A ​varázslatos Circus Mirandus (Circus Mirandus 1.) 31 csillagozás

Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

A regényben az ötödikes Micah nagypapája megbetegszik, és a kisfiú, hogy megmentse őt, elindul megkeresni azt a varázslatos cirkuszt, amelyről kisgyerekkora óta hallgatja a nagypapa meséit. El szeretné hozni neki a Fényhajlítót, aki ígéretet tett a kis-nagyapának: egyszer teljesíti egy kívánságát. Szívbemarkoló történet a csoda erejéről, a gyermeki képzeletről, melyet akár utolsó napjainkig meg tudunk őrizni, s továbbadni a nekünk legfontosabbaknak. S, hogy valóban létezik-e ez a cirkusz, vagy csak egy közös menedék a nagypapának és unokájának? Ha hiszel benne, meglátod!

Eredeti cím: Circus Mirandus

Eredeti megjelenés éve: 2015

Betűtészta, Budakeszi, 2015
316 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155587030 · Fordította: Rét Viktória · Illusztrálta: Diana Sudyka

Bea_Könyvutca P>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Megint csak ismételni tudom magam, hogy azért szeretek ifjúsági és gyerekkönyveket olvasni, mert nem lehet csalódni bennük, viszont általában nagyon is izgalmasak, csodálatosak, olykor meghatóak, szóval nagyon jót tesznek az én gyermeklelkemnek.

Hamar kiderült, hogy a Circus Mirandus is egy ilyen igényes és rendkívül élvezhető gyermekkönyv lesz.
Teljesen beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. :)
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.nl/2016/01/cassie-beasley-var…

Erzsebeth P>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Újabb „rejtett” kincs! :)

Csodálatos, szívet melengető történet.
Itt is meg kaptam azt a varázslatot és mélységet, amit egy cirkuszban játszódó (és ifjúsági) történetnél várok.

Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Nagyon tetszett! Gördülékeny, izgalmas, varázslatos. Nagyon szerethető – és nagyon utálható – szereplőkkel. Kifejezetten ajánlom olvasni tizenéves fiataloknak és gyermeklelkű, varázslatokat kedvelő felnőtteknek egyaránt!

Valcsa>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Na, az ilyen találatok miatt szeretem bújni a nagy leárazásokat: még a Líra nyári akciójában találtam ezt a könyvet off, és egyébként valószínűleg simán elment volna mellettem (azelőtt, de még azóta sem hallottam egyszer sem erről a könyvről), de úgy gondoltam, ennyiért én adok neki egy esélyt. Nem is dönthettem volna jobban, nekem ez a könyv nagyon-nagyon tetszett – és egészen biztosan újra is fogom még olvasni. :)
Amint kézhez kaptam, bele is kezdtem a könyvbe – az ok, amiért mégis csak év végén fejeztem be, az az, hogy sajnos kicsit nehezen indult be a történet. Az eleje még nagyon vitt magával, megismertük Micah-t, a rokonait, a nagyapa fura „meséjét” – de aztán mikor a kiput készítik, meg a „csomózásos/inka csomóírásos” jeleneteknél engem kicsit elveszített a könyv. :/ Valószínűleg ez az én hibám, mert egyszerűen elképzelni sem tudtam, hogy ez hogyan működik, így elvarázsolni sem annyira tudott… (és hiába néztem/olvastam utána a neten, nem lettem sokkal okosabb most sem, bár tény, hogy nagyon érdekes, hogy egy madzagon lévő csomóból hogyan képes valaki bármiféle információt kiolvasni… o.O spoiler) Ott félre is tettem egy időre, de még később is csak pár oldalanként haladtam… :/ Aztán amikor képbe jött a Circus Mirandus, onnantól vált igazán érdekessé. Alapvetően nem kedvelem a cirkuszokat (főleg az állatokat mutatványelemként használó cirkuszokat), de ha egy varázscirkuszról van szó, az persze mindjárt más. :) Nagyon tetszett a működési elve spoiler
Chintzy-ről mindig az Aladdin Iago papagája jutott eszembe, nagyon hasonló karakter, és gyakorlatilag állandó humorforrás volt a könyvben… :D Micah és Jenny barátsága pedig abszolút Harry és Hermione barátságát idézte fel bennem, nagyon kedveltem őket. :) Mint ahogy a Fényhajlítót is, amilyen furcsa volt, annyira szerethető. :) spoiler
Az izgalmas cselekményen túl nagyon sok fontos témát is érintett a könyv, ráadásul úgy, hogy egy percig sem éreztem erőltetettnek: az önzetlen szeretettől kezdve a barátság gyógyító erején át az elengedésig, gyászfeldolgozásig, és a „mi legyek, ha nagy leszek” kérdés megválaszolásáig.
Rettentően alulértékelt könyv, nagyon sajnálom, hogy ennyire mellőzik… :( Én azért áldom a szerencsémet, hogy végül belebotlottam. :) Nagyon érdemes az olvasásra, 13-14 éves kortól felfelé gyakorlatilag bárkinek jó szívvel tudom ajánlani, pláne aki szereti a meseregényeket, a gyerekfantasy-ket – és hisz még a csodában. :)

LadyM>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Ó, ez annyira édes volt. Izgalmas, varázslatos, kalandos. Szerintem méltatlanul kevesen ismerik ezt a könyvet. Igaz, gyerekkönyv, de valójában szerintem a felnőttek is bátran olvashatják. Vannak benne nagy igazságok, iszonyatosan izgalmas, helyenként még egy kicsit rémisztőnek is mondható. A szereplők mind nagyon jól ki vannak találva, a történet is érdekes és izgalmas, a nyelvezete is kellemes, ifjabbak, idősebbek számára is könnyen és élvezetesen olvasható. Kicsit talán hosszú egy kamasznak, legalábbis első ránézésre, de a sztori annyira röpíti magával az embert, hogy fel sem tűnik. Én egy este alatt befaltam, és azért volt mellette más dolgom is. :) Csak ajánlani tudom!

