ami nem is olyan nagy, ugyan ki nem jött rá, hogy mi is történik körülötte? Ja igen, Grace. – minden hibája ellenére nem is kevés volt, megsajnáltam.
Nat pedig.. Hű, de utáltam a pasit! spoiler Összességében, ha nem olyan unalmasan telt volna a közepéig a történet, biztos kedvencem lenne. :) El is felejtettem valamit.. HOGY LEHET ÍGY VÉGE? MI EZ A BEFEJEZÉS?

Deszy P
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Összességében nem egy rossz könyv ez, de azért vannak hibái is, rendesen. Érdekes a koncepció, tetszett a felépítése a visszatekintésekkel és a nagy felfedezés a végén, néhány mellékszereplőt még megkedvelni is sikerült, de valahogy hiányérzetem maradt. Meg egy kis méreg, amiért nem tartott még legalább néhány oldallal tovább, hogy nem pont ez legyen a lezárás.

A teljes értékelésem a blogomon olvashatjátok:

Démonika
Cat Clarke: Entangled – Összekuszálva

Hát, tetszett ez a könyv egy bizonyos pontig. Nagyon olvastatta magát, mindig azt mondogattam magamnak hogy „na csak még egy oldalt, csak még egy oldalt”. És a végén arra eszméltem hogy mindjárt vége van. A történet fő mozgató szála kitalálható volt, de nem is ezért kell szeretni ezt a könyvet. Hanem a mélyről fakadó érzelmek miatt, és a miatt hogy milyen jól mutatja be a könyv hogy hogyan mibe szenved a tinik többsége. Egy bizonyos pontig szerettem Grace-t és nagyon sajnáltam hogy ilyen szar élete van. De dühös is voltam rá hogy ilyen vak és nem veszi észre hogy mi folyik körülötte úgy Isten igazából! A vége fele szerintem önző lett, jó megértem hogy mi miatt, mert ha egy embert sokáig nem szeretnek aztán meg igen akkor érthető hogy ki akarja sajátítani ezt az érzést a boldogságot magának. Csak Grace annyira bele ment ebbe hogy már nem látta mi is a valóság. Eddig oké aztán jött a pont amikor érthetők lettek dolgok de még sem.. !!! VIGYÁZZZ!!! Az értem én hogy majdnem sikerült neki a kísérlete és kórházba van de! Ki volt Ethan? Én csak arra tudok következtetni mint ahogy a Titkos ablakban is volt. Hogy Grace személyisége meghasadt (hisz voltak erre utaló jelek a végén) és saját magát zárta be az elméje mélyébe hogy ott nézzen szembe a meg nem emésztett dolgokkal hogy aztán kitörjön onnan… ( Ezt az is alátámaszthatja hogy Grace-t is Ethannak nevezték volna el ha fiúnak születik szóval..) És ki a fene volt aki utoljára beszélt hozzá? Az apja? De hisz ő meghalt.. vagy mégsem? Csak elmenekült volna messzire és az anya azért utazott annyit hogy vele legyen?.. Néhány rész még nagyon zavaros és valószínűleg az is marad, de én örülök hogy elolvastattam ezt a történetet.. sok mindenben egyetértek az írónő hát „mondanivalójával” vagy felvetéseivel nem tudom mi a legjobb szó erre. Gracben egy bizonyos pontig magamat véltem felfedezni… néha.. bizonyos tereken… Összességében nem rossz könyv csak a vége túl sok homályos foltot hagy maga után kéne mellé adni valami MAGYARÁZATOK a könyvhöz kézikönyvet. :)

vmonika_

Az ember könnyen megfutamodik, amikor a dolgok nehezebbé válnak. (..) Néha viszont mélyebbre kell ásnod, hogy rájöjj, kicsoda is a másik valójában, ahelyett, hogy csak úgy lelépnél.

inka0507

Olyan könnyű azt gondolni, hogy azoknak az embereknek, akik fontosak nekünk, valahogy felfüggesztődik az életük, ha nem vagyunk a közelükben. Hogy valójában csak akkor kelnek életre, amikor velünk vannak, és igazából nem léteznek nélkülünk.

ƨɔɴом

Jézusom. Máris elérzékenyültem, pedig még el sem kezdtem inni. Mi következik? Elbőgöm magam egy magányos fa vagy egy elhagyott kuka láttán?

vmonika_

(…) az ember sosem tudhatja, mi megy végbe igazán egy másik emberben. Úgy értem, a csillogó külső mögött, amit a világnak mutat.

Ingryd

Miért vagyok olyan, amilyen? Micsoda hülye kérdés. Miért, a többi ember miért olyan, amilyen? Természet vagy neveltetés? Vagy kicsit mindkettő? Talán vannak emberek, akiknél egyik sem. Akiknek lenniük kellett volna valamilyennek, de aztán történt egy szörnyűség velük, amitől minden megváltozott. Talán.

tmezo P

Jó éjt! Szép álmokat, rózsás csókokat! Ne hagyd, hogy a szexi pszichopata/vámpír kiszívja a nyakadat!