Baraby P>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Az ilyen könyvek miatt vagyok még mindig rendszeres látógatója a könyvtárunk gyerek részlegének.
Hihetetlen mennyire nem ismert ez a könyv, pedig tényleg klassz!

Elsősorban a 10-12 éves korosztálynak ajánlanám, de a gyermeklelkű felnőttek is szeretni fogják. Varázslatos történet a szeretetről, a képzelet erejéről, a hitről és a barátságról telis-tele utálható és imádható szereplőkkel. Nem gondoltam volna, hogy még tanulni is fogok belőle de az inka csomóirás számomra új és izgalmas dolog volt, amire nem hiszem, hogy enélkül a könyv nélkül valaha is rágugliztam volna… Nekem mondjuk a cirkusz a gyengém volt gyerekkoromban, a mai napig szeretem a cirkuszos történeteket, így nem csoda, hogy ez a mese is teljesen beszippantott. Egy ülésben kiolvastam ha szabad ilyen fogorvosos hasonlattal élnem és szívesen olvasnám még tovább is Micah történetét.

Mpattus P>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

A varázslatos Circus Mirandus a 10-13 évesek kedvence lehet. Az első olyan könyvek egyike, melyet önszántukból emelnek le a polcról. Kedves fiatalok! Ezt a könyvet kedvelni fogjátok, ha szeretitek a kalandokat. Ne riasszon el az oldalszám, a történet olvastatja magát, a nyelvezet gördülékeny, könnyen érthető. Készen álltok?

Teljes értékelés:

Tearsong>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Ilyennek kellene lennie egy gyerekkönyvnek. Annyira magával ragadott a történet, hogy semmi olyan nem volt benne ami nem tetszett volna. Varázslatos. Megható. Izgalmas. De legfőképpen VARÁZSLATOS :) Azért vannak benne nagyon szomorú és félelmetes részek is, amik felnőtt fejjel tetszettek, ellenpontozták a varázslatot, de egy kisgyereknek megrázó lehet.

L_Timi12>!
Cassie Beasley: A varázslatos Circus Mirandus

Igazi gyerekkönyvhöz méltóan ábrázolta a szeretteink elvesztését és az avval járó fájdalmakat. Hiába volt 300 oldal, nagyon gördülékeny volt, gyorsan végeztem vele és a szereplőket is sikerült egészen megszeretnem.

Chöpp >!

Aki hazaérkezik, annak nem kell meghívó.

Kapcsolódó szócikkek: meghívó
Chöpp >!

A háború hirtelen és nagyon nyugodtan ért véget. Mintha egyik pillanatról a másikra a világ összes katonájának az édesanyja ránézett volna az órájára, és rájött volna, hogy már túl régóta játszanak odakint a gyerekek. Az anyák akkor félretették a mosást, a süteményt vagy a hegesztőpisztolyt, és kiálltak a kapuba.
     – Davey! – kiáltották. – Klaus! Pierre! Ideje mosakodni, vacsorázunk!
    A katonák kezet ráztak, és minden jót kívántak egymásnak. Aztán rohantak vissza az édesanyjukhoz, vagy a feleségükhöz meg a fiaikhoz.

Chöpp >!

Ephraim nagypapa mindig olyan fontos dolgokat mondott, hogy Micah legszívesebben dobozokba csomagolta volna őket, és örökre megtartotta volna magának.

Chöpp >!

Amikor az ember először lát varázslatot, nagyon fontos, hogy felismerje.

Kapcsolódó szócikkek: varázslat
Uzsonna>!

Az egyik falat magas mahagóni könyvespolc fedte: a polcokon könyvek, pergamentekercsek, lámpások és térképek birkóztak egymással a helyekért, de még így is akadt, amelyiknek csak a díszes mintájú szőnyegekkel és párnákkal beterített földön jutott hely.

Chöpp >!

Ahogy Micah a padja felé ballagott, úgy döntött, hogy ha az ember nagyon okos, akkor egy kicsit azért valószínűleg bolond is.

Chöpp >!

– Én nem vagyok különleges – mondta Micah.
     – Nem akarsz az lenni?
    Micah egy percig gondolkozott.
     – Mindenki az akar lenni, nem?
    Ephraim nagypapa kuncogott.
     – Gondolom. Néhányunk azonban nem elég bátor ahhoz, hogy megtalálja a különlegességét. Mások pedig út közben hibákat követnek el.

Kapcsolódó szócikkek: különlegesség
Chöpp >!

– Valahol mindig vagyunk.
     – Az nem ugyanaz.
    A Fényhajlító lehajtotta a fejét.
     – Tudom.